Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Xmilden

Film jsem viděl s menším odstupem, teď jsem se již trošku připravil na to, že to pro mě nemusí být největší pecka jakou sem tento rok očekával (A že jsem byl namlsaný po shlédnutí prvních trailerů.) No tedy dostávám se k filmu. Začátek více než skvělý, prakticky celou první hodinu se filmu nedá vytknout vůbec nic. Nejvíce mě pochopitelně zasáhla ztráta nejlepšího přítele člověka. Je zde i solidně budované napětí. Zombíci se zdají být v pořádku. Nějak takhle by myslím v budoucnu na plátně mohli i vypadat. Po hodině film trošku začne ztrácet, ale dalo se předpokládat, že k tomu dojde. Přestože Will Smith dokáže film utáhnout sám. Viděl sem alternativní verzi konce, i klasickou, jenž byla promítána v kině. Můj verdikt zní 80 %. Možná bych ještě nějaké procento i přihodil. PS2: Film se za velice krátkou dobu dá označit za kult. Takže přihazuji poslední hvězdu. Já, legenda prostě zraje jako víno 90%. ()

sepp

Film, ktery se snazi byt dustojnou konkurenci kvalitativne daleko lepsich snimku s podobnym nametem (nizkoropoctove 28 Days Later... ci Children of Men), ovsem muze si o tom ve skutecnosti nechat jen zdat. Smithovi emoce jsou obcas i uveritelne, liduprazdny New York je pusobivy na pohled, ale kdyz chybi stava, scenaristicky napad ci hlubsi myslenka, tezko vyvarite opravdovy hit, ktery vydrzi na roky ci desetileti. Takto je daleko zajimavejsi pozadi nataceni, ktere tu shruje Don Corleone, nez samotny snimek. ()

-bad-mad-wolf-

Skvělý Will Smith, působivá atmosféra postapokalyptického New Yorku a minimálně dvě scény, v nichž samotu a zoufalství opravdu silně pocítíte (figurína a pes). Proti tomu stojí nakažení potvoráci, zcela nepochopitelně zpracovaní digitálně - těžko tvrdit, že by namaskovaný člověk nevyšel levněji a nevypadal přesvědčivěji. Kampaň "CGI za každou cenu" při zdejší technologické úrovni nepodpořím. Závěrečná část působí jako milý úvodník něčeho, co vůbec nepřijde. Příchod dalších postav nic neřeší, závěr je neuspokojivý. Jedinými opravdovými taháky zůstávají Smith a postapo New York. ()

lesumir

Dalsi radoby blockbuster o radoby zajimavem tematu, ktere bylo vyslovene aspon stokrat! Film plny nejasnosti a hloupych efektu s prehravajicim Willem Stithem a divnou latinskou maminou... 3/10 ()

Ampi

Film byl propagovan heslem: Je posledním člověkem na světe, přesto není sám. Mě se stalo něco podobného. Na film jsem šel do multikina Galaxie několik dní po premiéře, ve všední den, na poslední noční promítaní. A velkém sále jsem byl jediný divák, trochu mě to znervoznělo, snad to není tak hrozné. Ale naštěstí nebylo Will Smith se role zhostil dobře. I když v knize, kterou jsem četl, byl Robert Neville mírně obtloustlý, postarší zrzek. I mutanti - nakažení byli trochu jiní. Zajimavé vymyšlen je i zrod nákazy. Možná jen ta boží vsuvka je mi trochu cizí. A nakonec kometáře, proč jsem nebyl v sálu sám i když jsem byl jediný divák? Jedna z uvaděček se přišla podivat. Ale jen na část, možná mne šla jen zkontrolovat. ()

kinej

I am Legend působí, jako kdyby 28 Days Later nebylo pro američany dost americké a tak ho tedy museli poameričtit. Hlavní hrdina už není obyčejný kluk, ale vědec celosvětového věhlasu. 28 dní v budoucnosti také nedává příležitost pro tolik speciálních efektů jako 3 roky. Londýn byl pouze prázdný, ale New York, už tak mohl být navíc prorostlý vegetací a obydlen zvířaty. Hlavní hrdina se taky na začátku ulicemi neprochází, ale projíží v nadupaném auťáku. Nemocné už taky nehrají pouze lidi, ale jsou vytvoření prostřednictvím speciálních efektů, mimochodem ne zrovna vydařených. Přes všechny tyto vylepšení, to ale působí jen jako 28 Days Later version 2.0. ()

Hrabka

Velmi zdařilý katastrofický thriller, ve kterém není nouze o napětí. Děj sice není nic extra, ale dokáže vás zabavit po celou dobu. Je pravda, že Will Smith se na roli vědce příliš nehodí, ale jinak hraje skvěle. Tento "zombie" film se rozhodně neřadí mezi tuctové filmy tohoto subžánru jako např. Země mrtvých, Deník mrtvých aj. 80% ()

cheyene

Will Smith super, zpracování také, nakonec i námět fajn, ale tak nějak ve výsledném dojmu na mě snímek až tak nezapůsobil... Možná, že mít méně alkoholu v krvi, zaujal by mě film daleko více, takže třeba mu někdy v budoucnu dám ještě jednu šanci.. ()

nunka

Imunitný systém Roberta Nevilla zázračným spôsobom odoláva smrtiacemu vírusu a zároveň je jedinou nádejou pre ľudstvo - totiž len on môže život na zemi zachrániť výrobou protilátky. Stojí sám proti príšerám, zlu, skaze sveta...Áno, je to hero, keď sa mu nakoniec podarí všetko urovnať a nájsť látku na výrobu lieku, ktorý zachráni život na zemi!!! Nebyť namotávajúceho vizuálu tak tomuto tupému apokalyptickému scenáru nedám šancu na ďalšie vzhliadnutie. Chváliť možno len atmosféru, vizuálny dojem a výpravu. Zmutovaný NY so zmutovanými príšerami boli parádne, vyľudnené ulice vzbudzovali strašnú depku a atmosféru totálnej samoty a opustenosti. Vizuál na jedničku, obsah hodný odpadu, ale americká komerčná populácia si snáď zgustne. ()

juta

Málokdy se stane, že mám takový strach o hlavní postavu, stejně tak o jeho psa. Tady nebyli obyčejní zombíci. Napětí většinou střídalo uklidnění, bez toho by to nebylo ono. Konec trochu smutný, ale občas to tak je lepší. Vylidněné a prorostlé Time Square bylo super. Hodně dobrý film. ()

Fiftis

I Am Legend je podľa všetkého film, ktorý by mal ovládnuť každého. Má k tomu všetko, čo potrebuje. Režisér si urobil meno už svojím prvým filmom, Will Smith je človek, ktorý si zlé (a komerčne neúspešné) filmy nevyberá a predloha je dostatočne cool, aby sa fanúšikovia akcie a hororu mohli tešiť. ()

Shakers

Skvelé obsadenie, príbeh, flashbacky, hudba (James Newton Howard), prostredie a hlavne atmosféra, ktorá sprevádza celý film a dodáva tomu šťavu. Druhá verzia je tiež dobrá, ale záleží na tom, kto má čo rád - či hlavný hrdina umrie (kino verzia) alebo či prežije (alternatívny koniec, režisérska verzia). V alternatívnej verzii je pridaných ešte pár scén navyše, ale obe verzie hodnotím rovnako, aj keď priznávam, že kino verzia, kde sú zombíci v závere furt nemilosrdní bastardi sa mi ľúbi o trošku viac. Obľúbený soundtrack: Sam's Gone, Reunited. Theatrical Cut 95% - 5* / Alternative Cut 90% - 5* ()

DJ_bart

Skvělá modernizace knižní klasiky Richarda Mathesona jejíž největším kamenem úrazu je závěr násilně se odchylující od literární předlohy a kazící celkový dojem a zážitek, ale jinak nemám co bych vytkl. Vsadit do hlavní role sympaťáka Willa Smithe byla doslova trefa do černýho! ()

filmfanouch

Já, legenda je i po letech výtečný zážitek. Willu Smithovi divák od pohledu věří zlomeného člověka, který přišel o všechno a přesto se z posledních sil snaží o spásu všeho kolem něho. Režisérovi Francisu Lawrencovi se daří nastavit solidní zrcadlo do duše člověka, který přežívá sám v zombie nákaze zasaženém světě a začíná mu z toho tak trochu hrabat. Funguje vlastně vyloženě Já, legenda jako horror nebo zombie film? To je pochopitelně velice těžká otázka. Přesto jde ovšem o výtečnou podívanou, kde navíc závěr funguje tím správným emocionálním způsobem. Jen by možná alternativní konec fungoval ještě o ždibec lépe....... ()

Pepinec

Název sice napovídá, že je to film o mně, bohužel ale vypráví příběh nějakého černošského krutona, co se pošťuchuje se zombíkama. Podle zařízení jeho bytu to vypadá, že se celý život řídí mayským kalendářem, a je tak připravený hned na několik konců Světa najednou i za sebou. Společně s dámskou verzí komisaře Rexe nám ukazují způsob, jak se vypořádat s rebeliemi nové doby a jak si užít poklidný život i v ulicích velkoměsta. Bylo to výborné, já děkuji a odcházím pracovat na novém názvu svého životopisu. (Filmfest Hurghada 2012, 36/67) ()

Jhershaw

Až do SPOILER: Bůh s námi má svůj plán (nebotaknějak)/SPOILER se mi to opravdu hodně líbilo, vylidněný a zalesněný New York, postapokalyptický trosečník, kterému už řádně hrabe, jeho věrná fena, scény ve videopůjčovně.. první hodina klidně 100%, ale posledních 20min je za nulu. ()

Big Bear

Velmi dobrá jizda Willa Smithe s včákem vymřelým New Yorkem, tedy vymřelým jen částečně... Ta tráva ve vozovkách, laně v ulicích mezi opuštěnými auty a letadlovka v přístavu... Ty západy slunce, dlouhé večerní stíny mezi mrakodrapy a návraty domů... Ty obyvatelé New Yorku co v noci vycházeli do ulic.... Fakt mně to bavilo. Konec to krapet zkazil ale i tak je to na 4 ampule * * * * ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech