Jsou šedesátá léta minulého století a zpěvačky Effie, Lorrell a Deena záhy zjistí, jaké to je, když se jim splní jejich nejdivočejší sny. Poté, co je na místní pěvecké soutěži objeví ambiciózní manažer Curtis Taylor Jr., dostane dívčí trio známé jako "Dreamettes" jedinečnou příležitost zpívat vokály v písničkách oblíbeného zpěváka Jamese "Thundera" Earlyho. Když dívky následně začnou díky Taylorovi vydávat jeden hit za druhým a proslaví se jako "Dreams", rychle si uvědomí, že neutuchající snaha prorazit postupně zastínila jejich přátelství. Taylor totiž vystrnadí nesmírně talentovanou Effie, aby se tváří skupiny mohla stát krásnější Deena a udržela je tak na vrcholcích žebříčků hitparád. Maloměstským dívkám s velkoměstskými sny začne pomalu docházet, že daň za slávu je možná daleko vyšší, než by kterákoli z nich čekala. (Cinemax)

lemonova

Veľmi pekne sa na to pozeralo a hudobné čísla boli naozaj skvelé.. pri muzikáloch (česť výnimkám) mávam všeobecne problém s tým, že dej je iba akousi kostrou na pesničky a to sa deje aj tu. Ale za mňa sú to veľmi silné 3*. ()

Danceboy

Myslim,ze by bolo urazkou filmu,kebyze sa da jednoducho opisat slovami. Cely film mi po chrbate stekal studeny pot,mal som zimomriavky po celom tele.Bolo to nieco neuveritelne. Pan Condon - vsetka cest. a myslim,ze o talentoch Beyonce a Jennifer Hudson nemusim ani pisat. ()

Miki68

Tak nevím... Popravdě jsem nepochopil, proč je tenhle muzikál tak vysoko oveňován. Příběh takřka žádný, scénář průměrný, režijní pojetí nijak nápadité, kamera převážně statická. Herecké výkony nijak mimořádné, hudba až na dvě výjimky klasicky arenbíčkově bezpohlavní, Beyoncé nijaká, dva kousky od Jennifer Hudson se vymykaly a byly opravdu slušně zazpívané a prožité, ale to nebylo r'n'b, ale spíš soul. Muzika oscilovala od retro disco k rapu (?!) a ani atmosféra mi nepřišla nějak fascinující. S Chicagem naprosto neporovnatelné. Chtěl jem dát dvě*, ale za Mrs. Hudson dávám 3*. ()

asentra

Musim přiznat, že sem překvapená. Čekla jsem něco naprosto plytkýho s hodně třpytkami, kroutícími se divami a s líbivými melodiemi. Byla to sice pohádka, ale měla i nějakou tu pointu a kromě toho, hudba byla fantastická. ()

cerbygerby

Skvělé hudební drama s kvalitním obsazením..zpěvačka Beyoncé to zahrála dobře a Jamie Foxx byl dost uvěřitelnej... I přes svojí délku jsem se nenudilm a proto dávám plné hodnocení ()

Dovlatovka

Hodně teatrální jako pozůstatek broadwaye, písničky, co mají posunovat děj jsou slabší. Ale vystoupení a nahrávání je výborné, Murphy válí a každá písnička Hudson mi trhá srdce. I love you I do nebo Listen (je víc k ději) si Oscara zasloužily. Beyonce je hodně pěvecky utlumená, ale hraje obstojně. ()

Tamten

Super hudba, super písně a .... to je vše. Děj není, emoce nejsou, kromě písniček tu není nic. Takže soundtrack z filmu bude určitě úžasný, ale film samotný ne. ()

PedroPo

Mám rád muzikály a u Dreamgirls je znát, že je "ozkoušený" z divadelních prken. Je vlastně jedno, jestli je scénář inspirovaný příběhem Superemes nebo ne, hlavní jsou tady songy a ty jsou prostě dokonalé. Dobře se tu ukázaly muzikální schopnosti známých herců za vydatné podpory "profesionálek" Beyoncé a Jennifer Hudson. Pro mě, bohužel, poslední dobrá role Eddie Murphyho. ()

pirulka

Uvedomila som si, že pokiaľ chce človek pozerať muzikál, alebo hudobný film, musí mať na to náladu.."pripraviť" sa na neustále spievanie, sem tam nejaký dialóg :D a ja keď som pozerala tento film som na to náladu zrovna nemala..dej ma síce bavil, ale miestami mi to prišlo príliš uškriekané a Jennifer Hudson mi je nesympatická a dosť často ma výrazne iritovala..napriek tomu, ale táto snímka nepatrí u mňa medzi tie slabšie a preto 4*... ()

ER

Film, který si rád budu pouštět po celý život. Songy jsou skvělé a příběh vcelku slušně sekunduje. ()

bearmeedek

Hvězdně obsazeno na černé obloze. A to je tak všechno. Dál už jen vánoční besídka, kam bílí nemají přístup. Černošská hudba má silné kořeny i schopnost pořádně oslovit. To tady také nebylo. Většinou cajdáky a jeden jak druhý. Při více jak dvou hodinách úmorné. Příběh podaný mdle a emoce naprosto neemoční. ()

fojtas

jeden z mala muzikalu na ktery jsem se dodiva a ktery jsem si snad i trosku uzil...hlasy drzi ale tenhle film hodne nad vodou:P ()

aik

Nic překvapujícího a podobných muzikálu už tady bylo více než dost, přesto si tenhle zaslouží nadprůměrné hodnocení už kvůli Eddieho hodně silnější chvilce (v každé scéně kde se objeví exceluje) a Jennifer Hudsonové, která svým muzikálním a i hereckým projevem nechává ostatní v těžkém závěsu. Když k tomu přičtu super kostýmy a svižnou režii Billyho Condona a je to tak 70% ()

Sjuzn

I když nejsem fanda muzikálů a docela dlouho jsem se zhlédnutím Dreamgirls váhala, nakonec jsem nelitovala a vyšly z toho pro mě solidní ***. Celkový dojem mi pokazilo několik scén, které na mě byly přespříliš dlouhé a sentimentální, jako například hádka mezi Jenifer Hudson a zbylými Dreams, během které jsem měla nutkavou tendenci posunout dvd o několik minut dál, abych už se na tuhle hrůzu nemusela dívat. Jinak to byl vizuálně i hudebně celkem povedený kousek, ke kterému se možná ještě někdy v budoucnu vrátím. ()

Šňůra

Někteří srovnávají s Moulin Rouge nebo s Chicagem a tvrdí, že to zas až taková pecka není. Mě se ale přesto Dreamgirls líbí mnohem víc. Možná zaostávají trochu ve výpravnosti, ale připadají mi opravdovější, ne tak strojené a hlavně, pokud jde o zpěv, tak tyhle hlasy jsou o třídu lepší. ()

polonius

Trochu pomalejší rozjezd , ale vydržte a budete odměněni. Krásná muzika a pěvecké výkony. Kdyby byl celý film postaven jako muzikál, určitě by byl mnohem přitažlivější. Dialogy, které plynule přecházejí v hudbu a kterých je několik , patří k nejsilnějším okamžikům celého snímku. Škoda jen, že dějová linie je tak nevýrazná. ()

kenileja

Nabídly mě energickou náruč v muzikálovém pulzu a já se jí chytl. Dreamgirls je moc sympatická hudební story plná (skvělé) r'n'b hudby a atmosféry. Příběhově se naštěstí film snažil vymanit z kategorie "vševyprávějící", avšak to, že jsme se dozvěděli například jen málo z života zpěvaček, zpěváků, producentů a dalších, má podle mě jeden hlavní důvod. Ten zbytek byl schovaný. Pro někoho možná důkladně, skrývá se totiž v písních. A teď nemyslím pouze text... ()

Izz

Spíše solidní muzikálové řemeslo než oscarové želízko,které se z toho dělalo.Výborní herci,dobré písničky a bohužel jen rutinní režie a nulové tempo.Sezonní záležitost. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)