Nadpřirozené zlo přichází do archeologického naleziště v poválečné, Brity ovládané Africe. Nebo je narůstající počet úmrtí a hrůz dílem lidské bytosti? Otec Merrin viděl během války tolik zla páchaného lidmi, že se zřekl své víry i kněžství. Jako dozorce nad vykopávkami záhadného chrámu bude muset znovu nalézt svou víru, aby mohl bojovat s nepřítelem, který je nejen mazaný a nekompromisní, ale především nesmrtelný. Merrina (Stellan Skarsgård) čeká konečné zúčtování s nejzavilejším nepřítelem lidstva. Režisér Paul Schrader (režisér filmu Auto Focus, scenárista Taxikáře) vnáší přímo hmatatelnou hrůzu do nejnovější kapitoly proslavené hororové série, kde bitevní pole představuje lidská duše. Strach přichází a zmrazí vás až do morku kostí. (Magic Box)

foundation

Roztahana 2 hodinova nuda.. Viac neni co dodat. Jediny dovod dopozerat to..vlastne vobec zacat to pozerat bol pre mna S. Skarsgard s ktorym si viac menej nenecham ujst ziadny film. ()

AxelWers

Skarsgård celkom fajn, ale inak hrozná nuda. Príbeh je rozťahaný a mdlý, človek má miestami čo robiť aby nezaspal. ()

Likan7 odpad!

Zákulisí vzniku je mnohem zajímavější ne film celkový. Jedná se vlastně o úplně stejný film jako Zrození, které vzniklo o rok dříve. O snímku jako takovém se nemá cenu vůbec zmiňovat. Dojná kráva, která parazituje na známém prvním filmu. Nic víc. ()

doGof...

Dominion: Prequel to the Exorcist je film který měl jít do kin jako „předchůdce“ k původnímu Vymítači (1973). Tento projekt byl ovšem ukončen v polovině natáčení a na světlo světa tak vzešel Exorcist: The Beginning, jehož úspěch nebyl takový jaký se očekával. Paul Schrader tak po nějaké době dotáhl původní Prequel dokonce a jedině dobře. Schraderovo pojetí působí více realisticky a neobsahuje ujeté scény, kterými verze od Harlina přímo překypuje. Lepší posedlý kluk než trapně uječená ženská s ještě trapnějším vymítáním. Téměř na chlup stejný příběh ovšem s lepším hereckým obsazením, podáním a smysluplnějším ztvárněním dilema, které otřásá Merrinem. [6/10] ()

coco.brice

filmu hodně uškodilo to jak vypadají jednotlivé triky...dávají tomu punc podřadného béčkového filmu..ale na sobotní pulnoc je to film tak akorát -nevyděsí Vás..nevadí když na pár minut usnete..a když si k tomu dáte víno,tak se to dá celkem zvládnout(je však potřeba výše popsaná shoda okolností) :-)) ()

Knor

O tomhle filmu jsem moc nevěděl a čuměl jsem jak blázen, že je to vlastně trochu jiná verze předešlýho dílu, což byla asi chyba. Paul Schrader očividně sázel spíš na atmosféru, což je největší plus, Harlin ukázal spíš akci a krev. Ani jedno není špatně, ale v tomhle souboji pro mě jasně vyhrává Harlin, jeho pojetí mi sedlo prostě víc. Škoda, že se nedomluvili a neposkládali z těchto bratříčků jeden pořádnej horor. Stejní herci, stejný prostředí i příběh, jen horší zpracování. ()

djbarrel

Poměrně zdařilý pokus na téma vymítání satana. Skvělá atmosféra, spousta akce a i trochu toho žvanění, které ale tentokrát mělo hlavu a patu. Jediná výtka směřuje k tomu, že opět se dalo z takového tématu vyždímat trochu víc a projevy ďábla nebyli až tak velké jak by mohli být. Zkrátka a dobře se mělo víc tlačit na pilu. 78 % ()

george16

Kde že je původní exorcista ? Tohle je jen tupé hodinové žvanění, a jakáž takáž akce je na konci, kdy se frustrovaný kněz rozhodne napravit a zničit zlo. Celkem zbytečnost. ()

vodkasesemte

Todle už není komedie. No one here did this. They are not capable of it. Já ano. Tak je postřílej všechny, proč se s nimi tak sereš! You must help me with this. Surely there is one among them who beats his wife or his children. To je dneska každej podle těch kurviček. Vtip je v tom, že správnej chlap se nebojí na svou ženu nebo děti vztáhnout ruku. Every town has someone it can do without. To zase budu já. Point him out! Tady by ty zkurvený mrtky neváhaly. Mají jasno už ted. Ohrožuju jejich životní styl. Neví, co bude do budoucna, protože jejich pes mě nem rád! They are your flock. You live among them. So you choose. To je výborný! You give me 10 of them or I will kill them all. Čím dál lepší. Líbí se mi! Men, woman and children. You begin to irritate me, Father. That was for making me wait. Člověk dle mýho gusta. Líbí se mi taky, že tu špinavou práci nenechá jen na ostatních, ale jde příkladem. God isnt here today. Vyber nějakýho dědka, ty demente. ()

honzic

Vypadalo to zajímavě, ale bohužel nakonec je to tisíckrát odehraných příběh nic moc ztvárněný. Hodnocení: 45 % ()

blondboss

Keď sa ti zdá slabý honorár za nejaký film, urob to ako Stellan, daj si deja-vu rok po a zhrabni ďalší honorár za tú istú prácu. Keďže si ukrivdený Schrader povedal, že jeho verzia musí vyjsť na povrch, tak nedbal a dotočil to, aby urobil v podstate úplne tú istú dejovú linku ako Harlinov predchodca, len s miernejším prevedením. Hodnotím ako jeden film, lebo inak sa to hodnotiť aj s rovnakým hlavným hercom ani nedá. 40 % ()

Madax

Je zajímavé, kterak jdou obě verze předpokračování k prvnímu Exorcistovi z extrému do extrému. Zatímco ta Harlinova je skutečně zběsilou slátaninou bez hlavy a paty, s neuchopitelným dějem a spoustou hollywoodských úletů, nabízí Schraderův film celkem dobrý příběh, sympatický, skromný styl vyprávění a napínavé zápletky ( s domorodci a vojáky ). To bohatě stačí k tomu, aby si divák dobře užil první dvě třetiny filmu. Jenže potom bych očekával nějakou gradaci, dramatické závěrečné rozuzlení, pořádou vymítačskou hororšou. Je to právě poslední třetina, která film celkem kazí, neboť se pokračuje stále stejným tempem dál a žádné vyvrcholení se nekoná. Prostě se to s tou skromností přehnalo. Krátká setkání s démonem uvnitř prokletého chrámu a nepříliš uspokojivý proces vymítání mě rozhodně nepřesvědčily o tom, že je Otec Merrin dostatečně kvalifikovaný na to, aby v prvním Exorcistovi vystupoval jakožto zkušený vymítač. Chápu, že je Dominion o něčem trochu jiném než o vyhánění démona z lidského těla, což byla hlavní náplň původního filmu, přesto mě celkem pokojný závěr dost rozhodil. Nedivím se producentům a šéfům studia, že se po shlédnutí tohoto filmu rozhodli pro razantní řešení jeho nedostatků a nechali film natočit skoro celý znova... Přesto je Dominion mnohem lepší než Zrození, o tom není pochyb. První dvě třetiny, možná i více, jsou výborným dramatem s prvky hororu, a dokonce jsem chvílemi uvažoval o pětihvězdičkovém hodnocení, ale to unylé rozuzlení a nepříliš uspokojivý závěr to celkem kazí. Místo dvou filmů se stejným tématem měl vzniknout jen jeden, pořádný, takový, v němž by se mísily kvality tohoto Dominionu a původního Exorcisty. ()

brasek

Hrôza! Myslím v tom negatívnom ponímaní na kvalitu príbehu, atmosféru a trikovú kameru. Katastrofa je však hlavne to, že filmári nám neponúkajú nový príbeh, ale ide o novú verziu rok starého snímku Exorcista: Zrodenie. ()

david141474

Tato alternativní verze prequelu prvního vymítače je stejně slabá jako prequel Vymítač ďábla: Zrození. Oba tyto počiny jsou prakticky stejný, oba jsou nudný, oba jsou šíleně zdlouhavý a oba ničím neohromí. A také je nutné podotknout, že oba počiny obsahují pár naprosto stejných scén, které se v ničem neliší. Z tohoto filmu je cítit opravdu levná produkce, proto nějaký CGI záběry vypadají naprosto příšerně, takový CGI čivavy vypadají naprosto příšerně a je bolest se na to koukat. I finální vymítání je rozpočtem značně poznamenaný. Finální vymítání nevypadá moc k světu a tudíž nemůžu hodnotit kladně. 5/10 Opravdu nepěkný CGI! ()

pokerdragon1

Miluju filmy s hororovou atmosférou a rozhodně mě to nezklamalo.Skvělí výkon Stellana Skarsgarda.Atmosféra je skvěle budována postupně, než přijde absolutní vrchol.Příběh muže co ztratil víru, proto aby jí znova našel... ()

Beliel odpad!

Stojím a kouřím před barákem a přehrávám si v hlavě, co jsem to vlastně viděl, čeho jsem byl svědkem, jak jsem mohl vydržet dokoukat tento "film" do konce. Dle tvůrců, se má tento film tvářit jako horor či jako thriller. Co že? Kdo na to přišel? V první hodině filmu se absolutně nic neděje, vše vrcholí v posledních třiceti minutách, ale jak? Ďábel podobající se Buddhovi s opalovacím mlékem na těle a výrazem totálního blba, uměle dodělané hyeny a hadi, ovšem strašně! Dialogy na úrovni zvláštní školy. Děsivé scénky jsou mnohdy více vtipné, něž u kde jaké komedie. Stále mi nejde do hlavy, jak tento taky film mohl trvat skoro dvě hodiny. Ozvučení filmu je stejné jako u českých seriálů, kdy slyšíte přehnutí nohavice u kalhot. Jedním slovem je toto nepovedené dílo od A až do Z. Bohužel se do něho propůjčil herec, který to nemá zapotřebí. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale když tak nad tím uvažuji, tak dám odpad. Tohle zkrátka není ke koukání! 0%. ()