Během řádění hurikánu Katrina zachrání neworleanský policista Terence McDonagh (Nicolas Cage) trestance ze zatopeného vězení, ale sám si poraní záda a vytvoří si závislost na utišujících lécích. V průběhu následujících šesti měsíců si však vypěstuje i závislost na drogách, hlavně kokainu, který získává z policejního depozitu. Také mu k němu dopomáhá prostitutka Frankie (Eva Mendesová) se kterou udržuje partnerský vztah. I přes tuto stinnou stránku své osobnosti je Terence jedním z nejlepších místních vyšetřovatelů a je povolán objasnit pětinásobnou vraždu senegalské rodiny. Stopa vede k vůdci drogového gangu s přezdívkou „Velký Fate“ (Xzibit). (Česká televize)

-henry-

Takhle si představuju zfilmovanej komiks o fízlovi na speedu. Nekompromisnost, vtipnost a nějaký to umčo. Existuje takovej? Nebo ještě jinak: geniální komedie - tak neskutečná až může být pravdivá. PS: nenechte se zmást oficiálním "krimi, drama" ani americkým plakátem, Herzog na to šel po svym ;) PPS: a velmi dopořučuju promítat ve skupině, individuálně to slabší povahy nemusejí unést ;) ()

aik

Zatím jsem sice neviděl Poručíka s Harvey Keitelem, který měl být pro Herzoga inspirací, ale tohle se mi hodně líbilo. Nekompromisní svinský policajt, co by pro fajfku cracku podělal kohokoliv, je v podání Cage postavou, která jde natvrdo proti všem zajetým stereotypům a nutno říct, že právě Cage si tuhle polohu naplno užívá. Už pár let jsem ho neviděl hrát v takové formě. Když k tomu připočítám několik nezapomenutelných scén včetně jedné, která je pro mě osobně asi scénou roku (sjetý Cage s hláškou na rtu: "Jeho duše stále tančí.") jsou to solidní 4*. ... K plnému hodnocení mi tu, ale chyběl větší tlak na nějakou hlavní dějovou linku a i ten happy end je trochu diskutabilní. ()

snek49

S Nicolasem Cagem je to jako na houpačce. Jednou je nahoře, jednou se pohybuje nad propastí a natáčí několik filmů ročně, které většinou za moc nestojí. "Špatnej Polda" je naštěstí jeden z těch lepších. Cage tady hraje policistu, který má při jedné záchraně pochroumaná záda a svou bolest léčí léky a také drogami. A zahrál to excelentně. Cage jako za starých dobrých časů, který si film ukradl pro sebe. Je prakticky stále v záběru a role zkaženého a neustále zfetovaného policisty, který je v daném okrsku kapacitou, zvládá na jedničku. Příběh nám nepřináší zrovna originalitu, ale i tak se nenudíte a spíš máte radost z toho, že Cage ještě dokáže hrát... ()

VvV14

Nedokážu si to představit v digitální verzi. Ale na tom festivalu to sedělo asi jako prdel na hrncu. Pro mě to je vážně zážitek a velice povedený film. Cage mě dost bavil a i když film obsahoval spoustu zdlouhavých scén bez mluvení, kamerové záběry při tom použité nedovolili divákovi odpoutat pozornost. Ani na malou chvilku jsem se nenudil a proto si zaslouží můj obdiv a 5* samozřejmě :) ()

vetsinezobri

Ze začátku pomalejší, ke konci to začne příjemně šlapat. Postavu Cage, kterou mu ze začátku moc nevěříte, začnete žrát na konci se vším všudy. Nadšenci Die hard II poznají otce a nadřízeného hlavní postavy, což pro mě osobně bylo příjemné. No a konec ve stylu "s pravdou nejdál dojdeš" byl super. Jsem rád, že jsem se nenechal odradit tou celkem nudnou první půlkou. ()

