Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

berusche

No tak nebudme kruti! :D ja se vsadim, ze ve vekove 10-... (teda, ted bych se nerada sekla) 20, to zajiste co do procent zvedne svoje hodnoceni. Pribeh je to kazdopadne romanticky, stmivajici a celkem koukatelny, i kdyz ponekud nudnejsi. Nejhorsi asi je, ze vam to, nebo me to, nikdy nemuze prijit jako realne, tim to ztraci. Presto autorka bestselleru na tom ale vydelala dost, coz je znamka toho, ze to nekdo asi vazne cte. Herecke vykony, stejne jako vyber hrdinu, odpovidaji cilove skupine. A Stewart musela nekde svuj oblicej poradne proflaknout, tady se ji to rozhodne podarilo. ()

Gee.Rocks

Stmívání jsem vždy nesnášela. Celý ten kult, uvřískané holčičky... Po třech letech od "velkého třesku" (resp. premiéry Twilight 1) jsem se rozhodla, že to risknu. Zaujetí ve mně vyvolalo počasí ve Forks, zamračeno (jako Bella), deštivo, oblačno... nejsem totiž příznivcem vedra a grilování na slunci. Edward, jakkoliv ten kluk není krásný ani sexy, jeho rachitická postava mu moc nepřidává a ta skolióza taktéž, něco v něm je. Něco, co přitahuje snad každou holku. Pattinson to v sobě prostě má, to zvláštní kouzlo, o kterém jsem si myslela, že jím oplývá jen Vincent Cassel. Člověk ani nemusí být hezký, ale když máte to pověstné charisma, máte v kapse každou ženu/dívku. Kristen Stewart je mou oblíbenkyní od dob filmu Mluv, kde byla perfektní. Ta holka je absolutní talent. Bylo mi tak nějak líto Bellina otce, víc než její matky. Vždyť on se tak snaží... Největší trn v oku je pro mě Jacob. Ten kluk je ještě naprostý zajíc a brousí si zuby na Bellu. Jak uvidíme ve druhém díle, tak Bella jím nepohrdne pouze ve chvíli absolutní emoční rozpolcenosti, kdy ji Edward bezcitně odkopne. Shrnu to... jakkoliv je celý ten povyk kolem příšerně otravný, tak příběh je hezký. Sice jde opravdu v první řadě o lásku, nikoliv o upírskou krvelačnost, ale rozhodně je to pěkný film. Člověk si alespoň vzpomene na dobu, kdy mu bylo 15 a myslel si, že najít si kluka/holku je důležitější než celý svět. ()

Paulina01

Film hodný citronu, jelikož z té sladkosti mě už začínají bolet zuby. Stmívání se řadí do kategorie vymývání mozků mladých slečen. Celkové zpracování Stmívání je prostě průměrné, film nenadchne, ale ani nepohorší. Ovšem je taky fakt, že mě film dokázal vtáhnout do děje, opomenuli časté chyby a někdy až nesmyslné chování postav, především Belly. Je však pravda, že jsem si nenechala ujít ani jeden díl. Čím to asi bude? ... 55% ()

easaque

zkusím shrnout myšlenky z této rozporuplné série (hlavně díky vysokému počtu obdivovatelů a stejnému množství odpůrců), u které jsem kdysi zavrhnul 1. díl po půlhodině a dal jí odpad. Změnilo se něco? Snad úhel pohledu, když jsem tentokrát ságu z donucení "přetrpěl" po boku s milovanou osobou. Především každý divák musí pochopit, že je to film zejména natočený pro týnejdžerské naivní dívčiny a romanticky založené duše, takže ostatním nic neřekne a není divu, že jejich nejlepší hodnocení bude odpad. Další věc je, že jednotlivé díly sami o sobě nemají smysl, takže když už tak shlédnout rovnou vše, a proto nehodnotím jednotlivé díly, ale jako celek. Obsah je jednoduchý - novodobí Romeo a Julie se snaží překonat všechny nesnáze k dosažení nesmrtelné lásky ve světě, který je oživen fantasy prvky. Vypnutí mozku je občas nutné, ale pohromadě to drží a pomalu to plyne k jasnému nepřekvapujícímu konci. A moje hodnocení? Je někde na pomezí jedné a dvou hvězdiček, ale za jednu bych doma pikal, proto dávám dvě a jednou to stačilo - přece jen deset hodin je 10hodin ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Miseet

