Souboj Titánů

• slovenský

Súboj titanov

Dobrodružný / Fantasy / Rodinný

USA, 1981, 118 min

Z dětství si tenhle film pamatuju jako něco extrovního, po opětovném zhlédnutí však musím hodnocení srazit na průměr. Efekty jsou zde jak z doby ledové (k porovnání se nabízí Cesta do pravěku Karla Zemana z roku 1955, tj. o nějakých 26 let starší film, od kterého Davis určitě opisoval.. a to zdaleka ne tak dobře, jak by mohl) a dialogy taky nepatří k nejlepším. Přesto má snímek své kouzlo a především sova Bubo je nezapomenutelná. :)(11.8.2005)

Tak, ako kedysi, ked som bol ešte mladý šprngáč, tak i teraz, po 15tich rokoch, som sa tešil na prsia kojacej Danae malého Persea! Avšak dnes som si uvedomil, že Zeus bol jedna závistlivá egoistická cudzoložná sviňa, a potom, že ak si si zatrtkal a niekomu ' odtiaľ hore ' sa to nelúbilo, tak ťa premenil, zohavil a poslal naveky do prdele! I napriek tak dlhej dobe som si to dal na jeden dych, pretože toto je bezpochyby filmový klenot a som veľmi zvedavý na jeho remake, ktorého premiéru čakám u nás v UK 2. 4 . 2010 ak sa nemýlim.(24.1.2010)

Naozaj skvelá, podmanivá výpravná fantasy s perfektnými hrdinsko-dobrodružnými nápadmi, ktorej účinok by mohli zhrnúť všetky diely seriálu 'Hercules'. Suprový príbeh a pritom taký jednoduchý, klasický heroický epos. Jednoduchosť a elegantnosť sa prejavila aj u tvorcov efektov, ktorí si na nich dali šalamúnsky záležať a tak nečudo, že ešte aj dnes sa dá na ne s údivom pozerať. 80%.(6.10.2008)

Scénář: Beverley Cross .. Bájný to souboj titánů aneb nejlépe zpracované řecké báje. Téma, kterým se filmový průmysl nezabývá každý den, zde plně ukazuje své kouzlo. V době vzniku jednoznačná bomba se spoustou trikových sekvencí, na které se dá (s nostalgickým přístupem) v klidu podívat i dnes v době jedníček a nul.(10.1.2006)

Pohrobek to víceméně vyjádřil i za mě. Raději úsměvné triky a skvělý příběh, kamera a herecké výkony, než skvělé triky a úsměvný příběh, kamera a herecké výkony. Já na Titány nedám dopustit. Film s úžasnou poetikou, mýtickou atmosférou, intrikujícími bohy (hlavně bohyněmi) a správným dobrodružstvím, film pro radost.(25.4.2006)

• - Podle legendy se po setnutí Medúzy z jejího krku zrodil Pegas a obr Chrysaor. (HellFire)

• - Hvězdy Harry Hamlin a Ursula Andress spolu začali chodit v průběhu přípravy filmu. Jejich syn Dimitrij se narodil po dokončení filmu v roce 1980. Jejich vztah skončil v roce 1982. (Danny F.)

• - Ve scéně, kdy se Perseus prochází po tržišti, můžeme spatřit na rameni jednoho muže papouška aru žlutokřídlého. Tento papoušek se ovšem vyskytuje pouze ve Střední a Jižní Americe a v antickém Řecku se tak objevit patrně nemohl. (HYCYK)