Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

K1NGSLAYER

Opět pořádná dávka brutality a napětí. Hoffman pokračuje v Johnových nevyřízených účtech, které nám připomínají kvalitní flashbacky, na které jsem koukal s otevřenou hubou. Co mě trošičku iritovalo bylo nedodržení Johnového způsobu dělání pastí. Umírali v nich lidé, kteří s tím vlastně neměli nic moc společného. Jako u minulých dílů, dokázal bych se dívat klidně o půlhodinku déle, protože tempo tady opravdu nebylo ani trochu pomalé. Mnohem sympatičtější herci než ve všech předchozích dílech tomu taky dodávají známku kvality. Každým pokračováním se nám odhalí pár věcí a nejasností. Kdybych tady měl něco hodnotit negativně, bude to maximálně ta délka, ale to není nic závažného, za co bych ubral pátou hvězdičku. ()

blondboss

Je až neuveriteľné, akou konsistentnosťou oplýva táto séria. Už čakáte, že príde totálne trápny výplach, ale ono ani po šiestom pokračovaní nemáte pocit, že to škrípe alebo že by to malo veľa hluchých miest. Proste tvorcovia si dali záležať, aby pospájali čriepky z predošlých snímkov a vytvorili z toho hutný snímok, ktorý síce už je moc prekombinovaný berúc do úvahy aj predošlé udalosti, ale stále je to jedna veľká krvavá sága s jasnou myšlienkou. Veľmi dobre spracované, ozaj. 80 % ()

hrumsrt odpad!

Že by snad nemocný starý chlap nemohl získat pojistku? No teda, to je ale překvapení.. Smůla, že ten borec byl Jigsaw, takže se musí zachovat, jak malé dítě.. Když mu nedají hračku, kterou chce, protože prostě na ni nemá nárok, tak kolem sebe začne kopat.. I kreativita se podle mě už vytratila, pasti už nejsou tak cool a přijdou mi hodně podobné tomu, co už nám bylo dříve nabídnuto. K tomu navíc hrozně otravné a pořád dokola se opakující prostřihy.. A třešničkou je fakt, že poprvé není na konci filmu žádné "šokující" odhalení, naopak prakticky to ani nepůsobilo jako konec filmu.. Výsledkem tak je první fakt velký miss v sérii SAW! 5% ()

Nikolas__

Po slabším pátém dílu návrat na vrchol. Díl se zatím nejkvalitnější prací s kamerou, fakt jako je to natočené hrozně pěkně a to i když se bavíme o Saw, které je objektivně vždycky natočené minimálně dobře. Hlavní postava byla nadmíru sympatická a příběh jsme tak mohli celý prožívat s ním, a bavilo to i když linka odbočila a přišly na řadu např. zvraty (ten finální je naprosto super, pokud si dobře pamatuji). Celkově je ale finále vážně dost dobře natočené, a jelikož je film celkem krátký, nenudí ani minutu. Zkrátka tohle je po čtyřce a hlavně pětce konečně zase úžasné pokračování, to si Saw rozhodně zasloužilo. Hudba samozřejmě na topu a pasti taky velice dobré, jen jich mohlo být více. Scénář je fajn, nejsou tam žádné totální logické lapsy, takže to neruší. Fakt nářez, nechápu jak už při šestém díle může být Saw franšíza pořád takhle silná. Tohle se fakt rychle zařadilo mezi moje subjektivně nejoblíbenější díly, narvu to i do top 3, myslím že spousta lidí bude stejně souhlasit. 89% ()

J.Mayen

O něco lepší než předchozí díly, ale zase se nejedná o žádnou naprostou zábavu. Zase mi to přišlo spíš jako escape room, než klasickej Jig Saw. Představitel detektiva, který má tak nějak za vším prsty mi vůbec nebyl sympatickej, ničím a nebyl by sympatickej ani v předchozích dílech myslím jako herecky. Takže spíš takový průměr. ()

wowylgu313

No prosím :) a stoupáme... Přišla na scénu zápletka, kterou jsem ani já sám nečekal. Když jsem to viděl poprvé, říkal jsem si vážně se to děje?! Jeden psycho mrtvý druhý na scéně. Hnedka to chytilo nějaký tempo. Ohledně pastí snad není ani potřeba něco psát. Všichni víme že je 50% jsou za pasti. Protože prostě když si řeknete Saw co se vám začne jako první honit hlavou. Pasti, krev, násilí. Každopádně tenhle díl 75% ;) ()

Killik

Ode me takovych 4.25* Nova taktovka ma neco do sebe. Strih se mi libil. Zejmena flashbacky zde hraji vyznamejsi roli, nez drive. Neni jich sice malo, ale ani ne presprilis. Proste akorat k pripomenuti potrebnych faktu z predchazejicich dilu a pripomenuti souvislosti. Herecke vykony take treba pochvalit. Neni to sice buhvi co, ale v tomhle pripade vice nez dostacujici. Co me ale celkem zarazilo bylo to, ze se v jedne scene dokonce sahlo na me emoce. U tohohle filmu bych to opravdu necekal :) Co dodat zaverem? Po petce se mi nechtelo na sestku, ale po sestce rad zkouknu sedmicku. Citim pomstu :) ()

brasek

Možno som už unavený z celej série Saw... ale snímok ma veľmi neoslovil, chýba mi tam napätie a atmosféra poriadneho thrilleru, proste nejako už nie som vtiahnutý do deja filmu.. myšlienka "zachráni / nezachráni" ma zďaleka obchádza. Čiastočne som sa aj nudil... takže viac ako 3* nedávam. ()

david666

SAW si pořád drží slušnou laťku. Vždy se najdou nějaké originální pasti a příběh se košatí a košatí. Což je možná problém, protože bez toho abych před každým novým dílem shlédl předchozí jsem v pasti s JIGSAWových skládaček. Proto dávám za ***. ()

Joke_47

Masakr...=) naproso senzační...bál jsem se že nový režisér to nezmákne, ale příjemně mě překvapil...=) obvzlášť působivé jsou nahrávky Johna bez masky a naprosto drtivý konec...=) ()

cici24

Tak z tohoto dílu jsem měl velký strach,protože poslední díly stály jednoduše za dvě věci - za hovno a za nic:-))..Již od první chvíle je jeasné, že tento díl bude brutálnější a hlavně smysluplnější. Podařilo se celkem dobře nastínit všechny fakta, která jsme jako diváci série potřebovali znát. Co se týče té brutality a agrese myslím, že i ta je celkem dobře dávkovaná a v kontextu s příběhem celkem dost ladí. Samozřejmě, že je tam plno nelogičností a klišé, ale to se dá určitě odpustit. Jen pro neznalé lidi jim flashbacky vůbec nic neřeknou... Škoda, že po jedničce a dalo by se i po dvojce se nepokračovalo tímto směrem a nevznikly úplně na hovno díly 3 až 5. Pro mě překvapení.... ()

Insomniac

Podľa mňa by najlepšie bolo, keby po skvelej (a hlavne dosť originálnej) jednotke nevyšlo ani jedno filmové pokračovanie. Mohol z toho byť veľmi slušný seriál - námet by bol skvelý, v každom diele nejaká tá vražda a pomalé stíhanie Jigsawa. Takto je to stále o tom istom a ja sa pomaly začínam báť, že séria bude plodiť svoje čoraz väčšie sračky ešte o takých 10 - 20 rokov... ()

gu-staff

Mno, tak další díl za mnou, a přede mnou snad už jen jeden. I když si říkám, že už se na další dívat nebudu, vždycky přijde okamžik, kdy se nudím, a nemám na co koukat, a tak ho schroupnu. Tenhle nebyl nejslabší, ale po pravdě řečeno je to celý už trochu nuda. Ono se nedá v rámci "seriálu" asi přijít s něčím extra novým, ale v tom případě nechápu, proč se museli pouštět zrovna do septalogie, když by stačili třeba tři díly a srát na to. I když - vlastně chápu : producenti. Ono to nějaký ten peníz vydělá, tak proč ne...tyhle filmy jsou opravdu zajímavý snad už jenom svou délkou, která je na dnešní dobu příznivě krátká, a čekáním na nové pasti, pastičky, pastičičky, pastičičičky....Tak snad se to sedmičkou uzavře, a my zapomeneme. První díl byl překvapením, které už nemá šanci žádné pokračování překonat, i kdyby bylo ve 4D. ()

veverysiak

Či sa to niekomu páči alebo nie, Saw sa stala značkou, pre väčšinu síce časom sprofanovanou, a o značku sa treba starať, povie sa to jednoducho, ale nie každému z jej pokračovateľov sa to podarilo, tí najčerstvejší však úroveň určite pozdvihli, táto sága je jednoducho odsúdená na retrospektívne pohľady, ktoré takmer všetkým totálne vadia, ale bez toho by sme skončili pri neduživej dvojke a s nostlagiou by sme spomínali na úplne výnimočný začiatok, ktovie koľkí z frfľošov by potom donekonečna omieľali, prečo to tak sproste zostalo zaseknuté a ako sa to dalo pekne krvavo rozvíjať, ja uznávam, že zo šiestich dielov nemôžu byť všetky tip-top a ich kvalita musí kolísať, a preto som spokojný s posledným trendom, takže 80%. ()

till85

Lepší než díl předchozí hlavně díky režiserovi.i tak mám pocit že je to převařená zbytečně zdlouhavě nastavovaná kaše. ()

vagas

Film me mile prekvapil,tvurci dobre propojily vsechno z minulych dilu do pokracovani,jako fanda serie jsem pookral,po neprilis dobrych pokracovanich jsem happy ()

bulawaio

Pasti, pasti, pastičky. Sérii mam vcelku rád, i když jsem viděl jen první dva díly a nyní díl šestý. Díky tomu jsem trošku na začátku plaval mimo, ale brzy jsem se do toho dostal. Trochu mi to připomínalo agitku na špatné americké zdravotnictví. Rozhodně to však není nějaký ostudný kousek. Sice je to prakticky pořád to samé, ale nač měnit něco, co funguje dobře. Závěr opět super překvapující. Saw si jednoduše stále dokázal udržet to své kouzlo, i když k nějakým božských výšínám to nevede, je to stále alespon průměrně dobré. Jen bude zajímavé sledovat, k jakému počtu dílů se série dostane. Konec napovídá, že jeden díl bude ještě určitě. ()