Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• prsvl

Původně jsem dal čtyři, ale jelikož jsem zjistil, že je to doslova okopírovaný originál (čim déle jsem se díval na originál, tím častěji jsem se ptal proč tento nový film vlastně vznikl) s méně povedenou postavou Damiena a méně logičnosti musel jsem hodnocení upravit. Poznámka: Často tu čtu, že to nemá tu atmosféru jako originál. Já jelikož jsem tento remake viděl před původním Omenem, musím říct, že na mě působil atmosferičtěji než předchůdce. Tudíž psát, že to neni tak atmosferický je zcestný - to je jasný, že ne když víte přesně co se stane. Další věc, jak můžete kritizovat scénář tohoto filmu a chválit scénář filmu původního, když jsou skoro totožné (viz Trelino: "scénář k zblití")? To že jsou totožné samozřejmě není plus, jen je to narážka na vaše rádoby znalectví. :)(23.11.2006)

Celkom zbytočný film. Remake málokedy predčí originál a toto je ďalším dôkazom. Nie zlý, ale ani nie moc dobrý. Možno sa až moc drží pôvodnej verzie a kopíruje jednu scénu za druhou. To by až tak nevadilo, ale jednoducho tomu chýba atmosféra a trochu viac svižnosti by tiež neuškodilo. Na film som sa tešil z osobných dôvodov, bohužiaľ zbytočne. To najlepšie na filme je prvých 5 minút kedy rabíni (či kto sú to) citujú z biblie (či z čoho) a zakomponujú do toho pád Svetového obchodného centra.(4.1.2015)

• maverick10

Tenhle film me tedy hodne zklamal. Ocekaval jsem daleko vice akce a napeti. Film se dost pomalu rozjizdi a konec je tedy dost prekvapivy(ovsem ne spatny, proste zvlastni a hlavne otevreny) Co bych chtel vyzdvyhnout je dost dobra hudba ktera byla dost desiva ovsem akci k tomu preci jen moc nebylo. Co se tyce obsazeni, tak Liev Schreiber evidentne nezvlada emocionalne narocnejsi casti filmu(napr. kdyz prijde za zenou do nemocnice, tam mam proste pocit ze se k tomu nuti) Naopak skvele vybrany hlavni predstavite maleho satana .(11.6.2006)

Spíš než o remake jde o cover verzi, irský režisér John Moore totiž původní kousek Richarda Donnera dokonale okopíroval. Originál je ale tak pekelně dobrý, že se tímto postupem při troše opatrnosti nedalo mnohé zkazit, ale nic víc získat. Sledujete tak „jen“ původní příběh velmi umně aktualizovaný do reálií současného světa. Každá kopie už je ale jenom kopie, a i když tahle je povedená a má napětí a atmosféru, zůstává právě proto ve všem o krůček za originálem. S určitostí se dá říct, že film si maximálně užijí ti diváci, kteří originál s Gregorym Peckem neznají. Pro znalé to je také dobrá podívaná, i když v hlavě jim paralelně poběží originální verze s o chlup satanštějším chlapečkem Harveym Stephensem.(31.5.2006)

Nějak moc se tu píše o tom, že je to remake a přitom to tak zřejmě není. Jinak hodnotím to samostatně, bez nějakého srovnávání s jedním filmem z roku 1976, ale spíše obecně v tomhle žánru a v tom směru je to pro mě jeden z těch povedenějších filmů na téma ďábelské dítě. Má to slušnou atmosféru, vtipnou výpravu kdy aspoň si to myslím scéna z Itálie točená vedle národního divadla v Praze mi přišla docela vtipná. I ten venkov vypadal jako od nás. Dětský herec byl zase spíše ze skupiny hodně špatných neherců, ten nic nepředvedl, ani mračit se pořádně neuměl. Velmi špatně zvolené dítě. Liev Schreiber se mi líbil hodně, dal tomu opravdu dost síly, díky charakteru své postavy, která byla dobře zahraná. Náběhy na jednotlivé smrti mi dost připomínaly věci jako ze série Nezvratný osud. Bylo to bezvadné pokoukání, promyšlené efektní a bez nějakých mašliček navíc, jednoduché strohé a rázné s maximálním efektem. Hudba pasovala jako podkres velmi výrazně. Režie, střih mě nerušily a tomhle směru u mě taky spokojenost. Nesmyslnosti mi tentokráte nějak unikaly, takže nemohu hodnotit moc jinak, nežli dobře. Nebýt toho pomalejšího rozjezdu do filmu, přepálené stopáže a dětského neherce, šel bych i na maximální hodnocení. 8/10(1.11.2012)

• - Mia Farrow se snímkem vrátila do hororového žánru po téměř čtyřech dekádách od Rosemary má děťátko (r. Roman Polanski, 1968). (imro)

• - Ve filmu se měla původně objevit Rachel Weisz, účinkování však odmítla kvůli pokročilému stádiu těhotenství. (imro)

• - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)