Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Arachneuss

Hrozně je mi Liebesmana líto. Ať už tempo filmu šlape sebelépe, akce je kulervoucí a herecká esa na place ze sebe ždímají emoce na maximum, tak s ním každou chvíli brutálně vymrdá scénárista. Jedna věc je vlastenecký popkorn (Indepence Day), druhá militaristická šaráda s účelem získat nové rekruty. ()

3DD!3

It's propaganda. Dej se k americkým mariňákům protože jsou to ti nejlepší chlapi na planetě a John Wayne je na ně hrdej. SVĚTOVÁ INVAZE je guilty pleasure. Přes idiotský scénář, plný patosu tu máme zatraceně efektní akci, výbuchy, střelbu a záběry na nádherně rozbité Los Angeles. Srovnání s Crysis je rozhodně na místě. Jenom tu chybí nanooblek. Aaron Eckhart jako "pan štábní seržant" je takový Ten armádní Ježíš s lidskou tváří, který dělá nemožná rozhodnutí a je "hrdinný". Ostatní vojáci jsou tu od toho, aby (za něj) umírali a nebo s ním šli ještě do jedné poslední akce. Ano až takové klišé to je. Jenže to nevadí (vlastně je to neskutečný zdroj zábavy a úsměv z tváře téměř neslézá), navíc to všechno vypadá a zní tak dobře - Bryan Tyler moc pěkně podbarvuje hrdinské žvanění i kulometnou palbu. "Brzy zase budeš surfovat Simmonsi." ()

Hitman_47

Zklamání... obrovské zklamání. Ozbrojen právě přečteným Nietzscheho "Soumrak model, čili Jak se filosofuje kladivem" jsem si to nakráčel do kinosálu, očekajíc konverzační drama na pozadí nějaké bitvy... něco ve stylu 45 minut uvedení do děje a pořádného rozebrání všech přítomných postav, poté 5minutovou přestřelku, po níž si všichni vojáci sednou do kruhu a budou se bavit o svých pocitech, protože každý mariňák musí mít doktorát z psychologie, aby mohl narukovat... jinými slovy přesně to, co slibovaly trailery.... KURVA ŽE NE ! Ono stačí napsat, "vzpamatujte se dementi" ! Tenhle film je ideální pro dementní hovada, které mozek zapomněly v děloze své matky (já ho tam sice nezapomněl, ale občas ho odložim stranou :). Jako sorry, ale Battle LA je jeden z mála filmů, který dostál tomu, co slibovaly trailery. Je v tom filmu hodně akce (ta na dálnici je jednoznačně nej), pořád někde něco vybuchuje a mariňáci tu trousí hlouposti a vlastenecké žblepty. Ideální no-brain blockbuster pro první odkop sezony... ne ta největší pecka, ale více než uspokojující ! (pozn.: kdyby měl někdo problém s tímto komentářem, tak se mu omlouvám, děsně mě bolí zub a nevzal jsem si ještě prášky... tak) ()

Le_Chuck

Sterilita a chaos. Aj shaky-cam má definované mantinely. Roztrasená nebola len ruka kameramana a pero scénaristovo, ale hlavne pokyny režisérovie. Liebesman možno ždímal svoje skilly na maximum, ale nemá na to (na rozdiel od suseda z Joburgu) aby vypľul jediný nápad. Za výsledného šmudlu by som ho doživotne zavrel točiť reklamy na tenisky. Dynamika dobrá, gradácia nulová. 50% ()

Kaka

Neuvěřitelné, jak Liebesman zmáknul celý projekt. S relativně malým rozpočtem natočil neskutečně monumentálně se tvářící (název, trailer, plakáty) a přitom velmi skromnou scifi, plnou velmi působivých (celky, panoramatické kamerové nálety ala Bay) vizuálních efektů a naprosto kulervoucí akce. Emzáci sice nejsou tak cool jako v jiných filmech, ale o ně tu kupodivu nejde až tak moc. V podstatě je to mix všech možných snímků a každý si vezme přesně tolik porce toho svého, kolik se mu zrovna zachce. Nechybí patos, emoce, akce, výtečné ozvučení, hlášky, sympatičtí herci, heroismus, zkrátka vše co od takovýchto kousků čekáme. Chybí rozpočet na ještě větší inferno, na druhou stranu režisér přesně věděl co dělá. S větším rozpočtem už by to nebylo to roztomilé pomrkávání na filmový svět, ale pořádný průser. PS: Stále nejlepšími mimozemšťany (filozofie, zpracování) zůstávají ti z Independence Day. ()

Lavran

Kdyby byla Světová invaze krátkou a intenzivní videohrou (nejlépe FPS), možná by byl všechen ten ideologický a propagandistický balast snesitelný. Stačí se ostatně podívat na úspěšnou sérii Call Of Duty: Modern Warfare, kterou je sice možno chápat jako relativně nepokrytý náborový „trenažér“, ale kontroverze vyvolává ze zcela jiných důvodů. Světová invaze nicméně a bohužel získala podobu filmu, a to navíc takového, že při snaze o jeho uchopení je problematická už sama otázka jeho autonomie coby filmového útvaru. Představuje výtečný doklad situace, kdy přejímání prvků jednoho média vede k oslabení podstaty druhého - v tomto případě potlačení "filmovosti" filmu videoherními mechanismy. Podobnost s videohrami, resp. s přímočarou strukturou stříleček a jejich pravidly, je bezmála fascinující. Jednotka vojáků (složením rasově co nejpestřejší) se v úvodních minutách bojového nasazení (tj. v první misi, které předcházelo efektní intro letu ostřelovanou helikoptérou) setkává pouze s mimozemskými pěšáky. Ze začátku mají veliký problém se zneškodněním byť jediného vetřelce. To je pochopitelné - zbraně ještě nejsou dostatečně vylepšené, chybí informace o mimozemské anatomii atd. (Za zmínku jistě stojí i fakt, že mimozemšťané jsou naprosto odosobnění, není o nich nic zásadního řečeno, zkrátka slouží čistě jako spouštěč kolektivního hrdinství, prostě nepřítel a dál už nic.) Jak naši hrdinové postupují v příběhu/hře kupředu - přes řadu klasických dílčích úkolů typu doprav osoby z bodu A do bodu B v neporušeném stavu a v určitém čase, vyčisti nemocnici/policejní stanici/rodinný dům, braň autobus/most, zneškodni nepřátelského drona, prostřílej se barikádou, infiltruj nepřátelskou základnu - setkávají se se stále dokonalejšími a lépe vybavenými protivníky, kterým úměrně ubývá inteligence. Celý film - nepřekvapivě - vrcholí efektním a náležitě hloupým finále, v němž obklíčená hrstka přeživších bojuje proti kolosální přesile, přičemž má v určitém časovém limitu zaměřit řízené střely země-vzduch na nepřátelské řídící středisko, které ovládá všechny zautomatizované jednotky v širokém okolí. Zvrácenou sílu ideologie stvrzuje skutečnost, že mariňáci netriumfují nad nepřítelem ani tak prostřednictvím technologie, svých zbraní, ale spíše díky své morální průzračnosti - svému odhodlání, srdnatosti, pospolitosti a smyslu pro povinnost. Neznají oddych, neznají selhání. Jejich kojnou jsou hvězdy a pruhy. Ano, patos k válečným filmům patří, ale naivní a obludně nadsazený způsob, jakým je ve Světové invazi diváctvu servírován, probouzí výhradně trpký smích. A to že je film nahlížen optikou cínových vojáčků, by pro jeho tupost (Ach ty dialogy!) a manipulativnost – nehledě na řemeslnou preciznost a jistou míru stylistické důslednosti - nemělo být omluvou. Jak by řekl John Wayne: "That'll be the day." ()

Falko

Viem, ze ma ukamenujete, ze ako som si mohol dovolit dat takemu filmu az 100%, ale cely film som v kine premyslal a hladal dovod, preco by som mu mal dat menej, nez 5 hviezdiciek. Teda dal by som mu 4 jedine vtedy, ak by som si ho stiahol a sledoval na pc, ale v kine bol zazitok omnoho väcsi vdaka zvukovym efektom a ja som neprisiel hladat chyby, blby scenar, alebo este blbsie dialogy, ale zabavu a boj proti zlym mimozemstanom, ktory bol podla mna velmi slusne natoceny, teda cakal som, ze to bude omnoho slabsi film. Dnes som zvedavy, o kolko je slabsi SKYLINE (2010), ktory som zatial nevidel. Nevadili mi ani vecne trasuce sa kamery, skor naopak, zobrazuje to chaos v danej situacii. Potesila ma aj Michelle Rodriguez, ktoru som si v takejto ulohe zapamätal hlavne z AVATARU (2009), jej tie ulohy v armade proste sedia. Takze ci uz su to vojnove filmy zo skutocneho zivota, alebo sci-fi filmy na styl DNA NEZAVISLOSTI (1996), VOJNY SVETOV (2005) alebo DISTRICT 9 (2009), vzdy ma budu bavit a pokial budu natocene takymto stylom, nebudem sa bat im dat kludne i 100%. ________ Aaron Eckhart - (Seržant Michael Nantz) +++ Michelle Rodriguez - (Seržant Elena Santos) +++ Ramon Rodriguez - (Druhý Poručik William Martinez) +++ Cory Hardrict - (Kapitán Jason Lockett) +++ Ne-Yo - (Kapitán Kevin Harris) +++ James Hiroyuki Liao - (Kapitán Steven Mottola) +++ Bridget Moynahan - (Michele) +++ Joey King - (Kirsten) +++ (Videl v kine 19.04.2011)+++ ()

viperblade

Komentář bude obsahovat SPOILERY! Tak Američané opět natočili film, ve kterém nás ostatní, méně americké občany ujistili, že kdyby náhodou zde přistáli emzáci, neměli by, díky patriotství a hrdinství amerických vojáků, vůbec žádnou šanci na převzetí naší planety. Takhle by se dal shrnout tento téměř dvouhodinový film, který mi utekl překvapivě rychle (překvapivě píšu proto, že místy jsem se nudil, akce nebyla moc vyvážená) ale jinak jsem se (ne)překvapivě dost slušně pobavil. V dobrém slova smyslu. World Invasion je poměrně vydařený kříženec Dne nezávislosti a Black Hawk Down, který si z obou filmů bere jen to lepší, ale nevyužije to vše tak, jak by měl. Místy mě dost štvala kamera (když neumíte pořádně pracovat s roztřesenou kamerou, tak ji nepoužívejte, prosím) a sem tam mi chyběl nějaký silnější moment. Ale jinak tenhle biják šlape jako hodinky. Možná na mém zážitku má podíl i kino, protože si dovedu představit, že na domácím kině by to určitě nemělo takovéto grády. Eckhart a Rodriguez ok, Liebesman by za pár let mohl být opravdu skvělý akční režisér. 80 %. ()

castor

59 %? Ale no tak.. Je sice pravda, že děj není ani zdaleka chytrý a že akce je prakticky neměnná, je jí hodně, ale nemá nějaké zásadní vrcholy.. ale ani pády (když pominu trochu těžkopádnější noční návrat na vypálenou základnu). Nechybí pravý americký patriotismus, emoce, klišé, patos.. vše je nalajnované podle pravítka, podle amerického pravítka. Malým capartům se tu uprostřed akce zavazují tkaničky, nebo se vyjmenovávají jména a hodnosti padlých vojáků a následně dojde takřka k líbačce s bráchou mrtvého vojáka. Prostě vojenská vymejvárna á la ukážeme těm parchantům, že na US Army si nikdo nebude dovolovat. Herci jsou průměrní, Michael Peňa a Michelle Rodriguez možná až otravní. Když se tu mluví a nestřílí, tak to hodně skřípe. Přesto mě výsledek neurazil, nezklamal. A jak říkám, vadit může hlavně to, že akce nemá nějaké zásadní momenty, za které by divák mohl dávat další palce nahoru, tvůrci nás prostě oťukávají, napínají, ale dál už nevkročí. Přesto je akce natočená na výbornou. Divák je v první linii, vše je osobní, fyzické, intenzivní. A tak to má být.. Jo, a mimochodem se mi Světová invaze zamlouvala víc než třeba nedávný a tématicky podobný District 9 nebo Čtvrtý druh. 70% ()

D.Moore

Černý jestřáb sestřelen potkává District 9 a Den nezávislosti. Náramné klišé přitom číhá na každém rohu. Skupinka vojáků (velitel "s minulostí", jeho bílí, černí i žlutí muži, kteří, aby se neřeklo, mezi sebe vzali i ženu-pilotku, jež toho "náhodou" dost ví, a samozřejmě pár dospělých i dětských civilistů) se řeže ostošest s mimozemšťany, kteří připomínají mechanické Predátory s inteligencí chovanců ústavu pro vesmírné idioty. Děje se to velmi efektně, ale bohužel zcela nedramaticky a prázdně. Kvůli hloupému scénáři jsem totiž postavám nevěřil vůbec nic. Velká chyba a škoda v jednom. Přitom určité scény jsou vážně dobré, jen to chtělo být více originální a méně krást. Takhle jsou z toho dvě a půl průměrné hvězdy. ()

kulyk

Okolní kosmos je přeplněn imbecilními hominidy. A protože každý emerikančyk zhasne tuze rád pro civilizaci a maminčin jablečný páj, nemají šanci. Akční motanice po štatlu, dá se vidět. Lítátka, střílétka, děťátka. ()

Niktorius

Pořád čekám na ten den, kdy i mimozemšťani konečně pochopí, že centrální plánování a centrálně řízená invaze na jinou planetou vedou nutně do záhuby. ()

