Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

SunnyRain

Do krásného života dvou milujících se mladých lidí zasáhne krutá nemoc - paměť se postupně ztrácí... Ale kde leží hranice, kdy láska přestane být láskou? Tento film se vydává tu hranici najít. *** Na jedné straně hluboké city, obrovská láska zamilované dvojice, odvaha čelit osudu, vůle vydobýt si prostor pro vlastní lásku. Láska tak velká, pevná a košatá, že nemůže být pochyb. A na druhé straně nemoc, ztrácející se paměť. Tantra hra - že činy mají své důsledky. Činy, které nejsou konány "naschvál", ze zlého úmyslu, z nedbalosti lásky... Jediným motivem je nemoc a její projevy. Není možné najít jiný negativní motiv, jakékoli poškození motivů lásky, ti dva se stále milují, až do úplného konce... Ale co se stane s láskou, když chybí paměť? Je to ještě láska, když chybí paměť? Velmi těžká otázka! Film krůček po krůčku rozkrývá odpovědi, ukazuje emoce na obou stranách, zachází až tak daleko, kam zdravý člověk uzdu svojí mysli a fantazie obvykle nepustí. Krutě pravdivě ukazuje určité rysy lásky, které skutečná láska má. Láska není jen slovo, láska není iluze nebo pouhá představa, láska je... Chce to hodně odvahy (a hodně kapesníků) podívat se na otevřenou výpověď, co láska je, a co není... *** Tento film mi jasně odpověděl na občasné "výmluvy", drobná zapomenutí/opomenutí lásky, se kterými se občas setkávám, nebo je (nedejbože) sám tvořím. Odpověděl mi, že nedílnou součástí lásky je i paměť, vědomí, bdělost. Nezapomínat. ()

pedrossa

Místo toho, abych celý film čekal, čím mě americká produkce dvě minuty od konce dojme k slzám, neb jsem se rozhodl sledovat romantiku z Hollywoodu, od půlky korejského filmu jsem se snažil sám sebe přesvědčit, že bych mohl alespoň na chvíli přestat bulit jak holka a dívat se na to trochu s odstupem. Nešlo to. A líp než Renton bych vrchol filmu nepopsal. Přečtěte si jeho komentář - hlavně konec. Smutně krásnej zážitek. Nebo krásně smutnej. ()

Aktamix

Snaha o ubránění se slzám byla úspěšná prvních 100 minut. Poté totální kapitulace. V dnešní cynické a chladné době je toto dílko absolutním zjevením. Krásný film. ()

Eror351

Nevím, co říct. Ano, věděla jsem, že to bude smutné, že nejspíš uroním i slzu, ale tohle jsem nečekala. Krásný, moc krásný film. Takové filmy mě jen utvrzují v tom, že se mám radovat z toho, jaký krásný život já mám, protože ty problémy, co já řeším, jsou oproti tomu, co řeší mnozí jiní lidé opravdu jen maličkosti. Ještě dnes mi mráz běhá po zádech a přepadá mě smutek, ale je to nádherná podívaná. Stojí to určitě za to! ()

maxieanne

Neumím popsat, co pro mě tenhle film znamená. Snad proto, že jsem se ve svém okolí setkala s mnohými příběhy, které jsou přímo či nepřímo propojeny s touto chorobou. A nebo možná jen proto, jak nádherný je to film. Tak i tak, jen málokterý film mě takhle chytl za srdce. Tak, že mě již nechtěl nechat jít. ,,Když to vypiješ, budeme spolu chodit." ,,A když ne?" ,,Budeme cizinci. Už navždy." ___ ,,Jsme v nebi?" ,,Ano.." ___ ,,Miluji tě." ()

Evikju

Tohle je promakané od začátku až do konce. U první půlky čekáte co bude a vše hltáte.. u té druhé se drží kapesník, ale stále se sleduje s otevřenou pusou.. !! 10/10 ()

L.a.My

L: Pokud by se hodnocení romantického dramatu dalo vyjádřit v množství posmrkaných a pobrečených kapesníčků, tento film by byl na vrcholu. Nejhorší na tom je, že kdykoliv se na tento film dívám, můj odpadkový koš vypadá jako po dlouhotrvající rýmě. Nedokážu si představit emotivnější filmový zážitek, než je tento. ()

Konev

Tak jsem si připravil dva kapesníky, připraven podle komentářů, hodnocení a kvality korejských filmů, na ždímání citů, ale vůbec jsem je nepotřeboval. Film 1 a 1/2 hodiny ukazuje, jak se mají dva mladí lidé rádi a vytváří si hnízdečko lásky, ale ani poslední 1/2 hodina, kdy se řeší zrádná nemoc mladé dívky, to už nespravila. Mnohem působivější a citovější jsou Zápisník jedné lásky nebo Pořád to jsem já ()

Clareeta

Východní Asie umí plodit i něco jiného, než potvory zavřené v míčkách, holku z měsíce a ukníkané boy/girlbandy o 7+ členech. Varování - až moc sensitivním lidem nedoporučuju, to by mohli skončit v 1 litru slz. ()

DavidAAAA

Nádherný a nesmírně krutý příběh o tom asi nejhorším, co může člověka potkat, o něčem, co ho zbaví lidskosti. Natočeno s úžasným citem a při otázce, zde je toto nebe, ze mne tekly potoky slz, složil jsem se jak malé děcko, a že jsem se tomu snažil hodně bránit. Na to, jak krutý osud dvojici život přichystal, je konec utnutý milosrdně. Moje asi první setkání s jihokorejskou filmařinou skončilo příjemným překvapením. A vím jen jedno, až tohle jednou potká mne, nechci už dál žít. ()

Bruce0659

Neuveriteľné, čo dokázal kórejský režisér... Prvá polovica je plná romantiky s krásnou až rozprávkovou atmosférou. Ďalej sa príbeh postupne mení na silnú a smutnú drámu a záver je tak nabitý emóciami, že musí byť dojatý každý. Ja som sa neubránil slzám a posledných 40 minút som bol s hlavnou mužskou postavou úplne prepojený. Jeden z mojich najsilnejších filmových zážitkov. ()

proud.loser7

Po shlédnutí filmu jsem myslela, že už mi nebudou fungovat slzný kanálky. Takhle moc mě nedokáže rozbrečet ani vraždění štěňátek nebo lenochcodů. ()

teekanee

Výbornej romantickej doják. Oba hlavní představitelé mají nesporný charisma a vývoj jejich vztahu mě vyloženě bavil. Konec sem obrečel jak želví mládě. 87% ()

MatoPalkes

Prvýkrát som vlastne ten záver cez slzy ani poriadne nevidel, ono to nevyšlo ani na druhý ani na tretí pokus. Ako to tí Korejci robia netuším, ale emocionálne sú pre mňa o level vyššie než zbytok sveta. Milujem ten film a milujem Son Ye-jin. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz