Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

jakuzza

Film krásně ukazuje jak může být život krutý a navodí vám tu správnou atmosféru bezmoci a úzkosti. Mě osobně u filmu pár krát ukápla slza a po shlédnutí filmu jsem měl ten nepopsatelný emotivní zážitek. TENTO FILM DOPORUČUJI. ()

Anazu

Ač mě to mrzí a tuze jsem chtěla, nemohla jsem dát pět hvězdiček. A ačkoliv norálně bulím u každé blbiny, překvapilo mě, že se zrovna tenhle film obešel bez slz. Možná to bylo tím, že jsem úplně od začátku nesdílela sympatie vůči hlavnímu mužskému hrdinovi, ale až postupem času mi došlo, že díky svému chování působí o dost reálněji, než většina postav z hollywoodských slaďáren. A je to právě to zpracování, které činí celý příběh mnohem uvěřitelnější a mnohem méně křečovitější, než jiné romantické snůšky nesmyslů. Myslím, že u jihokorejských romancí na nějakou dobu zakotvím. ()

maxs

Ač jsem od filmu absolutně nic nečekal a vlastně ani nevěděl, do čeho jdu, byl jsem nakonec snímkem naprosto pohlcen. Pozvolný rozjezd krásného romantického příběhu a o to hořčí konec - perfektní film s důrazem na citové vnímání "problému" hlavních hrdinů. 5/5!! ()

Maranve

Čo sa mi honilo hlavou už počas poslednej etapy filmu a čo v nej ostalo aj po zhliadnutí bolo - toto je citové vydieranie. A zdá sa, nie som jediná čo mala ten pocit. Plakala som. A ? A nič. A to "nič" je to, čo mi bráni dať tomuto spočiatku presladenému kórejskému filmu viac ako priemerné hodnotenie. ()

HanLiuKun

Bohužel mě to nenadchlo tak, jak jsem čekala z recenzí zde. Možná to je chyba directors cutu, protože dvě a půl hodiny je opravdu moc na jednoduchý příběh. Poslední hodina je velmi hezká a silná. Konec naprosto předvídatelný, což u filmů nemám ráda. Musím ale přiznat, že to ve mně zanechalo nějaký neidentifikovatelný pocit, něco podobného, jako když po Rekviemu za sen nemůžete chvílí vůbec nic dělat, jen sedět..... Třeba časem změním hodnocení na 4 hvězdičky. ()

Trepak

No ty vole! H. Lee si to klišé pekne pripravil - chlapec tvrďák, ktorého odmalička cvičí život (aby potom z neho spravil urevanú citlivku), kórejská bábika na ktorú sa skvelo pozerá, zlá mama, sociálne rozdiely a šťastie, ktoré potom drsne končí. ()

foxxxxy

Tu tajuplnou východní mentalitu zkrátka nikdy nepochopím... pokud není snímek čistě filozofický, tak si u mě neškrtne. Ovšem tohle je jiné. Na začátku je samozřejmě ta nesmyslná zamilovanost tak typická pro asijské filmy (holka běhá za klukem jak pejsek a vůbec nedbá na to, jak se k ní chlapec chová), ale potom vztah postupně vyzraje a namouduši, povedlo se. Mám-li udělit cenu pro nejlepší asijský snímek - A moment to remember. ()

lineker

Film v určitých pasážích balancuje na ostré hraně a překročit ji by znamenalo upadnout do kýčovitosti. Díky tomu, že se tak dle mého názoru ani v jednom okamžiku nestalo, sledoval jsem impozantní love story na korejský způsob. Všeho bylo dávkováno měrou vrchovatou nic se však nepřesypalo. Smích, úsměv, vztek, pláč..to vše jsem absolvoval a vše si určitě rád zopakuji. ()

Kovlad

Prvá polovica filmu, pekný romantický príbeh ale žiadna bomba sa nekonala. Take 3-4 hviezdičky som bol ochotný dať. Potom však prišla druhá polovica a tá ma rozložila na kusy, vymazala všetku okolnú realitu, vyrazila mi dych a slzy do očí. Tam mi prišlo aj 10 hviezdičiek málo. Neskutočný zážitok. "Sme v nebi?" "Áno!" Ja teda určite. ()

BellaRagazza

Byl jsem varována, že si popláču a taky jsem si poplakala. Zezačátku byl sice děj kapku rozvleklý, ale každý detail má v ději svou pointu. Film jsem viděla v původním znění s anglickými titulky a jediné, co mi na tom vadilo byl korejský způsob hraní a ta jejich prapodivná řeč. :-) ()

pajiixx

Nepopsatelné... Nezapomenutelné... Nenacházím vhodná slova, kterými bych dokázala popsat tento snímek. A tak nějak cítím, že je to i zbytečné... Proč se snažit vše mermomocí vepsat do slov? Někdy je lepší mlčet a vnímat... Smát se a plakat.... Jeden z těch filmů, který po zhlédnutí ještě dlouho, předlouho dozníval v mém nitru. "Jsme v nebi?" ()

lajkee

neuveriteľne nádherný :( s malebnou atmosférou. film, ktorý pôsobí mimoriadne silno, bolo to proste úžasne krásne :) ale smutné :( ()

pierres

Ti co dali min jak 4 hvezdy maji silne narusenou citovou stranku, a tim padem to nikdy nemuzou docenit, po prvnim shlednuti jsem byl v soku, hodne sugestivne natocene. Ano film je dlouhy, ale podle me tam nic nechybi a ani neni nic navic. Po druhem shlednuti i s pritelkyni, jsem v byl v soku z pritelkyne :-D po konci asi hodku brecela a porad se tulila. Neznam zadny jiny romanticky film, ktery by lepe splnil ucel :-). ()

reno112

Když jsem tenhle film zapínal, měl jsem v sobě (bohužel) předsudek. Jediné co jsem věděl bylo to, že to má být Romantický/drama film... ale tenhle kousek dokázal to co se povede opravdu málo kterému filmu. Pěkný film a určitě se na něj kouknu znova. Píšu to v těch největších emocích a tímhle bych to i ukončil. Jdu si to teď vychutnat relaxem :). ()

vilimen

Krasne zpracovany film, ukazuje realny zivot, jak to na svete opravdu chodi a ne jen klise, kterymi americke filmy primo prekypuji...Me osobne se to dotklo vice, protoze se mi podobna vec stala v rodine, takze o to vic je to pro me srdcovejsi zalezitost... ()

momii

Och ano jaká to komplexní citová záležitost spletitého charakteru, děsný love story.Tenhle film je tak sentimentální až je naprosto odpornej a nudnej.Chvíli to vypadá, že všechno dobře dopadne, ale nenechte se zmást, poteče moč.. ()

lapaix

V době, kdy jsem viděla A Moment to Remember jsem neměla téměř žádnou zkušenost s jihokorejskými filmy. Tím pádem jsem nebyla ani trochu připravená na to, co mě čekalo. Je neuvěřitelné, kolik emocí dokáže tento snímek z diváka vyždímat, aniž by jakýmkoliv způsobem tlačil na pilu nebo nějak okatě citově vydíral. Všechno bylo neskutečně čisté, upřímné a tak nějak skutečné. "Jsme v nebi?" - ano, tenhle film umožní divákovi, aby se tam na malou chvíli ocitl. Kvůli podobným zážitkům se vyplatí sledovat filmy. Jednoznačně jedno z nejlepších romantických dramat, které jsem kdy viděla. 100% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz