Daniel Auteuil jako policista, který poznal příliš zla... Thriller podle skutečné události je zahalen do temného roucha kruté beznaděje a bezpráví. Kriminální policista Louis Schneider řeší těžkou havárii své ženy alkoholem. V opilosti unese autobus, je zatčen a je mu odebráno vyšetřování zločinů sériového vraha. Zbaven policejní hodnosti, nezbývá mu nic jiného, než se s problémy vyrovnat po svém… Originální název filmu MR73 byl zvolen podle typu revolveru Manhurin MR 73, který byl vyroben společností Manhurin na objednávku pro francouzskou policii a četnictvo, právě v roce 1973. Režisérem a scenáristou filmu je Olivier Marchal, zajímavá postava francouzského filmového a televizního kriminálního žánru. Začínal jako policista a každý jeho scénáristický a režijní počin odráží nejen jeho vlastní zkušenosti z praxe, ale i zklamání, traumata a frustrace z policejní práce. Kdysi prohlásil, že to všechno chtěl v sobě uzavřít, ale kdyby to ve svých filmech znovu neotevřel, možná by skončil jako mnozí z jeho hrdinů. Leitmotivem jeho filmů je marný boj policistů se systémovou policejní a polickou garniturou, jeho hrdinové jsou poznamenáni prací u kriminálky a tímto nerovným bojem, a končí s krutými šrámy a zničenými životy, pokud to ovšem přežijí. Ti, kteří si nyní připomínají kdysi tak oblíbený seriál Komisař Moulin, objeví Oliviera Marchala v jeho začátcích, jako scenáristu, herce i režiséra. (Česká televize)

cold

Velice dobře a atmosféricky natočená temná kriminálka, která svým depresivním kouzlem navodila tu pravou atmosféru beznaděje a zatracení, kterou si prochází celým filmem hlavní hrdina. Opravdu milé překvapení i když slovo milé asi není úplně na místě. Evropská produkce má zkrátka jiné trumfy než produkce zámořská. Gratuluji režisérovi ve výběru herce. To LIVINGDEAD: prosím tě až dospěješ, tak se nad sebou pěkně zasměješ. ()

Holina

Hodně temnej a hodně hustej thriller. Moje krevní skupina. Auteuil opět exceluje, tentokrát v roli naprosto rozervaného poldy, který je nonstop z nehoráznýho plechu. Prakticky z každýho záběru a z každý scény kouká syrovost a plížící se deprese. No a když už v tomhle filmu chčije tak to stojí za to.Marchal rulez. ()

dopita

Temnej francouzkej thriller natočený podle skutečné události. Na filmu je to vidět. Teda hlavně na příběhu, hlavní dějová linie (pátrání po pošahanýmu vrahovi) je vyřešena už ve druhé třetině, což by u běžnýho kriminální scénáře asi neprošlo, rozuzlení by se soustředilo do závěru. Ale vyřešením případu film nekončí, a ani závěr není nijak obyčejný. Končí to blbě, takže jako ze života. Film je temnej, ponurej až depresivní, vypadá jako by byl natočen podle komiksu Franka Millera. Na můj vkus je film trochu moc natahovanej a negradující. Daniel Auteuil je výbornej. ()

Hanys_

Nekompromisní francouzská pecka, která mě jednoduše přejela. Jeden z nejlepších krimi-thrillerů jaké jsem za poslední roky viděl. 9.5/10 ()

bloodline

Celkom zaujímavý francúzsky kríženec Leaving Las Vegas a Se7en, ktorý potápal okrem alkoholu, podľa mňa, neuveriteľne primitívny strih, hraničiaci s trestným činom. Ťažko odmysliac od tohto faktu a nepochopiteľného pôrodu na konci, pôsobil MR73 opojne ako fľaša ginu a záverom (mimo pôrod) odzbrojujúco šokovane, vďaka čomu film vytiahol aspoň na 3*. Inak ma tie (takmer) nesúvisiace face-off pasáže nudili až mi bolo niekedy do plaču. ()

ti88na

A ja som sa mylne domnievala, že som natrafila na poriadny francúzsky krimi thriller. Obrovský omyl, pretože som len 2 hodiny čumela na večne ožratého Daniela Auteuila a pomedzi to na veľmi zvláštne až absurdné metódy vyšetrovania. Na záver som mohla skonštatovať, že ak toto bolo podľa skutočnej udalosti, nie sme na tom na Slovensku až tak zle :) ()

kolemjdouc

velice povedená,inteligentní, dějem nabitá krimi.Nenechte se odradit prvními záběry.Drsné autentické prostředí.Zkorumpovatelnost ve všech patrech a beznaděj v takovém prostředí pracovat.Dobrá kamera a famózní výkon Auteuila.U něj platí to otřepané : zraje jak víno.Film bez klasického humbuku vás přibije do sedadla.Každá vteřina v tom filmu je důležitá v dalším ději.Doporučuju.Ale obávám se ,že až potom uvidíte podobný filmový žánr bude se vám zdát jen jako slabý odvar ve srovnání se Strážcem ()

Ezekiel1

MR 73 staví na 3 pevných základech. Prvním je fakt, že příběh je vyprávěn na základě skutečné události. Druhým je zlomený muž odplaty Daniel Auteuil, který momentálně patří k předním hereckým ikonám francouzské kinematografie. Třetí vynikající noir atmosféra, které je po hříchu v 21. století ve filmech jako šafránu. Vynikající závěr přímo vyzývá k plnému hodnocení, ale prozatim u mně balancuje snímek mezi 8-9/10. Zatim jdu s hodnocením níže, ale do budoucna nevylučuji změnu... ()

Ještěřák

Teploučký, životem tepající noireček, který, nutno podotknout, život z 90% bere a pouze z 10% dává. Zejména konec je skvostný, brutální noirová atmosféra se pak postará o to, aby se některé mírné vykonstruovanosti hodně komplikovaného příběhu moc nedraly na povrch. Přirozeně teď hodnotím hlavně pocitově, ale - chutnalo mi! Kromto, Olivia Bonamy je ta nejženštější Francouzska, kterou jsem na plátně viděl od dob, kdy dětinská Audrey Tautou lítala po Montmartru. ()

bidja

Po delší době naprostá detektivní klasika. Kromě výborného výkonu Daniela Auteuila (i ostatních herců) zde bylo několik libůstek. Kontrast impozantních služebních aut (tuším chrysler 300) k krásnému vždy naleštěnému starému Volvu hlavního hrdiny. Temnou dobu života policajta symbolizuje tma, déšť a neustálý pohyb v malých temných místnostech. V jednu chvíli svítá na lepší časy a vyjde slunce které přerazí silná průtž mračen. Příběh je čitelný a nehraje si na hádanku (inu je to klasika), ale v počátku jsem se trochu ztrácel v časové ose komplikované několika nebarevnými flashbacky, poté se to ale srovná. Několik věcí si člověk musí domyslet (nebo mi unikly), věznice v Provance jsou temná (pravděpodobně stylizované) a doporučil bych je vnitruČR. Celkově hodnotím velmi vysoko. ()

krusty2

Marchal je King of Krimi.Uz od Gangsterov(2002) tvrdim,ze do hollywoodu s nim. Mr 73 ma iba jediny problem a to pomale tempo.Mne viac vyhovovali Gangstri(2002) a Vojna policajtov. Inac mozem odporucit vsetkym priatelom krimi a dramy. PS:Livingdead:Sestra je asi slepa a hlucha.Prepac. ()

Illy

Kriminálka jak má být. Zlomený alkoholik se smyslem pro čest, sériový vrah, zločinci s plackou a slepá spravedlnost. K tomu notná dávka deprese a žádný výhled na lepší budoucnost.... Tenhle snímek nemá chybu. ()

Pawlisman

Parádně šťavnatá a neortodoxní detektivka. Osvěžující ačkoliv smrad a prohnilost na mě dýchá z obrazovky. Takto si představuji pořádně silnou detektivku, kde chcete být vtrženi do děje, kde je filmařina uměním a špetku tohoto koření bych přál všem dalším krimi... ()

petikacka

Bylo mi divné, že tuto fransózkou krimi vůbec neznám. Po jejím zkouknutí už je mi to jasné. Byl to takový zvláštní patvar, kde hrajou ti opravdu známí člověci z těch fuckt cool bomba filmů, ovšem tento se prostě nepoved. Čuměla jsem na to jako kráva a nakonec jsem si akorát vynadala jako kráva krávě, že jsem tomu věnovala čas. No nic, takže celkové vyznění filmu je pro mě búúú a ještě jednou búúúúú...Za mě 55% ()

ddf76

Vyborne depresivni kriminalni drama. Zadny jednoduchy pribeh. Auteuil opet exceluje. Jeho postava zlomeneho policisty je zahrana skvele. Cely film se tahne atmosfera zmaru, deprese, bezvychodnosti, nic jednoducheho. Kdo ma rad happy filmy, tomu tento film nedoporucuji, protoze by skoncil na praskach :)). Jinak pro milovniky neotrelych kriminalek povinost :). ()

kowalski

Francouzské kriminálky jsou prostě jiné a lepší než ostatní produkce. Ovšem tato i přes "neskutečného" Daniela Auteuila není dotažená k dokonalosti jako třeba 36 Quai des Orfèvres. Přesto doporučuji ke shlédnutí. ()

filmator

Do chvíle, kdy se Louis vydá s bývalým parťákem zatknout vraha, to bylo za 4*. Pak nastane situace, která mi připomněla francouzský horor Á l'interier, kde si pomatená žena poradila se třemi policisty. Nemám rád, když blbeček přemůže trénované profíky. Nejhorší je, že se to dalo předvídat. Stejně jako spousta jiných věcí. Atmosféru to nemá špatnou, ale nemusela by ji z velké části utvářet kombinace tma+déšť. Dokonce se rozpršelo i při výše zmíněném zatýkání, a přitom se to očividně natáčelo za slunečného dne! Takže pak už to mohl zachránit jen závěr. Naštěstí zachránil. Dávám tedy 75%, ale vzhledem k přemrštěnému hodnocení ostatních uživatelů volím tři hvězdy. ()

KOZEL84

Výborný thriller s ponurou atmosférou kde na každém kroku potkáte beznaděj a depresi.Když sem se nedávno díval na Bazén říkal sem si jaká je Francie krásná země.Tady sem si říkal opak.Auteil byl úžasný,byl mi celou dobu hrozně sympatický a celý příběh táhl do poslední minuty.Na druhou stranu potkat někde v noci Philippe Nahona (Noc s nabroušenou břitvou) tak beru dráhu,že by na mě hadry hořely.Úžasný zjev.Ten detail porodu si sice mohli odpustit (Frantíci mi fakt příjdou divní),ale jinak mě tenhle strohý (stejně jako název filmu) konec,který nepotřebuje šokovat,fakt dostal a za to dávám 5. ()