Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

Novik

2,5* za ty brutální scény které sem si fakt užil, jinak vše po starém. První díl je jednoznačně nejlepší. :) ()

lord_zail

Jakožto milovním celé série je tento díl pro mě srovnatelný s jedničkou (kvalitativně), každopádně filozofie JigSawa je geniální (ne, že bych byl fascinován vrahy) a ještě líp zpracovaná. Už se těším na sedmičku a poslední dílky skládačky... ()

Naked_Snake

Nesmyslně zamotané. Opět se snaží komletně překopat předchozí příběh, jen aby dokázali na něco navázat. Film je dobrej pouze pro lidi kteří si užívají morbidity. ()

Freakyy

Ohodnotím to spíš jako celek – všecky Saw filmy, protože psát ke každýmu dílu zvlášť pro a proti nedokáže přesně vystihout o co tam jde. Mně osobně se to (od jedničky do sedmičky) líbí kvůli provázanosti a tomu jak to do sebe dokonale zapadá - scény z jedničky máte v sedmičce, konec čtyřky se odehrává zároveň s koncem trojky a podobných okamžiků jsou tam desítky. Určitě spoustu lidí potěší pestrost hereckého obsazení, že tam jsou zatím neokoukaní herci, což dává filmům o kapku víc na realističnosti. Každej určitě zmíní krvavý scény a vraždění, jo, to tam je, ale na druhou stranu, potom co sem viděl znovu všecky díly, tak sem se víc zaměřil na příběh a na to co se tam říká a proč. A z tohoto hlediska si z těch filmů můžem brát my všichni jenom dobrej příklad. Na hlavní motto „Važ si života“ je upozorňováno u každé hry a ti co ji přežijí nakonec Johnovi (Jigsaw) děkují jak jim změnil život. Příkladem scéna ze Saw 6, jak se John baví s ředitelem zdravotní pojišťovny a jak mu odmítne jeho žádost na pojistku. Tam se hezky ukázalo, co je ten ředitel zač a že vlastně svýma rozhodnutíma zabíjí lidi a to jenom pro prachy. Z toho důvodu potom skončil ve hře, kde hrál nejenom o svůj život ale i o život ostatních, kteří s ním pracují. O to jde ve všech filmech Saw, změnit život k lepšímu, vážit si ho, snažit se taky občas pomoct někomu jinýmu, než jen sobě. Krev a utrpení představuje jenom trest za činy, co ti lidi dělali a cenu za to začít žít líp... (musíte odmyslet detektiva Hoffmana, ten potom skutečně jen vraždí) ()

ronin zabak

a zaseklej setrvačník se nám pomalu roztáčí a zachrance střílí své zaměstnance do hlav. Malá změna od prvních 3 dílů. Malé klopýtnutí v říši nudy. ()

jericho001

Tak jsem na to koukal po delší době a musím jednu hvězdičku přidat.Je to opravdu skvěle natočenej film kde o překvapení není nouze.Pasti opět skvěle udělany a ten borec jak ho leptala kyselina tak to bych nechtěl zažit.A na Hoffmana konečně taky došlo.Teď už mi zbývá se mrknout na sedmičku.Za mě příjemných 70%. ()

mikehoblog

A zase je to jiný. Mám prostě sérii SAW rád. Opět je to z jiného úhlu pohledu a opět jsou tu vymakané pasti. Takže už počtvrté dávám pětihvězdičkové skóre. (1, 2, 3 a 6). Jsem rád že SAW nespadl do (pod)průměru více než jednou (ve čtvrtém díle). ()

CrashHP

Neskutočný krvák pri ktorom som neraz musel v kine privrieť oči, tie scény sú už vážne drsné. Film, ktorý mi stačí vidieť aj raz, tiež mám len jeden žalúdok. ()

stargate17

O fous, možná o dva lepší než předchozí pokračování. Trochu propracovanější příběh, postavy a plno ukázek, jak potrestat jednu zlou pojišťovnu. Pořád budu i tuhle šestku porovnávat s výchozí jedničkou, a to dopadá pokaždé velmi žalostně. A mimochodem, už jsem pochopil ten vtip na facebooku, kde jedna z obětí zatěžkala nádobu tak, že se do ní vydělala. :D ()

GIGI.GEWELLE

To je des...Už šiesta časť...Pravdepodobne je veľa ľudí, čo sa radi hrajú a nechávajú unášať pudmi...tak si myslím, že to môžu urobiť rovno ako seriál aj s niekoľkými sériami alebo...už...koniec, prosím : - DDD... ()

Pollini

Je pravda, že strojírenské hračky a klíče zašité do těla se opakují. Pro mě jsou ovšem zásadní zvraty ve filmu, kterých je tam podstatně více, že v podobných filmech. Scénář je skvěle udělaný a při sledování jsem "měla úplně nervy". Taky je fakt, že jeden díl navazuje na druhý a místy jsem nevěděla, co jsou vzpomínky a co běžící příběh. Moc jsem si užila efekty, hudbu, vypracované postavy i hororu (podle tolika krve), atmosféry. Já jsem se moc moc bavila. ()

slender123

Než jsem se podíval na šestý díl téhle série, čekal jsem, že to bude jen nějaká další odpadková tvorba i přes změnu režiséra. Já jsem hodně překvapen, protože tohle jsem fakt nečekal! Je to méně předvídatelné než předchozí díly a o trochu lepší herecké výkony. Ty pasti ve filmu se mi líbily. Film nemá špatné flashbacky, které mě v minulých dílech štvali a někdy jsem nepochopil, o co jde. Ovšem té předvídatelnosti tu stále je dost. Vidím, že tento díl moc nevydělal, ale mě tohle celkem bavilo a přinutilo k tomu, abych se podíval na sedmý díl. 60% ()

HoncPe

Zatím nejlepší a nejoriginálnější pasti z celé série. Brutalita tu není tak často ale když už, tak to stojí za to. Příběh mi přijde trochu oddálen od ostatních dílů což mi přijde škoda ale i tak to celé funguje. !SPOILER! Zajímavím prvkem je konečné rozhodování manželky se synem. Sám jsem byl dost rozpačitý a byl jsem s rozhodováním o smrti stejně v nesnázích jako matka !KONEC SPOILERU!. Vtáhlo mě to a to se cení! Dávám 4* (jednička dostala 5, dvojka 2, trojka 3, čtyrka 3 a pětka 4) ()

Maza2222

Můj komentář z postavy.cz Konečně můžu opět Saw dát 90 procent (po těch slabších dílech 3,4 a 5).Herecké výkony se povedly a je to příběhově mnohem lepší než 4 :D. SPOILER Ta první hra (sekání rukou) mi byla celkem nepříjemná.Čekal jsem, že v ní zemře ta holka (neměl jsem ji rád) a on zemře muž. Nějak jsem však nepochopil,o čem byla 2.hra (William vs ten muž naproti němu). 3 hra(Šibenice:D) byla nic moc. Opět jsem nečekal,že zabije toho kluka. 4.hra,kdy zachraňuje tu sekretářku se celkem povedla.Opět jsem nečekal, že sekretářka zemře.5.hra (kolotoč) se mi líbila nejvíc. Čekal jsem opět, že nezabije dívky :D.To, že William zemře jsem věděl už dřív (Nahrál jsem video :-). Konec s pastí na medvědy je perfektní.Zatím 2.nejlepší díl saw. 90 procent ()

Tonom27

Na světě není moc hororů, které by si drželi tak vysokou lat'ku v 8 dílech a v klidu se dostávali pravidelně přes 50% až k 80%. Tento díl je mírně lepší, než ten předcházející. Výborná práce Patricka Meltona, opět skvělý Tobin Bell z kterého jde mráz po zádech. 75% ()

Foltest

Zlepšení oproti minulému dílu. Příběh hříšníka je jeden z nejlepších v celé sérii. Přesto je zde už silně vidět únava materiálu. Spousta zápletek z minulých dílů se uzavřela, ale závěrečné překvapení, které vždy bylo silnou stránkou série je tentokrát o poznání slabší, protože šlo, díky četným náznakům, poměrně snadno předvídat. Ten film není špatný, ale už by to jednoduše silně chtělo konec. ()

Hitman2019

Pasti byly zajímavé avšak už téměř na stejném principu. Navíc s Hoffmanovým hlasem místo Jigsawa to už není ono. Zápletka filmu ujde ale na první 3 díly. Ale obrovské zlepšení oproti hroznému pátému dílu, změna režiséra jde vždy poznat, ale 5 byla přímo hrozná, naštěstí tento díl režíroval už někdo jiný a bylo vidět jisté zlepšení. Dávám filmu 7/10 ()

drkaldj

Opět měníme minulost. Když ale pominu tuhle část příběhu, je to opět docela fajn, zvláště když ti (opravdu) špatní dostávají co si zaslouží. ()