Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  **

  Z názvu bychom mohli dospět k závěru, že snad mezi sebou budou válčit světy, ale již prvních pár minut člověku napoví, že nikoli Země, ale poctivý jeřábník stane na správňácké straně barikády. Chvíli jsem touhle sousto přežvykoval a nakonec usoudil, že ono zobrazení jedince či rodiny pod tlakem nepochopitelné invaze emzáků zase nemusí být tak špatný nápad. Měl jsem jisté obavy z toho, že správňák bude po spielbergovsku správňácký až příliš, že nikdy nebude zdrcen do apatie, že ochrání svou dcerku a že zkouška ohněm opět ukuje nyní zesláblá Rodinná pouta, ale co jsem mohl dělat? Nemohl jsem dělat nic, jen tupě přihlížet, kterak Spielberg mé obavy jednu po druhé naplňuje. Krom toho mě nemile překvapila poněkud ohraná přítomnost magnetických bouří, ba i skutečných blesků. V tu chvíli jsem byl přesvědčen, že na planetě invazníků muselo dojít k nějaké obzvláštní ekologické katastrofě, která u nich způsobila přebytek elektrického náboje, s ohledem na jejich chování nejspíše toho záporného. Aby svůj satanský původ podtrhli, rozbořili ufouni nejprve kostel, teprve pak se dali do systematického (mně přišlo spíš náhodné, ale prováděl jsem já někdy vyhlazovací válku?) likvidování lidí. Hlavní hrdina vcelku logicky vzal nohy na ramena a po zbytek filmu je již z ramenou nesundal - a já sám bych jistě nejednal jináč - což vzhledem ke stopáži bylo na mě příliš dlouho. Jen párkrát zmůže se na odpor, jednou dokonce úspěšně. Právě v tu chvíli se ve mně objevil náznak "naděje", že Spielberg v touze po originalitě nechá svět osvobodit hrdinnými mudžahedíny, kteří pro takový druh boje, jenž jediný se ukázal jako funkční, jsou nejlépe ideově vybaveni. Spielberg a taková kousavá ironie, tak neamerická, krutá a skrytě dvojsmyslná? "Není pochyb, nic takového tam nebude," řekl jsem si. Nebylo. To ovšem neznamená, že by se Válka světů nedala přežít. Zásluhu na tom má designér ufostrojů, zvukař a mnozí efektové. A snad i kdesi se krčící Wells. A trochu i ten rejža. Silné **.(1.12.2008)

 • igi B.
  **

  Řekl bych, že tohle je nejdražší >béčko< v dějinách filmu. Mám chuť na téma tohoto naprosto zbytečně zmršeného (a tím zbytečního) filmu napsat nějaký elaborát, ale nevím, jaký by to mělo smysl. Možná někdy s odstupem (viděno poprvé včera na dvd)... Každopádně nechápu, proč do tohoto projektu (po přečtení - dle mého názoru - tak neskutečně blbého scénáře) S.S. šel. Leda, že by za tím byly nějaký ty scientologicko-šekelovský vlivy... :-( Takže jedna hvězdička za film a jedna pánům z ILM za zvláštní efekty.(8.2.2007)

 • Shushika
  ***

  Tak 70%. Musím říct, že tak uspěchanej film, zejména co se konce týče, bych od Spielberga nečekal. Těch 116 min, z čehož 6 zaberou titulky, je na takový velkofilm dost málo. Mám z toho pocit, že se tam jakoby nic moc nestalo...Takže konec ve mně vyvolal velký otazník: Cože, nezapomně promítač ještě jeden kotouč někde ve skříni? Každopádně Cruise, jak ho nemusím, se dost snažil a podává jeden z nejlepších výkonů své kariéry, Dakota je opravdová teenie star (kam se hrabou Olsenky) a chci ji za ženu:-)...Ale králem celého filmu je zvuk. Tak širokou škálu od tichého dunění až po "zvukový Armageddon" si zasluhuje nominaci na Oscara. Triky ve druhé pětině jsou dost působivé, vůbec celý "ušmudlaný" design čtvrti nižší střední třídy taky...ale mého malého Oscara již teď dostává - SPOILERY, SPOILERY- obyčejná scéna jízdy kdy kamera krouží kolem auta, zatímco ti uvnitř vedou dialog, a občas se dostane ven, aby ukázala PEKLO, které prožívají dezorientovaní přeživší. IMHO však trochu klame sám název, protože o Válku světů se opravdu nejedná. Spíše jde o příběh jedné náhodně vybrané americké rodiny, která do žádné války nezasáhne...jen musí přežít.(27.6.2005)

 • maxi6
  ***

  .........Strhující sled nelogičností, který mě nemohl dostat do děje filmu, stále jsem jen přemýšlel proč tak a ne jinak. Bezbřehá a hodně nafouklá, pouhá reklama na grafické studio. Neohrabané, vložené, naprosto nepřirozené, teatrální dialogy, které by asi převážná většina lidí, které visí život na vlásku a svět je v ohrožení, nikdy neřekla. Role přechytralé Dakoty mě děsila a neseděla, od Taken nic moc nepředvedla a zde už snad hraje jen sama sebe. Střihově jsem se několikrát přistihl, že ztrácím orientaci v čase i prostoru. Bože, a to mám sci-fi tak rád. Takže snad příště u Mnichova nebude takové zklamání.............(29.1.2006)

 • Radyo
  ***

  Mám být upřímný? Tak jo. Spielberg nepřekvapil. Ve světle jeho posledních snímků sice ani nezklamal, ale to je na režiséra jeho formátu málo. Válka světů je prostě opět jeden typický popcornový film, jehož cílem asi bylo především pobavit, ale to se mu tak úplně nepovedlo. Respektive úplně marné to nebylo, triky super, atmosféra místy docela hustá, zvuková stránka filmu byla taky dobrá. To je ale aspoň pro mě osobně trochu málo na film, jenž aspiruje na trhák roku. Dějové nelogičnosti raději ani nekomentuju, ve sci-fi žánru bývají většinou pravidla logiky o něco uvolněnější, hlavně ale ten film postrádal určité kouzlo, skoro bych řekl charisma. No, nedá se nic dělat, Steven už se holt definitivně přežil a v současné formě jen splývá s davem dalších podobných blockbusterových režisérů. Do budoucna budu muset u jeho filmů snížit míru očekávání o něco níže...(9.4.2009)

 • - V záběru na hledáček kamery, která někomu spadla na zem, je obraz v hledáčku, na němž není rovina horizontu shodná se skutečným horizontem. Kdyby byl záběr v hledáčku skutečný, shodovali by se, i kdyby byla kamera nakřivo. (Patrik256)

 • - Steven Spielberg vlastní jednu z mála existujících kopií rozhlasového scenáře Orsona Wellese. Tato adaptace díky svě důvěryhodnosti dosáhnuté reportážními vstupy svého času údajně vystrašila obyvatele USA natolik, že něktěří z nich v panice opouštěli svoje domovy. (imro)

 • - Vojna svetov je druhá spolupráca Spielberga a Cruisa. Režisér si herca pochvaľuje a dodáva, že je to inteligentný a kreatívny partner s vynikajúcimi nápadmi. (Greenpeacak)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace