Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

lord Ball

Zcela jednoduchý a předvídatelný děj, který je sem tam i docela zbytečně natahován, na druhou stranu co se týče kamery a režie tak přeci jenom musím říct, že je to dobře natočené a až na ty malé detaily s průtahy si myslím i dobře režírované, akorát ke konci se mi zdá, že moc vsázej na jednu kartu, když si jdou do toho karavanu pro Trudy.... prootže je to dost na náhodu že tam bude. ()

ratpile

Miami Vice je všechno, jen NE sterilní! Možná neždímá emoce po litrech, nevyužívá běžných berliček, ale proboha, tohle byl kus Miami přímo v mém obýváku! Atmosféra, letní bouřky, palmy, noční kluby, drogový bossové; a jak někde trefně napsal - dva novodobí rytíři. Dva frajeři v květovaných košilích bojujíc proti všemu zlu, bez keců, srdceryvných projevů a prvoplánových hlášek. Film, který mluví obrazem; a na příběh přitom nezapomíná. Heat mám raději, má větší spád, ale na tuhle sondu do miamského kšeftu nedám dopustit. p.s. Ideální pro parné letní večery se sklenkou v ruce! p.p.s. Ultimátní závěrečná přestřelka - fyzický pocit ze střelby je Mannův trademark, ale tohle musela být v kině síla :-) ()

Ernie_13

V Mannovom pripade velke sklamanie. Film ako tak drzi nad vodou Li Gong, zvuk a niektore vydarene zabery. Pribeh je jedna velka nuda. - 50% ()

nula87

Na jedné straně je to kriminálka nepřinášející nic extra nového, protože na podobné téma už bylo podobných natočených mraky, ale co tuhle zvedá výš, je styl a invence Michaela Manna, stylová atmosféra filmu a v neposlední řadě skvělé obsazení. 75% ()

gicous

Michael Mann dotáhl svou spolupráci s kameramanem Dante Spinottim k absolutní dokonalosti. Způsob jakým dokážou natočit akční scény a navodit atmosféru v jednotlivých scénách je obdivuhodný. Akční scény natočené z pozice střelce v kombinaci s digitálem dávají nádech úžasné opravdovosti. Milostná aféra Sonnyho a Isabelly je přímo elektrizující a jejich výlet do Havanny patří k jednomu z vrcholů celého filmu. Dialogy, přesně vybraní herci, nádherná kamera, skvělý soundtrack, který zní jemně v pozadí, a k tomu úchvatné lokace s profi akčními momenty dělají z Miami Vice nezapomenutelný zážitek. ()

64B

Příjemný film s náznakem toho, jak je možné zapadnout mezi překupníky jako federál. Na druhou stranu je to film, u kterého vyzařoval dobrý konec a to až moc okatě, hlavně v poslední části v závěrečné přestřelce, což mě mrzí (ne že bych nechtěl, aby to skončilo dobře), proto 3*. ()

kubilov

Miami Vice má sice pořádný chlapácký look, ale pod obalem je to pouze mnohokrát omletý základ založený na pašování drog. Sice zde můžeme nalézt plno vychytávek, na které si Michael Mann velmi potrpí, například neskutečně propracovaná závěrečná přestřelka, při které znějí výstřely úplně jinak, než u jiných režisérů, a prostě tak nějak lépe. Je to škoda, protože zrovna v tomto filmu sází příliš na charisma hlavní herecké dvojice, která mě příliš nezaujala, a málo ukazuje jakým je mistrem akčních scén. Miami Vice také přináší v rámci režisérovy filmografie zajímavou změnu, totiž v žádném jiném jeho filmu nebyla ženská postava tak propracovaná, jako zde Isabella v zajímavém podání Gong Li. Nakonec mi ani v nejmenším nevadila kritizovaná digitální kamera, protože Mann potvrdil, že s ní umí skvěle pracovat. Neřekl bych, že je Miami Vice propadák, prostě jen patří k těm horším Mannovým filmům, což však vzhledem k jeho dalším filmům není nic špatného. ()

iz67

Hmm. Takže začátek jako, že to bude dobrý. Pak se to v první třetině úplně zastaví a my sledujeme milostnou romanci protřelého FBI profíka s podšéfkou suprmafie; a pak už to jede od poloviny zhusta zkopce: lidem padají z úst takové směšnosti a provádějí takové nelogičnosti, že to nejde vydržet. Konec klasické blití na vlastní polobotky. Takže o jednu hvězdu víc za soundtrack (Mogwai, Soundgarden (nebo Cornell)). Jinak suprbída kolem jedné hvězdy. ()

liquuid

Už ze začátku jsem si říkal, že něco není v pořádku. Ztrácel jsem se v ději, potácel v návaznosti, těžce si spojoval detaily. Chybělo mi řádné uvedení, představení času, místa, postav apod. Přežil jsem to a říkal jsem si, že zkusím tento fakt ignorovat. Následně jsem se začal chytat a dalších pár scén bylo vcelku lepších. Střední pasáž šíleně protáhlá a vesměs o ničem a po ní následuje happy end. No nezlobte se na mě, ale je to pro mě zklamáním. Čekal jsem mnohem více, ale bylo to takové plaché, moc hrrr. Občas herci něco zachránili, ale finálně to je pro mě průměrný film s dobrým potenciálem, ovšem tragickým zpracováním. ()

helrohir

Michael Mann je bezpochyby vynikajúci režisér s nesmiernym citom pre vizuálne poňatie filmu, ale v prípade "Miami Vice" je jeho záľuba v prílišnom dôraze na tento atribút zároveň highlightom aj kameňom úrazu. V tom pozitívnom zmysle ide o excelentnú prácu s digitálnou kamerou, ktorá dodáva filmu enormnú realistickosť a dokonale využíva spojenie záberov na luxusné prostredia mesta Miami a ostatných filmových scenérií s vynikajúcim hudobným podkladom. Nanešťastie v tom návale práce na vizuálnom poňatí si režisér akoby neuvedomuje, že na dobrý film je potrebný aj dobrý príbeh a hlavne schopnosť dobrého prerozprávania príbehu. Vo filme dlhom 134 minút sú len v malom množstve obsiahnuté nejaké významnejšie dejové posuny alebo gradácia a emócie chýbajú úplne. Ani akcia ma až tak neoslovila, paradoxne asi preto, že inak mnou chválená práca s digitálnou kamerou tu bola skôr na škodu, pretože spôsobila neprehľadnosť aj toho mála akcie, ktoré sme dostali. Takže u mňa je to tak pol na pol, má to svoje pozitíva aj negatíva, ale viac než tri dať nemôžem. 60%. ()

johnsnow

Další Mannov skvelý počin aj ked tu si veľa rachotu zbraní neužijete, čo je škoda. Hviezdičku všsak nestrhávam za to ale za to že občas mi to prišlo ako romantický film a za nepeknú herečku v hlavnej úlohe. ()

mrclTV

Celkovo veľmi priemerný film, ktorý neurazí. Má svojích zopár svetlých momentov, ale inak je to nevýrazná šeď. Najviac ma štvala tá roztrasená kamera, ktorá vyzerala akoby film točil amatér ako svoju prvotinu a nevedel kedy zoomovať. Miestami kamera vyzerala ako pokus o dokumetárne spracovanie práce polície, ale mne sa to nepáčilo. Tiež vyrozprávanie príbehu a prezentácia deja nejako haprovala, vyzeralo to akoby v strižni odstrihli celkom veľa scén a tie zostávajúce už veľmi nenadvezovali a divák tápe (nezdá sa mi, že by som bol veľmi nepozorný divák, ušlo mi niečo?). Celý čas som sa rozhodoval, či dať dve alebo tri hviezdičky. Asi by dve boli objektívnejšie, ale hrala tam moja obľúbená kapela Audioslave, čiže prilepším trošku, nech sa nikto nehnevá.... :D ()

Demonn

První a zatím poslední film, ze kterého jsem odešel z kina. Možná jsem odešel předčasně a možná ne...kdo ví? Jediný, co si pamatuju je, že jsem se strašně na začátku nudil. Možná si to po letech stáhnu a dám tomu druhou šanci. Momentálně ale můžu dát tak 30%. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)