Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

hororwatch

Do té doby, než se rozpoutala a uvolnila zuřivá nákaza tento remake prohrával s originálem na plné čáře a já si zas říkal, že je to jedna z jejich pitomých nutkavých potřeb okopírovat něco profláklýho a úspěšnýho. Přišlo mi tam víc logických kiksů a pitomoučké chování, které sice bylo u RECu taky, ale tvůrci si nepodkopali nohy tím, že ho ještě ten ,,kameraman'' detailně zabral. Naopak jakmile už se jen pobíhalo a mlátilo se do zombíků, přišlo mi vyobrazení chaotického pobíhání, pokusu o útěk a to zmatené žvatlání mnohem věrohodněji udělané, než-li v RECu. Něco už bylo přehnaný a tak se to někdy stáčelo k otravnosti. Takže souhrn: koukat se na to nakonec dalo, ale myslím si, že si stejně radši každý pustí znovu REC, jelikož celkově je lepší a tahle předělávka nemá moc co nabídnout (čili zbytečné). Snažili se, dobrý, vyšlo to pade na pade, takže ať laskavě už dvojku nekopírujou prosim. ()

Hapretor

Nejlepší je konec. Ale byl očekávaný. Zabaví, neurazí. Podobných filmů je až až. A budou další a další. Jako na běžícím pásu. ()

johnywalker

Hodnocení jsem musel změnit kvůli tomu, že jako první jsem viděl tento film a ne "REC"... Karanténa je průměrnou kopií tohoto filmu! ()

helloween93

Samozřejmě originalita REC je fuč, ale jinak jde o docela zdařilý remake. Ten sice nepřináší nic nového a je úplně stejný jako originál, ale přesto si to ty 3 hvězdy zaslouží. Už jen za scénu umlácení zombíka objektivem kamery.:D ()

figliar

Americká kópia Španielskeho snímku REC. Identická, ale o to hlúpejšia. To, čo z REC robilo unikát svojho žánru, v Karanténe vysoko zaostáva. Atmosféra ani z ďaleka nieje taká napätá a herci tu predvádzajú skorej komédiu, než poriadny horor. Ale to už tak býva zvykom, pokiaľ sa jedná o americké remaky. Česť výnimkám. ()

Rockerman

Nedokážu si představit, že bych něco točil na kameru, když mě pronásledují kousaví zběsilci, ale čert to vem! Myslím, že se podařilo vnést tu nervní atmosféru mezi skupinu lidí, kteří jsou izolováni v jednom domě a ohrožují je nejspíš nemocní zuřivci. Na originál si pamatuji a zdá se mi, že tato kopie není o nic horší. Otázkou je, jestli to má nějaký smysl točit stejný film. Ale závěrečná scéna je dostatečně silná a potěšila mě. Proto volím vyšší hodnocení. ()

GOREGASM

Ach ty rimejky :-). Kór když jde o takovou kultovku jakou je španělský masterpiece "REC". Americká předělávka nese všechny neduhy, které si lze představit včetně toho, že už v názvu je prozrazeno jedno drobné tajemno. Celkové provedení je pak opravdu jen snahou kopírovat španělskou dokonalost, s ničím vlastním Quarantine nepříjde a jestli vám u espanol originálu běhal mráz po zádech a možná jste si i párkrát cvrnkli do trenek, tak tady prožijete celý snímek s naprosto uvolněnými tělesnými otvory, protože předvídatelnost a rutina je tady k snídani, k obědu i k večeři a na pocit z kamerově nevyzpytatelného zážitku zapomeňte. Pochválím snad jen Jen Carpenter za sympaticky vyděšený projev a solidní řemeslnou stránku filmu. V souhrnu ale velmi zbytečný a nic nového nepřinášející remake. 40% ()

