Street Kings

• Česko Králové ulice (festivalový název) (více)

Tom Ludlow, detektiv mravnostního oddělení, dopadne korejské pedofily a osvobodí unesené nezletilé dívky. Díky tomu je jeho šéf Wander povýšen, což kapitán pro vnitřní záležitosti policie James Biggs nenese dobře. Okamžitě se pouští do vyšetřování Tomova zásahu. Vypadá to, že Biggse na Toma poslal jeho bývalý parťák Washington, s kterým se Tom rozešel ve zlém. Šéf Wander však za Tomem stojí, je rozhodnutý ho z maléru dostat. Tom ale nejedná pokaždé jen tak, jak nařizují předpisy, umí své pozice zneužít a v tom je problém. Tom si to chce s Washingtonem vyříkat, proto ho sleduje. Muž vstoupí do obchodu, jenže ten zrovna v tu chvíli přepadnou dva ozbrojení muži. Tom se snaží Washingtona přesvědčit, že hrozí nebezpečí, ale ten si myslí, že ho chce Tom zabít. Nastane pravá řež a Washington je při nastalé přestřelce zabit. Na první pohled to na všechny působí jako vyřizování osobních účtů a bohužel to tak vypadá i podle záběrů z bezpečnostních kamer. Šéf chce celou záležitost zamést pod stůl a poradí Tomovi, aby záznam ukradl. Problém se díky tomu sice podaří vyžehlit, nicméně Tom je pro jistotu uklizen na administrativní oddělení stížností... (TV Nova)

rob_troy

Film mi sám o sobě připomínal mnoho stejně zabraných témat, ale akční chvíle mě držely dostatečně se smysly. Keanu Reeves od začátku do konce. ()

gicous

Podobných filmů o korupci mezi policajty je hodně. Street Kings z nich ale vyčnívá díky hereckým výkonům všech herců v hlavních a především ve vedlejších rolích. Další věc, která film táhne k vysokému nadprůměru je živelnost a věrnost z jakou Ayer dokázal zachytit prostředí okrajových čtvrtí LA. Tady tomu právě dodávají grady výborně vybraní herci. Příběh je tuctový, ale určitě není špatný. Je dobře vygradovaný, plný dobrých dialogů, drsných scén a akce. Přestřelky jsou řízné a dobře natočené. U mě za pěkných 90%. ()

Nightmare89

Čo môžete čakať od režiséra, ktorý predtým režíroval Drsné časy, pripravil očakávaný End of Watch a ako herec si zahral v Trainig Day? Nie odpoveď neznie Kriminálka Staré Mesto; ani Nevinní; ani Panelák; ani Pod Po....... Správna odpoveď sa skrýva pod výplodom Street Kings, ktorý spĺňa všetky žánrové atribúty na solídnej úrovní a spolu so solídnou zápletkou, solídnym záverom, solídnym Reevesom je solídne aj moje hodnotenie a.k.a. 70%. ()

Romeroo

Výborně, řekl bych až strojově přesně rozdané karty, které vytvoří hustou zápletku. Nic nebije do očí, žádná stupidní chyba ( viditelná ) taky ne. Příběh se pomalu rozplejtá a hezky se uvolňuje to co je pozornému divákovi čím dál tím jasnější. Výborné krimi se vším všudy. 84%. ()

kolik27

Kdybych tento snímek viděl mezi prvními svého druhu, neváhal bych tu nekonečně chválit jak výkony herců, tak režie a vlastně celé produkce, ale bohužel tomu tak není. Je to již ohranější příběh, ve kterém pro mě nedošlo k žádnému extra zvratu. I přes to 85% ()

x_silver

Klasická americká střílečka plná mrtvých negrů a poldů. Takovýchto filmů je spousty, a nevím, proč by tenhle měl být lepší než ostatní akční filmy. ()

huzgi

Naprosto zmařená šance. Scénář má sice chyby, ale režie to ještě srazí dolů. Ke konci to už vypadá jako blábol někoho, kdo jede na speedu. Jen je líto snažících se herců. ()

subic

Takové L. A. - Přísně tajné 2? No skoro. Hvězdné obsazení tomu rozhodně nechybí, napětí a akce taky ne. Navíc nad vším bdí Hugh Laurie. Až na to, že v poslední době jsem na podobná témata viděl filmů už nějak moc. ()

