Reklama

Reklama

Válka světů

  • USA War of the Worlds (více)
Trailer 1
USA, 2005, 116 min

Obsahy(1)

Rozvedený newyorský mechanik Ray Ferrier získává od bývalé manželky na víkend do péče své dvě děti – desetiletou dceru Rachel a náctiletého syna Robbieho. V té době dochází ve městě k podivným změnám v počasí, včetně několikanásobných úderů blesků do jednoho stejného místa. Lidé si to nedokážou vysvětlit, když se začne zvedat zemský povrch, ze kterého vylezou ze svých úkrytů podivné mimozemské stroje. Mimozemšťané ve svých mechanických maskách začnou útočit a zabíjet lidi. Strhne se davová panika a Rayovi je jasné, že musí utéct s dětmi z města pryč. V kradeném cizím automobilu se tedy vydává do domu své manželky, která zde však není. Druhého dne objeví Ray na ulici vrak spadlého boeingu. Na místo přijíždí štáb televizních reportérů, který Raye informuje o tom, že mimozemšťané ve svých strojích zaútočili na všechny světové kontinenty a podařilo se jim zničit velká území a zabít miliony lidí. Ray se rozhodne odvézt své děti k jejich matce do Bostonu, ovšem jejich auto je přepadené davem zoufalých lidí. Ray tedy přichází o auto, ale jsou naloděni na trajekt, který má odvézt obyvatele Bostonu do bezpečí. Loď je ovšem potopena a Ray s dětmi se dostávají na břeh. Ray se musí smířit s tím, že Robbie se rozhodl bojovat proti mimozemšťanům po boku armády, a pokračuje s Rachel na cestě sám... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (1 433)

emma53 

všechny recenze uživatele

Tomovi tyhle filmy sednou jak prdelka na nočník, o tom žádná. Dakota na můj vkus moc ječela a příšera byla nechutná, ale já nejsem scifíčková holka, tak mě berte s rezervou. A konec byl už snad v mých očích žánrově hozený do hororů. U mě mezi trojkou a čtyřkou, nicméně věřím, že mnozí si to užívali. Tyhle filmy chtějí pivko, buráky a bude to za pět. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Já kdybych něco plánoval milion let tak bych takhle trapně neztroskotal, ale jinak naprosto úchvatná podívaná bez amerického patriotismu (já vím tomu ani nejde věřit). Steven Spielberg se opět vytáhl (skoro už není kam) Tom Cruis si ostudu rozhodně neudělal a Dakota Fanning je prostě úžasná. Jeden z mála filmů u kterých jsem byl vyšokovanej. ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Co ten konec, proboha? A ty tuny nelogičností! Jasně, je to katastrofický film, který se nedá brát smrtelně vážně, ale režisér tak zvučného jména by si takovéto boty ve svých filmech snad mohl odpustit. O místy přehnaném sentimentu a zbytečně hysterické Fanning (co to provedli s nejlepší současnou dětskou herečkou?) raději pomlčet. A přitom v první půlce měl film našlápnuto stát se jedním z nejlepších blockbusterů letoška. Nestalo se... ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Nemám problém s tím strohým koncem mimozemské invaze, protože Spielbergova Válka světů byla od začátku chytře koncipována jako neglobální boj rodiny Raye Ferriera o holé přežití, ale to srdceryvné "bostonské rendezvous" bylo jako když někdo s rozběhem nakopne Tripoda mezi nohy.. Přehlídka spektakulárních triků nezakryje mrtvou duši filmu a po druhém zhlédnutí jsem nabyl skálopevného přesvědčení, že s rozpočtem 132 milionů by na podobné úrovni dokázaly pracovat i mnohem menší režisérské kapacity. Stevena nám asi začíná obrůstat ten marťanský plevel Red Weed.. ()

tombac 

všechny recenze uživatele

Moje očekávání tato působivá katastrofická sci-fi bezezbytku splnila. Až na pár nelogičností je film zatraceně reálný. Vražedné mimozemské stroje a vizuální efekty jsou skvělé. Nejlepší okamžiky filmu však nenastanou při efektní anihilaci lidí, ale při perfektně zrežírovaných davových scénách, kdy zoufalost prchajících lidí dostupuje vrcholu. Zvláště scéna s autem byla hodně silná. Tom Cruise pomalu nesleze z plátna a podává hodně dobrý herecký výkon. Po prkenném představení v Posledním samurajovi si u mě napravil reputaci. Dakota Fanning hraje též dobře, akorát působí na svůj věk moc dospěle. Filmu prospělo to, že Spielberg některé scény neukáže v plné kráse (kupříkladu útok armády na stroje), ale o to jsou působivější. Potěší i absence obvyklých klišé, tedy žádné plamenné projevy prezidentů, bojové porady generálů, patetické hrdinné sebeobětování či anihilace Sochy Svobody, Eiffelovky a dalších světových symbolů. Co mě však nepotěšilo, byl konec s Cruisem. To by však nebyl Spielberg, aby si neodpustil na konci nějaký ten dojemný okamžik. Jinak je zakončení vcelku logické, jen jsem měl dojem, že je poslední fáze filmu moc uspěchaná, což je asi daň za jeho rychlé natočení. ()

Galerie (132)

Zajímavosti (74)

  • Při prvním setkání s mimozemšťany v celé oblasti přestávají fungovat elektrické spotřebiče. V čase 25:20 má však přesto jeden z pozorovatelů funkční kameru. (Postolka1)
  • Ray Ferrier (Tom Cruise) nosí hodinky značky Vintage Omega Chronograph. (dyfur)

Související novinky

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

Nový film Spielberga možná našel hlavní hvězdu

včera

Chystaný nový film oblíbeného režiséra Stevena Spielberga (E.T. - Mimozemšťan, Blízká setkání třetího druhu) možná našel hlavní hvězdu. Kolem stěžejní role v dosud nepojmenovaném snímku totiž podle… (více)

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Od roku 2022, kdy Steven Spielberg představil fandům svůj Zlatým Glóbem ověnčený osobní film Fabelmanovi, jsme moc netušili, k čemu se chce jeden z nejslavnějších režisérů všech dob příště… (více)

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

Parazit Davida Koeppa našel režiséra

24.04.2020

David Koepp je nejen filmový scenárista stojící za snímky jako Válka světů, Jurský park, či Mission: Impossible, je totiž zároveň i úspěšným spisovatelem. Jeho nejnovější knížku, v originálním názvu… (více)

Reklama

Reklama