PinokKio

Jako sci-fista jsem k Světové invazi vzhlížel trošku s respektem, ukázky vypadaly nadějně, ovšem jméno režiséra ve mně zase naděje na zázrak dost tlumilo. Na projekci jsem tedy šel s tím, že si užiju něco emzáckého slizu a popcornové zábavy. Prvního jsem si užil, druhého ovšem nikoliv. Nejen že film postrádal nějaký smysluplný scénář, on hlavně žádný neměl. Prostě k nám kluci vesmírný spadli a hrdinové s pruhy a hvězdami, co mají mindrák, jim šli nakopat prdel. Občas se zastavili, aby si vylili srdíčko nebo aby pomohli nějaké figurce zabloudivší sem z jiného filmu ven z tohohle marastu. Ještě že z počátku skoro nezničitelným a pekelně rychlým mimozemšťanům po pěti minutách došly všechny síly a začali se plahočit či po jedné ráně padat k zemi, jinak by se kluci americký snad k tomu konci jejich invaze ani nedostali. SI je film plný klišé a s minimem logiky. Ale naštěstí je v něm veterinářka .. tu a španělskou inkvizici (které jsem si kvůli svému vybojovanému místu ve třetí řadě u kraje nevšiml) bych tady rozhodně nečekal. ()

Ded@M@tes

Sci-fi, které určitě zas tak diváka nezklame. Upřímně jsem čekal víc co se týká o ´´jinou civilizaci´´ a chování na naší planetě. Nic méně má film dobrý spád a nějak zvlášť nenudí, jen škoda menší fantazie a nevyužití pro větší nadupanou akci. ( Hodnocení: 6/10 ) ()

Spooner

Jeden z těch filmů, který se daj nehorázně setřít a strhat kvůli své stupiditě a militarismu. Když ale přijmete pravidla hry, tak si to nehorázně užijete. Já totiž potřebuju čas od času vidět film, ve kterým namachrovaní američtí mariňáci kosej emzáky a stačej přitom trousit vlastenecké hlášky a zavazovat dětem tkaničky u bot. Akce je tady navíc opravdu hodně povedená a i díky neustálemu "dokumentárnímu" klepání máte místy pocit, že jste fakt s nimi na bojišti. Celý to navíc, díky tomu že se tam furt něco děje, rychle uteče a Aaron Eckhart je opravdovej drsňák. Bohužel to má i pár chyb, které se tomu rozhodně vyvrátit nedají. Nulový příběh jsem ještě ochotný filmu prominout, ale ty naprosto debilní dialogy a totálně nezajímavý postavy (kromě Eckharta), který se mi navíc místy dost pletly, už odpustit nemůžu. I tak se jedná o tu správnou militaristickou sci-fi zábavu, kterou buď budete milovat nebo nenávidět.70% ()

Wacoslav1

Ale jo místama je to celkem zábava. Jinak na svoje poměry přiměřeně tupý film, který kdovíjak nenadchne, ale má to celkem tempo. Je prostě třeba neřešit logiku a jenom se pobavit.50% ()

Davies182

Takhle se mají střílet emzáci! Liebesmana ani nezačla bolet zadnice od režiserské sesle, a už servíruje jeden z nejlepších blockbusterů začátku letošní sezóny. Ono ale jak se to vezme... Funkci odreagování po nezáživném dni v kanclu plní snímek na výbornou. Akce není ani tak dravá, jako spíše autenticky nep-p-přehledná, všude létají hloupé hlášky a amerikanismy, patos si podává ruku s rádobymonumentálním soundtrackem. A přesto se mi to dost líbilo, i když na druhou stranu ne zase tolik, abych tomu dal víc než Skyline - což bylo oproti Světové invazi béčko jako řemen. Každý film mě něčím zaujal, každý má něco, co ten druhý ne, a... a..! Je to holt těžké - prostě lepší tři, plus komentář odesílám se silným doporučením návštěvy kina. ()

gogo76

Vedel som o čom to bude i aké to bude. Hromada hrdinských rečí, salutovanie pred americkou vlajkou a hrdinské činy ...jednoducho všetko čo by film, ktorý chcem vidieť mať nemal. Kvalitne natočená akcia to všetko nejako vyvážila a pri mnohých scénach si divák praje aby akcia pokračovala, pretože väčšina dialógov je vážne otravná. Tvorcovia v bonusoch na dvd veľa rozprávajú o tom, ako chceli vytvoriť mimozemšťana, ktorý by tromfol votrelca...Ja si ale nemôžem pomôcť, ja vlastne ani neviem ako vyzerali, často sa obrazovkou iba mihli. Zábery na nich sú krátke a mladšia dcéra, ktorej som to dovolil pozerať práve kvôli mimozemšťanom, tiež nadšená nebola. Tesne pred koncom sa ma pýta:" Tati, už bude koniec?", a ja na to, že už by mohlo, pretože tých hrdinských mariňáckych rečí mám po krk. Vystrihnúť tak 10 minút priblblých dialógov ako napr. "si najstatočnejší mariňák akého poznám " a podobne , tak by som možno hviezdu pridal. Takto len úbohý priemer. 50%. ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání