Zodiac

• USA Zodiac

Rozvedený Robert Graysmith pečuje o synka a pracuje jako karikaturista v San Francisco Chronicle. Tady se také v srpnu 1969 dostane k případu záhadného vraha, který o měsíc dříve v kalifornském Vallejo zavraždil mladou Darlene a těžce zranil jejího přítele Mikea. Vrah rozeslal redakcím řady novin dopis, v němž tvrdí, že vraždil už v prosinci, a požaduje zveřejnění zvláštní šifry. V září zaútočí znovu a jeho oběťmi se stanou Cecilia a její přítel Bryan, který vražedný útok přežil. Robert začíná být případem posedlý a obtěžuje redaktora Paula Averyho, který o něm má psát. Po čase se spřátelí a společně sledují nejen další zločiny a zprávy, které vrah novinám rozesílá, ale také práci detektivů pověřených vyšetřováním. Averymu se podaří získat důkazy, že dosud záhadný vrah, přezdívaný Zodiac, poprvé vraždil už v roce 1966, kdy se jeho obětí stala studentka Cheri Jo. Zodiac oznámí, že už své zločiny nebude zveřejňovat. Detektivům se podaří dostat na stopu Arthura Leigha Allena. Důkazy proti němu však nejsou dostatečně průkazné, a tak musí být propuštěn. Policistům se stále nedaří dopadnout vraha ani usvědčit Allena, považovaného za hlavního podezřelého. (TV Nova)

Pan_Sady

Perfektní zpracování příběhu podle skutečných událostí. Nejznámější kriminální příběh 20 století. Herecké výkony jsou na jedničku a to jak hlavních hrdinů tak i vedlejších postav podezřelých. Na celém případu je nejzajímavější to, že si za něj nikdo nikdy neodseděl žádný trest. Dle mého názoru snad ani poutavější téma David Fincher nemohl zvolit. To, že se neschodovala DNA nemuselo být pro celý případ rozhodující, protože Zodiac mohl zanechat na místě DNA někoho jiného, v jeho stádiu šílenství bych se tomu ani nedivil. ()

Georginek

Zdá se, že zdejší osazenstvo se asi koukalo na jiný film, neboť já toto dílo považuju za skutečnou a nudnou chujovinu....... ()

Pythonator

Příliš dlouhé a příliš o ničem. Navíc bez konce, ale přesto dobře natočené. Svým způsobem mistrovské dílo pro fajnšmekry. ()

Terminator666

Musím říct, že mě film mile překvapil. Když jsem se dozvěděl o tom, že má být natočen podle skutečné události trochu jsem se bál. Viděl jsem totiž dost snímků, co se tvářili reálně ale společného s určitou událostí měli jen pramálo. Hlavní hrdinové byli ztvárněni velice dobře. Děj byl dramatický od začátku až do konce, líbili se mi tam prvky napětí ve kterých by se dala atmosféra krájet. Když k tomu přidáme dobrou hudbu, tak z toho vyjde opravdu kvalitní film. ()

MathewBB

Nejhorší a nejnudnější thriller všech dob, zkoušel jsem na to koukat aspoň třikrát, vždy po hodině vypnul, nic než nuda, raději koukat do zdi... Vše se vleče, žádné napětí, nic... 80% hodnocení fakt nechápu... ()

Mesmeric

Takhle nějak si představuji kvalitní detektivku s napětím. Na plné hodnocení to nebude, ale 4 hvězdy si to zaslouží bez debat. ()

JaryKury

Je to až barbarství podívat se na film, tak dlouho po uvedení, ale bohužel jsem se k tomuto velkolepému dílu dostal až teď. Nic však nemění na tom, že film měl na mě dosti silný efekt, po kterém jsem ještě dva dny přemýšlel nad vším co jsem viděl. I přes to, že Robert předvádí svůj obvyklý výkon a Jake má i lepší výkony, to pohromadě působí důstojně. Prokousával jsem se každou sekundou filmu, tipoval jsem kdo je vrah, skládal jsem doměnky fandil detektivovi Toschimu. Příběh pomaličku nabírá tempo, nabaluje na sebe další a další fakta, čím dál více postupem času temní a temní, až na nás vybalí skvělé finále, kde mě zasáhne husí kůže. Fincher ví jak na diváka a vychutnává si ho do posledních chvílí. Skvěle zpracované, dost obsáhlé vyšetřování, které se vine řadou let, 2500 podezřelích a tisícema faktů. Nezvyklá detektivka, ale podle skutečných událostí. Strhne, připoutá, zarazí a nepustí. Mých 82% zcela zaslouženě ()

tribican

Tenhle film má snad vše potřebné. Novináře magora, který zchudne. Uhlazeného karikaturistu, který se zblázní do pátrání. Už při řádění Zodiaca jsem byl napnutý, ale vyšetřování mě plně vtáhlo do děje a 2,5 hodiny mi uběhlo jako voda. Touha znát vraha se na mě přenesla, při návštěvě přítele Rick Marshalla jsem se opravdu bál a konečné vyústění - dokonalé. A přitom nezapomněli ani na vtipné scény! 95 % „It was Rick.“ „No, it wasn't.“ „It must be!“ ()

harpsychord

Už jsem viděl pár dlouhých filmů, tenhle byl jednoznačně nejdelší! Stejně jako pokus o šuk po deseti pivech a pěti panácích. Kurva. Zjevně mi něco uniká. Tolik chvály zde a já mimo. ()

gizi

I přes svou délku neustále zajímavé, napínavé. Ukazuje se, že na režisérovi film obvykle stojí a Fincher ukazuje, že patří mezi mistry. 80%, 1.5.2015. ()

Lukkyn

Pro mě mírné zklamání!!!Ale to není Fincherova vina nýbrž moje , protože jsem čekal temný thriller , který nabídne mnoho konfrontací se známým masovým vrahem. To neznamená , že to není dobrý film, jen mi tohle pomalejší tempo bez většího počtu vrahových výstupů tolik nevyhovovalo. Přesto Fincher ukázal , že umí měnit styl své režie a že se nebojí prakticky ničeho. Čísla , která ukazují, že to nebyl úplně kasovní trhák nejsou náhodná. Tahle látka není pro každého. Ono 2,5 hodiny sledovat luštění šifer, prohlížení papírů, hledání pididůkazů a nedohledat se ani během té dlouhé doby nějaké průkazné pravdy???To bylo pro mě hodně flustrující. Když už tempo na konci začalo gradovat, film se utnul.Každopádně herecká sestava byla skvělá a pod Fincherovou taktovkou vznikla vizuálně nádherná detektivka , která časově mapuje přes 30 let a pokud máte Finchera rádi je to Vaše povinnost. ()

Signore

Po dlouhém zvažování jsem se nakonec přiklonil k plnému hodnocení; největší slabina filmu - absence jednoznačného rozuzlení (usvědčení) - mu totiž nic neubírá na jeho nezpochybnitelných filmových kvalitách. I když tedy po zhlédnutí filmu možná nezavládlo úplné nadšení, bylo by nespravedlivé dát Zodiacovi méně než pět hvězdiček, a to i proto, že Fincher zdá se točí pouze velmi dobré a výjimečně dobré snímky, přičemž tato netradiční "detektivka" patří spíše do té druhé kategorie. ()

knoxwile100

Nejedná se o typický Fincherův triller jako jsme u jeho tvorby zvyklý, ale o krimi, který se točí především okolo detektivů a novinářů. I tak jsem ale měl například při scéně, kdy se jde do sklepa pěkně nahnáno. Budu se zase jen opakovat, že se jedná o precizně zrežírovaný film, kladoucí důraz na detaily s výtečně vykreslenými charaktery postav, který patří mezi mé nejoblíbenější krimi. Je až neuvěřitelné, že se opět z relativně průměrných herců, pod vedení Finchera, stávají herci nadprůměrní. Tomu já říkám talent. I když se jedná o skoro tří hodinové drama, nebudete mít nutkání se ani na minutku odtrhnout od obrazovky. 90% ()

TheReflektor

Naprosto pohlcující drama, ve kterém Fincher ukazuje svoje dost možná nejlepší karty. Je paradoxní, že právě na ploše jeho jediného filmu inspirovaného skutečnými událostmi, ukazuje svůj unikátní styl v tom největším a nejpoutavějším měřítku. Naprosto odlidštěné scény vražd, zkoumání detailů, rychlé časové skoky, nekončící honba za vnitřním uspokojením. Mrzí mě snad jen nedostatečné využití některých postav (Downey). Jinak ale skvělé. ()

Logicomix

Zodiac Davida Finchera je odvážný film. Vybrat si tento námět podle skutečné událost, která nedopadne vůbec filmově, chtělo koule. Nejsilnější stránka filmu je nekompromisní vyprávění, které vám sledování policejní práce vůbec neusnadňuje. Je to zdlouhavé a bezútěšné. Připomíná to něco jako Všichni presidentovi muži, až na to, že je tu také hodně policejní práce, která takto pojatá, ekvivalent nemá. Skvělé herecké výkony a režie jsou u Finchera samozřejmostí. ()

teckax

Jak to Fincher dělá? Že je každý záběr úplně dokonalý, i když jde o úplně nudná na první pohled nezajímavá prostředí. Třeba výslech Leighta v továrně, to jsem jsem tady málem zavýskla potěšením nad tím jak to bylo ve své obyčejnosti nádherné. ... a ty barvy - okrová a tyrkysová - miluju! ... opět a zase u Finchera scéna mezi regály v knihovně! Taky miluju ... nicmene na mě to bohužel dlouhý bylo (i když nevím, co tam bylo navíc - možná rozdělit?) a trošičku mi vadí pointa. Ale to tak někdy u skutečných událostí bývá, že nekončí hepyendem. ()

michael99

A opět stojím tváří tvář dokonalé a unikátní tvorbě Davida Finchera. Nejedná se zde ale o akční příběh, ve kterém se pořád něco děje. Toto je opravdu skvělá kriminálka a Jake Gyllenhaal v ní sehrál opět jako snad v každém filmu kde hraje skvělou roli. Nehledě na to že na plátně se s ním objevuje Robert Downey Jr. a Mark Ruffalo. Takže i po herecké stránce skvěle obsazeno. Celkově se mi film velice líbil, i když některé části už jsem mhouřil oka, protože toho vyšetřování bylo najednou moc. Těším se na další film od Finchera. ()

bodo1 odpad!

Tri hodiny mletia hovien a banánovej šťavy. Tri hodiny utrpenia a nesýstemovej práce dementných vyšetrovacích amerických bukvoidných poprechodových hoviad, ktorý si všetci leštili egá a odmietali konštruktívnu spoluprácu a nakoniec sme sa dozvedeli hovno. Tri hodiny kokotizmu, za ovácii miestnej bukvoidnej a hlboko filosofyzickej diecézy, ktorá toto veľa sračkové lajno, uviedlo do nevýdanej rudej barvy. Nejaká piča to tu prirovnala k Sedem, ale to presrala tá riť. Lebo Sedem mal gule a bol som vzpružený dve hodiny. Toto je proste sračka, obsahom aj konečným výsledkom. Preto sa zaprísahavam, že už nepozžriem, žiadnu dementnú True storry. ()

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině

Noir Film Festival 2022: Filmy na černé listině