Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Vojťas odpad!

Proč jsem na to vůbec koukal? ...... Nevím. Asi jsem doufal, že po (doslova) DĚSNYM DOJÁKU dostali autoři za vyučenou a další "parodii" zkusí natočit nějak jinak - lépe. ... Jako suchar si fakt nepřijdu, ale co je moc ... dopadlo to totiž, kupodivu, stejně jako první film a bohužel musím konstatovat, že to nebyl VELKEJ ale (opět doslova) DĚSNEJ BIJÁK - nehledejte v tom přirovnání k filmu SCARY MOVIE: DĚSNEJ BIJÁK - na to se dá oproti Epic Movie koukat několikrát a neznechutí vám to tenhle žánr!! ()

cariada odpad!

Opravdu jen pár vtipů ,který se trochu nechají. .Jinak je to parodie opravdu trapná a nudná naprosto o ničem. ()

WoWoW odpad!

Opět stupidní kravina, která si nechá říkat film. Budu doufat, že se jednou vrátí trocha vtipu do žánru parodie. ()

Nach odpad!

Víte jak poznáte blbého scénáristu? Když vezme ty nejblbější a nejnechutnější nápady, které měl při sledování drahých hollywoodských fláků a udělá z nich komplexní, rádoby fungující příběh. Cílem těchto filmů je údajně pobavit oko divákovo znající snímky, ze kterých tato kokotina čerpá inspiraci. Ve skutečnosti jde o participování na úspěchu slavných značek, na které lidi spíše slyší, než na originální, vtipné a inteligentní komedie. Dost debatování, jdu z toho zvracet do záchodu s LCD televizorem uvnitř, neboť jen tam bych tento film promítal. 15% ()

Rodriguez

Nebylo to zase tak špatný a parkrát jsem se zasmál :-) Kal Penn, Carmen Electra a Jennifer Coolidge mě bavili ve filmu asi nejvíc. Zajímavý byl i průřez filmy, které si vzal snímek na paškál. 40% ()

humanbeing

Po kvalitativní stránce opravdu strašný film, ale musím mu přiznat pár momentů, které se povedly jako např. Hadi v letadle, Prison Break a parodie X-menů je snad zábavnější než celovečerní film. ()

Winnie

Ale jo, je to trochu lepší, než jsem čekal, a rozhodně jsem se u toho po brku nudil míň než u některejch "červenejch" filmů ()

lilina133

Väčšinou film obsahoval úplné trápnosti, fakt len zopár scénok, keď sa človek zasmial.Neviem si však predstaviť niekoho, čo by to videl bez toho aby si pozrel väčšinu (ak nie všetky:)) parodovaných filmov, ten by z toho musel mať poriadny chaos, že čo sa to vlastne pred ním odohráva:-)) ()

lakikaki

Bol som zvedavý, či je Epic Movie skutočne tak zlý ako sa traduje a áno, tento snímok je fakt tak zlý. Humor tu síce nechýba úplne, ale každý moment, ktorý sa môže zdať aspoň trošku vtipným, je okamžite zabitý zahnaním danej scény do extrému, po ktorom sa vám zhnusí aj moment, ktorý vás len pred chvíľkou rozosmial. "odpad!" neudelím len kvôli dvom veciam: 1) Hoci jej herectvo vyzerá akoby sa hrala na pieskovisku, Jayma Mays je neskutočne rozkošná. 2) Film, aj napriek tomu, o akú sprostosť sa jedná, som nemal problém dopozerať do konca - teda až na záverečné titulky, ktoré som po pokazených záberoch (ktoré sú mimochodom rovnako nevtipné ako celý snímok) ihneď vypol, nemal som totiž pocit, že by som mal tvorcom vzdať akúkoľvek poctu. ()

Biggy odpad!

Totální blbost, idiotský vtipy, blbý obsazení ... tohle jinak snad kromě převleků hodnotit nelze .. FUUJ ()

Jermann odpad!

(Mayo Movieworld, Castlebar, Irsko, dávno) Na tuhle ohavnou slátaninu mě kdysi zatáhly mé irské kolegyně s tím, že to bude "great craic, Jerry!" .. jenže to se holky šeredně sekly. Jediné, co jsem si ten večer užil, byl mix popcornu a Maltesers, což je naprosto geniální kombinace, by the way .. ()

SeanLSD

Nuž, nadšený som nebol, to je pravda, príliš veľa humusu na pár skvelých fórov - chvíľami som si vravel, že je to tak zlé, až sa mi to začína páčiť ( minimálne odvaha tvorcov vypustiť toľkú trapáreň do sveta ) - ale potom prišlo zopár scénok, keď som im všetky tie prešľapy takmer odpustil. Deppovské postavy boli vydarené, hlavní hrdinovia tak roztomilo infantilní, že som si ich nemohol nezamilovať, k tomu trefné výstupy Jamesa Bonda a Mela Gibsona, no a minimálne Harry Potter ma takmer odniesol do nebies. Keď sa s tým uslintaným ksichtom vpotácal na scénu, myslel som, že sa asi poštím . .:DD ()

KatanaCZ

Je to opravdu trapárna, ale i tak je zde pár hodně vtipných sekvencí. Každopádně jsem se nenudil a to je hlavní. ()