Tomovi tyhle filmy sednou jak prdelka na nočník, o tom žádná. Dakota na můj vkus moc ječela a příšera byla nechutná, ale já nejsem scifíčková holka, tak mě berte s rezervou. A konec byl už snad v mých očích žánrově hozený do hororů. U mě mezi trojkou a čtyřkou, nicméně věřím, že mnozí si to užívali. Tyhle filmy chtějí pivko, buráky a bude to za pět.(2.10.2017)

Mamon, co mě během sledování přesvědčil, že koukám na něco neopakovatelného, během několika dní vyprchal a dnes jsem skálopevně přesvědčen, že se mi Spielbergova Válka světů vlastně nijak zvlášť nelíbila. Režisér je Steven pořád excelentní, ale nějak zapomněl číst, neb opravdu netuším, jak si mohl nevšimnout prostoduchosti příběhu. Aspoň, že ti herci ukázali, co v nich je, obzvlášť Tom Cruise vyloženě potěšil, ale lepší film by z toho nevykřesal ani Marlon Brando s Robertem De Nirem.(23.12.2007)

Pokulhávající logika a faktické chyby trochu sráží formalistické orgie, které se pod pevným režijním vedením stávají jedním z největších sci-fi zážitků celé historie filmového plátna. Na obtíž je zde bohužel i tradiční lpění na patetickém familiérním vyústění, jež vás sice šokuje, ale v trestuhodně negativním slova smyslu. Archaické uvažování protínají psychologické sekvence, které těží z bravurně vedených herců, naproti tomu horrorová pasáž o uvědomění, bez hlavy a paty, nemůže najít oporu ani v dotyčných superhvězdách. Dojem silné konzistence však naštěstí zůstává a snímek je jeden z těch šťastných případů, kdy srdce zatemňuje mozek a recipienti, kteří budou na tuto hru ochotni přistoupit, nezůstanou neodměněni.(12.7.2005)

Len vďaka trikovej, efektovej a hudobnej stránke sa film mierne vytrháva z priemeru. Inak ma týmto filmom Spielberg hlboko sklamal a to som ho považoval za jedného naj z sci-fi režisérov. Ale tak na každého raz príde. Navyše ma nepotešilo ani zobrazenie mimozemských monštier, ktoré dobývajú svet a záverečná pointa. Odfláknuté ako domáca úloha odpísaná pred hodinou. 70%.(23.5.2006)

Výsledný dojem vůbec není špatný. Spielberg je příliš dobrý režisér, než aby natočil zapoměníhodný film. Do svého filmu zakomponoval něco, co v jeho předchozích dílech chybělo - napětí a temnotu. Pohodovost a dětská hravost E.T. jsou zapomenuty a Spielberg natočil svou Válku světů jako monumentální katastrofický film, který je navíc sympatický tím, že je snímán z pohledu obyčejného outsidera, který se nesnaží spasit svět, ale jenom docela obyčejně přežít. Někdy dokonce na úkor ostatních. Řada scén je nasnímána tak, že berou dech. Ničení velkoměsta, potopení lodi, apokalyptické výjevy prchajících davů, to všechno zkrátka Spielberg umí a využívá. Sklepní scéna se zrcadlem dokonce patří mezi můj top ten a svou rafinovaností se řadí mezi vrcholným scénám žánru. Cruise je dobrý, ale předčí ho výborná Dakota Fanning jako současná dětská hvězda první kategorie. Tim Robbins svého psychicky narušeného muže zahrál taky s přehledem a ostatní herci nejsou důležití pro nic jiného než jako budoucí mrtvoly. Tím, co připravilo film o pátou hvězdičku a o zařazení do filmové špičky, je nešťastný happy end, který sice odpovídá literární předloze, ale nikoliv celkovému vyznění filmu. Zároveň vadí i celková délka snímku, která v tomto případě mohla být o 20 minut delší, protože po velmi dobrém rozehrání je konec jednoduše ošizený. Výtvarně je to pozoruhodný snímek, laděný do pochmurné červeně mimozemských organismů a zneklidňující zvuky mimozemských strojů vytváří po většinu snímku náležitě mrazivou atmosféru. Celkový dojem: 80 %.(4.12.2007)

• - Když jedou v autě venkovem, Rachel (Dakota Fanning) se chce na záchod a pak se Ray (Tom Cruise) s Robbiem (Justin Chatwin) hádají u auta, zatímco kolem projíždí armáda. Když Robbie říká, že Ray se umí starat jen o sebe, je vidět, že kolona už končí. Ale když Rachel přiběhne, strčí do Robbieho a tím dá důvod k další hádce, je záběr ze silnice a rázem projede spousta dalších vozidel, která tam předtím nebyla. (Patrik256)

• - Pro Annu Robinson je to její třetí Válka světů, účinkovala totiž už v původním filmu z roku 1953 a také v televizní sérii z roku 1988. (imro)

• - Wellsova předloha se dočkala ještě jednoho velice zajímavého zpracování - v roce 1978 ji zhudebnil Američan Jeff Wayne a i po třiceti letech je to velice dobré dílo. Komentář k němu namluvil Richard Burton a objevily se na něm tehdejší hvězdy popmusic jako Julia Covington, Phil Lynnot (Thin Lizzy), Justin Hayward (Moody Blues), David Essex a hudebníci Jo Partridge, Chris Spedding a Chris Thompson. (Robbi)