Velkej biják

• Česko Děsnej trhák (více)

Příběh nové komedie Velkej biják pojednává o čtyřech ne až tak úplně malých sirotcích – první z nich vychovává kurátor v Louvru (kde slídí také vraždící albín), druhému se podařilo utéct z mexických wrestlingových zápasů, třetí právě jen tak tak přežila útok hadů v letadle a čtvrtý je docela “normální” příslušník “X-mutantí” komunity. Smůlou pronásledované kvarteto navštíví továrnu na čokoládu, kde narazí na kouzelnou skříň, která je přenese do světa jménem Gnarnie. Zde se setkají s trochu pošahaným kapitánem pirátské lodi a několika studenty čarodějnictví a nakonec spojí síly s moudrým, ale nadrženým lvem, aby společně porazili zlou Bílou čarodějnici... Velkej biják je nejnovějším počinem nových králů filmové parodie – Jasona Friedberga a Aarona Seltzera – kteří si tentokrát vzali na mušku ten největší žánr ze všech: hollywoodské velkorozpočtové a speciálními efekty přecpané blockbustery. Poté, co si úspěšně vystřelili z hororů a romantických komedií coby dva z šesti scénáristů filmu Scary Movie: Děsnej biják a scénáristé a režiséři filmu Děsnej doják, se nyní zaměřili na žánr, který dosud zůstal nepovšimnut – letní a podzimní pilíře hollywoodské produkce – a znovu dokázali, že jsou hrdí na to být “jako první druhými”. (oficiální text distributora)

Ajinka126 odpad!

Tohle obvykle nedělám, ale zde musím. Hodnotím to i přesto, že jsem to neviděla až do konce, protože to nešlo! Já, ač jsem k parodiím velmi schovívavá, a občas mě dokáží smíchy až rozbečet, tady jsem jen valila oči nad tou absurdností. Tam nebyl žádný vtípek, jen trapné shazování filmů, které už něco dokázaly. No komu by přišlo vtipné, že v parodii na "Karlíka a továrnu na čokoládu" je myšlenka, že sladkosti dělají z lidí? Asi jsem ze staré školy, ač je to u mě k podivu, ale tohle mi k smíchu nepřišlo. Není v tom ani žádná metafora, která by mohla být náznakem vtipná. A takhle to šlo pořád dokola. Třeba u Tupírů jsem se i zasmála, protože se mi líbilo, jak si pohráli s dialogy a vzaly je doslova.. třeba scéna, kdy otec říká své dceři: "Nechal jsem tvůj pokoj tak, jak jsi ho opustila." a potom záběr, jak dcera vejde do miminkovského pokoje. Absolutně mě tahle scéna odrovnala. A to je ten druh vtipu, který v parodiích vyhledám a který jsem zde absolutně postrádala! Proto hodnotím tím nejnižším ohodnocením. ()

Kryton odpad!

Víte co jedine na tomto filmu bylo nejlepsi? Vidět zavěrečné titulky. Dlouho jsem se na ně tak netěšil a nepočital minuty , které mi tento film uzmul. Varovaní ministra dobrého vkusu a humoru shlednutí tohoto filmu vám sebere 86 minut života! ()

draggo

Chjo... je vidět že většina zdejšího osazenstva se jednoduše neumí bavit. Tohle není žádný superintelektuální film, ani žádný anglický suchý humor. Uznávám, je to strašně dementní film se stupidními vtipy - ale to znamená že se tomu nemůžu smát? Mě to bavilo od začátku do konce, většinu parodovaných filmů jsem viděl a tak mě jejich zparodování opravdu pobavilo. Těmhle filmům já prostě říkám zábava a myslete si o mě co chcete. Pokud máte rádi stupidní humor, vřele doporučuji. Pokud jste jeden ze zdejších rádobykritiků co se nedokážou zasmát nad ničím, ruce pryč. Výcvik ála Bradavice s "Eyes of the Tiger" na pozadí je nazapomenutelný./viděno na PC (DVDrip): 75% a 4*/ ()

zdepapepa odpad!

Absolutní propadák po všech směrech i nesměrech. Friedberg a Seltzer (Seltzberg) zase překonali. Což teda absolutně není kompliment. Koná se klasické představení, které s parodií má asi společného tolik, co cvrček na louce s Large Hadron Colliderem. Pro lidi odkojené parodiemi s Leslie Nielsenem a Charlie Sheenem (a i jinými, koukněte se třeba na Edgara Wrighta a jeho Shauna a Hot Fuzz) tohle bude spíš očistec než zábava. Neříkám, že by si tam nikdo nic nenašel, i já se párkrát uchechtnul, ale to je žalostně málo. Zejména proto, že duo Seltzberg neparoduje, většinou pouze cituje, krade, půjčuje si, zesměšňuje, ale neparoduje. Dokud si ale bude tyhle rychlokvašky poptávka žádat, do té doby tenhle žánr budou Seltzber a Friedberg prznit. Otázka zní, jestli tenhle žánr nezabijou úplně... ()

Bakllazaan odpad!

Tomuhle filmu dám to nejnižší hodnocení velmi rád. Jediný vtip jsem našel, ač je to s podivem, v momentě kdy jeden z hrdinů potká Stiflerovu matku...a možná bych mohl ještě vyzdvihnout vcelku dobře sparodovaného Sparrowa. To už jsem ale snímek vyždímal absolutně do sucha. ()

SaNcHeZ_cz odpad!

Dělat si srandu z ostatních filmů jde třemi způsoby. 1) vkusně a efektivně. 2) Nevkusně a přesto efektivně 3) nevkusně a naprosto mimo mísu. Tohle je nejlepší příklad třetího případu. Problém je možná už i v tom, že tvůrci začínají být špatní i v tom, jak moc jsou špatní. ()

st39.6 odpad!

Na takovéhle hrůzy nemám nervy. Je to nuda k ukousání, pár opravdu skvělých vtipů je umě zakamuflováno hromadou špatných, jejichž kontinualita si vzala věčné volno. Špatné, co dodat? ()

JJ.Gibson

Epic Movie určitě patří k těm lepším parodiím, rozhodně to bylo lepší než poslední dva díly Scary Movie. Originálně sparodované filmy a držela se poměrně i komičnost. Nejvíc mě, ale dostata Carmen Electra coby Mystique, moc fešná mutantka... ()

Jillen odpad!

Proč já na tohle koukám, když vím, že USA komedie parodující USA filmy jsou to nejdebilnější co USA produkuje, krom skleníkových plynů. Dávám 0% ()

Ridick odpad!

podobne ako date movie...sracka, kt. sa dokonca chyta aj na hnacku v tych horsich casoch crevnej chripky...je sice pekne, ze tvorcovia chcu zparadovat vsetky zname film minuleho roku, ale vobec sa im to nedari. skoro vsetky sceny su trapne a uspavajuce a dokonca aj ty predstavitela sirotok vyvolavaju penenie a amok...marne som teda dufal ze sa zamsejem..asi uz chceme vela od tvorcov parodii ()

zipper111 odpad!

Kvůli těmto "filmům" (silné slovo) bych za zavedl povinnou těžbu v uranových dolech pro všechny neherce co v tom "hrají"... ()

Macejko odpad!

Nehorázna sračka. Jediný obstojný vtip bol Samuel L. Jackson. Inak je to nevkusná, debilná žumpa od začiatku do konca. ()

BloodyVamp odpad!

Jediným plusem se stává dokonalé kopírování hollywoodských blockbusterů včetně prostředí a postav (Narnia, Karlík, Piráti z Karibiku, X Men 3, Šifra...). Člověk až žasne, jak tvůrci daleko došli. Bohužel již od začátku sledujeme pouze smršť samoúčelných nechutností, trapností, nestravitelného humusu... Ze začátku tancující David Carradine (chudák bylo mi ho líto)...už to byl vrchol trapnosti, ovšem tvůrci zašli mnohem dál... Tohle je typický, tragický případ odpadu bez vkusu. Alespoň že Jaymě Mays to slušelo a hudba recyklovala všechna slavná hudební témata z výše zmíněných filmů. ()