Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

arcticsky

Neuvěřitelně dobře vygradované pokračování serie, která kupodivu neztrácí na síle ani po takovém počtu dílů. Povinné pro všechny okrádané pojišťovnami, mobilními operátory, popřípadě poskytovateli Internetu. Budete alespoň virtuálně uspokojeni a pocit zadostiučinění prostoupí vaši mysl. Mé hodnocení: Saw 1 - ***** Saw 2 - *** Saw 3 - **** Saw 4 - **** Saw 5 - **** Saw 6 - ***** Dodejte další pokračování ! :-) ()

Mat21

Tak dlouho chodí tvůrci Saw se džbánem pro úspěch, až se trpělivost diváka utrhne. Již úvodní scéna je strašná, nelogická a brutálně masochistická. Je mnohem jednodušší useknout si vlastní ruku, než-li zkusit vhodit na váhu sekáček či nůž. Ani průběh filmu úvodní dojem nevylepšuje. Zatímco detektiv Mark Hoffman úspěšně čelí záludným otázkám a pátrání svých kolegů, pokračuje v kultovním poslání svého učitele. Easton je představitel komerčně specializované pojišťovny s 30% úspěšností na zpochybnění nároku na vyplacení výdajů spojených s léčbou. Pro dotyčné, kteří zapomněli cosi uvést v prvotním dotazníku, znamená zamítnutí příslib smrti. Nyní však on sám je podroben zkoušce a na jeho rozhodnutí či sebeobětování budou záviset životy druhých. ● Saw na vlně předchozích dílů je opět zárukou, že zdaleka ne všechny herce bude nutné platit do závěrečných titulků. A jelikož ani prozření tvůrců nelze očekávat, jistojistě se tu na přesrok v předvánočním čase zase sejdeme u zhodnocení 7. dílu. Podhoubí je již připraveno. ║13.11.2009║ ()

Košoun

Neberu SAW jako filmy, ale spíše jako seriál. Nelze je brát samostatně, ale jako celek. Kevin Greutert se držel základů svých předchůdců, ale dokázal šestce vdechnout nové tempo. Costas Mandylor je na tu roli jako stvořený. Tento díl není tak zamotaný a nepochopitelný, jako překombinovaní předchůdci. Hlavní dějová linka je poutavá, konec není tak "šokující", jako v jiných dílech (ona tšch šoků od jedničky ale ubývá a ubývá, jako kdyby scénáristům docházel v závěru každého dílu dech a rychle tam splácali alespoň něco trošičku překvapivého). Něco mezi 3* a 4*, ale dneska jsem vyloženě na tento "film" měl náladu a SAW sérii mám všeobecně rád, takže dávám 4*. Opět smekám nad originalitou a pestrostí "Her", nechtěl bych poznat člověka/lidi, kteří je vymýšlí... ()

sNeDy

Zpět na hodnocení druhého dílu. Příjemné překvapení. Sice to není ani omylem kvalitní podívaná, ale aspoň něco. ()

Morico odpad!

Předimenzovaná patlanina, která má ještě tu drzost ohánět se slovem morálka. Divim se, že sem to dokoukal. ()

jorgus

je to cim dal zamotanejsi..uz se v tom nevyznam a myslim, ze nejsem sam..:)pasti uz jsou takove nijake..prece jenom uz jsme jich videli skoro 30 a uz to nema to grady..:( ()

chelsea17

Na sérii Saw se dokážu neustále dívat, ale jen do 5. dílu. Dle mě to má do tohoto dílu ještě hlavu a patu. Šestý díl je jednoznačně nejslabší, hraje si převážně jen na brutalitu. Myšlenka tam sice je, ale je to postavený spíše na akci. Viz sekretářka s "něčím" na hlavě, která má 60 vteřin a trvá ji to několik minut než někam proleze. Tohle mě dokáže u filmu nejvíce naštvat. Když je daný čas, tak by to tak mělo vypadat,a ne, že se minuta natahuje desetkrát. Navíc samozřejmě "neočekávaná" smrt v době, kdy se snaží zasadit smrtelnou ránu svému nadřízenému. Plus hloupý a zcela viditelný pád. Tímhle to u mě zapadlo mezi minimálně průměrné filmy a vím, že se na to už nepodívám. ()

drozdy1

Po předchozích třech dílech jsem ani nevěřil , že tuto serii něco vyhoupne nahoru , ale Saw 6 se svoji kvalitou velmi blízko přiblížil k téměř dokonalému prvnímu dílu. ()

TheSpearCZ

Tak tohle je pro mě druhý nejlepší díl Saw (jednička je nepřekonatelná) a po slabším čtvrtém a pátém díle je tohle určitě krok kupředu. Konečně "normální" výběr herců (v pětce byli opravdu strašní) a líbí se mi i změna režiséra (dává tomu zase nový pohled). Vlastně ale stačilo vidět jen kousek a zbytek jste si mohly domyslet jak dopadne, což tady vůbec nevadí. Opět dobré gore a flashbacky, které měly rozum a bavily oproti zmiňovanému předchozímu pátému dílu. A i když nemám až tak rád všechny díly série Saw, tak tenhle šestý patří mezi mé nejoblíbenější. Čisté 4* ()

fisus

John Kramer se zase objeví,debilní Amanda se zase objeví,co byla pravda,už pravda není,lidé umírají,pasti už nejsou pastmi,ale jde jen o to prolít co nejvíce krve.... Je to bída a orientovat se v tom,když každý další díl popírá a převrací děj předchozího dílu,se prostě nedá. ()

kostej_

Překvapivé akční oživení po vypravěčské pětce. K rozkódování nám toho už (tedy nejspíš :) moc nezbývá, hledisko příběhu se proto přenáší na druhou, temnější stranu. ()

xavierr13

Musím povedat že pred začiatkom 6tky som mal rozporuplné pocity. Na jednej strane som sa ako fanúšik série tešil že uvidím dalšie diela skládački ale na druhú stranu som vedel že kvalita Saw sa potápa. Saw VI je ale opravdu dobrý film, po prvej časti jednoznačne nejlepší Saw. Omnoho viacej priestoru tu je venované hre napravovaného do toho sú nápadité umiestnené flashbacky vysvetlujúce nevysvetlitelné. Pastičky a zpôsob nápravy rozhodne majú originalitu a z niektorých až doslova mrazí. Finále tiež velice solídne gráduje a rozhodne prekvapí. Jednoznačne je 6tka prekvapenie a to je dobre... ()

mala_kea

A je to tady, konečně jsem se dočkal. konečně (nebo snad teprve) 6 díl ?...Když jsem viděl 4 díl, který mě lehce zklamal, nedoufal jsem, že se najde ještě někdo, kdo tuto podívanou dotáhne ještě dál, a přece se našel. Skvělý pátý díl, který se výborně povedl a ted přichází Kevin Greutert, který nastolil pořádek. Naprosto promyšlené pokračování plné nečekaných a zvrácených pastí. Co je ale skvělé, je perfektní příběh,který je do sebe od prvního dílu zapadající snad ještě lépe, než dětské puzzle. Kevin se vykašlal na hvězdné obsazení, které by mu stejně k ničemu nebylo. Stačí pár uřvaných žen a osvědčený Tobin Bell, který je koukatelný snad ze všeh úhlů. A ten závěr, ted mě vážně posadil do kolen. Neuvěřitelné, jak tohle člověk dokáže i v 6. pokračování. Tuhle mysteriozní řežbu saw já prostě můžu. A TEN soundtrack mi nahání husí kůži i v šesté sérii. ()

Hapretor odpad!

Typický případ toho, jak to dopadá, když se první díl rozvádí a děj natahuje jak smradlavá fusekle. Nenávidim tohle protahování a rádoby osvětlování pozadí, o co že to vlastně jde. Serie SAW je pro mě, vyjma na první díl, trapný a zbytečný akt, vedoucí jen k pokažení velmi uspokojivého pocitu z prvního dílu. Pokud shledávám první díl jako nejlepší a nejpromyšlenější, tak tento, z celého srdce doufám, že poslední díl, shledávám jako nejubožejší a zcela zbytečný, stejně jako ty předchozí. Serie SAW ve mně nevyvolala sebemenší chtíč poznání, co že tedy je vlastně "JigSaw" za týpka, a proč dělá to, co dělá. První díl by byl úplně dostačující a nebýt těch dalších, mnohem víc by vyniknul. P.S. Pane Greuterte, být já "JigSaw", tak pro Vás za toto připravím excelentní pastičku. P.S.S Prosím, ten údajný sedmý díl už netočte. "Make your own choice!" ()

Filmárik

Mohlo sa to kľudne volať Saw 6: Pomsta poisťovákom. Zatiaľ pre mňa najzbytočnejší diel kde už museli námet na scenár hľadať asi na inzerát v novinách a následne ho hodilť na stôl scenáristom so slovami : "...tu je námet, máte 30 minút na scenár a nech to fičí, herci už čakajú v pasciach !!! ". ()

agassi68

Nuž, čo už čakať od šiestej časti akéhokoľvek filmu? Aspoň, že to nedomrvili a dalo sa to pozerať. Ale nič nové tam nehľadajte. ()