Světová válka Z

• USA World War Z (více)
USA / Malta, 2013, 116 min (Special Edition: 123 min)

Režie:

Marc Forster

Předloha:

Max Brooks (kniha)

Ice123

Možná jsem se na to neměl dívat, když jsem nachcípanej, ale mě to prostě přišlo docela fádní....Filmů se zombíky je dnes přehršel a World War Z mimo názvu, Brada Pitta a vrstvících se zombíků, aby se dostali přes zeď, je to prostě jen další obyčejný zombie film..... Za mě docela sklamání.... 50% ()

mortak

Fanynky ještě (moc) nezbotoxovaného obličeje Brada Pitta si přijdou na své, filmu samému ovšem nějaký ten ksicht zoufale chybí. Ten rozpad na tři rozdílné epizody by nevadil, kdyby to dohromady dávalo nějaký ten celek povýšený nad své části. Jenže je na něm zoufale vidět, jak celé to téma je bráno jako "star vehicle" pro Pitta, s občasným vkladem režiséra, a i když musím uznat, že byla odvedena po všech stranách profesionální práce, výsledkem je zábavný popcornový průměr. ()

TomPrusik1

Svět je v ohrožení! V městech po celém světě se začnou objevovat nakažení lidé neznámou chorobou, ze kterých se stanou zombies.To jsou ti polomrtví lidé s různými mentálními retardacemi. V městech vládne panika, Kauflandy a jiné obchody se berou útokem, lidé umírají (respektive neumírají ale jsou z nich sprintující a ječící mrtvoly), zkrátka hotová apokalypsa. Pomalu horší, než 7 ran egyptských. Jediný Izrael má částečnou šanci k přežití, protože postavil velkou zeď a včas se izoloval. Jak říká Borat ,,Židé jsou vychytralé krysy". Ale není vše ztraceno. To světlo na konci tunelu je Brad Pitt, Ten má něco společného s OSN ohledně řešení krizí a navíc je tak trochu imuuní vůči kousanci od zombíka. Ale nejprve musí zachránit rodinu a pak až svět (to dá rozum, rodina je základ státu). Oceňuji, že film nemá nějaké velké oplétačky kolem a jde se hned do akce. Jenže pokud už jste nějaký ten hollywoodský akční biják viděli, už máte tušení, jakým směrem se přesně bude Válka Z ubírat. Akční scény, ve kterých se na poslední chvíli podaří utéct před bídáky, polobožské schopnosti (teď nemyslím imunitu, ale třeba pád z letadla, který vypadal dost krutě a nemyslím si, že po něm bude člověk chvilku kulhat...) a samozřejmě další všudypřítomná klišé. Klidně bych filmu dal i vyšší hodnocení, kdyby měl nějakou přidanou hodnotu. Brad Pitt mi vůbec nebyl nějak sympatický a myslím, že paní Spáčilová srovnání s Richardem Krajčem vystihla celkem přesně. Nebo kdyby byl aspoň trochu vtipný a ne tak vážný jako komunistická učitelka ruštiny u maturity. Nechci úplnou parodii, ale spokojím se i s trapným americkým vtipem, jen tak na odlehčenou. A pokud nějaká sranda vůbec neměla být na místě, protože je to přece horor. Jednak mi postava zombie nepřijde vůbec hororová (v porovnání s klaunem, nebo starou plesnivou čarodějnicí), ale to je možná chyba ve mě. No, já osobně mám trochu větší nároky na horory a k pocitu strachu mi nestačí, když jde Brad Pitt po chodbě, s páčidlem a postupně se rozsvěcují zářivky. Do toho něco mumlají zombie vědci, kteří na něj mohou každou chvíli zaútočit. Ale pak si přece uvědomím, že se není čeho bát. Je tu přece Brad Pitt a ten se z toho nějak dostane. Takže závěrem. Pokud vám ke spokojenosti stačí vidět zničený svět, Brada Pitta a hordy zombies, asi budete spokojení. Já jsem marně čekal něco víc. 4/10 ()

klida

Vůbec ne špatný film, kterému ale chybí určitá životnost, jež by mě nějak víc vtáhla do děje. Možná je to tím, že jsem nedávno dokoukal Walking Dead, ale téma nemrtvých mi přijde dost ohrané, že nevidím důvod, proč o tom točit další filmy. I když tenhle je docela solidní. Lepší trojka... ()

