Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

sNeDy

První hvězda za Downey Jra. Druhá hvězda za Kilmera. Třetí za čůrání na mrtvolu. Čtvrtá za 8% pravděpodobnosti. ()

El-Barto

Krimi komedie, která rozhodně pobaví nahláškovaným "blackovským" humorem a zaujme super dvojkou Downey jr., Kilmer. Jen je to celý hrozně utahaný a v porovnání s Blackovama kultovníma filmama (ke kterým psal scénář), neni v KKBB zas taková palba hlášek. ()

ViktorEl

Výborný film, nemám výhrady. Akcia, zábava, napätie všetko v tomto filme funguje na jednotku. Dvojica Downey a Kilmer nemá chybu. Na prvej polovici filmu som sa z chuti zasmial, na tej druhej síce už veľmi nie, ale aj tak sa film držal na vysokej úrovni až do konca. Robert Downey Jr. ako rozprávač? Výborná voľba, výborný Downey! 85% ()

AndreyCSFD

Old school krimi detektivka, která místy paroduje sebe sama. Filmem provází přituplý zlodějíček Harry v podání RDJ, který roli neurotického a věčně vyjukaného Harryho zvládl na výbornou. Zdatně mu sekundují buzík Val Kilmer a padlý anděl Michelle Monagan. Ve filmu je plno dobrých nápadů a hlášek (nejednou si vzpomenete na Quentina Tarantina), které mohly být kultovní, ale nestalo se tak. Částečně jednak proto, že film měl tak malou popagaci, že světovými kiny více méně vyšuměl (ČR se pro jistotu vyhnul úplně) a částečně také vinou tvůrců, kdy se báli dotáhnout některé nápady do konce - možná z obavy, aby film nepůsobil příliš tarantinovsky. ()

Saur.us

Zábavná krimi taškařice v Ritchieho stylu se skvělým Robertem Downeym Jr., celkem zamotaným příběhem a velmi zábavným stylem vyprávění. ()

edie sedgwic odpad!

Po polhodine som to vypla lebo to nemalo ani hlavu ani patu. Downeyho hlupe komentare do deja filmu tomu vobec nepomahali. Vobec netusim, o co tvorcom islo ale s pokojnym svedomim film zaradujem do kategorie odpad. ()

zahadum

Kadencia hlášok...dej kde dochádza k zvratom často ako k daňovým podvodom na akomkoľvek štátnom úrade...chémia medzi Val Kilmerom a Robert Downey je nie hmatateľná..ona vám drzo vyskočí z obrazovky a posadí sa u vás v izbe :) sto + 1 mini odkazov.....do toho stratený prst, bradavka, buzík čo je na ženy...proste sranda ktorá nenudí a hlavne dobre odsýpa a má " gule " buddy komédia na plné pecky :) ()

Bozvav

Přiznám se, že mne to moc neoslovilo. Ne, že by ve filmu nebylo pár dobrých hlášek, ale jako celek dosti nudné. Za mne nesedl casting a ani hudba. Na jedno shlédnutí a víc ani ťuk. Čekala jsem více, za mne průměr. ()

sirien

Jakože... docela milej film, co si uvědoměle dělá srandu sám ze sebe a vlastních žánrových klišé - ale ne zas tak moc aby to byla přímo parodie (možná až na ten úplnej závěr). Příjemná oddechovka, kterou není žádný extra důvod vidět, na druhou stranu když jí potkáte a máte náladu na něco dobře udělaného, ale nijak hlubokého, tak to zcela splní. ()

jiri.twist

Musím říci, že nebýt toho konce, který vše změnil a otočil veškeré snažení do příjemnější roviny, asi bych především za příběh hodnotil mnohem hůře. Nemám rád komedii či ztřeštěnost, kde se zabíjejí lidé, u toho se prostě nedokážu smát. Mám verzi se slovensým dabingem a také nic moc, uječené, takové nepřirozené, kdy by to trumflo i dvě rozhádané italské rodiny na pavlači někde v Palermu či Neapoli. Kvůli závěru hodnotím lepším průměrem ... 7646 ()

Puol

Shane Balck sa vratil a aj ako režisér v dobrom buddy movie. Ústredná dvojica je OK, hlavne Downey zase raz ukázal, že je skutočne herec. Čo je ale vynikajúce, tak to sú dialógy, hlášky a i monológy, hlavného hrdinu a sem tam riadne ujetý humor. Víď useknutý prst resp. truhla s mrtvolou. V deji som sa ale mierne stratil. ()

drinker

Geniální 'parodie' na film noir, plná absurdního humoru, správně přetechnizované zápletky, výborně vizuálně natočeno + plus bonus v podobě liskání starého dědka :-) ()

paolito

Příjemný snímek, černým humorem se tu opravdu nešetřilo. Připomíná mi filmy Guye Ritchieho nebo třeba Lucky number Slevin. A obtloustlý homosexuál Val Kilmer opravdu stojí za vidění :) ()

derek007

Nemám zrovna v oblibě konzervativní ohňostroje, kde slovo střídá slovo a jde o to jich za co nejkratší dobu vychrlit co nejvíc, ať dávaj smysl nebo ne. Jenže pokud to valí z úst Robert Downey Jr.(a vem to čert) i teplej Kilmer, tak to má celkem štávu. Navíc moment s nabitou-nenabitou zbraní mi způsobil snad 10minutové křeče. ()

spriteboy

Velmi zajímavý film, který si dělá legraci z těch tuctových filmů...A nedělá to levným způsobem parodií, ale originálním způsobem, který je velmi chytrý a neméně zábavný... ()

Aspman

Tento film jsem velmi dlouho přehlížel, jelikož jsem nějak opomněl fakt, že to celé natáčel autor scénářů Posledního skauta a Smrtonosných zbraní. Teď toho moc lituji, Shane Black je absolutně nad věcí, má filmy moc dobře zmapované a snaží se vyhýbat jakýmkoliv klišé a když se k nějakému dostane, tak se za něj hezky omluví. Úžasná práce s diváky a perfektní scénář. Robert Downey Jr. jako looser je moc fajn a role Vala Kilmera je jedna z mála, kde mi vážně seděl, nijak mi nevadil a zahrál ji na jedničku. Film jako celek je vážně nářez a nechybí mu moc, aby se dostal do mé Top 10. ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)