Jsou šedesátá léta minulého století a zpěvačky Effie, Lorrell a Deena záhy zjistí, jaké to je, když se jim splní jejich nejdivočejší sny. Poté, co je na místní pěvecké soutěži objeví ambiciózní manažer Curtis Taylor Jr., dostane dívčí trio známé jako "Dreamettes" jedinečnou příležitost zpívat vokály v písničkách oblíbeného zpěváka Jamese "Thundera" Earlyho. Když dívky následně začnou díky Taylorovi vydávat jeden hit za druhým a proslaví se jako "Dreams", rychle si uvědomí, že neutuchající snaha prorazit postupně zastínila jejich přátelství. Taylor totiž vystrnadí nesmírně talentovanou Effie, aby se tváří skupiny mohla stát krásnější Deena a udržela je tak na vrcholcích žebříčků hitparád. Maloměstským dívkám s velkoměstskými sny začne pomalu docházet, že daň za slávu je možná daleko vyšší, než by kterákoli z nich čekala. (Cinemax)

tom88

Dobrý muzikál, aj keď už bol miestami nudný hlavne kvôli dlhej stopáži. Chicagu sa obsahovo nevyrovná, ale písničky tam boli pjekné. Herci boli celkom slušní a konečne aj Eddie Murphy po dlhej dobe zažiaril. Celkom vydarený muzikál s dobrým vizuálom a výbornou hudbou. 75%. ()

Radiq

Plný dobré chytlavé hudby, při které se vám chce pořád do rytmu podupávat hlavou a kejvat nohou (a to zrovna r'n'b a ostatní černošský styly nemusím). Eddie Murphy konečně zas jednou trochu zazářil. Když je to muzikál, tak jim i odpustím, že hodně často nezpívali do mikrofonů, i když byli na jevišti. Taky mi splývaly všechny ty pomalý cajdáky, protože měly stejnou melodii. Ale výkony zpěváků a zpěvaček jsou nezpochybnitelné. Co mi ale bilo do očí, tak některé taneční choreografie (hlavně toho křoví v pozadí) - vypadalo to totiž moc moderně, což se do filmu nehodilo. ()

moviefilm

Muzikál, ktorý hýri farbami, pestrofarebnými kostýmami a výpravou, no ničím už nedokáže napodobniť Chicago. Navyše je Dreamgirls film s vynikajúcimi hereckými výkonmi:1. Jennifer Hudson, ktorá ohúrila skvelým hereckým výkonom, ale aj famoznym spevom. 2.Eddie Murphy podáva super výkon. A ja som si myslel, že už nedokáže hrať v dobre a v dobrom filme, no teraz vidím, že ten muž má talent, a keby bral takéto role častejšie, mohol by to dotiahnuť veľmi daleko. Žiaľ, Dreamgirls bol jeho odskok ku charakterovému herectvu a potom sa opäť vrátil k starým-zlým a trápnym "komédiám" typu Norbit. 3.Jamie Foxx je nepochybne talentovaný herec a svoje umenie predvádza i tu. 4. Beyonce Knowles dokáže aj hrať. A to ma prekvapilo. Navyše jej pieseň Listen je tak dokonale precítená, že jej výkonu ľahko uveríte. 5. Anika Noni Rose tu podáva výkon, ktorý ju robí nehorázne nenápadnou a to napriek tomu, že je súčasťou hlavného tria.Jej výkon nie je super, ale ani vyslovene zlý. Je proste priemerný. A nemôžem zabudnúť spomenúť vynikajúcu kameru, ktorá bola nepochopiteľne odignorovaná Akadémiou, tiež excelentný strih, skvelá réžia Billa Condona, či výbornú hudbu... ()

Kjůkíí

Muzikál, jehož scénář není špatný, první hodina je vážně dobrá, ale čím víc se blíží konec, děj se zpomaluje a film začíná být až moc dlouhý. Ale pěvecký výkon, který předvedla Beyoncé či Jennifer Hudson, americká superstar, klobouk dolů. A Beyoncé bych si doma klidně ubytoval na své dvoupatrové posteli, jak pěkná je. Film vypráví o třech začínajících zpěvačkách, o jejich výsluní a strastech, hádkách a o rozpadu skupiny kvůli lásce, aby nakonec zjistili, že nejlepší jsou stejně kompletní. Jamie Foxx se mi hodně líbil v roli trošku hrubiána, ale i gentlemana. 4 hvězdičky za perfektní soundtrack a herecké výkony. Nadstandart. ()

chelseaman22

Proč má slečna Hudson prdel jak vrata vod stodoly?! Plejáda afroamerické elity se pokusila o zvýšení oblíbenosti nepřirozeně vysokého koloraturního sopránu, z něhož vám buď prasknou okuláry nebo křišťálové sklo vašeho VERTU z Pařížské. Na stranu druhou se musí ocenit fakt, že se jedná o první výlučně černošský film, kde nikdo nemáchá zbraní a neosočuje majoritu přízviskem "Hej bro!". Sto třicetiminutový kýč s navýsost korpulentní (tlustou jak prase) slečnou Hudson příjemně vyplení váš prázdninový čas, ale na repete náladu mít nebudete. 77% Celosvětový výdělek k 6. 9. 2013: $154,937,680, což je 1,94 násobek budgetu ()

Mrkvič

Skvělé písničky. Bezvadní herci (Jamie Foxx, Eddie Murphy). Příběh se už trochu ztrácí mezi všema těma hudebníma biografiema a nějak se mi pletly všechny ty černošské zpěvačky, ale i tak jde o příjemně strávené 2 hodiny. ()

bubun

Ach bože. A má to 130 minut. Vůbec nevím, jak jsem to přežila a ustála až do konce. Výprava hezká, ale i ta se okouká (asi tak po půl hodině), a pak nezbyde nic jinýho než pěvecká onanie jedný šílený uřvaný ženský. Děj i zápletka chabé, o písničkách nemluvě, jsou utahané (u některých písní jsem měla pocit, že snad nikdy neskončí), navíc i skladby, co mají být velké retro vůbec nemají klasickou strukturu skladeb konce šedesátých let. A jak píše novoten, o hrdinech se vůbec nic nedozvíte a jejich osudy mi byly úplně volný. Krom toho se jim vlastně nic nedělo. Ale kdyby se jim něco dělo, tak by mi to bylo volný. ()

danoo

Ako film je to iba šedý priemer. No muzikálovo brilantný. Summa sumárum, Dreamgirls nenadchnú, uspokoja. ()

VittaBella

Pro tenhle muzikál mám obrovskou slabost a to především díky té skvělé černošské hudbě, která se trefila do mého vkusu. Dalším velkým plusem je i hvězdné obsazení, dále výtečné kostýmy a výprava. Nejvíce mě překvapil Eddie Murphy, kterého jsem měla zaškatulkovaného mezi až trapné komiky. Najednou předvedl neuvěřitelný herecký výkon (ani nevíte, jak mě zklamalo, když nakonec nezískal Oscara) a zaperlil i díky svému pěveckému talentu, o němž jsem už vůbec nevěděla. ()

Pavlínka9

Zábava, silný příběh, výborná hudba, skvělé obsazení a také výborné kostýmy. Film, který byl překvapením pro velké množství lidí. Jennifer Hudson si zde odehrávala svoji osudovou roli, ve které prostě zazářila a její herecké výkony a hlavně pěvecké výkony se dají popsat jako excelentní a přesto je to málo. Snímek se pohybuje spíše na vlně melancholie a trochu depresivního rytmu, ale přesto jsou tam i chvíle, při kterých se musíte pousmát. Lepší obsazení snad nemohlo být vybráno. Beyoncé - profesionální zpěvačka, která tu byla ale podle mého názoru zcela zazděna právě výkonem Jennifer, Jamie Foxx, který si zde zahrál postavu managera a zároveň se sem dobře hodil poté, co si zahrál hlavní roli v životopisném snímku Ray o Rayi Charlesovi. Prostě skvělé :) Je zde kladen důraz na vývoj hudební scény v průběhu několika let a také na přelomu 60. a 70.let. Detailní záběry na fotografie, obličeje a celé postavy jsou natočeny precizním způsobem. Ukázka také toho, jak sláva, oblíbenost a také láska dokáže až zabít. Co se mi také hodně líbilo bylo to, že to bylo celé natočeno v prostředí "černošském". Veškerý zpěváci a hlavní postavy byli černoši a jsou zde také černošské názory, promluvy a debaty, aby i "oni" byli ospravedlni a společnost je přijala takové, jací jsou. ()

Hnedoocko

Není nad zabarvený hlas v podání nádherných černošských žen. Miluji gospel, soul, jazz a vše, co má s touto hudbou něco společného, proto tento film byl jasnou volbou a rozhodně stál za to ho shlédnout. ()

liuk

Tak Dreamgirls dopadly poměrně přesně jak jsem očekával, tedy tak, že porovnávání s Moulin Rouge je zcela mimo mistu, protože MR a DG jsou fakt NB a DD. Ač tuhle hudbu opravdu nevyhledávám, tak když se to v tomto filmu rozbalí na pódiu, tak se to docela poslouchat dá, problém je v opravdových muzikálových scénách, kdy postavy mezi sebou mluví v písničkách, ty většinou působí opravdu silně nastrčeně a špatně, muzikálová esence Dreamgirls se tedy fakt moc nepovedla, na hudební se vesměs koukat dá. Šablonovitý příběh nijak zásadně nevadí, odhaleny jsou zde některé zajímavé postupy a podrazy (asi nejen) hudebních producentů. Kostýmy a kompletně výprava je sice vydařená, ale že by hlavně koncem 60. let byla móda a všechny ty makeupy takové? Spíš to prostě vypadá jako kdyby se jen v dnešní době začal líčit a oblékat do stylu 60. let. No a Jennifer Hudson dovádí do extrému vše co se mi na RnB nelíbí, takže tu fakt ne. Celé její písničky zní jak kdyby neměla už v plicích vzduch a jen sípá. No takže: Mám muzikály dost rád, proto 3,5*, i víckrát na to asi koukat půjde. ()

Ichabod

Od Chicaga jednoznacne nejzajimavejsi muzikal. Perfektne obsazeny a pro ucely zpevu obzvlaste. Jen si to tu zvyrazneme : Beyonce - nejlepsi zpevacka soucasnosti, jeji prijemny hlas prekonava snad jen jeji krasa, Jennifer Hudson - kdo? po tomhle filmu se ptat nebudete, jeji debut je jeden z nejvyraznejsich co jsem v poslednich letech videl, hlas tak silny ze dokaze rozbit i okenni tabulku :) , Eddie Murphy - pro mne uplny sok, ve filmu zpiva pomerne dost a hlavne dobre, je radost ho pozorovat, jeste jednu-dve takovehle role a odpustim mu 15ti letou s*ackoidni filmovou serii. Scenar Dreamgirls neni nijak objevny, ale slouzi svemu ucelu dobre, prostredi hudebne-filmoveho prumyslu je zmapovano jen povrchne a nejde do hloubky ale kvuli tomu na muzikal do kina nepujdete tak ci tak. A zpivane party do nej sedi vice jak napriklad v Chicagu kde se odzpivava soudni proces, nicmene Cicago je spise divadelni zalezitost, Dreamgirls jsou filmovejsi. Srovnavat s Moulin rogue sice nelze ale tady mame k dispozici originalni hudbu a songy a v nejhorsim pripade prumerne. Skutecne pisnicky jsou velmi vydarene, neslysene (pokud jste nevideli letosni Oscary) za poslech soundtracku jednoznacne stoji. A co vlastne chtit od muzikalu vic? 75% ()

mkubalikova

Pokud si dobře pamatuju, tak film neměl velké promo a já se o něm dověděla až v dvd půjčovně. A byla jsem nadšená. Při Listen mi běhal mráz po zádech, Jennifer Hudson bylo radost sledovat. Ale nejvíc mě dostal Eddie Murphy. Škoda, že jsem film neviděla v kině...90% ()

Madlene

Dobře, tedy za tři... Vynikající je hudba hlavně v první půlce, kde se toho taky povícero děje... S přibývající minutáží ale ubývá svižné hudby a s ní film ztrácí dech. Škoda - na druhou stranu, nic jiného, než pěknou muziku a dobrou výpravu jsem ani neočekávala. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kdo natočí finále Twilight ságy?

Kdo natočí finále Twilight ságy?

17.03.2010

Už angažováním Davida Sladea pro Zatmění studio Summit Entertainment překvapilo. Pro zastánce masakrování upírů sekerami a sněžnými frézami bude zřejmě bolestivé dívat se na selanky v malebných… (více)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)