Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Honey007

Říkejte si, co chcete, ale Nolan to dokázal. Přibil nás do křesel a my zase s otevřenou pusou hltáme, co si pro nás připravil. Občas mu to sice trochu časově a scénáristicky nesedí, ale pointa to vynahradí :) ()

ricardo2803

Tohle je jeden z mála filmů, který si přes poměrně dlouhou stopáž zaslouží, aby nebyl přerušovaný reklamami. Na první pohled trochu syrový, temný, ne příliš akční. Líbí se mi, že není příliš nadúžívána hudba, která je přesto velice kvalitní. Matthew McConaughey není můj velký oblíbenec, ale tady se mi líbil. Nejsem velký znalec sci-fi ani žádný teoretický fyzik, tudíž nedokážu posoudit nakolik příběh vychází z nějakých reálných základů. Ale vše na mě působí velice uvěřitelně. Přiznávám taky, že jsem film musel shlédnout 3x, abych alespoň částečně pochopil. Rozhodně ty skoro 3x3 hodiny nepovažuji za ztracený čas. ()

mapar

Na pokoukání to bylo hodně fajn, jakmile ale začnete hodně přemýšlet nad vývojem postav nebo děje, hrozí vám nemalé zklamání. Zvláště první polovina, která ještě nepřepne na full-sci-fi, je fakt nesmyslná snůžka krásně natočených blábolů. Zatímco druhá sci-fi půlka se snaží té první dát smysl ... což se jí teda s odřenýma ušima povede. Nakonec asi dobrý, ale mohlo to být o hodně lepší a je to dost vidět ()

darius1706

Interstellar jsou vlastně dva filmy v jednom. Jeden delší, naprosto famózní, kterému by šlo vytknout fakt máloco a i tak by to působilo spíše jen jako hejtění za každou cenu. Prostě tu máme skomírající Zemi, popletené lidi, tatíka - vdovce - bývalého letce, který se stará o farmu a dvě děti a trochu záhadným, leč vcelku přijatelným způsobem, se přichomýtne k misi, která má zachránit lidstvo. Pak je tu boj otce, který má opustit svou rodinu, ten nebyl tedy nějaký moc urputný, ale byl a člověk s těmi lidmi i cítil, postavy uvěřitelné a super zahrané, skvěle natočené, prostě pohádka. Pak tu máme fázi cesty Vesmírem. Ta je úchvatně natočená a i zahraná, už je tu trochu toho vysvětlování pro debily - rozuměj diváky a je to chvílemi trochu rušivé, ale chápu, že to tam prostě musí být, aby všichni, kdo na to koukají, chápali děj. Na druhou stranu je tu vesmírná mechanika a fyzika vlastně správně, takže jako astrofandovi mi plesalo srdce a i přes ty rušivé věci a překvapivě protivnou Anne Hathaway by to bylo opět na plný počet. Pak se dostáváme na první planetu u černé díry, to byly orgie ve všech směrech, tady ani snad nebudu hodnotit, protože tahle část byla super. Strhující, lehce natočená a skvěle zahraná, kdy celou atmosféru ještě podtrhovala úžasná "hudba", v této podobě by to mohl být klidně samostatný film. Návrat hrdinů a poslouchání vzkazů byla velmi emotivní a rovněž úžasná část, z hlediska emocí asi největší ve filmu a tady to mělo skončit. Mohli prostě říci, že to letí zkusit na další planetu, ale že už to trvá hodinu a půl a že bude Interstellar 2, my bychom si zanadávali, že jsou to nenažrané mrchy, co to v nejlepším utnou a poženou nás do kina na další film, ale nedošlo by k té katastrofě, ke které s filmem došlo. Třeba by měli čas pořádně vyladit scénář, nebo tak něco. Ale od příletu na planetu s Mattem se mi ten film už nelíbil. Bylo to hloupé, neuvěřitelné, nelogické, chování postav idiotské a to drámo se záchranou lodi mě spíše naštvalo a rozesmálo, než nějak napjalo. No a pak tu máme závěr. Nevím sice, jestli se fyzika nějak posunula, ale já pořád žiji v tom, že to, co se tam dělo, by bylo fyzikálně nemožné, že by to všechno gravitace rozervala dříve, než by se mohlo udát, co se tam dělo. Ale i kdybych připustil, že tedy jo, tak ten samotný závěr s pokoji - to mi připomnělo Lost a konec. Tam vytáhli špunt a řekli, že to tak prostě je. Tady udělali x dimenzionální bordel s jedním pokojem, protože to tak někdo (je tam i řečeno kdo, takže ještě větší fantasmagorie) postavil. No a dojímací úplný závěr budiž. Suma sumárum, kdyby film skončil v momentě odletu na druhou planetu, bylo by to ne na 5, ale na 10 hvězd, klidně bych je tam nějak dokreslil. Poslední část však byla téměř na odpad, takže 4 hvězdy celkově a strašně mě to mrzí. ()

