Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sniper18

Je to dosť dobrý hororový thriller, ktorý je pokračovaním kultovej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o detektívovi, ktorému sa so svojim tímom podarí chytiť nebezpečného sériového vraha Jigsawa, ale nemôžu ho uväzniť, pretože má stále rukojemníkov, medzi ktorými je aj detektívov syn a tí sú uväznení v neznámom dome s rôznymi pascami. A navyše na útek majú len pár hodín života, inak ich usmrtí nervový plyn. Spracovanie je na tom dobre, po zaujímavom úvode sa už začne hlavný príbeh, už to samozrejme nie je až tak originálne a nepredvídateľné, ako v prípade predchádzajúceho dielu, pravidlá sú už jasne určené a podľa nich sa celý čas riadi, ale nemám s tým najmenší problém, obe línie, teda tá hororovejšia, ale aj kriminálna sú podané ideálne, majú dostatočný priestor a sú aj dosť zaujímavé, takže cez slušné tempo sa na to celý čas pozerá viac, než dobre. A nadmieru spokojný som aj so záverom, ktorý prekvapí až v niekoľkých dôležitých veciach, ale len v dobrom. Po hororovej stránke to už nie je až tak výrazné, ako predtým, ale stále som dostatočne spokojný. Atmosféra už pôsobí skôr takým surovým dojmom, napätie už zmizlo až na pár momentov úplne, ale zase je film výraznejší po krvavej stránke. Sklamalo ma, že časť v dome je viac zameraná na ubližovanie si medzi postavami, ako na samotné pasce, z tých ma v celom filme výraznejšie zaujali asi len dve a z toho je jedna hneď na začiatku, ale zase poteší pár drsných likvidácií. Herecké obsadenie je na tom dobre, charizmatický Tobin Bell vo svojej životnej úlohe sériového vraha, bavil ma aj Donnie Wahlberg ako detektív, opäť poteší Dina Meyer, ale aj nová výrazná postava, Lyriq Bent ako veliteľ zásahovej jednotky. A tých pár postáv uväznených v dome je už skôr len do počtu, až na dve, tri výnimky sú to len klasické postavy na usmrtenie. Réžia a technická stránka sú vydarené, vizuálne mi to sadlo ešte o niečo viac, ako jednotka. Toto pokračovanie je plnohodnotné pokračovanie predchádzajúceho dielu, baví ma asi ešte aj o trochu viac a právom patrí medzi najlepšie diely celej série. 76% ()

maxi6

II, III, IV......pro mě bude Wan stále jednička a další pokračování jen ubohé vykrádačky. Přesto, že Bouseman zdědil po Johnovi skoro celý štáb z jedničky, nedokázal do SII vložit nic osobního a nového, co by dodalo chuť a šťávu. Stále na chlup stejná kamera, střih, děj, o hodně více pokulhávající hudba. Větší rozpočet a více osob v obsazení neznamená záruku absolutní kvality. Z tohoto pohledu je pro mě mladý a nadějný Wan o to více zajímavější a přitažlivější. Bude zajímavé, jak si společně s Whannelem a Ashenem poradí na Silence / 2006 a s jakou originalitou nás překvapí......... ()

dwi

Mix Kostky a ujektaného drasťáku, v němž Jigsaw mentoruje jedna radost, je setsakramentsky průměrným odvarem bezchybné jedničky. Více obětí, krvavých pastí a zvratů v konečné fázi kypí do nakyslého eintopfu nevalné chuti. Škoda. ()

Hitman_47

Nom...dobré to bylo :) Chystal jsem se dát pět hvězdiček...ale ten konec mi tak nějak nesedl (promyšlenost na jedničku, ale to překvápko v podobě p************...to už bylo tak nějak čudné). Ale jinak je Saw II "krásný" film, který zahřeje u srdce...a zamrazí v zádech (minimálně u scény se stříkačkama). ()

Le_Chuck

Explicitia, kopec svetla a krvi. Tatam je dark atmosféra a prekvapenie jedničky. Playground sa z jednej miestnosi presťahoval na celý dom (klaustrofóbia je fuč), kde nehrajú prim dômyselné pacse, ale vzťahy v skupine. Čiže vzniká rádoby psychologické fluidum, ktoré spolu s kriminálnou linkou pochováva všetko dobré z jedničky a ostane nám tuctová detektívka s pastičkami ako bonus. Škoda preškoda. 60% ()

Kaka

První díl je opravdu snadno zapomenutelný mix násilí a režijní invence. Pokračování je na tom podobně, avšak zde ještě k tomu všemu ubyla relativní originalita a nápaditost předchůdce. Zbyly tak jen brutální (sebe)vražedné akty na všechny možné i nemožné způsoby, jakž takž solidní herecké výkony a překvapivý (což ještě neznamená nějak extra dobrý) závěr. Za klad považuji zapojení do příběhu hlavní zápornou postavu a spoustu nových do detailu promyšlených pastí. Za zápor pak naprosto stejnou strukturu vyprávění, jako tomu bylo v prvním díle. Bohužel se tak Saw 2 stává v podstatě kopií. Nic moc pokoukání - jednoduše jednou a dost. ()

castor

Bože, lidi, nechtějte mě rozesmát.. k 25.10.2006 68%? Přes relativně účelně vystavěný úvod se další jednání jak policistů, tak ohrožované skupinky lidí stává nelogickou záležitostí, kterou navíc silně oslabuje (jinými asi obdivovaná) vizuální stránka filmu, kdy tvůrci nešetří střihem a barevným tónováním obrazu. Na filmu je vidět, jak moc se na něm spěchalo, jak moc šlo zejména o komerční cíle. Už dialogové scény Jigsawa a ústředního detektiva jsou absolutně plytké a hloupoučké zároveň. Saw II zcela přímočaře směřuje ke krvavému thrilleru a odklání se od nervní atmosféry dílu předešlého. Neotřelý nápad prvního dílu je zde zcela zašlapán do prachu země. Navíc vrahovi tahle naplánovaná hra zrovna nevyšla (rozhodně ne tak efektně jako v jedničce). A kdože to mluví o invenci jednotlivých úmrtí? Vždyť si "naši hrdinové" sami kopou hrob!! Více krve nedělá lepší film!! 30%, víc ani kapku.. ()

Trellíno

Jestli je tohle dobrý a originálni, tak já jsem asi totálně mimo. Příběh na nic. Postavy tak otravný, že bych je všechny zabil po pěti minutách. Pointa, darmo mluvit. Jednička měla atmosféru, byla napínavá a já si u ní málem okousal nehty až po ramena, ale u dvojky jsem se i přes kraťounkou stopáž hodně nudil. No na trojku jsem fakt zvědavej. Jestli se nestane zázrak, tak máme adepta na bottom 200. I když co to kecám. Tady tomu stejně zase bude plno lidí dávat pět, s tím, jak něco takovýho nečekali a jaká je to bomba. Houby bomba. Zase jsem jednou naletěl na přehnaný hodnocení. ()

Spooner

Jednička byla dechberoucí podívaná,u které jste si pořádně nevydechly a většina zvratů byla perfektně promyšlena a všechno do sebe zapadalo. 2. díl na sebe tedy nenechal dlouho čeka a spoléhá na osvědčené metody. Ty se ale ne pokaždé vyplatily. Základní příběh je podobný prvnímu,jenom postav je o dost více a policejní pátrání dostává v tomto díle větší prostor stejně jako postava Jigsawa. Tato postava je jedna z velkých kladů filmu a je dobře,že byla rozšířena, protože v jedničce moc prostoru nedostala. Jinak je to ale to samé. Tvůrci spoléhají na klaustrofobickou atmosféru, která ovšem není zde tak intenzivn a funguje jen v některých scénáchí. Stejně tak se zhoršily již povinné dějové zvraty a ten závěrečný není vůbec tak vynikající,jako v jedničce. A herce ani rozebírat nebudu. I přes všechny mé výtky je to ale dost dobrá podívaná,která svému staršímu bratrovi ostudu neuděla. ()

Wacoslav1

Ještě než se série Saw začala utápět v průměru vzniklo tohle peckovní pokračování který zdařile navazuje na jedničku. Ta jednoduchá genialita a originálnost se sice vytratila, ale vyvražďovačka je to exkluzivní.85% ()

petero

Dávam o hviezdičku menej ako jednotke. Asi po pol hodinke sledovania by som tomu dal možno iba dve, pretože ma dosť štvalo ako sa obete chytaly do pascí. Bolo to dosť pritiahnuté. A ešte neschopnosť celej roty policajtov, komanda a expertov prísť na nejakú stopu. Našťastie som to dopozeral a celkové vyznenie filmu zanechalo na mňe celkom dobrý dojem. Atmosféru to nestratilo. Kamerové hrátky už ničím nie sú výnimočné. No opäť ako v jednotke je tu slušný záver, kvôli ktorému dávam aj tú štvrtú. Dvojku si však vychutnáte iba ak ste videli aj jednotku. Inak je to veľmi solídne pokračovanie. ()

gogo76

Prvá polovica filmu dosť slabá,niektoré scény som vedel predpovedať dopredu,záverečná pointa celkom slušná s jasne otvorenými dvierkami pre tretí diel.Ale oproti prvému dielu pre mňa sklamanie.Pre mňa osobne viac kriku a viac krvi neznamená lepší film.Chýbala tomu dusná atmosféra, napätie a strach z neznámeho a práve to posledne menované je hlavným problémom Saw2.Všetci vedia s kým majú tú česť.Keď viem ,že všade môže, ale aj nemusí byť pasca tak sa nevrhnem tak smelo do nejakej pece alebo nestrčím ruky do nejakého boxu bez toho aby som si ho najprv dôkladne nepreskúmal /možno by si tá koza všimla,že na boxe boli zavesené klúče/.Dosť nelogické z ich strany.Prvý diel je už jasná kultová záležitosť a nasledujúce diely ho už neprekonajú.50%. ()

Xmilden

Dvojka se snaží pokračovat tam, kde jednička zanechala drobky. Ale nohy jí tentokráte podrážejí hlavně samotné postavy. Závěr šokující samozřejmě je a výsledný dojem určitě vylepšuje, jenže co z toho, když samotné provedení za moc nestojí. Stříhá se o 106 a dříve bychom našli život na Měsíci než logiku v jednání našich hrdinů. Donnie není Mark. 50% ()

Phobia

Víc herců, víc zmateného pobíhání a vřískání, více pastí, více krve a dalších tělních tekutin... ale více je někdy méně. Jak se mi jednička ve své komornosti a jednoduchosti líbila, tak dvojka představuje zklamání. Oběti mi byly volné, Jigsaw mi byl volný, D. Wahlberg mi byl volný, celé mě to tak nějak nezajímalo. Průměrný horror s jakou-takous atmosférou (určitě se s ní dalo udělat víc) i myšlenkou, ovšem založený na vyvolání hnusu, nikoliv strachu. Zase mám dilema, kolik puntíků prdnout... no, je pátek, dáme tři, v pondělí by byly jen dva:-). 50% ()

Gimp

V podstatě skoro ta samá jízda jako jednička. Ale když koukáte podruhé na téměř na to samé tak to člověka znudí. Navíc jediná opravdu nepříjemná scéna je ta první. Nicméně na deštivé nedělní odpoledne celkem dobrá výplň. ()

kinej

Celkem solidní dvojka. Čekal jsem mnohem míň. Na druhou stranu film ztratil napětí a jde jen o přehlídku krvavých scén proloženou sem tam nějakým náhlým dějovým zvratem. ()

Hrabka

Určitě o něco horší než jednička. Provázanost děje je opět na vysoké úrovni, ale samotná "změna hry" na mě nepůsobila nějak nápaditě. Ten tým, kdo vymýšlí ty přístroje a pasti, které přináší většinou smrt, musí být parta pořádných krvežíznivých úchyláků... Ale myslím to jenom v dobrým slova smyslu. Vychytané úkoly jako např. klíč na dně díry plné injekčních stříkaček mají sice stále svoji ohavnost, ale už tak nezapadají do děje. Samozřejmě můj komentář je velmi ovlivněn výbornou jedničkou. Na mě dvojka prostě nezapůsobila tak dobře jako první díl. Také horší herecké výkony přispěly k tomu, že dvojka jednoznačně pokulhává, ale pořád je to kvalitní krvavá podívaná. 75% ()

Jamal

Saw bylo fajn, ale postupně ztrácím na podobné věci chuť po těch všech pokračováních + Kostkách + 9 hráčích se smrtí....jen doufám, že už někdo řekne stop, protože tohle dopadne mnohem hůře než jen nepovedené 3Déčko pro děcko. (( :: ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)