Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

SG-1

"Chceš vošoustat parťáka nebo s náma dělat byznys? Protože na to, jak se ti líbí, já seru. " -Rico- ()

kenkaku

Seriál jsem žral a měl moc rád. Proto když prosákla fáma o filmovém zpracování byl jsem nadšený. Nadšení tak nějak vyprchalo když mi došlo že prakticky cokoliv co si pamatuju ze seriálu ve fimu není. Teda krom ústřední dvojky běloch-černoch a že jsou policajti... jenže to byl Martin Riggs a Roger Murtaugh taky... takže tím se dostávám k faktu proč to jsem viděl se vlastně jmenuje Miami Vice??? No nevím, nebo mi to uniklo. Takže než jsme se stihnul "přeladit na notu" - NEDÍVÁM SE NA "MIAMI VICE" ALE NA NĚJAKOU JINOU KRIMI byla půlka filmu pryč a já se nějak nestihl začít bavit. O 200% se jen podařilo dojem filmu vylepšit závěrečná přestřelka (pokud to tak můžu nazvat) která je neskutečně dobře natočená. Takže před tím než nad filmem uděláte nějaký ortel je třeba se rozhodnout (předem) co očekáváte vidět (tedy jestli budete akceptovat hru s názvem filmu) a jak moc se shodneme, že ta přestřelka na závěr (nebo závěr... řekněme poslední 1/4) o které píšu byla fakt luxusní. ()

herr_carter

Průměrná akční záležitost, jíž sráží zcela zbytečně dlouhá stopáž, ale naopak vyčnívá tradičně skvělý Farrell...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Sdoom

Skvělý start, o ničem prostředek, docela dobrý závěr. Miami Vice se dá rozdělit do 3 částí, ve kterých jsou bohužel zásadní kvalitativní rozdíly. Po svižném nástupu začíná děj upadat do jakési letargie, což v rámci žánru špionážní akční thriller není úplně dobré. Posledních 20 minut, které zas vrátí trochu toho napětí, už to ale nezachrání. Michael Mann umí točit téměř dokonalé filmy, ale tady se svému maximu ani zdaleka nepřiblížil. Průměr. (Blu-ray, orig.) ()

pearl_jam

bez emocí, chemie mezi postavami nulová, nesympatická japonka (nebo číňanka nebo korejka či co) avšak technicky brilantní filmeček, škoda, VELKÁ škoda - těšil sem se.... ()

Kanibal

Mann má skvělý rukopis a Miami Vice tímto rukopisem dýchá v každé scéně. Ruční kamera, přízračná světla velkoměsta a tajemná atmosféra, které provázejí Jamieho Foxxe a Colina Farrella při jejich balancování na čepeli břitvy mezi ochranou zákona a jeho porušováním je prostě drtivá. Příběh není nic úžasného, ale o ten jde až v druhé (či třetí) řadě. Jen málokdy mě "kriminální drama z podsvětí" baví tolik jako Miami Vice... vzpomenu si na Odplatu nebo L.A. přísně tajné. ()

jondoe

Vybrne obsadenie dvoch hlavnych hrdinou a predovsetkym skvely scenar a rezia ale na to som u Manna zvyknuty.Som rad ze zaver filmu zostal tak trochu pootvoreny a dufam ze sa dockam a myslim ze aj vy ostatny pokracovania. ()

Han22

Tak tohle je pro mě zklamání roku. Čekal jsem nadupaný akční film, dočkal jsem se něčeho na pomezí kriminálky se stokrát omletým námětem a zoufale nefungující romance. Film má zvláštní kouzlo - během sledování Vám začne stále méně a méně záležet na postavách, na tom jak to dopadne i na tom proč, kdo a co. Jen čekáte až se něco stane. A když už se 10 minut!! před koncem dvojhodinového filmu rozjede akce, je natočená moderním (chaotická ruční dokumentální kamera) způsobem a není z ní v podstatě nic vidět a pak film prostě vyšumí, aniž by dořešil půlku věcí. Herci hrají jak o život, ale nemají co hrát, režisér předkládá dokonale krásné záběry, které dokonale uspávají. Tohle že natočil Michael Mann, režisér mého milovaného Posledního Mohykána a Nelítostného souboje? A opravdu nechápu ty vysoké hodnocení tady, kdejaké béčko s Van Dammem by mě pobavilo více (aspoň tím, jak je pitomé). ()

bari68

Na akčný film, s výnimkou veľkého prestrelkového finále, má film slušnú pohodovú atmosféru. Pekné obrázky , dobrá hudba , znovu Mannova výborná kamera. Na druhú stranu, čo sa týka vnútornej stavby nejde o nijak výnimočný film. ..6/10. ()

medlo

To, že som si v strede filmu spomenul že som ho už videl, nie je pre film veľmi dobrá známka a musím povedať, že sa mi to ešte nestalo. ()

Michelle75

Očekávala jsem film v podobném duchu jako byl stejnojnojmenný seriál a dočkala jsem se čehosi úplně jiného. Trapnotrapné vedlejší postavy mi šíleně pokazily celkový dojem z filmu. Myslela jsem, že zde bude víc akce a méně romantiky. Která je v podání Colina sice snesitelná, ale na můj vkus jí tam bylo až příliš a stala se tak hlavním tématem celého filmu. A to prosím u akční krimi prostě neskousnu. ()

HiddenDragon

Puvodni serial z 80. let vubec neznam, takze nedokazu posoudit (ne)navaznost ci podobnost. Ale jako "buddy cop movie" znam lepsi. Libi se mi styl "Smrtonosnych zbrani", zkratka vtipna, odlehcena akce proti dobrym zaporakum. Tenhle snimek se snazi byt vic realny, a mne to nesedlo. Pry je to toceno na digitalni kameru, coz presne nevim jake ma klady/zapory, ale v nekterych scenach mi hodne vadil ten ocividny dig. sum. Tezko rict, jestli to je umysl nebo artefakt tohoho stylu nataceni, ale pusobilo to na me rusive. Hodne zaberu je take zblizka, jako reality show, vpodstate vsechny jsou trhane, ocividne zadny steadycam. Zkratka to ma asi pusobit jakoby realne policejni zabery, ale v tomhle smyslu to i postrada filmovou akcnost. Je to trochu dejove rozplizle, sukaci sceny jsou tu zbytecne natahovane - a vlastne ty jsou jedine, ktere nam priblizuji hl. detektivy, jinak je to emocne dost plytke. Prevazuje tu forma nad obsahem a zobrazeni drogovych sefu nad charaktery hrdinu, takze si divak ani k jednomu z poldu nevytvori vztah. Ocenuji, ze story pusobi vcelku realne a dokazu si predstavit, ze takove undercover operace probihaji. Ale bud to chtelo nekoho vyraznejsiho nez Farrella a Foxxe, nebo jinou rezii, ale pro me je vysledek fakt prumer. Napr. posledni bitka, ktera mela byt asi vrcholem, ma zrejme ponechane puvodni zvuky a je videt, jak moc dela dodatecne ozvuceni a uprava efektu. Strileni totiz pusobi jak psouky a cela prestrelka jak nejake becko. Ja jako divak chci vseho trochu "vic" - vybuchu, zvuku. V akcnim zanru podle me realita moc nezabira a "Miami Vice" je toho prikladem. ()

Zagros

Nejsem zatížený seriálovou předlohou, proto nemám s čím srovnávat. Film na mě působil velmi dobře. Byl svižný, napínavý, bez zásadních chyb a se sympatickými hlavními hrdiny. I když nepřesahuje svůj žánr a je to pořád spíše (chutná) jednohubka na večer. Hvězdu navíc přidává skvělá hudba. Jeden z mála filmů ke kterému jsem si koupil i soundtrack. Ten mám rád mnohem více a pouštím si ho opakovaně, na rozdíl od filmu. ()

KoRner

Nie je to zlý film, ale proste studený ako psí ňufák. Tí dvaja môžu byť akokoľvek cool, sú to však iba neomylné stroje, ktoré idú od k stopy k stope a aj keď sú "poľudštení" ženami a rôznymi vzťahmi, pochybujem, že sa niekto s nimi dokáže stotožniť, alebo sa nebodaj o nich báť v prestrelkach. Tie sú natočené skvelo, ale asi je ich na úkor rozprávania málo, pretože sa mi celý film zdal vražedne dlhý. ()

Loki_Six

Nicholas: They are vertically intergrated, they're... Det. Ricardo Tubbs: You mean they walk around with constant erections? ()

iXtr3m3

Skvelé mená z castingu nezachránia tuctové krimi podanie ani s Mannom za čelom stola. Škoda. Mohlo sa to zaradiť po boku Heat. ()

Theraphosa

Ať si mě všichni třeba zatratí, ale já zde stále marně hledal Mannův rukopis, který mě oslovil v HEAT nebo Collateralu. Miami vice je sice slušně vyvedený akční snímek, ale nenabízí nic nového a celkově na mě působil dost nesourodě. K oběma hlavním herců nemám jediné připomínky, tato dvojice se skvěle sehrávala a jejich drsný xichty byly ... prostě drsný. Za zmínku stojí i několik vyvedených akčních scén. Příště se již nenechám zlákat hodně nadupaným trailerem. 65% ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)