kikkyo

Tento film, hoci je plny nezmyslov a nelogickosti mam rada. Hudba, epizodka na planete s vodou...vlastne odkedy vyrazia do vemiru film neuveritelne odsypa, aspon pre mna. Veci, ktore nechapem..vysvetlenie Murphyho zkona..mysmela som si, ze to znamena ze ak s anieco ma stat tak sa to stane v tej najnevhodnejsiu chvilu a nie ze to co sa ma stat sa aj stane. Preco ma ten otec toho syna totoalne na haku?  Hlavny protagonista sa vola Copper Cooper alebo ako? Preco si tie dialogy tak strasne kostrbate? Preco ed maju velke, priam obrovitanske, navaly prachu si nechavaju pootvorene okna ked idu von? A preco ta dcera, ked tak neznasala otca za to, ze odisiel zasvatila svoj zivot NASA? ()

Surzajo7780

Úžasný film, ktorý si pozeráme pravidelne aspoň raz za rok. Geniálny scenár a ešte lepšia Hansova hudba. Dalšie velké plus je,  že sa film drží v tej dobe známej fyziky a relativity + zobrazenie čiernej diery, vtedy ešte neexistovali známe skutočné zábery, ale boli len teoreticky prepovedané a časom sa potvrdilo že tak Black Hole skutočne vyzerajú. Takýto film vznikne raz za dekádu. ()

bambulka

O Interstellaru toho bylo řečeno a napsáno hodně. Samozřejmě můžete rozebrat jakýkoli film, který je venku. Tenhle si buď zamilujete, nebo naopak. Byl bych rád, kdybych to viděl na obrazovce IMAX, celý rozsah celé věci. Je úžasné, co zde Nolan předvedl. Ten chlap má talent...nebo geniální marketing. Tak nebo tak, výsledek stojí prostě za to. Nejde jen o vizuální zážitek, je to příběh/jízda, kterou si s ním vezmete. Někomu by mohlo být jasné dříve než jinému, kam to směřuje (bez slovní hříčky), ale to nic nemění na tom, že je to krásné... a zároveň děsivé. Mojí oblíbenou zajímavostí je, že na faktickém zpracování spolupracoval fyzik oceněný Nobelovkou - Kip Thorne. Podle mě to filmu dodává jakýsi punc profesionality. ()

Nellaron

Často sa stretávam s názormi ľudí, ktorí Interstellar považujú za priemerný film. Po hlbšej diskusii sa dostávame k tomu, že film proste nepochopili. Prelínanie času, odlišné vnímanie času na inej planéte - nie každý toto spracuje a vo výsledku film zatratia. Napríklad moja manželka toto nevie, nechce sa jej riešiť časové machinácie a film považuje za blbosť. V skutočnosti prináša Nolan ohromné Sci-Fi, ktoré je hodnotovo na úrovni najlepších Sci-Fi filmov od R. Scotta. Lenže nad filmom Interstellar treba aj premýšľať a pochopiť ho. Vizuálna stránka filmu je na jednotku, rovnako ako hudobná. ()

Onicek

Nechci být zbytečně vášnivý k tomuto snímku. Ani mě tak netankují táhlé sekvence a romantická politika... to odsouvám na druhou kolej. Z pohledu fantazie o nekonečném vesmíru, kde hledáme život, mě snímek velmi oslovil. Probudil ve mě totiž zvědavost s otázkou "A co kdyby". Možná je to pohádka pro dospělé, která končí dobře, má i svého padoucha a zachránce... ale z mého pohledu tvůrčího nápadu, dřiny a ukázky možnosti nemožnosti, hodnotím tento snímek, jako jeden z nejlepších sci-fi film poslední doby. ()

supg

Klasicky sci-fi scifovaty, kde měl někdo zas bujnou fantazii. Film, který nelze pochopit, je tam tolik frazi o gravitaci, černých dirach a jiných "fyzických velicinach" a jiných vymyslenych picovinach, že to hlava nebere. Meťú jinak podal slušný výkon, jinak slabota ()

Egl

Nolan mě zase dokázal uchvátit, jako naposledy u Temného rytíře. Interstellar je mohutný vesmírný epos, který ale k mému překvapení v žádném případě nezapomíná na emoce, což se nejvíc projevilo ve scéně o 23 let později, kdy jsem přes slzy skoro neviděl na titulky a Matthew McConaughey mi zase dokázal, že patří k současné herecké špičce. Filmu nechybí ani napínavé momenty, a když Cooperovi docházel kyslík, tak mě začínal docházet taky, protože jsem u scény skoro nedýchal. Když přidám vynikající kameru a nezapomenutelný soundtrack Hanse Zimmera (Cornfield Chase, Mountains, No Time for Caution, First Step, Tick-Tock), který burácí v intenzivních vesmírných scénách nebo vám přivodí slzy, když je to potřeba, vznikne nezapomenutelný zážitek, u kterého mě mrzí jen to, že jsem ho neviděl při vydání v kině. 9/10 ()

peproch

Tenhle příběh je plný děje, ale fakt plný. Událostí je opravdu mnoho, nevysvětlitelného vzájemného ovlivňování různých rovin příběhu ještě víc. Kdybych byla prvoplánově obdivovatlka vizuality a filmové efektivity. zřejmě bych film více ocenila. Pozoruhodným mi přišel pouze motiv, že osamocený věděc záměrně vysílá nepravdivé avšak lákavé zprávy s příznivým obsahem jen proto, aby za ním přijeli a nebyl sám. Film o samotě v životě i v kosmickém prostoru, má-li smyskl zachraňovat lidstvo, když my sami jsmě opuštění nebo uteklí. Cooper odchází od svého syna a dcery a ujímá se rol pilota lodi, která červí dírou proniká daleko z naší galaxiem aby našla obyvatelnou planetu... moc událostí, plno děje. ()

Aceboris

Výborný sci-fi film, ktorý žiaľ od polovice stráca na svojom čare. To čo na začiatku budoval a snažil sa dostať Nolan do dokonalosti, neskôr upadá do precitlivelej až predramatizovanej podoby. Vysvetlenia deju ako takého mňa vobec nepresvedčilo a celkovo to stráca logiku ako takú. Aj keď logika, čierna diera, cestovanie v čase, 1 hodina 7 rokov  a mnoho iných vecí filmu na reálnosti nijak nepridali. Na druhej strane nemôžeme mať ani poruchy ako by to v skutočnosti mohlo byť čo samotný zmätok môže ospravedlniť. Matthew McConaughey podal výborný výkon. Či už Matt Damon, alebo Anne Hathaway boli iba v úlohe štatistov. Za zmienku stojí hudba, bola dobrá, ale na to , že ju robil Hans Zimmer by som čakal viac. Celkovo je to dobrá 3 hodinová jednohubka, ktorú zhltnete. Ten čas utečie ako voda. Za mňa 8/10 ()

S1mon

Christopher Nolan je najlepší režisér súčasnosti a týmto filmom to dokazuje, od polky filmu som to sledoval so zatajeným dychom a fascinovala ma každá scéna, hlavne vesmír, prostredie, planéty vyzerajú skvelo. Vizuál je jedna z najlepších častí filmu ak nie najlepšia. Matthew McConaughey tu podáva absolútne geniálny výkon a pre mňa najlepší zo všetkých filmov v ktorých hral. Anne Hathaway je tiež skvelá. Čo mi prišlo trochu nevyužité je Josephou syn. Hudba je proste perfektná a ten koniec, pravdepodobne najlepší aký som kedy videl.10/10. Pre milovníkov sci-fi povinnosť ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)