Nové trable staré Christine (TV seriál)

The New Adventures of Old Christine

Komedie

USA, 2006–2010, 30 h 49 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvůrci:

Kari Lizer

Andy Ackerman

Matter Music

Julia Louis-Dreyfus, Clark Gregg, Hamish Linklater, Trevor Gagnon, Emily Rutherfurd, Tricia O'Kelley, Alex Kapp Horner, Michaela Watkins, Andy Richter, Nancy Lenehan, Matt Letscher, Blair Underwood, Scott Bakula, Jane Lynch, Wanda Sykes, Rebecca Creskoff, Mona Weiss, Jennifer Baxter, Miranda Frigon, Ben Feldman, Michael Medico, Tara Karsian, Patrick Breen, Tommy Savas, Wendy Raquel Robinson, Kara R. Stribling, James Lesure, Rachael Harris, Molly Shannon, Kelsey Crane, Mary Gross, Bob Clendenin, Josh Randall, Eddie Diaz, Patrick Fischler, Jeff Witzke, Crista Flanagan, Sally Pressman, Jesse Heiman, Alicia Ziegler, Beth Littleford, Ana Ortiz, Steven Lee Allen, Amy Sedaris, Mary Alexandra Stiefvater, Jason Alexander, Rachel G. Fox, Mary Beth McDonough, Jennifer Elise Cox, Dan Gauthier, Saxon Trainor, Lauren Bowles, Scott Lawrence, Stefanie Scott, Stephanie Faracy, P.J. Byrne, Miranda Kent, Liv Hutchings, Michael Mantell, Constance Zimmer, Jayne Taini, Marcy McCusker, Shira Scott Astrof, Gigi Rice, John Apicella, James Huang, Claudia Fritzsche, Jack Kehler, Dave Florek, Don Lake, Charles Esten, Barry Livingston, Kimberly Daugherty, Emily Rose Everhard, Scott Klace, Tate Hanyok, Lisa Cole, Miguel Angel Caballero, Craig Welzbacher, Rodney J. Hobbs, Joel McKinnon Miller, Clea Lewis, Debra Azar, Matthew Glave, Tom Papa, Kelly Mantle, Alexandra Ella, Rachel Cannon, JoAnn Willette, Lou DiMaggio, Elaine Loh, Peggy Blow, Julia Lehman, Kulap Vilaysack, Leah Lewis, Michael Spound, Erica Shaffer, Ernie Grunwald, Dennis Satterfield, Michael Patrick McGill, Jim Hanna, Allen Lulu, Alison White, David Goryl, Shi Ne Nielson
  • PetkaW.

Asi takhle - už jsem viděla rozhodně lepší, nápaditější a sympatičtěji obsazené sitcomy. Najde se tu i spousta trapných prvků a motivů, které na podobných seriálech tak nesnáším. Na druhou stranu to není až taková blbost, jak jsem si původně myslela a když v televizi nic jiného nedávají, tak se Christine čas zabít dá.(24.1.2013)

Julia Louis-Dreyfus alias Christine je mi opravdu, ale opravdu nesympatická... což už je dost špatný samo o sobě. Nicméně mě nebaví ani jiné postavy, situace a vtipy, takže z mého pohledu je tento sitcom tragédie. // 19. Dala jsem tomu druhou šanci a musím přidat na hodnocení... líbí se mi Christinin brácha a nejlepší kámoška (prakticky jen díky jejich laškování mně to znovu zaujalo). / 21.1. jsem trapná, ale musím zase o hvězdičku přidat. Když tomu tu šanci dáte, tak zjistíte, že minimálně průměr to je.(3.12.2012)

• Ydrosten

Asi nejtrapnější seriál co znám. Tupá kráva která řeší milion absolutně nesmyslných nesmyslů na které by si normální člověk ani nevzpoměl. Většina herců je totálně nesympatických. Humorného jsem na tom neshledal prakticky nic ( Ta 1 hvězda je proto, že jsem viděl jen asi 16 dílů - necelých - a je možné že jiné díly mohly být i veselé. Proto nedám odpad )(15.1.2015)

• Flaxik

Och ne. Příště si raději pustím dokument o rozmnožování vychuchola povolžského. Bude určitě záživnější, než řešení pseudoproblémů jedné vyzobané slunečnice, která neví co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Lobotomická záležitost pro zoufalé hlodavce. Nemyslím tím vychuchola, to je hmyzožravec. Třeba pišťucha, nebo kapybara, ty to ocení. Ale spíš se na to vycení. S těmi hlodáky to je pro ně hračka. Ne jako u vychuchola, ten moc cenit nemůže. Nemluvě o hrabáči takaru, ten nezacení, ani kdyby se posral. Zase má ale luxusně dlouhý jazýček, třeba by to Christine ocenila. Spíš ale bude jenom cenit svůj peroxidovaný chrup, protože nic jiného neumí, kromě skuhrání, jak neví, co se svým životem. Přijde vám ten komentář o ničem? No tak to je u správného seriálu.(27.3.2015)

S tímhle sitcomem se dají strávit příští televizní dny. Je zahlcený postavami ve kterých nějakou dobu bude novému divákovi trvat než se v nich zorientuje. A stejně tak je plný břitkých dialogů s celou řadou absurdních situací, které pobaví. Neříkám, že nějak třeskutě a občas v divákovi může evokovat situace z reálného prostředí. Vše je pojato ztřeštěnou formou, kdy nějaká extra zápletka nehrozí a když už je k mání, tak se na ní nabalují situační gagy. Obsazení působí při zběžném přeměření svěže a neokoukaně . Kontrast "staré" a "nové" Christiny v podání Julia Louis- Dreyfus & Emily Rutheford je velmi dobře zvolený a obě jeho představitelky tlačí své herecké výkony do příjemného groteskního vyznění. Předtočený smích, který pořád kazí zážitek tím, že ve zvýšené a téměř nepřerušované frekvenci upozornuje kde se smát, už jaksi k sitcomu patří, ale mohlo by se to už odbourat. Divák si přece vybere, co je mu směšné a vtipné a smát se na místech, kde opravdu není žádný gag, je vážně přehnané. V těch postavách je na první epizody opravdu výstavní gulášek, ale samozřejmě postupem času se to mění k lepšímu. Všiml jsem si, že tenhle sitcom sympaticky rezignuje na silnější pozitivní vyznění a v oblibě má ironické komentování vzniklých situací. Doufám, že mu to vydrží i nadále. Ponechávám si v hodnocení určitou rezervu, protože ještě spousta epizod je přede mnou a není vyloučeno, že se kvalitativně může zhoršit nebo naopak ještě zlepšit. Příkláním se k tomu, že se jedná o jeden z těch lepších sitcomů, který je k vidění o víkendových dopolednech v televizi. Mé hodnocení: 60%(5.4.2014)