Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

Jeremiah

Pro mne osobně veliké překvapení. Film, který si tzv. "na nic nehraje" a ukazuje realitu takovou, jaká je. Nejsem příznivcem brutálních policejních filmů, ani filmů, kde policisté špičkově řeší i ty nejrafinovanější případy - takové to v reálném světě NENÍ. Tento film nahlíží i na policisty jako na lidi, kteří mají svá trápení, své pocity viny a těžce nesou úděl toho co ví, ale často neumí pomoci. Výborný D.Auteuil a velice slušná detektivka. ()

Saur.us

Pekelně temné noir krimi, u kterého se svým zpracováním nezapře určitá inspirace Fincherovým Se7en, ať už jde o noir style nebo brutální realismus (který se naplno projevil závěrečným porodem s ukázkou kompletně všeho, a to jsem nemusel vidět). Ač jsem si z ukázek a galeriií myslel, že Daniel Auteuil v hlavní roli nebude zrovna šťastná volba, ošklivě jsem se zmílil. Perfektně se totiž do role zlomeného, vychlastaného fízla hodil a předváděl kvalitní výkon celý film. Co mě ale nepotěšilo, ale hold to prostě do filmů patří, je ten zatracenej Product placement. Přece mi nemůžete tvrdit, že zásahovka v Marseilles jezdí z Hummrech a soudní policie v Chrysleru 300C, teda až na velitelku, která má Chrysler Crossfire. Olivier Marchal má zřejmě úchylku do amerických aut, protože i hlavní záporák má starý pick up od Chevroletu. Ale kdyby tohle všechno nebylo, MR 73 by bohužel nedosahoval takových kvalit. Co napsat na závěr. Víc takových krimi thrillerů, noir ještě neumřel. ()

psycho_6

Tak to vypadá když "zákon" vezme zákon do svých rukou. Ponurý příběh o pojicajtovi který nemá co ztratit, o policajtovi kterého život položil na lopatky.. chlast, deprese, lístost, vztek, smíření se..4* ()

zahadum

Ak máte v živote aktuálne zlé obdobie tak sa tomuto filmu s oblúkom vyhnite. Je to temná depresívna dráma v ktorej slnečné svetlo je neznámy jav a úsmev niečo nesfilmovateľného. Auteuil ide drsnú smutnú a bolestnú one man show kde tiene šepkajú a krv tečie aj v studenej márnici. Alkohol tupí smútok ale očividne nie zmysly a čestný charakter detektíva Louisa Schneidera. Prelína sa tu viacero príbehových liniek a otvárajú sa staré krivdy a vytvárajú sa nové. Temné, zúfalé a až do konca niet nádeje. Priam dokonalý francúzsky noir ktorý ale prekračuje svoje vlastne mantinely a toho zúfalstva je asi predsa len viacej. 80 % ()

PDcz

4**** body Co dělá film dobrým filmem? Efekty? Herci? Recenze? Hodnocení na CSFD? Ne, je to zážitek a pocity po skončení filmu. [X] Minus 1* film Chvílema nudnější. [X] Pomáhat a chránit. Ale sami sebe. ()

agassi68

Kriminálka pracujúca viac obrazom ako akciou s vynikajúcim Auteuilom v hlavnej úlohe. Hlavne ma potešila práca kamery bez zbesilých strihov a zbytočných dialógov. Už som mal dojem, že francúzi zabudli poctivé filmárske remeslo. Naštastie som sa mýlil.. ()

hEROic

no tvl tomu rikam depresivni podani... technicky perfektni, tohle francouzi proste umi... jen je to ze zacatku ponekud zmatene, ale casem se to rozjede do paradni temne krimosky... lehce pres 85% a urcite se na to rad podivam znovu! ()

FilmWave

Temná a depresivní krimi je přece jen slabší než předchozí Marchalova "Válka policajtů" (také s Auteuilem). Film možná zbytečně kombinuje dva (skutečností inspirované) případy a příliš často ztrácí tempo častými flashbacky. Nicméně je to správně syrové, Daneil Auteuil opět výborný a posledních deset minut bere dech. ()

Rokle

Pokud se na to budu pohlížet jako na kriminálku, budu zklamán. Spíše je lepší se zaměřit na zpackaný osud jednoho policisty, který se snaží udělat ve svém životě aspoň jednu dobrou věc. Otázka je, zda zvolený obsah, jenž honí až příliš zajíců najednou, není až zbytečně roztažený a neubírá tím na důrazu a detailnějším rozebrání hlavní postavy. ()

Hapretor

V rámci všech filmů, co jsem viděl, čestný průměr. Však v rámci detektivek, chcete-li stylově - krimi thrillerů - velmi dobré. Daniel Auteuil prostě hrát umí. Velmi dobrá syrová atmosféra. A ten nekompromisní konec? Kvalitka! Více psát netřeba. ()

strikeman

V podstatě snímek v mnoha aspektech velmi podobný Marchalově Válce policajtů. Jelikož v obou filmech ztvárnil roli "ranami osudu stíhaného policisty" Daniel Auteil (ale výborně, to se mu musí nechat), budí MR73 dojem jakéhosi pokračování - bohužel pokračování, které už postrádá ten tah na branku, je dosti rozvláčné, lavíruje ne zcela ku prospěchu věci mezi dvěma příběhovými liniemi a obsahuje pár logických děr. Resumé: koukatelná drsná krimi s charismatickým hlavním hrdinou a nedotáhnutým příběhem za 65% ()

sadlokan

"Nářek ti nepomůže.To bůh přivolal tvojí ženu k sobě.Tím žes ji zabil,jsi jen vykonal jeho vůli".Tak pravil polepšený vězeň. ()

alambert

Jen málokdy se opravdu povede skloubit nesympatickou postavu s ještě nesympatičtější herečkou...aneb ta postava (jméno si nepamatuju) alias Olivia Bonamy mi byla sympaticá asi tak jako Voldemort a to mu ještě možná křivdím. ()

MickeyStuma

Krutosti lidstva v psychologickém pojetí, jaký tu snad ještě nebyl. Máme tu další snímek o odcizení a hledání vykoupení sebe sama. Komisař Louis Schneider, nasáklý duševní bolestí v podobě alkoholu, navíc ovládnutý paranoiou a narcismem, je v jádru věci dobrý polda, ale už je unaven světem plného selhání, korupce a mizení důkazů. Bůh je synem feny a jednoho dne ho zabiju, zde mimo jiné zazní a tak máme okamžitě od prvních minut představu, s kým máme tu čest. Tento svět je krutý. Všichni jsou odcizeni od sebe a společnosti a přitom se tváří, jak to všechno perfektně funguje. Scény unesení autobusu na začátku příběhu je symbolikou všeho podstatného v rámci podivností reálného života. Hledá se násilník a vrah, ale vyšetřující policajt musí neustále bojovat za své dovednosti jak na místě činu, tak dokonce i v márnici. K čemu to potom vlastně všechno je? Po mnoha letech policejní práce a zkušeností tohle prostě dovede do stavu šílenství. Příběh je temný ve své zoufalosti nad násilnými činy lapající po dechu depresivní atmosférou. Pokud se divák plně ponoří do psychologie Schneidera, plně pochopí samotný závěr snímku jeho konání. Máme tu vizuální váhu, na které je na jedné straně život a na druhé smrt. Co převažuje? Je pocit vykoupení jen falešný lyricismus? ()

Rockerman

Výborná, depresivní psychokriminálka, která je jakoby chaoticky natočená. Střídají se tu scény či obrazy spolu nesouvisející. Je to tak trochu skládačka. Druhá půle strhující a to konečné řešení problémů, to tedy klobouk dolů! ()

Skleni

Ak by som tento film mal k niečomu prirovnať, tak jedine ak Fracture. Nie dejom. Ani ničím iným. Ale atmosférou, začiatočným optimizmom pre film, ktorý vo vás vzbudí hlavný protagonista filmu a perfektný scenár. to sa však dajako vytráca aj ako počet a kvalita dialógov a vy sa ocitáte na pochybách. To sa našťastie ku koncu zvrtne a vy ste spokojný, že ste dopadli dobre:) Nepremrhali ste čas pri tomto filme a máte pocit, že ste videli niečo jedinečné čo videl fakt málokto. 83% ()

tranquill

Nebyl to hrdina. Nebyl to mstitel. Jen zlomený muž zatraceně toužící po spravedlnosti. Výborné existenciální drama na pozadí (nebo v popředí) masových vražd. ()

Torpid

Mám rád temný kriminálky s nalomenejma detektivama a tady dokonce hraje hlavní roli skvělej Auteuil. Tak v čem byl problém? Protože sledovat tenhle film bylo pro mne lehký utrpení. Celou dobu mi připadalo, že si ti francouzi na tu depresi a beznaděj jenom hrajou, což by nebyl problém, kdyby se to celé nebralo tak krutopřísně vážně. Temnota za každou cenu od pána, co pravděpodobně žije dost příjemnej život. Místo abych byl v příběhu, tak jsem si celou dobu představoval, jak si jde pan režisér po červeným koberci pro potlesk. A to když se stane, tak jsou to maximálně dvě hvězdy. ()

Zahartof

Tak tohle není veselý film. Půlnoirová detektivka z prostředí, které jakoby z oka vypadlo ze Se7en. Samá špína, oprýskané zdi, déšť.. Daniel Auteuil je zosobněná kombinace Leona a Depardieua a jeho zkrachovalectví a beznaději jsem věřil od první minuty. Uzavřením případu sériového vraha Louimu dojde, že když se na ty svině okolo ještě nevaří voda, musí ji postavit sám. Jako chlap. Když vezmu v potaz Mesrina, je vidět, že Francouzi o sobě na kinematografické scéně opravdu dávají vědět. ()