Stanix

Celkem koukatelný příběh zdánlivě nespojitého děje, který ovšem končí přinejmenším překvapivě. Čekal bych že to skončí "totálkou", ale takhle to v podstatě konec ani nemělo. Velkým omylem byly stupidní amatérské záběry rádoby halucinogenních "plazích" výjevů, které se minuly účinkem. Cožpak pan Herzog neviděl Trainspotting? Ale i přeze všechny nedostatky bych řekl, že byl film zábavný, a že Nicky do starého železa rozhodně nepatří. Jen by si měl líp vybírat do čeho jít a do čeho nikoliv. ()

Hisnuklusi

Až na moc nevyplněnýho prostoru, kdy polda chodí od ničeho k ničemu a divák sám vlastně pořádně neví, o co mu jde, to byla naprosto skvělá podívaná. Celou dobu jsem doufal, že to bude ještě chvíli pokračovat, prostě jsem chtěl, aby to nikdy neskončilo. Takovej film na kterej bych se dokázal dívat třeba 4 hodiny. A že tam polda vlastně nic moc neřešil, mi nakonec nevadilo, protože se na něj pořád valily nový a nový problémy, který postupem času prostě začít řešit musel. A asi v půlce filmu už divák opravdu nevěděl, o co mu jde a o to to bylo všechno lepší. Protože polda vytvářel určitou nejistotu v tom, co se zrovna stane a proto celá druhá pulka filmu pro mě osobně skrývala překvapení za překvapením. No prostě fajn film. Mně se to moc líbilo. Budu muset ještě pro porovnání mrknout na original. ()

Britt

Hodně zajímavé. Místy opravdu 'na drogách'. Cageovi musela být role psaná na tělo neboť si neumím do ní představit nikoho lepšího. Soundtrack svěle podbarvoval atmosféru. Jsem rád, že se čas od času něco podobně 'černohumorně-zvláštně-pomalejšího-na masy neútočícího' objeví. Musím už si konečně doplnit Herzogův Rescue Dawn. ()

DavidWebb

"Čo robia tie posrané leguány na mojom stole?"-/-"Aké leguány? Žiadne leguány tam nie sú."-/-"Ako že nie. A čo je to, leguány nie?" Píše sa rok 2009 a Niklas Cage sa doopravdy ešte aspoň snaží hrať. Videl som tento filmík včera v TV, tzn 5 rokov po dátume jeho vzniku a TV je miesto, kam tento flik patril pravdepodobne už vtedy. Pravda je, že v tom čase to mohlo mať predsa len okolo seba väčšiu gloriolu, aj vďaka Eve Mendes. Pravda je, že na Zlého poliša sa dá pozerať v zásade bezbolestne a v mojom prípade aj s úžasom. S úžasom z toho, že Cage ma dokázal ako herec naozaj zaujať. Pretože v žánri krimi/drama ma jeho postava neskutočne zabávala a stále som bol zvedavý ako sa zo svojho ďalšieho (ešte väčšieho) prieseru vymotá. Určite hádam aj zo 10 minút som rozmýšľal, ako do tohto fliku zablúdil Val Kilmer. Nie preto, žeby to bolo zlé. Ale pretože bol na obrazovke dohromady koľko - asi 5 minút? Možno ani to nie. Najväčší problém mám s tým, že neviem nájsť nič, za čo by som 70% zaokrúhlil na 4 hviezdy. ()

Wabia

Nope... pokud by to neměl být remake filmu vysoce kvalitou přesahující tento, možná bych byl spokojenější. Ale vážně ne. Chybí atmosféra. A nicholas fucking Cage vážně není Harvey Keitel. Hvězda navíc za scénu s tančící duší :-) ()

L3G1ON4R

Pěkné podání zkorumpovanýho fízla od Nicolase. Né že by to byl zrovna výkon na který jsou diváci zvyklí, ale upřímně potřeboval něco lepšího od poslední pecky Obchodník se smrtí, totiž s ničím lepším od té doby nepřišel. Za to Eva Mandes jede pořád stejnou linií, a proto mě vůbec nepřekvapila, škoda ;o[ Pěkná story kde se všechno točí kolem jednoho poliše, jenž se mu zamotává kariéra, ale i osobní život do větších problémů než očekával. Nebyl by to osud chtěl, kdyby se věci nezačali obracet k lepšímu. ()

Pauliee

No ja som videl aj originál s Harvey Keitelom. A mňa veľmi neočaril pôvodný Bad Lieutenant, ale ten film mal niečo do seba. Už určite len kvôli famóznemu výkonu Harveyho Keitla a réžii Abela Ferraru. A okrem iného aj kvôli ratingu NC-17, ktorý nájdeme len pri malom množstve filmov. A na remake som sa celkom tešil a mal som vysoké očakávania. Tie sa mi síce nenaplnili, ale ani som nebol veľmi sklamaný. The Bad Lieutenant drží nad vodou celý čas výkon Nicolasa Cagea. Neveril som mu, že by to dokázal zahrať takto dobre, ale Nicolas po páru zlých filmov sa dostáva podľa mňa znova na výslnie. Začalo to filmom Knowing cez tento film a bude to pokračovať v Kick-Ass a The Sorcerer's Apprentice. Ale späť k filmu. Scenár je celkom dobrý, ale najviac mi vadila réžia. Tá ide presne podľa vyšľapaných chodníčkov, nič nové neprináša, žiadne čo i len malé experimentovanie, ide presne podľa scenára a tak mi to pripadalo trošku plytko. Nebyť tak Cagea, ale nejakého neznámeho herca bez skúseností tak by tento film mohol dopadnúť oveľa horšie. Ja sa zľutujem, chcel som tomu dať 3 * ale nakoniec som sa rozhodol pre slabšie 4 *. ()

Mr.Roman

Konečne väčšinou dobrý Nicolas Cage (smiech nasilu a pod. nabudúce prosím obmedziť) a remake, ktorý ma dokázal veľmi, dá sa povedať, že aj milo, prekvapiť. Hlavne v tom, že si Hercog vykročil vlastnou cestou a ponechal si len niektoré charakteristické body originálu. Dalo by sa povedať, že Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans je iným uhlom pohľadu na veľmi podobné udalosti, nakoľko ho však ocenia neznalí originálu nedokážem posúdiť. ()

Cortesz

Spíše hodně ukecaný film, přivítal bych více akce. Ovšem co z toho filmu dělá to, proč jsem se na to koukal a skvěle bavil je Nicolas Cage. Je sice pravda, že tento týpek vleze do každé kraviny, kterou mu nabídnou, ale on to vždycky pozvedne o nějakou tu úroveň vejš a zde se nám vrátil starej dobrej Cage, kterej předvedl, že je sakra dobrej herec. Samozřejmě, že to na plný počet není, protože tento snímek má zbytečně dlouhou stopáž a kopu nudných míst, ale čtyři * dávám bez jakékoli připomínky. ()

Soubi

Nicolas Cage v návratu na vrchol s rolí věčně sjetého cajta s neuvěřitelným úsudkem a štěstím. PS: Střel ho ještě jednou... :D ()

Mincek

Neuveritelne, Nicolas to dokazal a konecne sa upisal ulohe, ktora nie je pre deti, pre vyznavacov ceckovych zbytocnosti a hlavne je vyborne zahrana.. Fuckovanie Nicka dvom dochodkynam pri vypocuvani nema chybu! Je fucking nekompromisna, drza a zaroven vtipna a dobre zahrana :) Film nenudil, ma celkom dobry spad, akciu, hlaskovanie jedna radost a krasnu Evu Mendez. ()

MarsVl

Cage je pro mě takový neidentifikovatelný herec , pořád nevím jestli ho zařadit mezi herce se kterými filmy vyhledávám nebo ne. Tentokrát se mi nelíbil. Val Kilmer téměř nebyl ve filmu, což mě zklamalo. Děj celkem slušnej. Průměrnej film 3* ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)