Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

Martin741

Pre mna taka Valka Policajtu 2 tiez s Auteuilom /Jean od Floretty, Valka Policajtu/ a krasnou Oliviou Bonamy. Auteuil chlasta, a ako detektivka dost ponure a depresivne. 89 % ()

MrPierc

Stylově pomale plynoucí detektivka, která má zbytečně dlouhou stopáž. Film má dobrou kameru, hudbu i reálné charaktery. Největší problém je na konci s přehnanými světelnými filtry. Jinak se s hlavním hrdinou na konci plně stotožňuji ! ()

bourec

Tohle byl další případ z mý strany nadhodnocenýho filmu.V popisku by mělo zůstat pouze drama,protože jak tady někdo píše,to pátrání je až na třetí,v mlze zahalený koleji.Jinak prvních 45 minut je úděsně rozplizlá,upocená a neumitá sonda do duše alkoholika,kterej sice má k tomu svý důvody,ale na to mu já seru.tohle se Olivierovi nepovedlo.40%. ()

C0r0ner

První půlku se to trošku táhlo, což je obrovská škoda, protože směrem ke konci a především posledních patnáct minut se to blížilo plné palbě. Auteuil na jedničku, solidní atmosféra a příběh podle skutečné události jako prase. Žabožrouti zas jednou velmi dobře. 85% ()

Wormboy

Vynikajuca oldschoolova kriminalka so skvelym Auteuilom, ktorej na prerozpravanie a vysvetlenie pribehu a motivacie postav, stacia naznaky. Viera v ludskost je pochovana, depresivna atmosfera filmu vladne a my dostavame paradny film, ktoreho dve hodiny stoja naozaj za to, aj ked by predsa len mohli byt miestami skratene. 4,5/5* ()

emo

Vcelku slušná kriminálna dráma, pri ktorej som sa však nevedel zbaviť pocitu, že sa hrá na niečo čím nie je.. Pre mňa osobne dosť veľké sklamanie a Autiel každopádne podal aj lepšie výkony... ()

dr.fish

Drama jak má být. Lahev kořalky potřeboval nejen hrdina, ale i já. Jen špetku té naděje nám tam nechali, jinak nic. 75% ()

angel74

MR 73 je temné psychodrama s kriminálním námětem natočené ve stylu klasických francouzských detektivek. Hlavní roli zlomeného policisty, který svůj marný boj za spravedlnost přetaví v totální sebedestrukci, ztvárnil Daniel Auteuil opravdu velmi přesvědčivě. Film průběžně nabírá tempo a ke konci nekompromisně graduje až do zdrcujícího finále. (75%) ()

MJMilan

Tento zajímavý snímek podle skutečné události nemohu hodnotit jinak než kladně. Daniel Auteuil zde opět dokázal svůj herecký um a že dokáže zahrát opravdu jakoukoli roli. Film je laděn do tmavých barev, takže působí velice pošmourným dojmem a dolaďuje tak atmosféru vražd, které se dějí kolem hlavního hrdiny. Možná bych upozornil slabší nátury, že některé detaily jsou opravdu drsnějšího ražení. Jinak koukatelné od začátku až do konce, místy trochu nepřehledné, ale zvyknete si. Jinak u tohoto filmu "děkuji" adminům csfd, že se mne zastali a nechali klidně z části můj obsah zkopírovat distributora DVD, což by ani tak nevadilo, ale to, že pod obsahem není mé jméno a ještě je mi to odůvodněno tak, že jsem kopíroval já, když DVD bylo vydáno pár let po zveřejnění mého obsahu, to bylo i na mě moc.... ()

andrii

Mistr ráže koná. Vás, vrazi, netvoři "dvořící" se krvi, po právu popraví. Srazí černé ka/r/ty. Ty chřtány zvrácených apoštolů, káry s márami. Do strží. ()

Sfinkter

Kriminálka trochu temnějšího ražení, ale složená velmi nesourodě. Ve filmu se toho hodně stane, ale zároveň si z něho člověk málo pamatuje. Akce uprostřed filmu je asi nejlepší. Celkově bych pro tento typ krimi určitě zvedl ruku. ()

ecceHOMMO

Ponurá krimi, idúca si svojím nikam neponáhlajúcim sa tempom, s Danielom Auteuilim, ktorý svojím zovňajškom i charakterom postavy dokresluje atmosféru celého snímku. ()

kinghome

Asi jsem zhýčkanej, ale MR 73 pro mě byla spíš taková průměrná temná kriminálka s úžasným černobílým začátkem a kvalitním koncem, ale všechno mezi tím byla jen taková šedá vata, která mě vůbec nebavila. Na poprvý jsem u filmu usnul, tak jsem si ho pustil dnes znova a znova se mi zavírali oči. Atmosféra byla dobrá, ale rozhodně znám lepší filmy s lepší atmosférou. Podle recenzí jsem byl přesvědčen, že se mi film bude líbit, bohužel se tak nestalo a brzo na něj zase zapomenu. ()

oveckaoa

V rámci žánru nadprůměr rozhodně to není krimi (krimi je spíš Kobra 11) ale thriller řekl bych. Je jen škoda že režisér pichl do filmu 2 děje (vrah žen + vrah žádající o propuščtění) radši se mohl věnovat jedné a natočit film pak o druhé. Film mě nenudil ale ani nějak zvlášť nezaujal. Jsou daleko lepší filmy o vrazích podle skutečné události 40 procent film 20 procent konec. ()

noriaki

Ponurý thriller z prosluněné Provence. MR 73 jde proti trendu kriminálek moderní doby. Nevsází na neustálou dynamickou akci a efektní záběry, ale soustřeďuje se na psychologickou drobnokresbu pomalého a nezadržitelného úpadku unaveného hrdiny. Tak jak vnímá svět Louis Schneider, tak ho vidí i diváci. Vše je temné, depresivní, zanedbané a v rozkladu. Lidé jsou bezskrupulózní, nemilosrdní a citově prázdní. Jedinou výjimku představuje mladá Justine, záchvěv dávno minulých šťastnějších dní. Ta snad ještě stojí za záchranu. Olivier Marchal natočil výborný film ve kterém přesvědčivě popsal cestu v níž má trápení zlomeného policisty jen jediné východisko, a donutil mě abych si ji prošel spolu s ním. Top 10 za rok 2008. ()

JohnSmith

Další moc pěkný film bývalého policisty Marchala, jak jinak než o policajtech. Oproti Válce policajtů jde spíš o komornější příběh lidské tragédie, o tom jak to chodí u policie a nedostane se nám žádné akce. Je to spíš drama než thriller s dávkou vyšetřování a napětí a hlavně s vynikajícím Danielem Auteuilem, který svého permanentně na plech policistu se zničeným životem hraje naprosto dokonale. ()