Je to trápne a zvrhlé, ale je to zábavné. Nemôžem si pomôcť, ale nasmial som sa požehnane (je síce pravda, že film som nepozeral sám, ale s partiou). Osobne však nechápem tú malú rolu Pamely Anderson (meno tejto ceckane je tak dobrým reklamným ťahom? ehm), je totiž dosť od veci. Pochvaľujem si však rolu Leslieho Nielsena. Niektoré scény sú skvelé, niektoré sú zasa pravý opak. Očakával som niečo oveľa horšie. Milé prekvapenie. Čistý priemer. 50%(15.7.2008)

Superhero Movie paroduje úúúúplně všecko - což je jeho silná a zároveň slabá stránka. Co je naopak jeho stoprocentní slabinou, to je Drake Bell v hlavní roli. Ten kluk mě fakt neskutečně vytáčel. Naopak doktoři Hawking a Whitby (Jeffrey Tambor) bavili nadmíru, takže ve výsledku nevyrovnaná a dokonale průměrná karikatura kultu superhrdinství (a všeho možnýho dalšího).(25.5.2013)

• duklak2

Ježišikriste, když jsem se na jaře tohoto roku dozvěděl, že vznikla parodie na Spidermana, tak jsem hodně dlouho přemýšlel, jak si může někdo dovolit zparodovat pavoučího muže, který měl velké úspěchy. Po velmi dlouhé době mě napadlo, že si zpříjemním sobotní večer nějakou parodií, ale nejprve jsem si přečetl nějaké recenze. A možná trochu překvapivě recenzenti tento snímek nezatracovali a říkali, že je to docela dobré. Parodie a v roce 2008? No potěš koště, pěknej úlet. A obsazovat nesmrtelného 82 letého Nielsena do tohoto filmu mi nepřišlo moc vkusné, i když na druhou stranu zde má jen pár "štěků". Silikonová sexbomba Pamela Anderson si zasloužila větší prostor, jestli se nepletu, tak je zde vidět jen asi minutku. Vůbec jsem tedy nepochopil účel jejího obsazení. Kde jsou ty časy Žhavých výstřelů? Hlavního hrdiny kousne vážka a zanedlouho se tak stává superhrdinou. Ušije si ne moc slušivý zelený obleček a jde zachraňovat svět:-). Vtipných scének je poskrovnu, ale místama jsou tak trapné, až z toho bolí oči a člověk chvíli přemýšlí, jak je vůbec možné toto natočit. Např. fekální scénky velmi nechutné. Správná parodie má přece stavět hlavně na vtipnosti. Ne? A já se zasmál jen u scénky, jak superhrdina zachrání babku před kamionem, ale ta je následně sešrotována v drtiči odpadků:-). Morbidní, ale povedené. Film je tak trochu i reklamou na google a youtube, protože superhrdina neustále na internetu vyhledává nějaké informace. Když se zamyslím, kolik si tenhle film zaslouží hvězdiček, tak ty dvě jsou akorát.(6.12.2008)

• choze

Zatímco konkurence už paroduje filmy sotva se vytasí se svými trajlery, Weinsteinovci s Davidem Zuckerem teprv objevují šest let starého SPIDER-MANA a Stephena Hawkinga a vrstvu usedlého prachu se snaží opucovat četnými vtípky o spotřební technice a internetu. Jak už se jim to osvědčilo, opět berou předlohu hezky scénu po scéně, přičemž u každé usypají něco ze svého skrz na skrz prolouhovaného pytlíku trapných scarymoviesáckých fórečků (mezi kterými se tradičně najde pár perel, mj. boží imitátor Toma Cruise) a nechají k tomu zatrdlovat xichty známé ze SM doplněné o ZAZovské veterány (Nielsen a odulý Robert Hayes).(1.12.2008)

Mezi průměrné parodie "Suprhrdina" zapadne naprosto v pohodě. Střídá nevtipné gagy s vtipnějšími, ale ani jeden z gagů není vrcholně "super", jak avizuje český distribuční název. Herecké obsazení je na tak průměrný scénář snad až příliš elitní. Jednou se tato parodie vidět určitě dá, ale škoda, že nápaditost si tentokrát vzala dovolenou. I u této parodie platí, že čím více máte nakoukáno divácky úspěšných filmů, tím více se budete bavit. 60%(29.10.2010)