Souboj Titánů

• Velká Británie Clash of the Titans (více)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

Bendiys

Uchvatny snimek neztraci na sve pusobivosti (ukazka nadhernych filmovych triku, ktere sice nepusobi tak opravdove jako dnesni, o to vic bychom si jich vsak meli cenit a nalezite je ocenit ) ani po triceti letech... ()

Pharlap

Klasika, která se dočkala další "vize" v roce 2010, ale klasika zůstala nepřekonána, a navždy zůstane skvělým dobrodružným filmem na téma staré řecké mýty a legendy. ()

Tuniak DF

Film, ktorý napriek efektom, ktoré sú pri dnešných 3D kinách len nostalgickou spomienkou, diváka dokáže chytiť... bude to možno práve preto, že sa tvorcovia nesústredili len na efekty, akciu a monštrá, ktoré majú diváka pobaviť, ale aj na dej a akúsi tú filmovú poéziu, vďaka ktorej tento film si rád pozrem aj dnes... nie preto, že som ho ako dieťa miloval, ale preto, lebo jednoducho má čosi do seba. Nadpriemer. ()

Stejšn

Nesmrtelná stop-motion romantika. Scéna se štíry je dodnes úctyhodná. Škoda že to kazí zbytečný komediální prvek, sova Bubo. Na druhou stranu - je to prznění řecké mytologie a ne že ne. ()

Vanguard77

Film je to starší než já, ale už od mala jsem ho měl rád. Hezký příběh s pohádkovou atmosférou a správným happy endem. ()

Maw

Nejlepší, u tohohle jsem vyrostl a přitom jsem na to koukal pořád dokola, tenhle film je nesmrtelný, až na nový souboj titánů, to byla fraška neskutečná, nedá se vůbec srovnávat. ()

Tominni

Krásný příběh Persea a Andromedy a jedno z nejlepších převedení řeckých mýtů a bájí na filmové plátno. Tento film lze označit za opravdovou klasiku. Sice filmové triky mohou působit trochu zastarale, ale na kouzlu jim to vůbec neubírá a tak se znovu a znovu můžeme bát Perseova setkání s Medusou, čekat, co udělá Kraken. Hláška: "Vypusťte Krakena" se zařadila do filmové klasiky taky. ()

korect

Pět hvězdiček už jenom kvůli tomu, že tento film ještě po třiceti letech má se svými úžasnými triky u dnešních diváků úspěch ()

Blalle

S odstupem času už film bohužel nepůsobí tak silně, jako když jsme ho sledovali v mládí. To se některým filmům stává. Nicméně bych rád vyzdvihl pojetí příběhu ve dvou rovinách: v olympské a pozemské. Velice bych si přál, aby se v tomto pojetí natočila "Troja" - žádné aktualizační existenciální a ateistické kecy, ale poctivé zpracování mýtu. ()

LADAS79

Jeto dobrej dobrodružnej film se spousta antickými bytostí medůza a kraken se natu dobu perfekně povedli není co dodat. ()

Mykhaluu

Aaaa! Tak jedno opožděné hodnoceníčko... Nuž ty čtyři hvězdy jsou čirá nostalgie! Ve své době plných pět a k tomu navrch! Ale teď už jen ta nostalgie, ale zaslouží si ji filmeček... Pěkný antický příběh, triky již časem zaváté... ale láska a hrdinství i problémy rodičů a dětí jsou stále aktuální! ;-) ()

Kubi21

Óóó Die, vládče Olympu. Odpusť mně, nízkému pozemskému červu, že jsem doposud neohodnotil tento film. Přijmy prosím mou omluvu a věř, že jsi svého syna Persea dobře vychoval. A ten Harryhausen!!! To jsi byl určitě ty. No jako zlatý déšť by jsi ty úžasné triky asi neudělal, a tak ti děkuji, že jsi do něho vstoupil a udělal jsi z této báje nezapomenutelný filmový zážitek, který miluji od doby co jsem začal vnímat. Ještě jednou se omlouvám a jako oběť na tvůj oltář přináším rozlámané DVD s novou "naprosto nemožnou a nebožskou" verzí. ()

Syna.1990

V době kdy byl film natočen, určitě stál za to .. Ale dnes už za moc nestojí, především po trikové stránce. Navíc Star Wars jsou starší a triky určitě působí lépe než v Souboji Titánů. Když jsem přišel na to, že Indiana Jones je natočen ve stejném roce, tak u mě Titáni klesli ještě víc! Na druhou stranu, je to klasika a proto dávám alespoň 3 hvězdičky. ()

george82

Film starej už nějakej pátek, ale nostalgicky vzpomínám, jaká to byla bomba. Jednak z pohledu antického božstva, tak z pohledu ztvárnění. Vždy jsem se jako malý těšil až to poběží v TV. Medůza, Kraken, Pegas, Kalibos....no prostě bomba fantasy film. ()

helrohir

V súčasnosti už tento film možno vyzerá archaicky a trochu úsmevne, ale nemôžeme mu uprieť úžasnú atmosféru antických bájí. Keď ho porovnávam s remakom z roku 2010, je síce pravda, že mal oveľa nižší rozpočet a zastaralé triky, ale práve tá atmosféra ho robí jedinečným a neopakovateľným dielom so statusom legendy, o ktorom môže remake len snívať. ()

Wooke

Moderné umenie nemá šancu dostihnúť to, čo ukázal tento film. Pre mňa určite top z gréckej mytológie (alebo jeden z naj, to je jedno). Malá sovička bola zlatá! (aj keď asi bronzová..whatever) ()

Zdeenja

Nesmrtelný Souboj Titánů je i přes své zastarelé efekty naprosto plnohodnotným zážitkem i dnes a nepředčí ho ani sebedražší remake. Jediné, co lze vytknout je totálně přepsaná antická mytologie, ale nejsem mytolog ani historik, takže to přejdu bez problémů a stejně dám pět hvězdiček. ()

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)