Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• ChewieDC

Asi nejzbytečnější remake poslední doby. Scénář naprosto přesně kopíruje vynikající atmosférický původní snímek, takže nepřináší vůbec nic nového. Tedy, dovolil si pár velmi malých změn, ale naprosto všechny jsou k horšímu. Kašle na nějaké budování napětí (kterým je původní Omen proslulý) a straší tím, že na nás něco bafne. Herci nemají co hrát, režisér pár záběrů zcela kopíruje podle originálu. Je to skoro tak špatné jako remake Psycha. Dvě hvězdy pro ty, kteří neviděli první Omen... a pokud ne, raději si ho pujčte na DVD než chodit do kina na tenhle film.(31.5.2006)

Originál z roku 1976 mal napatie aj atmosféru,ale jemu hlavne pomohla tá neskutočne mrazivá hudba,ktorá tu nebola.Niekto tu napísal,že tento film je pre blbých ale ja si to nemyslím a že je predvídatelný tak to by mal byt keď je to remake,aj keď je pravda že až moc verná kopia okrem pár výnimiek.REMAKE-NOVÁ VERZIA STARŠIEHO FILMU,to len pre vysvetlenie kto je blbý.A teraz k filmu.Film mal dostatočnú atmosféru,ale jedno mal lepšie ako originál a to herecké obsadenie hlavne Schreiber-Thewlis mi tam pasovali viac ako Peck-Warner ale aj M.Farrow ako šialená pestúnka to zahrala veľmi dobré.Jeden s tých veľmi slušne natočených remakou,ktorý sa dost drží Donnerovho originálu,ale sú tam aj rozdieli hlavne keď to niekedy vyzeralo ako keby som pozeral dalšiu s častí Final destination.Len hudba nebola tak skvelá ako v originále,len preto dávam silné 4*.(17.2.2014)

Celkom zbytočný film. Remake málokedy predčí originál a toto je ďalším dôkazom. Nie zlý, ale ani nie moc dobrý. Možno sa až moc drží pôvodnej verzie a kopíruje jednu scénu za druhou. To by až tak nevadilo, ale jednoducho tomu chýba atmosféra a trochu viac svižnosti by tiež neuškodilo. Na film som sa tešil z osobných dôvodov, bohužiaľ zbytočne. To najlepšie na filme je prvých 5 minút kedy rabíni (či kto sú to) citujú z biblie (či z čoho) a zakomponujú do toho pád Svetového obchodného centra.(4.1.2015)

No, tak tu máme dalšího Damiena po delší době. Nevím jak tohle mám přesně zařadit. Je to novější verze o satanovi - malém chlapci zvaném Damien. Klidně tomu říkejte i remake. Což se dá jasně poznat ze scén, které jsou téměř totožné k předchozím filmům. No, celkově ze začátku oznamuji, že to nebylo špatné. Velká pecka to není, ale kdyby nebyl tak pošahaný závěr, který mě zarazil a dokonce jsem měl hned po skonečení filmu spoustu dotazů, tak bych s odřenýma ušima tu 4 hvězdu dal, ale bohužel. Shrnuto v kostce. Je to mírným způsobem nadprůměrná záležitost či další Omenova verze, kde je mírná atmosféra, režijně zdatné scény s dobrými efekty a i scénář až na debilní finále je celkem solidní. Pozornost si film udrží po celou dobu. Nějaké hororové prvky se zde také najdou, ale moc jich není, ale nevadí. Film má svůj styl, kdo viděl předchozí omeny, tak ho film zaujme. Úvod byl takový rozporuplný, ale šlo to. Vemou si sirotka, s tím, že jeho máma o tom neví a myslí si, že je to její sny, nebot ten její umřel, ale to se při obtížném porodu matka nedoví - to zařídil její mažel, domluvem s otcem svatým. Svatým ? No prostě s tim věřícím, nevím jak se přesně ty týpci věřící jmenují. :D Film se do 1/2 pěkně rozjíždí, jevy dokazující, že malý kluk je satan. Záchvaty z kostela, kříže atd. Do 1 hodiny filmu se stane událost matce a pak následuje další, to mě pěkně zaujalo. Navíc režijně mě Moore potěšil, že dal 3 efektné zabití. Takže krásná práce s kamerou. Poslední půlhodinovka mě bavila už víc, ikdyž tempo a styl filmu byla daleko odlišnější než jak to vypadalo. Úplný konec pokazil snad vše co se dalo a pěkně mi to na výsledném dojmu z filmu ubralo. Hudba od Marca je vydařená jak vždy. Moore hezky zrežíroval technicky a kamerově film. Herci jsou v pohodě, hlavní hrdina sice nebyl nejlepší volbou, ale potěší role Davida Thewlise, kterého především znám jako nezapomenutelnou postavu Lupina z mé oblíbené série o Harry Potterovi. No konec to pokazil, přesto hodnotím na obstojných 66% = ***(28.7.2013)

Neulietavam zrovna na remakoch, vlastne ich nemám rád, ale rovnako tak nemám v láske apriorné pochovávanie prerábok. A tento funebrácky šport je, žiaľ, na tomto sajte veľmi obľúbený. Nechcem byť za rozumbradu, ale Mooreov film je nakrútený viac než len s remeselným fortieľom, práca kamery /a postprodukčného teamu/ je chvíľami obdivuhodná, ľakačky fungujú a atmosféra tiež - akurát malý Damien je skôr introvertný rozmaznaný capart z cukrárne, než démonický šakalí pankchart. Zhrniem to: porovnávať to s originálom je nezmysel. Sám o sebe je tento Mooreov film dobre natočený horror a pridávam jednu hviezdičku naviac, pretože minimálne tých 60% si zaslúži.(8.10.2006)

• - Ve filmu se měla původně objevit Rachel Weisz, účinkování však odmítla kvůli pokročilému stádiu těhotenství. (imro)

• - Kostel, do kterého jede Damian s rodinou, je kostel sv. Ludmily z 19. století. Tento kostel se nachází na náměstí Míru v Praze. (Chufu)

• - V poslední scéně filmu, kdy na pohřbu vojáci americké armády střílí čestné salvy, ztvárnili vojáky členové Čestné stráže Armády České republiky. (BrianStorker)