poster

Satan přichází

 • USA

  The Omen

 • Slovensko

  Satan prichádza

 • Slovensko

  Omen - Satan prichádza

 • Velká Británie

  The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • K.I.N.G.
  **

  Jestli něco vyloženě nesnáším, tak hororové remaky. Je to zlozvyk hlavně posledních let. Nikdy v nich nejde o nic jiného, než o finanční zisk. Nepamatuji se, že by mě někdy nějaký překopaný film výrazněji zaujal a už vůbec ne, že by se aspoň přiblížil kvalitě originálu, at' už ten byl sebehorší. Pirátství na filmech je trestné a takto rýžovat na starých klasických uměleckých dílech není? Rozmazlená mládež, pro kterou se tyto stupidity točí, at' se radši nudí někde na sociálních sítích, ale klasiku nám neprzněte. Ti inteligentnější si vždycky najdou cestu k originálu. Do pekla s týmem filmařů, který se neumí realizovat na svém vlastním díle. Jinak, abych tomuto filmu tak úplně nekřivdil, dá se na něj celkem v pohodě dívat, ale s originálem to nejde ani srovnat, oproti němu je to jen falešný brak.(21.1.2012)

 • A_FISH
  ****

  tak asi 3 a půl - to je myslím objektivní, všichni kdo dávaj 1 nebo 2 * jenom proto, že srovnávaj s nesrovnatelnym originálem, by se měli nad sebou zamyslet - stejně jako se nedá původní verze srovnávat s lit.předlohou - knížka je mnohem lepší a taky si nikdo nestěžoval, že ve filmu např. chybí scéna třeba ze zoo, která se ale v roce 2006 moc nepovedla ... - pro pražáky je film určitě zajímavý tím, že se většinou odehrává v praze, ať už to má být řím nebo londýn :), taky je fajn, že thorn vyjede ze dvora zámku Lednice na pálavě kde bydlí rovnou na mírák v praze ..., v národnim muzeu se chodí na operu kolem thornova rolsu projede 11cka tramvaj a řekněte sami kdy ste v londýně naposledy viděli 20palcovej nápis městská část praha 2 - už jen pro tohle to stojí za to vidět, jinak samozřejmě je to další zbytečný remake, ale znám mnohem víc zbytečných originálů .... takže poctivejch 3 a půl(27.10.2006)

 • T2
  ****

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $54,607,383Tržby Celosvetovo $119,496,523Tržby za predaj DVD v USA $14,247,049 //počet predaných kusov 690,404║ Vidieť v dobre ozvučenom kine a poriadne sa polakať, tak tento efekt si to u mňa splnilo, režia od Johna Moore dosiahla straviteľný štandart, herecké obsadenie Schreiber-Stiles-Farrow-Thewlis-Postlethwaite splnilo svoj účel, tým že spestrilo známy dej a ja som si len musel od nadšenia, že raz za čas ma v kine niečo dobre aj vysraší, kúpiť ešte raz lístok aby som mohol nasytiť svoje chúťky. "Jeden z vydarenejších remakov" /videl v kine: 85%/(12.6.2006)

 • Kosmik
  **

  Poněkud nepovedený remake slavné předlohy z roku 1976, na kterém akorát zůstavají pro našince zajímavé pražské reálie, neboť film se převážně točil v ČR. A zejména pak role Bohumila Švarce, představitele budovatelských hrdinů a komentátora propagandistických filmů doby před r. 1989, který si zde vystřihl roli samotného papeže :-)(13.6.2006)

 • GigaPudding
  ***

  No tak nový Damien dopadl tak nějak napůl. Úvodní scény s proroctvím a tak jsou docela zajímavé, jenže celý další děj je takový hodně bez atmosféry. Divák čeká kdy už jako ten náš satan junior něco provede, jenže když se něco stane, tak ve většině případů je to tak nějak bez nějakého důrazu nebo dopadu na diváka, prostě je to takové "normální". Několik trochu atmosferičtějších scének se ve filmu najde, třeba když se ozve ten jeho pes s velmi podivným vrčením nebo třeba při pátrání po jeho původu, utíkající kněz v dešti a pár dalších, ale tohle je ve filmu zase úplně zabité jinými scénkami, které staví na úplně těch nejlacinějších lekačkách, které celý film strašně sráží. V takovým Rosemary má děťátko nemuseli lekat nikoho aby udělali hustou satanskou atmosféru jak hrom. A v laciných efektech pokračují ještě třeba předělání klasiky s hlavou, která prostě působí jako aby jen tak narychlo a lacině "šokovala" diváka, který se na tento film dívá jako na svůj první horor v životě, prostě hrozně takové umělé. Dějově je to ale pořád docela slušné a zajímavé a hlavně je potřeba ocenit, že nic neměnili na vyznění jeho závěrečného rozuzlení. Co taky bylo v tomhle remaku fajn byl výběr herců, protože Liev Schreiber je výborný a charismatický herec s padnoucím hlasem a Julia Stiles má takovou hrozně milou tvářičku, takže se do role satanovy matky hodila fajn :). Malej satan junior ale zrovna dvakrát strašidelným dojmem ale nepůsobil a chvílema vypadal spíš jako na hlavu. Takže nakonec to byl prostě takový běžný horor, co úplně jako neurazí, ale rozhodně to není nějak závratná pecka a hodnotit to jen dvěma hvězdičkama bych chápala taky. Jo a toho gumovýho voldemorta taky mohli vynechat :).(4.7.2011)

 • - V poslední scéně filmu, kdy na pohřbu vojáci americké armády střílí čestné salvy, ztvárnili vojáky členové Čestné stráže Armády České republiky. (BrianStorker)

 • - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)

 • - Steven Haines (Marshall Cupp) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace