Námořní seržant Michael Nantz slouží v armádě už dvacet let. Při poslední akci v Iráku ale přišel o celou jednotku a povídá se, že to byla jeho vina. V důsledku toho se chystá odejít do výslužby. Ještě má ale dokončit výcvik poslední skupiny budoucích mariňáků, kterým se nemohlo přihodit nic horšího, než že budou bojovat s nepředvídatelným a vysoce nebezpečným nepřítelem z vesmíru. Získání profesních ostruh se změní v takřka sebevražednou misi. Vědci totiž zpozorují na oběžné dráze shluk blížících se meteoritů, z nichž se ale po jejich dopadu do oceánu stanou útočné vesmírné lodě. Z moře začnou vystupovat mimozemská monstra, která likvidují vše, co jim přijde do cesty. Během několika málo hodin se všechny důležité přímořské metropole promění v ruiny a Los Angeles se stává posledním místem možného vzdoru. (TV Nova)

Xmilden

Vypni mozek. Vypni mozek. Vypni mozek. Nepomůže ani když si to člověk řekne 100x. Jonathan Liebesman se po poměrně z jeho strany opatrném začátku ke konci začne překonávat. Patos by tolik nevadil, ale ty dialogy. Když se Aaron Eckhart asi poosmé zeptá kohokoliv jestli je v pohodě, tak už se musím smát. Hlavně když vyjednou tím autobusem a on se přesto zeptá pasažérů jestli jsou všichni OK. Po stránce akce ovšem není režisérovi co vytknout, to teda musím uznat. Krásně nepřehledná, autentická, kam se hrabala například Zelená zóna s Damonem. Ale nemůžu tomuto filmu dát více bodů. Protože objektivní hodnocení je: Akce 80%, zbytek filmu 10% nebo-li odpad. Takže budu hodnej a dám filmu za 40%. ()

Arbiter

Když má člověk po projekci rozmazané vidění, vysoký tlak a jeho přirozená labilita se dostala za hranice bezpečnýho průměru, není to dobře. Předlouho tomu, co jsem měl nutkání rozbít si hlavu dlažkou za histerického smíchu a plakat. Toto můví, je obrovská srajda. Doufal jsem, že se budu při pro-american dialozích smát a v akci bavit. Nou. Když se mluví, je to obrovsky špatně. Hrůza a k tomu nudná. Člověk je až zmatenej, když vidí výborně charismatické herce jako je Eckhart sypat z pusy hovadiny typu gigant. Proč se jedna ku jedný střídá akce a nábor / smutně ukecané chvile? Kdyby s tim přestali už na začátku slibuju, že bych do tý náborový stanice zašel! Patetická, nudná, epileptická blbost! Veterinářky s povolením blbě kecat, nehospodárný alieni kterých je málo na to, aby smetli lidi, ale spotřebujou vody, že klesá hladina oceánů (!!) Navíc je ta invaze po pár hodinách očividně přestala bavit, když byli hloupější a hloupější cíle.. Shaky kamera se nám snaží naznačit jak jsou hbitý, ale jakmile ultra vet zjistí, že se daj zabít střelbou tak nějak do prostřed, všechno je vyřešeno a misky vah se vychylují.. Spadl mi kámen ze srdce, že LA nepadlo na dlouho. Hlavně díky té drobné chybičce, kterou náš patriot využil. Snad z toho hispánečka bude dobrý mariňák! Huráááá je moje nová top hláška. Už se těšim na dabing. Tohle byla hrozně špatná hra a pár zajímavých akčních záběrů jsem viděl už v traileru. Na dlouho nechci vidět žádný sci-fi a to jde o můj oblíbený žánr. Díky Liebesmane! Díky Veterinářko! Díky týme! Hurááá! ()

-bad-mad-wolf-

"Je to vo ničem", řekl by jeden u piva a měl by pravdu. Ani režisér, ani scenárista nedávají divákovi příliš velkou motivaci ke sledování. Příběh prakticky neexistuje (hodně osekaná, jinak téměř identická kopie Dne nezávislosti) a snad jen s výjimkou úplného závěru mi bylo putna, co se na plátně zrovna děje. Na bitevní vřavu se koukat dá, pamětihodný moment však nenabízí. Přísun patosu není tolik tragický, jak jsem čekal, jen je prostě při zvolené formě zbytečný a pokud už si mám z řečnění zúčastněných něco pamatovat, bude to WTF "jsem veterinářka" z úst Bridget Moynahan. Rozhodně se nenechte nalákat na údajnou realističnost - titulní skupinka totiž i přes absolutní destrukci všeho kolem prakticky bez úhony přežívá a samozřejmě dokráčí i k ---SPOILER--- hrdému a vítěznému finále. ()

sepp

40 minut než se něco začne dít a ani potom se vlastně nic moc neděje. A hlavně divák skoro celou dobu vlastne nic nevidí. 1* za to, že kamera není roztřesená nad míru koukatelnosti. ()

darkrobyk

,,Dobré ráno, štábní seržante!" ,,Bažanti drzí..." Chvíle jsem si říkal: takhle by nejspíše vypadala 3.světová válka do té doby, než by nastal definitivní konec. Nekompromisní řežba bez slitování. Bez zajatců. Válka o ropu, vodu či jinou surovinu nebo území. Hrdinský patos se vine celým filmem, ale to přece u amerických filmů není novinka. Zatímco Češi by nejspíše hledali nejbližší hospodu, případně vinný sklep, Američani se vrhají do boje za vlast. Samozřejmě zjednodušuji, ale já jim to vlastenectví prostě závidím. Triky dobré, chvílemi se člověk zapomněl, jako by ani nesledoval počítačové záběry, najednou bylo vše tak opravdové, až z toho zamrazilo. Jistě, citovat lze řadu válečných a sci-fi filmů Vetřelci počínaje, přes Den nezávislosti a Terminátora až k Zachraňte vojína R. či Černý jestřáb sestřelen. Vůbec to však nevadí, jak vypukne invaze, je to válečný masakr. Na ruční roztřesenou kameru si ale nikdy nezvyknu. V jeden moment mi dokonce bylo emzáků líto... ()

Ampi

V komentářích jsem viděl výraz kapitalistický realismus, což mne pobavilo. Je pravda, že film skutečné působí jako náborový film USMC. US Army se sice taky objeví, ale s dějovou úlohou dosti ubohou. Film je trochu namixovaný koktejl z Černého jestřaba, Hvězdné pěchoty a Transformers a konec je jakoby podobný z Terminátor Salvation. Omlouvam se pokud jsem toho prozradil moc. Na druhou stranu jsem v Cinemacity v Pardubicích šel na volnou vstupenku a celkově jsem se nenudil. I když je to slabší tak je to 4. ()

Hrabka

Film by se dal okomentovat naprosto jednoduše. Jedná velká bitva několikačlenné jednotky s mimozešťany v ulicích Los Angeles. Nic víc, nic míň. Kdo má rád akci a nezajímá ho nic kolem, bude spokojen, komu naopak vadí plytký scénář a neexistence hlubšího příběhu, bude nespokojen. Já se řadím k oběma možnostem, takže hodnotím průměrně. Efekty a především akce jsou prvotřídní a vlastně od začátku do úplného konce. Kamera mi hlavně ze začátku docela vadila. Film postrádá hloubku a člověk vlastně vnímá jen boj mezi několika vojáky a alieny. Nějaký pocit, že jde celé naší planetě o krk, se příliš nedostaví. Srovnání s Dnem nezávislosti je na místě a tady Světová invaze prohrává na plné čáře. Den nezávislosti měl zajímavý a chytlavý děj, to se o Světové invazi rozhodně říct nedá. Spoiler: Líbila se mi myšlenka motivace mimoňů k útoku. Naše voda by mohla být pro nějakou mimozemskou civilizaci velmi lákavá. To se povedlo, škoda že se to víc nerozebralo. 65% ()

kinej

Světová invaze působí jako politicky překorektnělý náborový výplach, pro ty méně z bystrých amerických přistěhovalců. Už dlouho jsem nezažil, že bych silou tisknul zuby, jako při některých patetických dialozích v tomto filmu. Vidím budoucnost a zřím, že tento film oprávněně skončí bez pozornosti ve slevových akcích na zaprášených regálech někde úplně vzadu. Oprávněně. Mimochodem obzvlášť ubohý je soundtrack Briana Tylera, který nepokrytě vykrádá motivy Johna Murphyho k filmu Sunshine- ()

balone

Kam jsme to dopracovali, že do kin chodí i takovéto věci, to mělo být spíše vedeno jako TV film, alespoň by mě to možná minulo. Největší vražda mého mozku byla, když srovnám začátek a konec vetřelců, na začátku běhali po střechách, bylo těžké vědět, kde vůbec jsou, vystříleli do něj, podle délky střílení tak 5 zásobníků bez přebíjení a jeden granát, od prostředka se šinuli, jak lenochodi a dokázali být zabiti na jednu kulku. Přeskočim to, že když už někdo jde zabírat nějaký svět, tak nebude přeci omračovat nepřítele... WTF? No, alespoň jsem si v druhé polovině snímku udělal pár sudok na mobilu, na těžší obtížnost, alespoň větší zábava než ten film. 5% ()

juta

Při sledování i po doběhnutí posledních vteřin jsem byl v rozpacích, na co jsem se to vlastně díval. Je tu snaha o film, který by mohl být blockbusterem, ale na druhou stranu se film zase tak moc nevyvedl a to především díky slabšímu příběhu a asi i slabší investici do něj, až se mi nechtělo věřit, že Světovou invazi natočil někdo, kdo natočil solidní Hněv Titánů. Přesto cením snahu, i když také pro lepší zážitek mohl být snímek kratší, bez zbytečného natahování a s dramatičtějším koncem. ()

Fiftis

V kine s veľkým plátnom a kvalitným zvukom si film určite užijete aj napriek scenáristickému paškvilu. Dvojhodinová prestrelka v zničenom meste anjelov nie je žiadny míľnik v kinematografii, no to neznamená, že si ho neužijete. Máme za sebou sezónu Oscarových filmov s ambíciami a hlbšími myšlienkami, no Svetová invázia je už akýsi predvoj letných blockbusterov, ktoré pomaly začnú klopať na plátna kín. Guilty pleasure. Ale prečo vlastne nie? ()

Shakers

Mám rád sci-fi, mariňákov a hudbu Briana Tyler.To všetko som mal rád už pred týmto filmom a tie tri veci sú dobre aj v tomto filme.Za tie prachy to vyzerá celkom pekne.Akcie sú fajn a je ich dosť, ale problém je že ta kamera je neskutočne otravná.Stále sa musí hýbať, stále musí niečo približovať a zaberať postavy s cool pohľadu.Nájdu sa ale aj pekné zábery ako napríklad: pohlaď na zničené mesto, či na helikoptéry vo vzduchu, kde pod nimi ale aj vedľa nich všetko vybuchuje.Čo sa týka hercov tak môžme byť radi za Aarona Eckharta, pretože to je asi jediné herecké plus.Michelle Rodriguezová je tiež fajn, ale nijak výrazná tam nebola, ale ani neprekážala.Najväčší problém je ale asi ten scenár, ktorý dopadol katastrofálne.Našťastie to všetko zachraňujú len tie akcie podporené hudbou Briana Tylera.Atmosféra filmu je celkom v pohode, ale napätie je nulové.Dej to v podstate nemá žiadny, ale je to v celku slušný film až na ten scenár, miestami kameru a ten patriotizmus. Oblúbený soundtrack: Battle Los Angeles Main Titles. 65% - 3* ()

lamps

Další zářný důkaz toho, že pouze dokonalé efekty a bombastická akce nemohou celý film dostatečně zaopatřit. Battle Los Angeles není nic víc než chladná přehlídka hlasitých výbuchů, padajících budov a debilních dialogů postrádající soudržný scénář nebo alespoň náznak lidských emocí, které by dodaly dění na plátně nějakou tu autenticitu. Liebesman možná zvládá akci bravurně, ale elitní režisér by měl udělat z daného námětu minimálně šťavnatý a středně krvavý steak, a ne jen hodit na diváka flák syrového a studeného masa (kdo viděl Black Hawke Down, tak ví, o čem mluvím)... 50% ()