Guran

Výborný film o Amerických gangsterech a svým způsobem i o současných problémech Ameriky. Keanu Reeves hraje šíleně nesympatického detektiva, který má za sebou nehezkou minulost, Forest Whitaker jeho šéfa a Chris Evans s istřihnul Keanova parťáka. Film má skvělý děj a spád, výborné zpracování a pěkné hlášky. Skvělá režie Davida Ayera, který však v poslední době toho moc nepředvádí. ()

Brano

Krimi s klasickým scenárom o tom, ako hlavný hrdina sám bojuje proti korupcii z rád polície. Prvá polovica filmu ma nezaujala, ale neskôr sa to rozbehlo a záverečná polhodina bola dosť vydarená. Celkovo mohol mať film kratšiu dĺžku, pretože ten úvod zaváňal nudou. Celé to bolo postavené na hereckom výkone Keanu Reevesa, ktorý odviedol kus práce a predviedol dosť presvedčivý výkon. Takisto vyzdvihnem aj trojicu Laurie, Whitaker a Evans. ()

helrohir

Pôsobivá krimi dráma z prostredia skorumpovanej polície. Filmov na túto tému už síce vzniklo neúrekom, ale Ayer dokázal z tejto témy vďaka svojej réžii vyťažiť takmer maximum. Scenár možno nie je až tak vyšperkovaný a niekedy sú v ňom aj zbytočné, nič neriešiace dejové odbočky, ale hlavne vďaka pôsobivej atmosfére, realistickému (necenzurovanému) stvárneniu akčných scén, solídnym dejovým zvratom a výbornému obsadeniu ma držal v kresle ako pribitého. 80%. ()

horor2

Když máte problém, Keanu ho vyřeší. Pak přijede úklidová četa a zamete všechen bordel. Forest Whitaker koukne na mobil a zjistí oč tu běží. Někdy je fajn poldům nevěřit ani nos mezi očima :-) ()

PlysovyMacko

Detektívka o policajtoch kde sú skorumpovani úplne  všetci. Scenár je prevareny, stokrát videné, ale Keanuovi takáto rola sedí. ()

Mamlas

Dobrá, klasická, trochu akční detektivka. Natočeno tak příjemně bez serepetiček a postaru. Velmi dobré obsazení k tomu. (65%) ()

RafaKrakal

Naprosto průměrný film o zkorumpovaných policistech, který neobsahuje ani náznak něčeho nového či doposud neviděného. Jediné, co lze vyzdvihnout je kvalitní herecké obsazení, které však samo o sobě není dostatečné k tomu, aby film posunulo k nadprůměru. ()

jack_scott

skutecne remeslna kvalita, film nehodla nicim prekvapovat ani sokovat,nicmene provedenim a hereckymi vykony se radi mezi velmi peknou vyssi tridu. takze kdo ma chut se jednou podivat na hezkou kriminalku,nemel by tento film minout. hezky provedeny pribeh v rychlem a chytrem tonu kde nic nenudi, krasne provedena atmosfera "problemovych" ctvrti L.A. vcetne skvelych vedlejsich postav v "gangsta" stylu ze street kings dela "must see" film pro vsechny fanousky tehle subkultury. a ostatni se bude film libit urcite taky. ()

Comicsoví kriminálníci od Ayera

07.02.2012

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Sandra a Forest – posily pro Slye

Sandra a Forest – posily pro Slye

30.12.2008

Jméno Sandra Bullock nám chlapům většinou oživí bolestivé vzpomínky na ten večer, kdy jsme s našimi holkami museli zajít do kina na nějaký ten Sandřin slaďák (konec konců, zvěčnil to Kevin Williamson… (více)