Souboj Titánů

• Nový Zéland

• Austrálie

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný / Akční

Velká Británie / USA, 1981, 118 min

Krásné ztvárnění kousku řecké mytologie se zaostalými triky. Ty nejvíc vynikají na světle (štíři... a vlastně skoro všechno), na druhou stranu to ale ještě zvyšuje pohádkové kouzlo filmu. A všechno to vrcholí úžasným finále v doupěti Meduzy, kterému čas na působivosti neubral vůbec nic. To syčení, šustění hadím ocasem, stínohra, Meduzin obličej... prostě paráda. Tenhle Souboj Titánů své mladší dvojče převyšuje o celého Krakena.(25.11.2010)

Tak nevím. Bylo toho tam strašně moc. Napěchováno legendárními scénami a hláškami. To bylo skvělé, ale celkový dojem, asi i kvůli roztomilým efektům, nepůsobí až tak dobře. Úvodní božská představovačka byla také spíše trapná. Nějak se mi nabízí srovnání s Nekonečným příběhem a ten mi vychází ve všem jako jasný vítěz. Avšak klasika nejklasičtější, vedle Nekonečného příběhu a Barbara Conana mé nejmilejší fantasy.(30.1.2006)

Scénář: Beverley Cross .. Bájný to souboj titánů aneb nejlépe zpracované řecké báje. Téma, kterým se filmový průmysl nezabývá každý den, zde plně ukazuje své kouzlo. V době vzniku jednoznačná bomba se spoustou trikových sekvencí, na které se dá (s nostalgickým přístupem) v klidu podívat i dnes v době jedníček a nul.(10.1.2006)

9 / 10 Nádherné mýtické dobrodružstvo plné rozprávkovej atmosféry a roztomilých, naivných efektov. Kiež by bol každý film rovnako očarujúci, hravý a evokujúci nostalgické spomienky na detstvo a poličky plné gumených príšer a mocných bojovníkov - po jeho pozretí mám vždy sto chutí prekutrať povalu starých rodičov a všetky tieto tretky opäť vyniesť na denné svetlo. No tom som už však, bohužiaľ, príliš starý...(28.12.2005)

Legendární dobrodružná fantasy, která mě, tehdy prostřednictvím černobílé TV seznámila s antickým světem. Neodolatelné triky, kterým ty nové digi nemůžou ani lízat boty, mužný Harry Hamlin, krásně křehká Judi Bowker a majestátný Zeus v podání Laurence Oliviera. Klasika mého dětství, natočená pro radost.(27.2.2005)

• - Pôvodne mal hrať Poseidona Rex Harrison, ale odmietol, vraj je príliš malý. (misterz)

• - Hoci Laurence Olivier hrá neskrotného Dia, počas natáčania filmu bol chorý. (misterz)

• - Poslední film pro tvůrce speciálních efektů Raye Harryhausena a zároveň jediný film, ve kterém měl po ruce asistenty. (HellFire)