eisha3

Na World War Z jsem se hodně těšila, bohužel mě film hodně zklamal. V prvé řadě - Brad Pitt se moc neukázal. Ba naopak. Tímto snímkem trošku zabil to, na čem si u mě budoval pověst výborného herce, který je schopný zahrát téměř cokoli. Rozhodně má na víc, než na to, aby byl tím vyvoleným, který je vyslán zachránit lidstvo, řekl u toho spoustu klišoidních hlášek a stokrát přežil svou smrt. I když uvážím, že na něm tento film nestojí (a že stojí), námět sám o sobě má celkem velký potenciál. Co ho však kazí, je scénář, který má velké trhliny. Film má dost rychlý rozjezd v poměru k pomalu táhnoucímu se konci. To už jsem se málem uzývala. Některé digitální efekty nebyly úplně povedené (jak je ostatně vidno už v traileru), na druhou stranu oceňuju skvělé masky zombies a jejich "herecké schopnosti", protože v mnoha filmech působí kolikrát směšně. Koneckonců, mám pocit, že jsou 3* pořád moc, než co si WWZ zaslouží ()

Sabrewulf

Tomuto filmu podráží nohy dva faktory. 1. Vrchol filmu není na konci, ale uprostřed, takže byť je konec sebevíc napínavý, už to prostě není ono, jelikož je člověk namlsaný epičností. Jinými slovy - film negraduje, ale stává se komornějším. To samozřejmě nemusí být nutně na škodu, jenže tady jde o docela silný kontrast, skoro až změnu žánru. 2. Pokud je akce snímána blíž než z 20ti metrů, tak nevidíte nic. Tím myslím opravdu NIC!!! Otázkou je jak velkou "zásluhu" na tom má 3D. Nicméně jsem si film užil díky občas dost husté atmosféře a antišablonovitým postupům. EDIT: Podruhé už to tak nebaví a NE, 3D na nepřehlednosti scén nemělo zásluhu. I ve 2D je totiž akce příšerně epileptická a špatně natočená. ()

markyz.

Jó je to težký udělat film se zombíkama, kterej by byl nějak originální.. v tomhle smyslu se to celkem i povedlo, hyperaktivní příšery prahnoucí ( sorry malej spoiler ) po zdravých tělech .. záběry měst po kolapsu jsou úchvatný, ale za to akční scény přímo příšerný.. trh trh trh, záběr na obličej Brada trh trh trh.. takhle teda ne! Příběh je zajímavý, ale nějak mi nedokázal vtáhnout, nemastný neslaný a film postaven jen na Pittovi, což samozřejmě neni škoda.. taková lepší trojka prostě ()

Madlenka26

Jsem furt na rozpacích s hodnocením, jako děj, zápletku a ''řešení'' to mělo na 4*, ale ta američnost na konci mi to trochu pokazila. Ale na film o zombících, které jsou většinou propadáky to bylo opravdu slušné. ()

panMartin

No to bylo něco. Původně jsem nečekal, že to bude tak dobré, nakonec tento film dopadl nad moje očekávání. Pro mě docela dost příjemné překvapení. S tímto filmem jsem velice spokojen. Akce hned od začátku až do samotného konce, nechybělo napětí. Samotný děj se rozjede rychle a stylově. Film vás drží v napětí opravdu po celou dobu. Zatím nejlepší film o zombie. Světová válka Z si nehraje na víc, než je, a v rámci svého žánru patří k tomu nejlepšímu, co bylo natočeno. Nebyl dost jasný konec, ale už věděli jak se ubránit před tou epidemií, hlavně ať nenatáčí druhý díl. Určitě to bylo milé překvapení, děkuji. ()

URBAN

Mám rád filmy s touto tématikou a vždycky jsem si říkal proč to někdo neudělá v řekněmě profesionálnější formě a těd to tady mám , ale není to úplně ono . Je pravda že tento film je doslova megalomanský a Zombie se to tam jenom hrde , ale připadne mi že to v podstatě není brutální a ta brutalita je podstatou zombie filmů . Řekněme že mi to nevadí tak tu máme krásný akčnák , ale ne zombie film který mě " kousne " a nepustí . ( 4.10.13/MAC ) ()

sir-dave

Konečně se někdo chopil "zombie" tématu pořádně velkorozpočtově! Jeden z největších zážitků poslední doby a užíval jsem si každou minutu. Rychlí mrtváci už tady sice byli (úsvit mrtvých), ale scény, kdy tisíce zombie přelézají jeruzalémskou zeď, zatímco nic netušící Izraelci koordinují´stav je nezapomenutelný, stejně jako několik dalších scén. Začátek se nezdržuje ničím zbyečným a okamžitě jste v táhnuti do děje až do paradoxně vláčnějšího finále ale stejně napínavého. Dvojka bude jedním z nejvíce očekávanějším snímkem roku. ()

Nivenx

Oproti zombie konkurenci jde o opravdu dobrý počin. Naposledy jsem se takhle bavil u prvního Resident Evilu nebo u Úsvitu mrtvých. Zombie nenudili a likvidovali brutálně celý svět a devastovali ve velkém. Brad Pitt nevadil a konečně si střhnul i nějakou takovou roli, kde je sice klad'as, ale pěkně ostrej. V závěru sice atmosféra drobet polevila a když odpustíte Světové válce Z pár nedokonalostí na kráse, tak si film užijete. 75% ()

ProfesorLotr

Jen sednete do sedačky, ani se nestihnete rozkoukat a už jste vtáhnuti do děje, na což si však vůbec nestěžuji, neboť poslední dobou mi přijde, že jsou u tucty filmů pomalé rozjezdy. Ze začátku se mi zdálo, že je to jen další neoriginální zombie horor, později se tam začaly ukazovat i nějaké nové a zajímavé scénáristické nápady. Přesto je to jako celek pořád jen další akční zabíječka zombíků, ale... Ale tak neskutečně zábavná, to asi díky režisérovi, který spíše vsadil na staré dobré napětí a docela se mu to daří. Film je totiž založen na dramatických scénách, u který si strachy koušete nehty, na takovýto typ hororů spoléhal například Hitchcock. Já totiž nepovažuji za kvalitní horor to, kde jsou vidět vnitřnosti a jsou tam všeljaké možné nechutnosti. Proto je dnes vzácnost, když u hororu strachem nedýcháte, než abyste zvraceli. Jelikož se filmaři joustředili spíše na prvek napětí a bylo jim jedno, že je film poměrně přístupný (což vedlo k menší zabívání se nechuťáren) nezbývá mi než dát 5. :-) 88% ()

Radiq

Filmů o nákaze nebo o přeměně obyvatelstva v zombie jsme už viděli hodně. Resident Evil, 28 dní poté nebo Já, Legenda. Tohle se ze všech jeví zatím asi jako nejlepší, ale nemůžu říct, že by to byla kdovíjaká pecka. Hlavně to často dost postrádá logiku (nakažení jen a pouze kousnutím, extrémně rychlá přeměna v zombie, i to vyřešení virovýho problému). Tento film se u mě zapíše taky tím, že Brad Pitt tady měl takovou divně škaredou ženu - teda né uplně škaredou, ale rozhodně mýmu oku moc nelahodící. Smečka zombií připomínajících mravence (a né Mravence Z) byly famózní, i když rychlost, zuřivost, síla a nesmrtelnost mi k nákaze virem taky nějak moc neseděly. Což je věc, která mi celou dobu motala hlavu - je to teda vir nebo zombies, když jsou zabitelní jen rozmašírováním hlavy? Divny. Takže z katastrofickyho hlediska se to docela dalo, digitální efekty nebyly vyloženě k zahození, příběh byl už trochu horší, ale dá se říct, že jsem se u toho bavil. PS: Peter Capaldi, coby představitel jednoho z Doctorů Who, tady vystupuje jako doktor ve Světové zdravotnické organizaci (zkratka W.H.O.), heh... ()

Deyw

Hodně dobrééé...film je to kvalitní a Pitt je stále super...zombies jsou pěkně agresivní...za mě super..ani chvilku jsem se nenudil. :) ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ  Máte hlad? Jste zombije? Jestliže jste krk, co potřebuje rychle něco zblajznout, tak jen do toho, řiďte se se tímto návodem na hjumny. Běhejte jako postiženej orangutan, skákejte ala rozpláclá moucha a to nejdůležitější nenechte se oklamat smažkama. Ano, smažky, tuhle rasu poznáte pomocí injekci poblíž análního otvoru a očíma v nebesích.. jelikož tady, zrovna jednoho feťáka máme, klasický to začíná nevinně, ochráním rodinu a tchýni svět, ale nakonec se akorát zdroguju jedy.. Jestliže jste všechno splnili, získali jste toho nejvíc nemocného závisláka pod zdí nářků a můžete si vytřískat svého zlatého bludišťáka. Avšak vzhledem k tomu, že byl heppi end, tak jste byli kokoti a nechali se ošalit voní, z které jste akorát tak dostali slintavku a pořádnýho sráče do hlavy, co to je za medžik. :) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech