Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

matezzz

Dopředu jsem si o filmu nic moc nečetl, jen pár komentářů, o to víc jsem byl překvapený. Čekal jsem trochu něco jiného, třeba, že půjde více o auta, jenže ty jsou v tomto snímku řekl bych na druhé koleji. Jde hlavně o příběh. Ten se z nenápadně začínajícího romantického vztahu mezi extra plachým Driverem a osamělou nádhernou Irene vyvine v krvavý masakr při cestě za odplatou. Nejvíc mě dostal skvělý výkon Ryana Goslinga, který skoro nemluvil, o to více se činil. Konec je pro mě docela neočekávaný, ikdyž jen z části. Alespoň to nebyl klasický hollywoodský happy end. Rozhodně vynikající dílo, které stojí za zhlédnutí. A ještě... vynikající soundtrack. ()

JaT

tento film mě nějak minul, ale kvůli kvalitě se na něj asi budu muset podívat znova :D edit: dobře jsem udělal. lahůdka. na určitý typ filmu je třeba mít správnou náladu ()

chelseaman22

Člověk slyší pět chválu na Drajf, tak si ho v neděli v noci pustí a nakonci filmu si řekne, že akorát to intro mělo nějaký spád. Koho baví čučet na rádoby drsňáka, jenž pouze pohledem vzbuzuje respekt? Prdlajz respekt, byla TO nuda. Ale hudba byla posazena eňo ňůňo. Buďme rádi, že máme Našeho nesmrtelného Drajvra. Post Skriptum: Taky mohl obměnit bundu z tržnice. 74% ()

Lamprea

Precizně natočenej snímek, každá scéna je slast pro oko. Kamera je úchvatná, co je ale ještě úchvatnější je soundtrack, který pomáhá vytvářet skvělou atmosféru filmu. A k tomu všemu předvádí Ryan Gosling vynikající výkon na který jen tak nezapomenu! ()

maxxxim odpad!

No, riadne spierdoleny film, len dúfam, že Ryan Gosling to nemyslel vážne s tou strojenou pózou, ktorá mu absolútne, ale habsolútne nesedela, hoci sa pohyboval, akoby ho sám Platón odkojil. ()

Skuby47

Přemýšlím, jak se mám k tomuto zvláštnímu sugestivnímu filmu vyjádřit. Skvěle natočený napínavý thriller, kterému po obsahové, režijní, herecké i hudební stránce nelze nic vytknout. Ale přímo mrazivá a u kladného hrdiny i zarážející a nepatřičná je brutalita některých pasáží. Hezky se na to dívá z klidu a bezpečí vlastního domova, ale běda, kdybychom něčemu podobnému měli čelit my sami. Je deprimující, jestli může takového, jinak docela slušného člověka k agresivnímu jednání vyprovokovat třeba jenom to, co viděl kolem sebe jako filmový kaskadér nebo jako mafiánský řidič. Líbilo se mi to, ale vyděsilo mě to. ()

Hafran

Atmosférický film, který se neúprosně blíží ke smutnému finále. Jak by se ale hlavní hrdina mohl zachovat jinak? A stálo by to vůbec za to? Geniální soundtrack podporuje perfektního Goslinga. ()

hopskulak

Drive může být obohacující studií superhrdinského mýtu (podobně jako třeba Shyamalanův Vyvolený), pokud se rozhodnete jej tak vnímat. Zajímavý text zde. Osobitá projížďka, jež má šanci se jednou stát klasikou. ()

SniperG1

Luxus, bomba, fascinující zážitek ! Jasný film roku a jeden z mých nejoblíbenějších snímků. Od začátku do konce nechybělo napětí, akce, emoce a neskutečná mrazivá atmosféra doprovázená nejlepším a nezapomenutelným soundtrackem!! Ryan Gosling jako drsný chlapík podal perfektní výkon to bez debat !! Viz. Easykk - Určitě doporučuji kino nebo HD, zbytek je bezcenný zážitek...100% ()

mr.kliky

příběhová linka stojí kompletně za vyližprdel a to naprosto se vším všudy, dlooouhými pohledy a úsměvy počínaje a dialogy konče. paradoxně ale zrovna díky tomu jsem si mohl bez emocí vychutnat chladnokrevné adrenalinované pasáže, vyšperkované vkusně použitou brutalitou, která zde ani v jednom případě nepůsobí prvoplánově a zpomalovačkami, které nepůsobí trapně snad poprvé od matrixu... zkráceně - absolutní vítězství formy nad obsahem ()

Motinski

Minimalistický triler s chladným Ryanom Goslingom ktorému by som dal kľudne aj nomináciu na Oskara. Jeho postava je záhadná, neviete čo od nej čakať, celý príbeh si berie z veľkej časti pre seba a ajkeď je zápletka jednoduchá, atmosféra ma prikovala k sedačke. To ako film graduje a pomalým tempom smeruje k bezchybnému finalé som pred vzhľiadnutím nečakal. Začiatočná naháňačka s policajtmi je grand opening medzi trilermi a po pravde ma v rýchlosti nenapadne veľa podobných filmov čo sa vedia tak silno zaryť divákovi pod kožu. ()

tatanapope

Film o řidiči, co pomáhá při loupežích z odvozem pachatelů. Jednoho dne potká novou sousedku a okamžitě se zamiluje a začíná to být čím dál, tím víc nezáživné, i když se děj vlastně teprve rozjíždí. Nevím no, nejvíc mě na filmu odradil asi ten řekněme ne úplně pravděpodobný děj: ,, Mistr řidič nejen dobře řídí, ale hravě zlikviduje sám třeba celou mafii nohou od židle,, O tom, že by se zamiloval tak rychle a i přes to, že sousedka ho v podstatě kopne do prdele sotva se vrátí manžílek a on kvůli nim bude riskovat basu a ještě zachraňovat manžela zcela zdarma, o tom jsem si taky ani na chvíli netroufala pochybovat :D . Zkrátka a dobře, děj byl tak krásně naivní, až mě to absolutně nebavilo. Viděno v rámci Season challenge Tour 2015 ()

LeoH

Lepších ***1/2 při plném vědomí, že si užívá hlavně první signální – městská panoramata, to je moje, muzika jak z nočního vysílání Radia 1 mi taky dělá ohromně dobře, ale hlavně ta slastná pomalost! Meditativní tempo jsem od filmu s tímhle názvem fakt nečekal, takže hned první „honička“, kde se víc poslouchá rádio a číhá ve stínech, než šlape na plyn, mě naprosto dostala. — Je fakt, že pomalých filmů o osamělých samurajích s pevným kodexem a neprůhledným vnitřním životem už tu byly mraky a tu a tam se povedly i líp (třeba Jarmuschovi) – Goslingův Řidič je neproniknutelný tak, až si k němu člověk-divák těžko hledá nějaké emoční pouto. Jenže co když je to všecko jinak, <(meta)spoilery> co když ten kluk dobře ví, že má uvnitř monstrum, a nechce ho pustit ven a všechny ty jeho pokrfejsy a striktní pravidla a zásadovost nemají chránit jeho před světem, ale svět před ním? V tu chvíli začne dávat úplně jiný smysl všechno, i ta extrémní brutalita, i ty marné pokusy o malé středostavovské štěstíčko a až příliš charakterní chování k cizí manželce, i výtahová scéna (poslední ukradená chvilka vřelosti, než se bestie ukáže před Irene, protože tím okamžikem všechna vyvzdorovaná čistota mezi nimi dvěma končí), i závěr, který najednou vůbec nevypadá ani jako náznak happyendu… </(meta)spoilery> Pak už člověku tolik nevadí, že mafiánská i závodnická linka jsou jen tak ledabyle nahozené – film má najednou dost obsahu i tak. Z těch kvant módně emocionálně vyprázdněných bijáků nového tisíciletí je tenhle první, u kterého mi ta emocionální vyprázdněnost dává docela dobrý smysl. ()

Lachtaan

Patřičná řežba obohacená o výborného herce na vzestupu Ryana Goslinga. Rychlá auta, záživná akce, patřičná brutalita i překvapivě příjemná Carey Mulligan. Jeden z těch akčních filmů, které jsem si užil, ale v porovnání s řežbami jako jsou Expendables či The Raid i povedené souhře akce a dramatu jménem Drive cosi chybí. ()

BROKEN_

UPOZORNĚNÍ! TENHLE FILM NENÍ PRO KAŽDÉHO. Už dlouho jsem neviděl tak skvěle natočený film. Má to neskutečně precizní kameru, která je SKVĚLÁ. Režie bezchybná. Po prvních pěti minutách jsem věděl, že mě to chytne. A chytlo mě to. Po dvaceti minutách jsem si to zamiloval. Ta chemie mezi Ryanem Goslingem a Carey Mulligan byla tak neskutečně podmanivá, že se nešlo neusmívat se. Ryan se pořád jen usmívá a vy mu to žerete. Gosling je zkrátka frajer. Celý děj může být trochu předvídatelný, ale to zpracování je dokonalý. Audiovizuální stránka je to, v čem je film v dnešní době jeden z nejlepších. Akční scény výborný. Úvodní honička neskutečně podmanivá, ale je to oproti tomu co přijde potom jen šálek kávy. Plus adrenalin tady funguje velmi dobře. Hudba lahodí k uším, a k daným scénám, to perfektně pasuje. Od poslední třetiny filmu jsem trochu čekal víc, ale tohle mi přijde správný, i když bych měl nějakou tu výhradu. Kdybych si měl vzpomenout na scény z filmu, tak určitě řeknu: scéna ve výtahu, kdy Ryan odsune Carey na bok, nakloní se k ní, ztlumí se světla, a políbí ji, a hned potom co přestanou, světla se rozsvítí, to bylo geniální. Dále přestřelka na pokoji, celý je to ve slow motion, dokonalý. Zkrátka je to perfektní film, který ale nesedne každému. Já si to ale zamiloval. ()

UhLee

(9/10). Musím říct, že nejvíce z celého filmu se mi líbilo intro. To bylo velkolepé. Práce s hudbou a scénami.. Mistrovská práce. A rozhodně jsem netušil, že Ryan je tak skvělý herec. Šel z něj vážně strach, jak vyfuckoval toho týpka na baru. Škorpion dostal všechny hnusné a zkažené žáby! ()

žvanimírek

Gosling je skoupej na slovo jako Eastwood v době své největší slávy, za celou stopáž řekne přibližně asi tak 3,5 věty, které ovšem zazní v pravý okamžik!! A to je podstata, která dělá z Drivera delikátní záležitost. Vše ve filmu je načasované na vteřinu tak, jak by mělo být. Gosling vypustí větu z úst, kdy se to od něj očekává, hudba podkreslí okamžik přesně tehdy, kdy to divák potřebuje, krev a násilí se na obrazovku vydrápe také "na čas", jen snad ten "kiss" ve výtahu přišel lehce mimo timing. ()

Sfinkter

Nakonec se díky Goslingovi stavím za maximální hodnocení. Snímek opravdu zvláštní, elektronická hudba nemusí každému vyhovovat, co hodně překvapí je brutální násilí bez jakýchkoliv servítek. Hodně stylová jízda, u které někdo bude skřípat zuby nudou, ale já jsem si ji užil do poslední klapky. Závěrem velký dík CSFD, která konečně uspořádala promítání zdarma i pro brňáky. Fajn věc, i přes nedýchatelný vzduch v sále. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky