Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

PetrPan2

Přijde mi, že vnitřně rozervaný policista, který přišel o manželku je už alespoň stokrát provařené klišé..., ale musím uznat, že v tomhle drsném a mrazivém snímku to celkem funguje... Skvělé krimi které stojí za to vidět. ()

shantim

Velmi dobré atmosférické kriminální drama, ve kterém exceluje Daniel Auteuil. V pozadí nezůstávají ani další herecké výkony (Olivia Bonami atd.). Příběh je velmi dobře a jasně vystavěn, charaktery postav taktéž a jednání všech postav je naprosto uvěřitelné a pochopitelné. Jde o velmi hutný, drsný a i přes svou temnost opravdu lidský snímek. 85% hvězdiček ()

cpt.Lynch

Marchala můžu a tento fil má 2 silné stránky: perfektního Auteuila a silnout atmosféru, ale je neskutečně dlouhý, ¨pomalý a NUDNÝ!!! ()

MI-380

Vysoce nadprůměrný temný francouzský policejní masakr. Podle skutečných událostí natočil skutečný policajt. 85% (75% je průměr 1471 hodnotících přede mnou). ()

Scar

Keď rozpočet nepustí a nemôžeme si dovoliť Jeana Rena, zaplaťme si niekoho, kto ho zahrá. Okrem toho, celý vizuál pôsobí nemecko-rakúsky a veru nie tak ďaleko od Komisára Rexa. Na celý príbeh by stačila stopáž o 40min kratšia. Vlastne, ako jedna časť Komisára Rexa... ()

Pedross800

Vynikající depresivní krimi drámo a jeden z těch filmů, kde vás ta neskutečná atmosféra a úchvatný hlavní hrdina donutí otevřít si lahvinku i když jste to vůbec neměli v úmyslu. Pohlcen tou ponurostí i zajímavostí děje a nastolených otázek a otazníků jsem ju vyžahl ani nevím jak. ()

Pecival

Naděje jako spojovací prvek lidí, kteří již žádnou nemají, ve výsledku hutně ponurá atmosfá, jaká se hned nevidí. Příběh je také docela zajímavý, ale trochu mu kromě délky škodí dvě dlouho rozdílné roviny, čímž obsahuje několik vrcholů (ikdyž ten závěr je nejpůsobivější). Pomocí teskných tónů piána, temných záběrů deště, se filmu daří vytvořit takřka dokonalou beznaděj. ()

HomeAlone

Takze po fakt dlhom zhanani sa mi tento film nakoniec podarilo zohnat a nasledne zhliadnut . Je pravda ze som cakal nieco ine ako som dostal , no aj napriek tomu som sklamany nebol . Co ma prekvapilo , ze bol spojeny z troch roznych pribehov , ktore spaja prave policajt SCHNEIDER - AUTEUIL . Dost depresivna cast trapenia sa nad jeho zenou , vysetrovanie serioveho vraha zien , ktore mohlo dostat viac priestoru a byt tak aj viac prespekulovanejsie a tym aj zapletenejsie a nakoniec dejova linia v ktorej sa do depresivneho zivota AUTEUILA priplietla O.Bonamy , ktoru nasledne ma ochranit pred dalsim zvrhlym vrahom . Pomerne vsetky dejove linie do seba pekne zapadali a cele to vyznelo tak spravne realisticky s ponurou atmosferou . Chybalo len malo aby bolo na 5* . Hodnotenie 80% ()

Lottr

Hodně ponurá, drsná a depresivní noir kriminálka. Hlavní hrdina je policajt alkoholik, který se po odejmutí hodnosti a pár průserech rozhodne vzít vše do vlastních rukou a vyřešit to po svém. Okolní svět i policejní sbor je plný úplatkářských hajzlů a tak nezbývá nic jiného, než dopít další flašku, vzít do ruky kámošovu MR 73 a jít navštívit staré známé. A krve ani nahých bab se hlavní hrdina rozhodně nebojí. ()

giovanni3

Velmi zajímavý film se skvělými hereckými výkony, až depresivní atmosférou a skvělou hudbou. To že se jedná o film dle skutečné události jednoznačně dojmu pomáhá, ale děj je trošku zamotaný. Řeší se zde historická vražda, ale i nové vraždy "v podobném duchu" a celé se to tak nějak motá do sebe. K tomu nějaké ty "flashbacky" z minulosti, které pomáhají porozumět. Což je vlastně zajímavé, ale zároveň to diváka mate a ten nedokáže pochytit vše co chtěl autor říci. A právě to jediné mne udrželo na hodnocení 4z5, protože jinak zde bylo vše co od podobného filmu očekávám. Tudíž povedené dílo, ale "pouze" 4z5. ()

Soweek

Ono kdyby se na ten pravý moment filmu nemuselo čekat 90 minut, tak by to byla vynikající režisérská lahůdka. Ovšem když 3/4 filmu nestojí ani za mák, lpe se to hodnotit nedá. ()

NALBERTik

No asi nejlepší a nejmrazivější krimi co sem kdy viděl. Třinecké železárny sou oproti tomuto sluncem zalité místo plné růží...Atmosféra úžasná, konec úžasný, Daniel Auteuil nejlepší. Doporučuju všem. ()

made1

Drsná, špinavá kriminálka, jako vystřižená z let dávno minulých. Film, na který musíte mít náladu, jinak vás převálcuje. Absolutně zdrcující konec. ()

vitekpe

Temny film noiroveho strihu, plny lidske zhovadilosti (tento vystizny termin si dovoluji vypujcit od kamarada dr.fishe)... A poslednich 15 minut je opravdu mimoradne kruta deprese...Cili to neni zrovna muj salek kavy... Presto, az na par drobnosti ktere mi neumoznili hodnotit za plny pocet, povazuji tento film za velmi dobry. Uznavam zaroven, ze je treba mit na nej trosku naladu/atmosferu (doporucuju pulnoc a po ruce lahev koralky), a urcite nesedne kazdemu... P.S.: Sledovat ve filmu porod "zblizka" me nikdy nepritahovalo...jen poznamka, kdyby to treba nekdo potreboval vedet... ()

LexBarker

Strhující a mimořádný film.Od Dvou mužů ve městě mě nic takhle nedostalo.Mrazivé drama ze života stárnoucího policisty,který už se téměř vzdal veškeré naděje na slušný život a do svého velkého finále se vřítí jako rozjetý kamikadze vlak...Ve filmu nic nepřebývá,nic mu neschází,herci jsou vybráni velmi přesně a je důležité,že mají co hrát,jejich postavy jsou uvěřitelné. ()

xLIGHTx

Poctivá, pochmúrna, francúzska old school krimi, ktorá sa v závere s vecami príliš nemazná a ten záver je prosto iný, ako je človek zväčša zvyknutý a to je príjemné zistenie. Úvodný song od Leonarda Cohena (Avalanche) film dobre ochutí. Skorumpovaní policajti opäť v hre. Snímka má názov podľa revolveru MR 73, ten zohráva najmä v poslednej pätine významnú úlohu. Detektív v prevedení Daniela  Auteila je uveriteľný (policajt závislý na alkohole, depkoidný a v temnej detektívke - mierne to evokuje Maxa Paynea v treťom diely). Za štyri zvieracie hotely ;), teda, za štyri silné hviezdy. ()

jondoe

Po vynikajucej Vojne policajtov som predca len cakal od Olivire Marchala o trosicka viac a tym padom je predca len film MR 73 pre mna takym malym sklamanim. Rozhodne sa vsak stale jedna o nadpriemernu kriminalku, ktora ma velmi silny pribeh, Je skoda, ze prave tie silne sceny su striedane z dost castymi davkami nudy. Na druhu stranu ma film dost dobre vytvorenu depresivnu atmosferu a velmi dobrych hercov, nad ktorymi vladne vzdy presvedcivy Daniel Auteuil. Marchal proste toci filmy zo zivota. Su realne a depresivne. Celkom ma dostala aj Olivia Bonany a jej nadherne tmave oci. ()

Lukoboss

Francouzi umí točit kriminálky, většinou platí, že jakmile je pod nějakou krimi uvedený FR = kvalitní a dobrá podívaná. No, tady se zrovna dostáváme k případu, kterej je celkem rozporuplnej. Nevím, proč každej filmovej detektiv musí chlastat jako prase. To opravdu nejde vymyslet něco jinýho nebo to tam vůbec nedávat?! Začátek filmu jakožto seznámení s postavama a příběhem je vcelku v pořádku, atmosféra snímku je správně ponurá a hodí se k tématice, která je nastavená. Je to taky takový syrový, špinavý a "francouzsky klasický". Pak se ale dostaneme dál do filmu, kde se zbytečně moc kombinuje, příběhy se různě přelínají, do toho hlavní (anti)hrdina vychlastá pár lahví whiskey a tím vším se musí divák prokousat (ano, bohužel jsem z toho měl takovej pocit), aby se dostal k naprosto nářezovýmu a parádnímu závěru. Nicméně ten závěr má tak 10-15min, což už jen tak nedokáže zvrátit hodnocení na lepší stranu. Je to škoda, mělo to nakročeno dobře, ale nebýt té podivné narace a pár podivností (scéna, kdy dva policajti míří na padoucha brokovnicema - on stojí zádama a nakonec je zbije plechovým kýblem), mohlo to mít hvězdy 4. ()