Spielberg dokazuje, že rozhodně nepatří do starého železa - jeho fantastická režie dokáže zahladit "drobné" scénáristické nesrovnalosti a převálcuje vás svou naléhavostí a napětím. Jako velký fanoušek sci-fi a různých (post)apokalyptických příběhů jsem si opravdu užíval bez přestávek až do konce. A Cruiseovi jsem toho otce fakt věřil. Takhle skvěle jsem se s Mistrem bavil naposledy u Indiany Jonese. Kéž by mu to vydrželo!(10.7.2005)

Opět špičková práce Stevena Spielberga, který má jednu obrovskou slabinu a to závěr. Už začátek mě Spielberg naladil na tak pochmurnou a syrovou atmosférou, která se ubíhajícími minutami stupňovala a stupňovala, ale už zmiňovaný závěr nedokázal zachránit ani příjemný hlas Morgana Freemana. Ale přesto nemohu jít pod 4 hvězdičky, jelikož když se zamyslím, tak film nabízí mnoho silných scén(menší spoilery: s Timem Robbinsnem, běžící Tom Cruise a vybuchující domy za ním, trajekt, vybuchující most, řeka plných mrtvol, padající oblečení v lese, „zaprášený“ Tom Cruise a mnoho dalších), který tento film drží pohromadě. Herecké výkony špičkové a naprosto se mě líbila postava Toma Cruise, který se chová jak malý Jarda(myšleno ve smyslu, že jeho postava je dost nedospělá v některých věcech, jako že nerozumí svým dětem a navíc to není typický hrdina, ale zároveň je praktický a je rozumný, fakt jsem si tuhle postavičku oblíbil a Tom Cruise jej dost dobře zahrál, všechno jsem mu věřil). Nebudu zaslepen lehce nepovedeným závěrem a tak tuhle meziplanetární genocidu s výbornou atmosférickou hudbou hodnotím silnými 4 hvězdičky...(20.2.2006)

Nejvíce mi vadí, že mnoho recenzentů a možná i diváků, píší, že poprvé máme možnost sledovat mimozemskou ivanzi "zezdola" či "očima obyčejné, běžné rodiny". To všechno už tady bylo. To se však týká spíše přístupu ke snímku, ne kvalit. To, co je mezi prologem a epilogem je tak úchvatné, dechberoucí a neuvěřitelné, že to vše ostatní přebilo. Pár nelogičností se najde, nejsou jich však tuny. A autor knižní předlohy by se měl ctít v dobrém. Což je tady dodrženo. Ten závěr by se také dal nazvat "starosvětským v novém kabátu." JSME JEŠTĚ NAŽIVU?(9.7.2005)

až dokumentárně pojatý, a 100%ně přesvědčivý. Divák je neustále deptám, vystaven příšernýmu nátlaku na emoce..., a kolikrát má pocit přímé učásti dění na plátně. Spielberg natočil velice nekompromisní film, ve kterém není slabé místo, Tom Cruise hraje jako bůh, což je malý zázrak, a mě nezbývá než dát plnej počet(14.12.2005)

Třicet let po tom co Spielberg de facto založil žánr blockbusteru se k němu vrací v plné parádě. Jeho Válka světů představuje velkolepou mimozemskou invazi nečekaně skromným způsobem, celou dobu totiž sledujeme jen tři obyčejné lidičky a jejich cestičku za rodinou (bez přehnaného heroismu). Co však skromné není, jsou naprosto onanné (to není překlep) vizuální efekty a příjemné je, že Spielberg se jimi vyloženě nechlubí, téměř všechny eye-candy výbuchy probíhají jakoby mimochodem na pozadí. Ovšem scénář už není taková extáze, pár nelogičností se dá najít poměrně snadno a zejména ukvapený závěr dost vrže... Jakože Spielberg komponuje své obrazy mistrovsky, tak obsahem mě tentokrát trochu zklamal. 7/10(12.10.2008)

• - Ray (Tom Cruise) opouští dům, aby našel Rachel (Dakota Fanning). Později ji z převráceného auta vidí, jak stojí na kopci a dívá se na stroj. Rachel má nadýchané, suché a čisté vlasy, jako kdyby právě přišla od kadeřníka, ale asi před minutou ve sklepě je měla špinavé a zplihlé. (Patrik256)

• - V jednu chvíli tripody bezhlavě střílely do lidí a v druhou prohledávaly domy kvůli přeživším jedincům. Jejich postup byl tedy nelogický. (Nathaniell)

• - Vojna svetov je druhá spolupráca Spielberga a Cruisa. Režisér si herca pochvaľuje a dodáva, že je to inteligentný a kreatívny partner s vynikajúcimi nápadmi. (Greenpeacak)