Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• Hal_Moore

Původní Omen jsem neviděl a i přesto mě film nevyděsil ani na minutu. Dvakrát jsem se teda lekl, ale to je na hodinu a třičtvrtě dlouhý film zatraceně málo. John Moore po Za nepřátelskou linií kvalitativně klesá a je to škoda. Dával jsem mu alespoň trochu světlou budoucnost. Obsazení je tragické a Lev Schreiber je toporný až běda. Jediná, která trochu hraje je Julia Stiles. Tu mám velice rád a i tady ukázala, že umí. Výraz malého kluka byl sice hrozivý, ale strach ani úzkost ve mně neprobudil. Ve vysokém nadprůměru je tak pouze hudba Marca Beltramiho. Jsem zklamán, protože Konec světa ani Stigmata zatím nebyla překonána.(12.11.2006)

• Kaka

V podstatě přesná kopie původního filmu, která je relativně zručně zasazená do současného světa plného mobilních telefonů a rychlých aut. Pro člověka, který neviděl Donnerův kousek, bude nový Omen určitě solidní zážitek, neboť Moore se držel předchůdce tak přesně, že se zde do detailu opakují i některé konkrétní scény, takže se po obsahové stránce skutečně moc pokazit nedalo. Malý Damien je zde však o poznání slabší. Moore neumí dost dobře tvořit temnou atmosféru, takže si vypomáha vizuálními bombami jak jen to jde. Ať už jsou to scény na hřbitově (psi), nebo fanatická pečovatelka (auto). Právě zde bohužel naráží kosa na kámen, neboť Moore je typicky akční režisér a některé scény jsou až příliš dynamické a rychlé (roztěkaná ruční kamera, rychlé střihy) a vzhledem k celkovému konceptu filmu působí dost rušivě. A co měly probůh znamenat ty rádoby Italské sekvence, když se herci pohybovali v uličkách za Národním divadlem... Relativně zbytečný remake, který je chvílemi až příliš vyumělkovaný a upjatý na předchůdce.(31.5.2006)

Neviem ako sa to má presne interpretovať, ale vyskúšam. Nepokračovala by som v pozeraní tohto filmu po dvadsiatich minútach nebyť Lieva Schreibera. Prečo? Ten film nebol až taký zlý, že by ma to nútilo vypnúť ho, nie. V podstate to je len veľmi rozporuplná vecička. Takže po prvé, neznášam a pán oh vie, prečo pozerám filmy kde je dieťa zlé. Osobne to neznášam úplne najviac na svete. No, ale niekedy je celkom dobré pozrieť si aj podobný film, pre zmenu chuti. PO druhé, ohľadne postavy Lieva sa mi hlavou prepletali dve opakujúce sa dotazy. ,,Bože, ty si ale sprostý!" a ešte:,,Prečo aj my nemôžme mať takého akčného veľvyslanca?". Nuž a tak to aj je. Postava tohto človeka je úplne totálne rozporuplná, ako celý film. Niekedy mi liezla jeho postava na nervy ohromne. No ale pri tom ma prvýkrát asi ohromila postava Julie Stiles, konečne normálna ženská. A ten malý hral dokonale, to sa musí uznať. Lenže tie vraždy na štýl:,,final destination!" prosím, malo to aj na viac. Takže asi 55% S pekným srdcom a ružovými okuliarmi(9.5.2010)

• maverick10

Tenhle film me tedy hodne zklamal. Ocekaval jsem daleko vice akce a napeti. Film se dost pomalu rozjizdi a konec je tedy dost prekvapivy(ovsem ne spatny, proste zvlastni a hlavne otevreny) Co bych chtel vyzdvyhnout je dost dobra hudba ktera byla dost desiva ovsem akci k tomu preci jen moc nebylo. Co se tyce obsazeni, tak Liev Schreiber evidentne nezvlada emocionalne narocnejsi casti filmu(napr. kdyz prijde za zenou do nemocnice, tam mam proste pocit ze se k tomu nuti) Naopak skvele vybrany hlavni predstavite maleho satana .(11.6.2006)

• Jordan

Zbytočnosť tohto remaku vám vyjde krásne na povrch v porovnaní s pôvodným filmom. Hollywoodu stačí 30 rokov, aby sa vytratila atmosféra a nahradil ju lacný efekt, ľakačky a tam, kde pôvodne bol solídny scenár, tu sa zmenilo pár vecí a ako zázrakom je zrazu scenár mdlý a naplnený klasickými hororovými klišé. Ide práve o tie posuny voči originálu, ktoré môžu dať remaku potenciálny zmysel - a tu boli všetky posuny mimo misu, na úkor atmosféry, krorá bola v Donnerovom Omenovi dusná, osudová, eskalujúca a intenzívna. Tu ani kvalitné herecké obsadenie a 30ročný posun vo vývoji vizuálnych efektov a trikov nedokázali svoj predobraz kvalitatívne nie to prekročiť, ale ani len dobehnúť. pár odkazov na záver: to tron: asi som nepochopil SPOILERovú poznámku, pretože aj v originálnom filme je Thornovi od začiatku podsunutý Damien ako náhrada za smrť vlastného syna pri pôrode, a teda vie, že jeho syn je podhodený; to lebowski: tento film JE remakeom pôvodného filmu z roku 1976, okrem opakovania záberovania, kopírovania či "prevzatia" niektorých konkrétnych záberov a mizanscén sa tu pracuje aj s vyslovene vizuálnymi prvkami pôvodného filmu: rasa psa, vizuálna podobnosť hercov s hercami hrajúcimi v pôvodnom filme, vizuál efektu na fotografiách a pod.(4.8.2011)

• - Kostel, do kterého jede Damian s rodinou, je kostel sv. Ludmily z 19. století. Tento kostel se nachází na náměstí Míru v Praze. (Chufu)

• - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)

• - V poslední scéně filmu, kdy na pohřbu vojáci americké armády střílí čestné salvy, ztvárnili vojáky členové Čestné stráže Armády České republiky. (BrianStorker)