Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faye
  ****

  ..„Taky si myslím, že by měl mít každý možnost se jednou pustit do bláznovství, které bere dech“. Hodně naivní, ale miloučký film ( podle knihy Enid Bagnoldové ) o obrovské vůli, která dokáže splnit každý sen. Velvet je dvanáctiletá dívka, která miluje koně „Každý den se modlím k Bohu aby mi dal koně, nádherného koně a já bych byla nejlepší jezdkyně.“ Přání se jí splní, vyhraje v loterii, za cenu jednoho šilinku, koně Páje. Společně se svým kamarádem ho připravují na překážkový dostih ve Velké národní, jenže žádný žokej koni nevěří. Velvet je první velká role Elizabeth Taylor, při natáčení spadla z koně a poranila si páteř, následky zranění pociťovala celý život a vedly k užívání silných léků a pravděpodobně přispěly i k její pozdější drogové závislosti.(7.5.2006)

 • Epistemolog

  Volný přepis populární knihy. Rodinné drama, ve kterém si pamětníci mohou připomenout okatou Elizabeth Taylor jako dětskou hvězdu. V době natáčení jí bylo 14 let. Příběh se točí kolem dívky Velvet a jejího koně jménem Pie. Velvet přesvědčí bývalého žokeje, k tomu, aby jejího koně trénoval pro slavný závod Velká národní. Po natáčení bylo Elizabeth dovoleno, aby si koníka nechala. Původně měl být snímek natočen už od tři roky dříve a hlavní role měli hrát Spencer Tracy a dětská hvězdička Shirley Temple - té ale účast nedovolila její matka.(18.12.2013)

 • Martin741
  ****

  Reziser Klerens Hnedy mal pravdu - i pocas najbrutalnejsich bojov WWII boli oazy pokoja a kludu - nielen ze v USA sa nebojovalo /kontinentalnom USA, ostrovy bojovali/ ale oazy kludu boli i v Europe - Island, Irsko, Portugalsko ...... Elizabeth Krajcirka ma rada neparnokopytniky /kone/ a je ochotna takehoto kona vytrenovat na dostihy - volajake miestne dostihy, nepamatam sa jaxa to volalo. Naivny, ale pekny, kludny oddychovy film, kde okrem Krajcirky hrala vtedy este mlada Angela Lansburry a slusny Mickey Rooney /Snidane u Tiffanyho, tajna Invaze/ : 77 %(11.5.2019)

 • Houdini

  NFR 2003, Oscar 2 : Herečka VR - Anne Revere, Střih + 3 nominace: Režie, Kamera, Výprava(26.3.2004)

 • r007
  ****

  Jakkoliv je tento film naivní,přesto má v sobě něco víc.Líbilo se mi nahlédnout do rodiny Brownových, kde každý měl svůj malý příběh. Obyčejné radosti i starosti, které nakonec gradovaly v ty neobyčejné. Podle mě byla moc hezky napsaná ( a zahraná ) role matky i otce. Elizabeth byla úžasná, zajímalo by mě, jestli i předtím jezdila na koni. Pokud dobře počítám, tak jí bylo 12 let. Prostředí dostihů bylo zajímavé, a co se vlastně tenkrát klidně mohlo stát, by v dnešní době bohužel nešlo. Škoda. Pro mě absolutně nejlepší scéna byla ta rodinná večeře, kdy každý tajně dával kousky masa psovi.(17.1.2019)

 • - Štáb se k prvnímu natáčecímu dni sešel 4. února 1944 v Pebble Beach, nedaleko kalifornského Monterey. [Zdroj: Jiří Žák – kniha Elizabeth Taylorová – Nebezpečný život] (Pavlínka9)

 • - Film měl premiéru v New Yorku 14. prosince 1944, aby mohl být ještě zařazen do klání o Oscara. 26. ledna následujícího roku se začal promítat po celé zemi a okamžitě se stal hitem, který vydělal přes 4,25 milionů amerických dolarů, to je přibližně třetina celkové částky, kterou za rok 1944 přineslo studiu MGM zbývajících dvacet devět filmů. [Zdroj: J. Randy Taraborrelli – kniha Elizabeth] (Pavlínka9)

 • - Původně měl být snímek natočen už od tři roky dříve a hlavní role měli hrát Spencer Tracy a dětská hvězdička Shirley Temple - té ale účast nedovolila její matka. (Epistemolog)