Jacinda

Dodatek 19.6.2015: S odstupem času vidím, že se film propadá skoro až k Céčku..záchrana mexikánců, posrání se z dětí, veledůležité pohledy, modlení a brek "chlapů" atd. Avšak máli tenhle film něco dobrého, pak to, že z něj vlastně vzešla moje novela, i když mají společnou jen tu jedinou postavu...Leeho. ale ta potřeba vytvořit nějakou slátaninu, kde bych si vybila své zamilované vášně, nakonec dala vzniknout něčemu, co zašlo mnohem mnohem dál .....původní koment: Ou, tohle bude jeden z mých revolučních komentářů. Prvně. Co to bylo za kardinální kretény, co seděli za mnou? Popis: 3 muži, jedna dívka. Světlé delší vlasy, drobná. 1. muž vyholená hlava (i mozek), 2. muž světlé vlasy ve vtipném účesu. 3. si nepamatuju. Seděli vzadu, 2. řada uprostřed... důvody jejich smíchu mi byly vzdálené, nechápu ten přístup. Fakt trapný. Co se týče filmu, tak začátek velice rozpačitý. Řekla bych, že to ovlivnilo hlavně hodnocení ostatních. Nicméně film mě po chvíli strhl a až do konce jsem s vervou sledovala životní osud desátníka Lee Imlaye (ztvárněného Willem Rothhaarem). Bože můj, byl naprosto dokonalý. Krásný, nejschopnější a ten hlas!!! (miluju irské přízvuky, ale nechápu kde ho vzal když je s USA). Ještě že přežil, jinak bych to nepřežila. Jinak film byl super. Líbilo se mi, že to nebyl takový ten megalomanský americký akčnák, ale že celý děj byl natočen jakoby kameramanem v poli. Jako by to byl nějaký válečný dokument. Osoby umíraly docela reálně (ne jako v 2012 - táta od dítěte prostě umřel), hudba famózní a prostě to bylo neobyčejné. Poslední scény mi připoměli Call of Duty 2 - ne Burgundy, ale tu druhou misi ve Francii (a není to Caen ani Carentan). Navíc tenhle film furt nemůžu dostat z hlavy. Chci jít znova do kina. Chci hned DVD. Dívám se na šílenou kinokopii. A jsem ráda, že jsem si zachovala vlastní názor a nepapouškuju komentáře patolízalů, co se rozhodli zavděčit pár guru "udávajících" směr (že film je shit). ()

Big Bear

Pro mne osobně to byl solidní akční sci-fi film. Vysloužilej serža, jehož jednotka to kdesi schytala a on jediný přežil chce odejít z armády. Bohužel tou dobou už k Zemi míří emzácké lodě. Jejich posádky rozhodně nechtějí s lidstvem komunikovat, chtějí kolonizovat planetu, získat nerostné zdroje a suroviny (promárně veškerou vodu) a lidi jim v tom překáží. Serža dostane jednotku mariňáků a má se s ní dostat do určitého času k policejní stanici v jednom z okrsků L.A. Odtud bylo zaslechnuto vysílání a měli by se zde i nacházet civilisté. Jednotka je má po dostavení na místo vrtulníky evakuovat do určitého času, protože pak oblast zamořenou emzáky mají vypálit letky B52 z nedaléké airbase. Už cesta ke stanici je plná přestřelek a ztrát v jednotce. Ve stanici je jen pár civilů a tak se volají vrtulníky. Emzáci, kteří doposud neměli leteckou podporu ji najednou mají a sundavají s ní z oblohy vše co nemá tykadla... Jednotka se tedy vydá pěšmo a posléze busmo (zprovozní městský bus) k letecké základně a snaží se dojet v limitu před bombardováním..... Je to supr podívaná, zvláště souboje a zpracování zdevastovaného L.A. je perfektní. Co na tom, že leckde to smrdí počítačem. Mám rád ulice plné převrácených aut, rozstřílených domů, sem tam nějaký vrak sestřeleného doutnajícího vrtulníku a do toho boje mariňáků s emzáky... Ano patos tam je taky. Bez toho by to nešlo. Američani bez toho filmy zkrátka neumějí, zvlášť ty o armádě a US MARINES.... To se dá ale lehce nevnímat. Mně to bavilo moc. ()

Boogeyman

Akce je povedená a patetické vsuvky nahlížející do odhodlaných srdcí statečných amerických vojáků se dají s úsměvem na rtech přežít. ()

sheen

Až takové zklamání to není, akce je tam vcelku hodně, co mě nejvíce vadilo byla ta rychlá kamera, nebyly pořádné záběry na ty ufony ^^ Amíci opět zachraňují svět, tak jak jim to jde nejlépe, klasickými srdceryvnými scénami a heroickými hláškami. ()

Indiana

Pamatuju si, že tehdy jsem u toho v kině usnul a ani po několika letech v televizi si to moji pozornost neudrželo dýl jak hodinu. Taková vykleštěná verze Black Hawk Down, akorát s emzákama místo somálců. 50% ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání