Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

Taio

Na prvýkrát som film moc nepobral, pri druhom zhliadnutí možno zmenim hodnotenie zo 4* na iné a taktiež koment ale inak to bol veľmi originálny film pre mňa. Opäť nám Shane Black napísal scenár pre hlavnú dvojicu, ktorá opäť funguje ako hodinky. Ironické dialógy bezchybné ako aj všetko ostatné. ()

J-o-k-e-r

Krimikomedie (nebo něco na ten způsob), která je ve výsledku opravdová hovadina - naštěstí v dobrém slova smyslu! Dvojice rádoby detektivů - poradce a gay v jednom v podání V. Kilmera a zlodějíček za detektiva pouze vydávající - R. Downey Jr. Povedená dvojice a 100% účinná. S kočkou M. Monaghan se postupně zaplétají do případů několika vražd, jenž vyúsťuje do stále absurdnějších situací. Scénář je naprosto dokonalý, film je plný sprostých slov, absurdních dialogů, ale přesto se na to lehce nezapomene...myslím, že na 5* to úplně není, ale mě se to trefilo do noty, navíc mám slabost jak pro Downeyho tak pro Monaghan. ()

vyfuk

Tento snímek je zajímavý. On má svou kouzlo a je dobrý, ale něco jsem nepochopil... zápletku. A to byl docela problém. Snímek byl totiž velmi zajímavý a byl i poutavý a Black je zřejmě úžasný tvůrce (Iron Man 3 to dokazuje), ale tato napodobeniny Podfu(c)kárny (mně to tak připadalo) mi neseděla. Záplatka bylo opravdu zapletená a zapeklitá, a chvílema jsem vůbec nevěděl oč jde. Čas mi poté možná dovolí, abych to mohl pochopit, ale zatim ne. Jinak docela dobré hlášky. ()

mkubalikova

Robert D. a Shane B. oba v předironmanovském období. Jejich druhé spojení je pro mě o kus lépe stravitelné. Kiss Kiss Bang Bang je zábavné a svižné, chce to ale správně vyladit náladu. 70% ()

Killda

Downey Jr. je prostě magor s neskutečným hereckým talentem. Pravda, jinak je film průměrný, ale výkon Downey Jr. to prostě zvedá o level výš. ()

V.Silver

Mno, nebylo to špatný, několikrát jsem se zasmál, celou dobu jsem víceméně pozorně sledoval, co se stane, ale... ten styl vyprávění byl strašně nekonzistentní. Na začátku to bylo zábavný, ale tři konce mě dost štvaly a nebýt Downeyho a Kilmera, asi bych to v půlce vypnul. Ale protože tam byli, dodíval jsem to a možná, až se někdy budu opravdu hodně nudit, si to pustím znova. Ale spíš asi ne :) 60% ()

Mr.KarlAdler

Ale jo, v kombinaci okouzlujícího Downeyho s Michelle Monaghan, mezi nimiž panuje až překvapivě silná chemie, to funguje znamenitě. Dá se říct, že celý film na tom tak trochu stojí, protože příběh není soustředěný na nějaké napětí z netušeného před odhalením pachatelů. Je to právě zásluhou herců a klasicky černohumorných nápadů Shane Blacka, že atmosféra je tak specifická a "divná", čímž jinak prostá zápletka hned po pár minutách neomrzí. Fajn oddechovka. ()

TheRoller

Kiss Kiss Bang Bang sa snaží byť originálny film s neotrepaným námetom, ktorý sám seba neberie príliš vážne (aspoň si to myslí) a nemá problém parodizovať ako rôzne témy, tak sám seba. Klišé sa snaží zmierniť tým, že ("originálne") poukazuje na to, že je to klišé. To ale nič nemení na fakte, že to klišé tam naozaj je... Navyše niekomu to môže pripadať, že sa to snaží len trápne zakryť. Celkovo som tej forme prezentovania ani trochu neuveril, ale na druhej strane sa mi páčilo, ako sa o to snaží (napr. drzosť a pseudonekonvenčnosť hlavnej postavy cez voice-over). Možno práve tá maximálna snaha ísť proti prúdu (lepšie povedané - proti všetkým prúdom) je to, čo spôsobilo, že som to nezhltol a menej by bolo v tomto prípade viac. Val Kilmer cool, Robert Downey Jr. v type roly, aká mu sedí najviac. Maximálne zabodovala jedna z posledných viet "Každý, kto robí asistenta, je niečí synovec." a následne sa v titulkoch pod "First assistant director" objavilo meno Marco Black. :) 80% Najlepší moment: Junior držiac sa ruky z rakvy. ()

Dagoussek

Pohodová, veselá, kriminální a akční komedie s mým oblíbeným Robertem Downey Jr.(hlavní důvod, proč jsem se na to podívala) a role mu opravdu sedla. Určitě nebudete litovat se na film podívat. ()

silent cut

Položte si otázku. Líbil se vám Poslední Skaut? Neviděli jste? Fakt? Tohohle filmu je pro Vás škoda. Nic ve zlém... Ale vybodněte se na to... KKBB je odlehčená konverzačka s větším než malým počtem poměrně krutých scén, kde se jejich hrdinové chovají poněkud nekorektně. Dobrá, možná je toho trochu víc, ale tahle věc kromě smyslu pro humor nepostrádá ani nadhled, takže by se to mohlo líbit i lidem z východního pobřeží a Robert Downey Jr. je i nadále můj nejoblíbenější feťák v branži... ()

Nepi

Zvláštní krimi komedie, která je vyprávěna hlavním hrdinou naprosto originální formou a končí trochu krvavě.Přesto je však zajímavá také hereckými výkony, zvláštním střihem a zastavováním obrazu. ()

Styxos

Překobinovaný film plný černého humoru. Škoda, kdyby Mr Black trochu zvolnil, mohl se ten film stát kultovním. Takhle brzo vyšumí do zapomnění. ()

pugs

Od začiatku sa to vidí na ďaľší ,,nezájem" film... V druhej polhodinke to začne a ja musím dať 4, aj keď som rozmýšľal o menšom hodnotení. Scéna kde Downey pochcal mŕtve dievča si to jednoznačne zaslúži! ()

iantomasik

Buďte si jisti, že i po letech jsou v kulometu ostrovtipu Shanea Blacka stále ostré a jestli už se vám začalo stýskat po buddy filmech, kde hrdinové promlouvají výhradně v hláškách, akce se nechápe jako salva chaotických střihů a zápletka se zamotává takovým způsobem, že o ní po čase přestanete pátrat, upřete svou pozornost tímhle směrem. Shane Black je totiž autor staré školy. Ne, že by se na něm Tarantino zčásti nepodepsal, ale je to humor přeci jen jiný a já si troufám tvrdit - dospělejší. Jako autor Black definitivně zestárnul, ale v tom pozitivním slova smyslu. Jestli je totiž pro Kiss kiss bang bang něco specifické, pak enormní dávka sebeironie. Ať už vezmete post vypravěče, který během filmu kazí, co může a neobejde se bez zastavování a přetáčení děje, zcela absurdní zašmodrchanost a propletenost zápletky, či finální vyvrcholení, neubráníte se pocitu, že během tvorby tohoto dílka, se autor zatraceně bavil. Blackova hravost přináší plody také v oblasti charakterů. Málokdy se setkáte s takhle rafinovaně vystavěnými postavami, kvalitu dialogů snad ani není nutné zdůrazňovat, neboť na nich film veskrze stojí. Připočte-li pak pánské publikum postavu Harmony, jíž se zhostika Michelle Monaghan, která je i ve svých třiceti čtyřech letech stále holčička (jízlivý úsměv) a jejiží charakter představuje skutečně HLAVNÍ hrdinku, nikoliv hezkou cetku zdobící scénu, není důvod proč tomuto filmu nedat šanci. Pochopitelně by se našly i četné zápory. Předně film je hlavně komediální atrakce a popravdě lze na něj nahlížet i jako na vcelku přeplácanou blbost bez vyšších ambicí a například hudební podkres se místy jeví poněkud mdlý a též konec filmu se možná až zbytečně natahuje, ale to jsou to odpustitelné vady. Pustit si film s anglickými titulky je pak místy povinnost, protože překlad zahodil hodně decentních vtipů. Ale dabing radím nechat v češtině, neboť Miriam Chytilová svůj sexy akcent zatraceně ovládá ()

U.Tarare

Váhal jsem kolik filmu dám a nakonec jsem se rozhodl pro 5 hvězd. Má to spád a dokázalo to zaujmout. Když si vybavím, jak Harry pochcal mrtvolu, tak jiné hodnocení ani nepřipadá v úvahu. ()

BuryGol

Tak tohle byla fakt prdel! Skvělá krimikomedie s maestrem Robertem Downeym Jr. v hlavní roli. Super hlášky, styl podání, vyprávění i zpracování. Teplej detektiv, čórkař co se přes casting dostal do L.A., zamotaný vraždy, a tuny vtipu. Je mi jedno že to přehodnocuju, je mi u řiti že tam byly chyby a slabý místa, ale tenhle film je po dlouhý době takovej, kterej jsem si stoprocentně užil! Režisére Blacku-tleskám Vám! ()

P1tr

Naprosto špičková záležitost se skvělým scénářem, který vybízí herce k výborným výkonům a divák nemá téměř šanci se nebavit. Kiss Kiss Bang Bang má všechno, co je k dobré zábavě potřeba. Vypilovaný scénář, solidní režie, výborní herci, humor akce a příběh, který udrží vaši pozornost až do závěrečných titulků. I když je možná špatné, takto film chválit, neboť bych řekl, že s čím menšími očekáváními se k němu dostanete, tim více budete překvapeni. Ale dobrý film zůstane dobrým i při velkém očekávání! ()

Linkyc

„Ona je mrtvá? Ne jenom tady na chvilku odpočívá“. Takhle dlouho jsem se u žádného akčňáku nebavil. On to vlastně nebyl akčňák, ale velice trefně stylizovaná černá akční- komedie překypující nápady a skvělými hlaškami, které jsem ani najednou nestihl pochytat. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)