Reklama

Reklama

Satan přichází

  • USA The Omen (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Mnozí lidé věří, že proroctví z knihy Zjevení je předzvěstí děsivé budoucnosti, která náš svět čeká. nebo že sestává ze střípků historie, které v naší době ožily. Znamení vidíme všude kolem: teroristické útoky, extrémní projevy počasí. jejich výčet je dlouhý. Tato pasáž Bible pojednává konkrétně o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu. Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

Nemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí. Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť. Film je založený na dnes již klasickém hororu Richarda Donnera Přichází Satan! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (294)

imf 

všechny recenze uživatele

Nejzbytečnější remake všech dob. Moore operuje s omezeným rozpočtem, nedokáže z herců, ani vyumělkovaného prostředí vykřesat atmosféru a starý příběh s novou fasádou místy působí až směšně. Naprosto nudné peklo pro všechny znalce originálu, nevýrazná a vysušená hororovka pro nováčky. Vraťte se k Donnerově verzi a tohle hezky roztrhejte, spalte a nechte rozptýlit do čtyř různých veletoků. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

O dvacet let později, když se šestky setkají v tajemném trojčíslí, ďábel se vrátí na svět... Remake původního filmu The Omen s příběhová linie až na pár drobností identickou, ale bez působivé hudby. Herci jsou slušně vybraní a nedělají ani na vteřinu ostudu. Nejvíc mě zaráží, že remake nevyužívá hlavní zbraň původního filmu, hudby(a z ní vycházející atmosféry), a výrazně zvýšil tempo. Obyčejně bych to ocenil, ale u podobně laděného hororu to prostě není správné. Výsledná atmosféra je slabší, ale zase pro dnešního diváka přístupnější, stejně jako obohacení o snové pasáže. Rozhodně ne pokažený remake, jen je modernější i při zachování celého příběhu, ale kdo se opravdu bál? Ten kluk byl nějakej divnej, ale bez Ave Satani to není ono... (průhlednější konec být nemusel) ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jediné, co v téhle unylé a předvídatelné záležitosti stojí za zmínku, je Liev Schreiber a čím dál tím víc lepšící se Marco Beltrami. Tenhle film není pro blbé, jen "pro zpožděné," takže já si honem opatřím originál. Jen doufám, že tvůrci nechystají pokračování ve stylu "Damien kandiduje na prezidenta USA." ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Slaboučký remake točený "pro blbé" (každá událost je jasná 5 minut dopředu a pokud možno co nejvíce vysvětlená). Žádné rafinované budování atmosféry, jen laciné lekačky (leč nutno uznat, ta na hřbitově je výborná). S původním filmem to má, co se atmosféry týče, minimum společného... spíš to vypadá, jak nepovedený další díl Nezvratného osudu, mixnutý Kruhem a perverznější verzí Harryho Pottera. Přesto ten film má jednu hlášku, která se pro mě stává kultovní (a vyřkne jí nejlepší herec filmu David Thewlis): "Když teče do bot, nikdo není atheista."... ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $25miliónovTržby USA $54,607,383Tržby Celosvetovo $119,496,523Tržby za predaj DVD v USA $14,247,049 //počet predaných kusov 690,404║ Vidieť v dobre ozvučenom kine a poriadne sa polakať, tak tento efekt si to u mňa splnilo, režia od Johna Moore dosiahla straviteľný štandart, herecké obsadenie Schreiber-Stiles-Farrow-Thewlis-Postlethwaite splnilo svoj účel, tým že spestrilo známy dej a ja som si len musel od nadšenia, že raz za čas ma v kine niečo dobre aj vysraší, kúpiť ešte raz lístok aby som mohol nasytiť svoje chúťky. "Jeden z vydarenejších remakov" /videl v kine: 85%/ ()

Galerie (61)

Zajímavosti (19)

  • Filmová klášterní knihovna je ve skutečnosti Strahovská knihovna. (pornogrind)

Související novinky

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

Tvůrci milují Kongresové centrum Praha

08.12.2019

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému…

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

11.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle…

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

16.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde…

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

01.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o…

Reklama

Reklama