Satan přichází

The Omen

Horor / Thriller

USA, 2006, 110 min

• malylada

Problém filmu je, že absolutně nepřináší nic nového a scénář je prakticky totožný do puntíku s původním filmem. Bohužel temná, zneklidňující atmosféra úplně chybí a vůbec nic v člověku nedokáže vyvolat. Nefunguje to i z důvodu, že přes skvělý casting jsou postavy špatně napsané a nemají se čeho chytit. Pozitivum jsou určitě případy úmrtí a docela povedená akce, ale to je vše. Tyto původní kultovní kousky by se prostě remakovat neměly......4/10(23.10.2016)

Film má hvězdné obsazení (Schreiber - Mr. Thorn, Stiles - Mrs. Thornová, Thewlis - pan fotograf), které je v takové sestavě silné a mě sympatické. Hudba je dost dobrá, ale nedosahuje takových kvalit jako Goldmisthova hudba v původní verzi. Atmosféru to mělo a s dějem se to dorazilo na lepší průměr. Film možná ještě časem přehodnotím. Každopádně film není zatracení hodný.(13.7.2012)

Všichni hlavní herci, kteří se objevují v tomto podle mě rozporuplném filmu nemám rád a nerad se koukám na jejich filmy. Jako bych byl ale omámen malým Damianem, který na sebe vzal obrovskou hereckou zodpovědnost, zahrávat si s ohněm. On je ale vyvolený a navíc ví co dělá. Toto není legrace pro jednoduché ani pro váhavé lidi. Herci mě stále nepřesvědčili, ale to sem do tohoto komentáře vůbec nepatří. Tento film jsem viděl už mockrát a budu si ho pouštět pořád, protože mě vždy dokonale zdeptá a omámí. Atmosféra, která byla ve filmu se chvílemi vezla se mnou. Kluk, který hrál Damiana zahrál na jedničku podtrženou. Praha a okolí : to se také moc často nevidí, aby zapadákov Evropy Praha takhle hlasitě na sebe dokázala upozornit svou nenápadností, ale zároveň citem pro strach. Hodně se to podepsalo na tak depresivní atmosféře. Jedna z nejlepších filmových scén byla ta poslední hlavní scéna v kostele. To prostě nešlo ustát. Jinak ohromné množství strachu, hněvu, vypočítavosti, kterou Damian potřeboval a vše měl důkladně promyšlené, stát se nejdříve otcem politika, u kterého věděl, že dlouho neposlouží, a pak rovnou za americkým prezidentem(přesná narážka na dnešní dobu - využít a odkopnout, Damianovy zlé oči a zároveň hodné a samé občasné náladičky (Playstation, scénka v autě). Ďábel je ukrytý v třech šestkách a radil bych, aby si z toho lidé srandu nedělali. Zlý a krutý osud vám ukáže, že je lepší se vydat na temnou stranu a né věřit těm úchylým bláznům z církve. Damian vás snadno oblafne a svrhne brzy na svou stranu všechny živé. Musím upozornit také na stoprocentní skladby v podání Jerryho Goldsmitha, bez kterého by to asi nebyl úplně stoprocentní Satan přichází. "Oh bože děkuji za tak krásný dar v podání DVD Satan přichází. Jen legrace? ... Co myslíte? Ještě takové moje osobní upozornění : Je 16.4.2010 a Satan přichází má pouhých 54%. Jak to je vůbec možné? Někdy opravdu nechápu názory znalců na csfd. Remake je ještě o trochu lepší než první Satan přichází. Ten jsem viděl už před několika lety, ale pořád si ho pamatuji. Tohle ale mělo ještě vše jako správný remake vybroušenější.Píseň jako malou ochutnávku na skvělou práci Jerryho http://www.youtube.com/watch?v=uwIw8l70mYw a můj komentář je u konce.(3.8.2009)

• Kosmik

Poněkud nepovedený remake slavné předlohy z roku 1976, na kterém akorát zůstavají pro našince zajímavé pražské reálie, neboť film se převážně točil v ČR. A zejména pak role Bohumila Švarce, představitele budovatelských hrdinů a komentátora propagandistických filmů doby před r. 1989, který si zde vystřihl roli samotného papeže :-)(13.6.2006)

Myslím, že většina zdejších kritiků není k filmu zcela férová. Satan přichází není žádný excelentní kousek, ale taky si nezaslouží takové výpady na údajnou nulovou atmosféru či údajně hrozný scénář. Samozřejmě, že John Moore narazil na odpor fanoušků původního filmu, ale s tím se dalo počítat - důležité však je, že tenhle film rozhodně není určený pro ročníky 1976 a starší. Je pro ty, kteří originál neviděli. Já nedopatřením patřím mezi ně (i když ne již rokem narození) a možná, že právě proto jsem spokojenější než všichni ostatní. Film nepostrádá napětí, kvalitní herecké výkony, je dobře ozvučen, některé scény mají potřebný dynamický spád a spousta dějových prvků je do filmu výborně zabudována (samozřejmě, že za to je třeba vděčit hlavně originálu). A to není málo. Nebýt zmršeného a příliš rychlého konce, který zanechává mírné rozpaky a hlad po opravdovém finále, uvažoval bych možná i o jedné bonusové hvězdičce navíc. Takhle je to za tři. [září 2006](18.9.2006)

• - Steven Haines (Marshall Cupp) nosí hodinky značky Casio. (dyfur)

• - Harvey Stephens, který ztvárnil Damiana v původním filmu Přichází Satan! (r. Richard Donner, 1976), si v novince zahrál jednoho z bulvárních reportérů. (imro)

• - Remake klasického hororu promítali už od úterý, aby pokryli sympatické datum 6. 6. 2006, což je zároveň stejný počet let po premiéře původního snímku. Během tohoto dne snímek vydělal 12,6 mil. dolarů, přičemž poslední tři číslice jsou možná jen marketingovým tahem. Od té doby to byl nejlepší úterkový výsledek a během následujícího víkendu zaznamenali výdělek 16 milionů. Celková suma z kin Severní Ameriky se vyšplhala na 54,1 milionu. (imro)