Souboj Titánů

Súboj titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

• Dever

Soundtrack Laurence Rosenthal: 1. Prologue and Main Title ,2. The Lovers ,3. Boyhood of Perseus ,4. Dreams and Omens ,5. Jappa ,6. Pegasus ,7. The Lord of the Marsh ,8. The Kroken ,9. The Farewell ,10. Medusa ,11. Bubo the Dive-Bomber ,12. Clash of the Titans ,13. Andromeda Rescued ,14. The Constellation-End Title ,(10.5.2011)

Pohrobek to víceméně vyjádřil i za mě. Raději úsměvné triky a skvělý příběh, kamera a herecké výkony, než skvělé triky a úsměvný příběh, kamera a herecké výkony. Já na Titány nedám dopustit. Film s úžasnou poetikou, mýtickou atmosférou, intrikujícími bohy (hlavně bohyněmi) a správným dobrodružstvím, film pro radost.(25.4.2006)

Když jsem to viděla poprvé, působilo to na mě jako reportáže ve večerních zprávách. A teď, vážení diváci, se podíváme, co se děje na Olympu, teď se podíváme na výkon rozhodnutí svržení královské dcery do moře a teď se podíváme přímo do centra katastrofy na opravdovou potopu. Jsou v tom rozpory s řeckou mytologií, už třeba výskyt Pegase PŘED tím, než došlo k zabití Medúzy, ale kdo by do toho šťoural? Andromeda mi vždycky připadala jako jedna z nejkrásnějších princezen, co se kdy vyskytly a Perseus vypadal tak, jak polobůh vypadat má (ne, že bych jich denně potkávala tolik). V Paříži existuje obchod, kde si můžete koupit svého vlastního Buba, není to splnění dětského snu?(6.11.2010)

Jeden z najlepších fantasy filmov všetkých čias! Fantastické triky, parádna atmosféra (boj s medúzou!) a úžasné dobrodružstvo plné nezabudnuteľných scén a monštier. Tlčie tu srdce Raya Harryhausena. P.S.: Remake z roku 2010 sa môže ísť zahanbene zahrabať. Originál vypadá aj po 30 rokoch neporovnateľne lepšie, hravejšie a hlavne z neho srší nadšenie tvorcov, pričom z toho nového Súboja titanov srší len túžba po prachoch.(5.4.2012)

Překrásný pohádkový snímek a moje srdcovka. Společně s Nekonečným příběhem, fantasy klasika mého dětství. Hrdinný Perseus, zlý Kalibos, krásná Andromeda, ušlechtilý Paegas, odporná Medusa a děsivý Kraken. Dlouhá pouť za záchranou krásné dívky a veliké dobrodružství, plné legendárních scén, včetně skvělého finále.(18.11.2009)

• - Ve scéně, kdy se Perseus prochází po tržišti, můžeme spatřit na rameni jednoho muže papouška aru žlutokřídlého. Tento papoušek se ovšem vyskytuje pouze ve Střední a Jižní Americe a v antickém Řecku se tak objevit patrně nemohl. (HYCYK)

• - Keď Perseus (Harry Hamlin) hodí pri súboji s Medúzou svoj štít na skamenelého vojaka, ktorý sa na ňom zachytí, vidí v ňom svoj odraz. Keď sa na štít pozrie Medúza, taktiež vidí jeho odraz, čo však nie je možné. Perzeus by mal v skutočnosti vidieť odraz Medúzy. (HOMERjeALIEN)

• - Film byl natočen v roce 1979, ale premiéru měl až v roce 1981. (c.tucker)