Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (820)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Pohrobek to víceméně vyjádřil i za mě. Raději úsměvné triky a skvělý příběh, kamera a herecké výkony, než skvělé triky a úsměvný příběh, kamera a herecké výkony. Já na Titány nedám dopustit. Film s úžasnou poetikou, mýtickou atmosférou, intrikujícími bohy (hlavně bohyněmi), nádhernou Andromedou a správným dobrodružstvím, film pro radost. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Scéna súboja Persea s Medúzou v starom temnom chráme je stále pekelne napínavá a privádza ma po trikovej stránke do väčšieho úžasu než všetky Jurské parky, Hviezdne pechoty a Pánovia prsteňov dohromady. Ako niekto môže povedať, že tie triky dnes už pôsobia smiešne? Ani náhodou - sú stále nádherné. Vo svojej kategórii sú tým najlepším, čo kedy prišlo na filmové plátna. Ray Harryhausen s jeho 20-centimetrovými plastelínovými "pandrlákmi" a fintami, ako ich skombinovať so živými hercami je väčší umelec a "koumák" ako kompletné osadenstvo ILM a Wety. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Scenáristický guláš motivů z antické a severské mytologie sloužící jako záminka k patnáctimilionové trikové přehlídce pookénkovou animací rozpohybovaných bájných monster v čele s titulním Krakenem, který odstartoval vlnu fantasy filmů v první polovině 80. let a odchoval celou jednu generaci. Triky měly po záruce snad už v době vzniku, ale stejně jsem u scén boje s Medůzou a přerostlými škorpiony měl nasráno v kalhotách. Z nostalgie a za Ursulu Andress jako Afroditu jedna hvězda navíc. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Tak konecne som si po velmi dlhej dobe pozrel aj moj oblubeny original Suboja Titanov a mal som obavy, ze ten zazitok uz nebude taky, aky som mal priblizne pred 20-timi rokmi, ked som ho videl prvykrat v Ceskoslovenskej televizii, ale nastastie sa obavy nijak nenaplnili. Naopak bol som prekvapeny, ze aj dnes dokaze tento zlaty klenot 80-tych rokov v zanre fantasy stale nadchnut. Perseus bol aspon nadseny darmi od Bohov vo forme stitu, mecu a prilby, vdaka ktorej mohol byt neviditelny na rozdiel od Sama Worthingtona v remaku, ktory naopak dary Bohov ignoroval, ale to uz by som bol pri porovnavani oboch filmov, pricom si stale stojim za tym, ze tato originalna verzia je daleko lepsia a to akceptujem aj zastarale triky, ktore boli v roku 1981 raritou. Shodujem sa s komentarmi uzivatelov Lima alebo Radyo 06.05.2010 ______ Harry Hamlin - (Perseus) +++ Laurence Olivier - (Zeus) +++ Claire Bloom - (Hera) +++ Maggie Smith - (Thetis) +++ Ursula Andress - (Aphrodita) +++ Jack Gwillim - (Poseidon) +++ Hudba: Laurence Rosenthal +++ Produkcia: Ray Harryhausen, John Palmer +++ ()

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Jeden z najlepších fantasy filmov všetkých čias! Fantastické triky, parádna atmosféra (boj s medúzou!) a úžasné dobrodružstvo plné nezabudnuteľných scén a monštier. Tlčie tu srdce Raya Harryhausena. P.S.: Remake z roku 2010 sa môže ísť zahanbene zahrabať. Originál vypadá aj po 30 rokoch neporovnateľne lepšie, hravejšie a hlavne z neho srší nadšenie tvorcov, pričom z toho nového Súboja titanov srší len túžba po prachoch. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (39)

  • Pôvodne sa plánovalo, že Perseus (Harry Hamlin) usekne Medúze hlavu svojim štítom. (rador)
  • Když přijde Andromeda (Judi Bowker) do bažin za Calibem (Neil McCarthy) pro hádanku, Calibos jí věnuje náhrdelník, který jí volně položí zepředu kolem krku a přes klíční kosti, aniž by ho zapnul. V následujících záběrech je však již náhrdelník zapnutý. (pjotri)
  • Po Perseově (Harry Hamlin) skoku na zkroceného Pegase nejsou na koni známky po křídlech. (Fenk)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama