Satan přichází

Omen - Satan prichádza

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

V tomto případě se drasticky odlišují hodnocení dvou skupin hodnotitelů - těch, co film berou (ať už správně nebo chybně) jako remake a těch (o dost méně) ostatních. S remake nemám problém, včera jsem film viděl v originále a poprvé.. a tím pádem nemám asi ani takový problém s filmem jako takovým. Samozřejmě žádný novátorský počin se nekoná, ale film docela svižně odsejpá, řada scén je pěkně udělaná, pár dobrých nápadů ve scénáři se taky najde, Mia Farrow je hodně dobrá... za tři to vydá, za víc ani náhodou. Film dobrý na skouknutí, když se flákáte v hotelovým pokoji jako já včera, pokud máte (jako já) třicet nezkousnutejch dývek (nikoli dívek, dývek! - nebo že by dívek?), strčte ho v hromadě spíš někam dolů....(21.10.2007)

Tenhle film svým způsobem funguje, ale pro znalce původní verze není prakticky ničím zajímavý. S výjimkou úvodní vatikánské prezentace se toho moc nezměnilo. Postavy sice jezdí moderními auty, používají mobilní telefony a jedna z nich i počítač, ale spousta dalších věcí tu pak vypadá jako anachronismy. A minimálně jedno úmrtí má blíž k Nezvratnému osudu než k původní verzi. Co se týká herců, nejzajímavější byl David Thewlis, zato představitel Damiena není démonický ani omylem. Nakonec i Marco Beltrami se snažil, ale sám nejlíp ví, jak geniální je původní Goldsmithova hudba.(22.7.2006)

• Hal_Moore

Původní Omen jsem neviděl a i přesto mě film nevyděsil ani na minutu. Dvakrát jsem se teda lekl, ale to je na hodinu a třičtvrtě dlouhý film zatraceně málo. John Moore po Za nepřátelskou linií kvalitativně klesá a je to škoda. Dával jsem mu alespoň trochu světlou budoucnost. Obsazení je tragické a Lev Schreiber je toporný až běda. Jediná, která trochu hraje je Julia Stiles. Tu mám velice rád a i tady ukázala, že umí. Výraz malého kluka byl sice hrozivý, ale strach ani úzkost ve mně neprobudil. Ve vysokém nadprůměru je tak pouze hudba Marca Beltramiho. Jsem zklamán, protože Konec světa ani Stigmata zatím nebyla překonána.(12.11.2006)

• Ridick

nechapem ako mohli producenti dat do ruk taky ambiciozny projekt akym the omen dozaiste je, priemernemu , niekedy az podpriemernemu rezovi johnovi mooreovi?film sa chce tvarit ako horor, ale az na jednu lakaciu scenu nemozme predsa hovorit o horore a nieto este o thrillery. celemu scenaru nieco chyba, a to nieco je poriadny scenarista. po hereckej stranke liev schreiber nema co hrat a vobec mi nesedi do roly tata, ktory ma zachranit svet pred skazou.ostatni herci len su do partie, a vlastne cely film je na nic.30%(8.10.2006)

Originálu se atmosférou nepřiblížilo a ani nepřiblíží nic ze Satanského tématu na dlouhé dekády, ale remake má svoje kouzlo i svojí atmosféru na slušný úrovni, herecky je to odehrané skvěle a dá se to s trochou nadsázky považovat za Moorův nejlepší film vůbec.Možná by to chtělo někdy do těch remaků v nést víc odvahy, třeba když každý ví, že Damien na konci přežije útok svého nevlastního otce, proč jako filmař nepřevzít otěže a to zkurvené děcko prostě k tomu oltáři nepřibít a zakončit to Thornovým uvěžněním ve svěrajcí kazajce ve vypolstrované cele...proč?Škoda...70%.(28.11.2016)

• - Pierce Brosnan a Jim Carrey se ucházeli o roli Roberta Thorna. (Chatterer)

• - James Nesbitt měl původně hrát Jenningse. Role nakonec připadla Davidu Thewlisovi. (Chatterer)

• - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)