Teenage blbost s průměrným námětem a scénářem. Jelikož jsem na to koukala taky ve svých teen letech, tak mě to zase až tak nenudilo a zvládla jsem to vklidu dokoukat. Nicméně nepatřím mezi ty fanynky, které musely mít úplně všechno s Edwardem nebo Jacobem a hádaly se s kamarádkama, pro koho by se vlastně měla Bella rozhodnout. Úpřímně se bojím toho, že jestli někdy dojde na to, že budu tuto ságu opakovat, tak se mé hodnocení asi sníží. ()

Juto

Tento film nie je obzvlášť dobrý, ale ani ohavnosť. Dialógy sú niekedy smiešne, ale má to i dobré romantické momenty. 6/10 ()

HappySmile

Koupili jsme rybízovou marmeládu na slepování lineckého, ovšem potom jsme se všichni shodli na tom, že chutá jako jablečná. Tady se mi stalo něco podobného. Na tenhle film jsem šla do kina, protože u něj bylo napsané, že je to horor. No jak se ukázalo, tak není. Je to takovej hodně romanticky laděnej snímek o první lásce. Sice je to pěkné natočené, ale kdyby mi bylo těch náct, asi bych to ocenila víc... ()

Nuala

Po roce jsem se konecne odhodlala podivat se na upiri romanci Twilight. Do te doby jsem se mu vyhybala jako upir krizi :D Ale samozrejme jsem jeho vlivu neunikla, jelikoz kamkoli jsem prisla, neco o Stmivani jsem se dozvedela, at jsem chtela nebo ne. Takze kdyz jsem v kine videla ukazku na druhy dil, u ktere jsem dostavala neutuchajici zachvaty zlomyslneho smichu, rekla jsem si, ze konecne nastal ten pravy cas. Byla ta spravna unavena nalada, kdy clovek nezvladne zadny intelektualni film, hodne popcornu, zasoba cigaret na uklidneni nervu... A pripravenost na vsechno. A diky tomu vsemu jsem si Twilight dokazala uzit. Jasne, je to slatanina klisoidni romantiky, preplacanych emocionalne vyzdimanych dialogu a hezkych obliceju, ktere se tvari porad stejne... Ale uz za odvahu tohle zfilmovat, za nadherne prostredi, kde se dej odehrava, kouzelny Cullenovic dum, ve kterem bych jednou fakt chtela bydlet a hlavne za dokonaly hudebni doprovod Twilight nevyhazuju do odpadu neunosne spatnych filmu. A pri spravne nalade se rada podivam i na druhy dil :) ()

MartinNDL

Lidi, tak tohle byl boj. Ne bohužel dramatickej boj na plátně, ale můj osobní. Pamatujete si na ten fotoromán v Bravíčku? Nechápu, proč to Catherine Hardewickeová (jinak docela dobrá režisérka!!!) musela natočit. Hromada wtf scén v tý nudě puberťácký romantiky (upozorňuju, že čistě dívčí) divákovi otvíraj oči, což je paradoxní, protože sou skutečně dost kreténský (baseball je vrchol demence). Nemá smysl se vůbec vyjadřovat k logice, která ve filmu jednoduše není. Kristen Steward nehraje špatně, ale tenhle výrok je jistě umocněnej strašidelným nehraním Robreta Pattinsona. Toho můžou ocenit skutečně jen mladý hloupoučký holčičky, který by od něj chtěly bejt odpaněny. Triky a ten jedinej akční moment je natočenej ve stylu nízkorozpočťáků první poloviny 90. let. Vlastně je to celkově jako stupidní ubrečená básnička, kterou napíše každá druhá středoškolačka - naivní, bez koulí, nepřitažlivá a šablonovitá. ()

Lyncha

Už knížka mi přišla bezduchá a prvoplánovitě teenagerovská. Ale když jsem viděla film, v duchu se knize omlouvám. Kniha je aspoň nabitá emocemi, které člověka, i když trochu nedobrovolně, nutí u knihy zůstat a hltat jeden řádek za druhým, dokud se neprokouše všemi čtyřmi díly. Ale film je totálně prázdný, Jako by to byla nějaká osnova, jako "Tady nemáme moc času, takže to vezmeme letem světem - je to o tomhle a o tomhle a dopadne to tak a tak." Žádné napětí, žádná romantika, žádné překvapení, žádný strach. Nic. Robert Pattinson tomu dává korunu - nejen, že jako panák vypadá, ale ještě stejně prkenně i hraje. A jestli to, jak vypadá ve filmu Rose, má být elfí krása, tak já jsem čínská princezna. ()

Jonash87

Knihu jsem nečetl, ale tohle nebylo nikterak zle natočené. Jinak vůči tomuto fenoménu mám také averzi, ale hodnotit chci bez předsudků. Takže průměrné tři hvězdy. ()

Marqta

Musím říct, že tenhle film mě hodně zklamal- rozhodně jsem čekala něco, co se bude víc podobat knize a méně tomu co z toho nakonec vzešlo. Zajímavá je kamera a "mlhavé" tajuplné prostředí- které naprosto vystihuje mojí představu z knihy, další dobrá věc je hudba, která se jim vážně povedla a baseballová scéna, která je dokonalá. Ale tím tak asi pozitiva končí. A přichází velký problém- herci. vím, že Kristen tady hodně lidem vadí, ale jí bych ještě překousla i když si myslím, že tenhle film pro ni nebyl dobrá volba- ale jednoznačně trnem v oku tu pro mě byl Pattison- který byl tak umělohmotný až hanba a myslím, že mi tenhle film( a i celou sérii) celkem znechutil. ()

Nifgai

Tomuto filmu a celé série jsem se hrozně dlouho bránila, ale jednoho dne jsem na něj narazila a nějak jsem se neodtrhla. Klasická romanťárna! Jen jako na truc všem se tam objevuje upíří rodinka s velkým fešáckým synem, kterého zbožňuje celé okolí. Kdyby kolem toho nebyl takový cirkus, bylo by to taky o něčem jiném. Mě film líbil a přivedl mě i k přečtení předlohy. Rozhodně nelituji a patří mezi moje oblíbené. ()

Martin741

Sfilmovana nuda s dementnym scenarom a podpriemernymi hereckymi vykonmi - to je Tvajlajt. Pochopitelne, 14- ky a 15 -ky si to mozu vychvalovat kolko chcu. Film nema akciu ziadnu a dialogy asi po polhodine omrzia. Patyzon a podobna cvarga - tak to mam uplne na haku. 30 % ()

honajz2

Věštecké pořady mají v jednom pravdu-bacha na ty, co vysávají životodárnou energii! Tuhle smůlu měla nějaká Bella, která se zamilovala do zrovna někoho takového. Jenomže on nejen že vysává energii, on vysává i krev! Je to pijavice nebo člověk? Ne, je to upír! A divačky ve věku 12-18 to začali milovat. A co vznikne pro ostatní? Další kravina, na kterou je lepší zapomenout. ()

rakovnik

První film upíří romance je neokoukaný jak tvářemi, tak poměrně originálním obsahem. Nejvíce boduje samozřejmě u teenagerů, na které je zaměřený, ale ač jsem starší, musím konstatovat, že mě také bavil. ()

dezorz

na tinedzersky romanticky komercak sa mi to pacilo, kvoli odklonu od beznych formalnych prevedeni takychto filmov. dokumentrane ladenie tak akurat, ani vela, ani malo. ziaden dokument ala wrestler, z ktoreho cnie sposob - aha som dokuemntarne umelecky uznasny. skoda druhej klisovitej polovice. ()

Jino

Já na takové filmy prostě nejsem ... a proto jsem se bavil až tak poslední půlhodinku, do té doby nic, co by mě nějak závratně zaujalo a přesvědčilo dát tomuto filmu více než strohých 60%. Na druhou stranu si myslím, že převážně náctiletým dívkám se snímek bude líbit, což je asi i cílem celého Stmívání. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?