MickeyStuma

Měla z toho být obyčejná reportáž o práci hasičů jedné všední noci. Všechny zúčastněné by v životě nenapadlo, co je v danou chvíli čeká. Že je to povědomé? Aby ne. Jedná se o hollywoodský remake španělského hororu subžánru found footage 'Rec' (2007), ze kterém je do posledního pavouka na zdi vše věrně okopírované, takže pro filmové fanoušky znající originál nic výjimečného. Vlastně se to mimo USA, kde jsou líní číst titulky a odmítají dabing, jeví jako naprosto zbytečný film. I zde je děsivosti učiněno zadost s dobře fungující ruční kamerou a ve srovnání s originálem se nic nepřidalo ani neubralo, takže nic nevylepšuje ani nekazí. Jelikož stále platí, że originál je originál, nelze jinak, než tento snímek alá Hollywood pustit k vodě a užít si ten španělský, i když je tento remake stejně kvalitní. ()

domirovec

Jestli bych měl Karanténu hodnotit jako remake, dal bych rozhodně čtyři hvězdy. Jakožto plnohodnotný film si však zaslouží alespoň tři hvězdy. Film to úplně špatný není, respektive to není vůbec špatná kopie  španělského RECu. Kamera je o mnoho méně roztřepaná, o akci je vcelku postaráno a ten kdo viděl původní REC, tak si rozhodně povšimne všech věcí, které Karanténa dělá úplně stejně. Takže jak říkám, není to špatný, ale 'must-see horror' to rozhodně není.. 3/5 ()

Xatrix

Pokud jste originál [Rec] viděli, je sledování Quarantine naprostou zbytečností. Identické scény (jen krapet víc střihu) a možná větší počet mrtvých. Bohužel závěr filmu se nese v krapet jiném duchu a u mne to je spíš zklamání, protože příčinu nákazy nijak neosvětluje. Kdybych zapomenul, že tu existuje nějaký originál a to navíc zdatnější, je Quarantine rozhodně zdařilým filmem, u kterého Vás bude solidně mrazit. 7/10 ()

Johny M.

Nejvěrnější remake, co jsem kdy viděl, ale i tak výborná, atmosferická podívaná. Uvidíme co nám nabídne na letošek plánovaný druhý [REC]... třeba se pak dočkáme i Karantény 2... ()

Liduskaa

no bojim,bojim...zbytečné,směšné,přehrávané....Kvalitní podívané v podobě REC nedosahuje ani po kotníky... Vzpamatuj se Ameriko a nedělej věci na které očividně nestačíš.... ()

Smidak

Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat (možná je to tak dobře), takže to musím tak trochu přirovnat k Záhadě Blair Witch - kamera, psycho, závěr. Ale ať tak či tak, slušně jsem se při půlnočním sledování, navíc sám v baráku, bál a zhodnotil bych to jako jeden z lepších hororů. 4* ()

PEZ

Zbytocny film. Najme pre toho, kto videl spanielsky original [REC]. Navyse, chyba tomu caro originalu (kedze to je shot-for-shot remake), herci miestami "prehravaju", nehovoriac o tom, ze v pseudo-doku horrore by nemali byt sami znami herci zo serialov - naratal som ich tam pat! Technicky to bolo natocene kvalitne, nevidiet predtym povodny film, urcite by som hodnotil pozitivnejsie. 4/10 ()

ICE-GRADLO

Přestože jsem film viděl docela nedávno, pamatuji si z toho opravdu málo. Vím, že mě opět pěkně štvala roztřepaná kamera, asi tomu nikdy nepřijdu na chuť. No dal jsem tomu šanci už jenom kvůli Dexterový sestře. Zdálo se mně, že vidím DejaVu španělského hororu, který jsem bohužel neměl tu čest dosledovat právě díky tomuto stylu kamery. Ale jako horor uspěl, trochu jsem se i bál :) ()

abcdcsfd odpad!

Je mi špatně z toho když někdo krade cizí nápady (v tomhle případě komplet film...navíc jeden z nejlepších horrorů, který jsem za poslední dobu viděl - "REC")...tohle prostě amíci (ne)uměj. Navíc proč předělávat něco, co už moc vylepšit nejde a navíc hrozí dost velký riziko, že pohoříte...je to jako snažit se vylepšit západ slunce, Bethovenovu "Devátou", nebo guláš s pivem... ()