Mám být upřímný? Tak jo. Spielberg nepřekvapil. Ve světle jeho posledních snímků sice ani nezklamal, ale to je na režiséra jeho formátu málo. Válka světů je prostě opět jeden typický popcornový film, jehož cílem asi bylo především pobavit, ale to se mu tak úplně nepovedlo. Respektive úplně marné to nebylo, triky super, atmosféra místy docela hustá, zvuková stránka filmu byla taky dobrá. To je ale aspoň pro mě osobně trochu málo na film, jenž aspiruje na trhák roku. Dějové nelogičnosti raději ani nekomentuju, ve sci-fi žánru bývají většinou pravidla logiky o něco uvolněnější, hlavně ale ten film postrádal určité kouzlo, skoro bych řekl charisma. No, nedá se nic dělat, Steven už se holt definitivně přežil a v současné formě jen splývá s davem dalších podobných blockbusterových režisérů. Do budoucna budu muset u jeho filmů snížit míru očekávání o něco níže...(9.4.2009)

Když Cruise zpívá svji dceři písničku z reklamy na auto, uklidňuje mě to. A když mu pak Tim Robbins nabídne panáka, říkám si, že bych taky jednoho potřeboval ... A to je teprve půlka filmu. 80%(16.7.2005)

Mamon, co mě během sledování přesvědčil, že koukám na něco neopakovatelného, během několika dní vyprchal a dnes jsem skálopevně přesvědčen, že se mi Spielbergova Válka světů vlastně nijak zvlášť nelíbila. Režisér je Steven pořád excelentní, ale nějak zapomněl číst, neb opravdu netuším, jak si mohl nevšimnout prostoduchosti příběhu. Aspoň, že ti herci ukázali, co v nich je, obzvlášť Tom Cruise vyloženě potěšil, ale lepší film by z toho nevykřesal ani Marlon Brando s Robertem De Nirem.(23.12.2007)

Mě Spielberg rozhodně nezklamal. Svým způsobem opět velice originální způsob vyprávění - totiž naprosté zaměření se na Cruisovu postavu a absence nějakých bombastických ničících scén z Washingtonu a New Yorku a absolutní nezájem o to, co zrovna dělá americký prezident - tak tento způsob se mi hodně líbil. Díky tomu se člověk může docela dobře vcítit do Cruisovy postavy. K tomu navíc přispívá velmi působivá až dokumentární forma vyprávění, Spielberg navíc skvěle pracuje s neviděným (ale slyšeným) nebo jen naznačeným (tohle zvládá už od Čelistí). Vzhledem k předchozí režisérově tvorbě jde o film velice temný, drsný až děsivý. Geniálně je natočená úvodní scéna, Cruisovi hrůzu v očích skutečně věříte (hraje výborně) a chápete ho, protože scéna natočená opět jen z jeho pohledu je drtivě působivá. Podobně silné scény se objevují, když se v davové psychóze projeví temné stránky člověka. A pak ještě i třeba jen několikavteřinové klenoty jako je "řeka" či "vlak". Přiznám se, že sklepní scény s Timem mi přišly už trochu natahované, i když ta variace na kuchyňskou scénu z Jurského parku byla docela zajímavá. Snad si mohl Steven odpustit ty závěrečné asi dvě minuty, ale nakonec proč ne. Z technického hlediska je film bezchybný (u Spielberga nic nového), působivá je hudba Johna Williamse (i samostatně), v níž sice absentují nějaká velká témata, která ale naprosto slouží filmu.(6.7.2005)

Pre mňa najlepší Spielberg od Schindler´s list. Knihu som nečítal, takže ku scenáru sa vyjadrovať nechcem. V podstate celý film je o jednom veľkom utekaní pred likvidáciou ľudstva inou civilizáciou, takže nejaké zvraty, odbočky atd. sa nekonajú. Čo ma však potešilo je, že Spielberg film poňal tak komorne ako sa to len na popkorňák plný efektov dá. Najdôležitejším popri fantastických zvukoch a obrázkoch je tá beznádej, ktorú by ľudstvo pri takomto útoku pociťovalo. A tú vykreslil režisér dokonale. Hrdinovia sú mi sympatickí, pretože nie sú hrdinami v pravom zmysle slova, sú celý čas doslova pos.... od strachu. Synovo filozofovanie o " zasadení protiúderu" vyznieva ako krutý čierny humor o blbosti mladých amíkov odchovaných filmami ako Independence Day. Film ukazuja ako najlepšia army na svete dostáva ťažko na prdel, čo je v súčasnosti dosť odvážny krok tak finančne ako politicky. Tom Cruise je dobrým Tomom Cruisom ( nie výborným ako v Interview či Magnolii ale ani zlým TC ako v Top Gun), Tim Robbins si strihol slušného pošuka obranára. Pred kým ale fakt smekám je malá Dakota. To dievča proste umí a každým ďalším filmom sa neúprosne derie medzi hereckú elitu. Technická stránka filmu je zmáknutá dokonale. Čo nakoniec znížilo moje hodnotenie je priblblý happyend. Samotná pointa výsledku vojny je síce kruto logická, ale to šťastné rodinné stretnutie prekusnúť nedokážem. 9/10 P.S. Pán Lucas, takto sa robí inteligentný blockbuster.(7.7.2005)

• - Ve scéně, kdy se rodina chystá odjet od vraku havarovaného letadla, si v čase 44:13 lze všimnout kamery v odrazu zadního okna auta. (imagoo)

• - V Rayově domě na začátku filmu visí na stěně filmový plakát z Čelistí. (Lavran)

• - Spoiler: Ve scéně, kde se voják rozhodne, že Raye (Tom Cruise) zachrání, všichni v koši mu jdou na pomoc a začnou Raye chytat za ruku a bundu. Hned v následujícím záběru ho drží opět jen sám voják. (Patrik256)