Nové trable staré Christine (TV seriál)

The New Adventures of Old Christine

Komedie

USA, 2006 - 2010, 30 h 49 min (Minutáž: 88x20–28 min)

Tvůrci:

Kari Lizer

Andy Ackerman

Matter Music

Julia Louis-Dreyfus, Clark Gregg, Hamish Linklater, Trevor Gagnon, Emily Rutherfurd, Tricia O'Kelley, Alex Kapp Horner, Michaela Watkins, Andy Richter, Nancy Lenehan, Matt Letscher, Blair Underwood, Scott Bakula, Jane Lynch, Wanda Sykes, Rebecca Creskoff, Mona Weiss, Jennifer Baxter, Miranda Frigon, Ben Feldman, Michael Medico, Tara Karsian, Patrick Breen, Tommy Savas, Wendy Raquel Robinson, Kara R. Stribling, James Lesure, Rachael Harris, Molly Shannon, Kelsey Crane, Mary Gross, Bob Clendenin, Josh Randall, Eddie Diaz, Patrick Fischler, Jeff Witzke, Crista Flanagan, Sally Pressman, Jesse Heiman, Alicia Ziegler, Beth Littleford, Ana Ortiz, Steven Lee Allen, Amy Sedaris, Mary Alexandra Stiefvater, Jason Alexander, Rachel G. Fox, Mary Beth McDonough, Jennifer Elise Cox, Dan Gauthier, Saxon Trainor, Lauren Bowles, Scott Lawrence, Stefanie Scott, Stephanie Faracy, P.J. Byrne, Miranda Kent, Liv Hutchings, Michael Mantell, Constance Zimmer, Jayne Taini, Marcy McCusker, Shira Scott Astrof, Gigi Rice, John Apicella, James Huang, Claudia Fritzsche, Jack Kehler, Dave Florek, Don Lake, Charles Esten, Barry Livingston, Kim Hidalgo, Emily Rose Everhard, Scott Klace, Tate Hanyok, Lisa Cole, Miguel Angel Caballero, Craig Welzbacher, Rodney J. Hobbs, Joel McKinnon Miller, Clea Lewis, Debra Azar, Matthew Glave, Tom Papa, Kelly Mantle, Alexandra Ella, Rachel Cannon, JoAnn Willette, Lou DiMaggio, Elaine Loh, Peggy Blow, Julia Lehman, Kulap Vilaysack, Leah Lewis

Julia Louis-Dreyfus

Scénografie:

Cabot McMullen

"Jednou jsem se bál, že se se mnou chce holka rozejít, tak jsem jí jednoduše nezvedal telefon." - "Jak dlouho?" - "Pořád jsme spolu..." Mladší bráchové jsou prostě super, Matthew obzvláště (je to prostě slaďouš). Ze začátku se zdá tahle seriálová komedie poměrně slaboduchá, ale po pomalém rozjezdu to nabere slušné obrátky. Stojí to za zhlédnutí.(3.1.2014)

• Ydrosten

Asi nejtrapnější seriál co znám. Tupá kráva která řeší milion absolutně nesmyslných nesmyslů na které by si normální člověk ani nevzpoměl. Většina herců je totálně nesympatických. Humorného jsem na tom neshledal prakticky nic ( Ta 1 hvězda je proto, že jsem viděl jen asi 16 dílů - necelých - a je možné že jiné díly mohly být i veselé. Proto nedám odpad )(15.1.2015)

Christine (Julia Louis Dreyfus) je rozvedená matka, která vede posilovnu pro ženy, a která má svého mladšího bratra Matthewa (sympaťák Hamish Linklater), ztracenou existenci, jako chůvu pro svého vnímavého syna Richieho (roztomilý Trevor Gagnon). Nesmíme zapomínat na takřka povinnou sarkastickou hlučnou černou kamarádku Barb (výborná Wanda Sykes). Nezodpovědný exmanžel Richard (Clark Gregg) celou "idylku" naruší, když přivede do rozvedené rodiny novou mladou přítelkyni (půvabná Emily Rutherfurd), která se jako na potvoru jmenuje úplně stejně. Stará Christine stojí a padá s komediálním talentem Julie Louis-Dreyfus, a ta ho má naštěstí na rozdávání, jak ostatně dokázala už v kultovním Seinfeldovi. Nekonečně neurotická, strašně nejistá a v podstatě nesympatická Christine je díky ní hlavní hrdinka k pomilování, bez ohledu na to, do jakého trapasu se svojí pitomostí zase dostane (mé oblíbené jsou například Christininy snahy nebýt rasistka, což většinou končí nemilými přeřeky typu "I will be white black", místo "I will be right back"). Seriál mám za sebou třikrát kompletně v angličtině, a vždycky jsem se výtečně pobavil. Dokud nebyl uvedený česky, měl na této stránce poměrně vysoké hodnocení, dovolím si tedy tvrdit, že dabing mu zřejmě škodí hodně. Celou tuhle příjemnou taškařici má navíc na svědomí Kari Lizer, která se podílela na Willovi a Grace (který bohužel trpí podobným problémem, ovšem z jiných důvodů. Zatímco v Christine je skutečně důležitý hlasový projev herců, především pak samé Julie Louis Dreyfus, u Willa a Grace jde většinou o nepřeložitelné slovní hrátky), a tak je tam cosi z nich cítit. Určitě je to (navzdory všemu) milá nekorektnost, případně vzájemné utahování si ze sebe (většinou prostřednictvím dvou jízlivých blondýn z elitní školy, kam chodí Richie, Christininých nemesis, Marley a Lindsay (skvělé Tricia O'Kelley a Alex Kapp Horner). Christine má slabší chvilky, sem tam se opakuje a finiš není ani zdaleka tak dobrý, jaký by měl správný seriálový finiš být, ale když se podívám na neuvěřitelně nadhodnocený hype typu Big Bang Theory, nemůžu Christine dát míň jak pět hvězd. PS - za finiš je mínusový bodík, poslední díl nepůsobí dobře ani jako finále série, natož jako finále celého seriálu.(13.10.2009)

• PetkaW.

Asi takhle - už jsem viděla rozhodně lepší, nápaditější a sympatičtěji obsazené sitcomy. Najde se tu i spousta trapných prvků a motivů, které na podobných seriálech tak nesnáším. Na druhou stranu to není až taková blbost, jak jsem si původně myslela a když v televizi nic jiného nedávají, tak se Christine čas zabít dá.(24.1.2013)

• Flaxik

Och ne. Příště si raději pustím dokument o rozmnožování vychuchola povolžského. Bude určitě záživnější, než řešení pseudoproblémů jedné vyzobané slunečnice, která neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Lobotomická záležitost pro zoufalé hlodavce. Nemyslím tím vychuchola, to je hmyzožravec. Třeba pišťucha, nebo kapybara, ty to ocení. Ale spíš se na to vycení. S těmi hlodáky to je pro ně hračka. Ne jako u vychuchola, ten moc cenit nemůže. Nemluvě o hrabáči takaru, ten nezacení, ani kdyby se posral. Zase má ale luxusně dlouhý jazýček, třeba by to Christine ocenila. Spíš ale bude jenom cenit svůj peroxidovaný chrup, protože nic jiného neumí, kromě skuhrání, jak neví, co se svým životem. Přijde vám ten komentář o ničem? No tak to je u správného seriálu.(27.3.2015)