What's My Line? (TV pořad)

Rodinný / Soutěžní

USA, 1950, 876x30 min

Sheree North, Dorothy Lamour, Joan Alexander, Betty White, Cesar Romero, Ed Sullivan, Gower Champion, Alfred Hitchcock, Elizabeth Taylor, Rhonda Fleming, Paul Anka, James Garner, Andy Griffith, Pearl Bailey, George Axelrod, Ethel Barrymore, John Zacherle, Hedy Lamarr, Salvador Dalí, Walt Disney, Clarence Nash, Marlo Thomas, Wilt Chamberlain, Lilli Palmer, Pamela Tiffin, Julie London, Robert Goulet, Dinah Shore, Vince Edwards, Gordon MacRae, Pier Angeli, June Havoc, Laraine Day, Helen Gurley Brown, Red Skelton, Arlene Dahl, Pat Boone, Paul Douglas, Tony Martin, Polly Bergen, Gene Autry, Julie Newmar, Gracie Allen, Dimitri Tiomkin, Ernie Kovacs, Cantinflas, Barbara Feldon, Danny Thomas, Gale Storm, Roy Rogers, Jane Wyatt, Elizabeth Ashley, Jane Russell, Zasu Pitts, Chuck Connors, Andy Devine, Joe E. Brown, Phil Silvers, Fernando Lamas, Martha Raye, Joey Heatherton, George Grizzard, Dane Clark, Marilyn Maxwell, Eartha Kitt, Sarah Churchill, Anna Maria Alberghetti, Rosemary Clooney, Faye Emerson, Wendy Barrie, Fabian, Betty Furness, Harriet Hilliard, Hugh O'Brian, Edie Adams, Helen Traubel, Richard Rodgers, Brian Epstein, Nat 'King' Cole, Tony Curtis, Imogene Coca, Eunice Gayson, Samuel Goldwyn, Shirley Jones, Phyllis Diller, Eva Gabor, Hermione Gingold, Jinx Falkenburg, Hal Simms, Wende Wagner, Margaret Hayes, Clayton Moore, Diahann Carroll, Tom Poston, Hedda Hopper, Sandy Duncan, Tommy Sands, Harry James, Benny Goodman, Dale Evans, Jean Hersholt, Abbe Lane, Constance Moore, Coleen Gray, Joanna Barnes, Anne Jackson, George 'Gabby' Hayes, Vivian Blaine, Gladys Swarthout, Denise Darcel, Wally Cox, Paul Ford, Jim Backus, Louella Parsons, Trini López, Gypsy Rose Lee, Victor Borge, Maxie Rosenbloom, Jack Carter, Audrey Meadows, Lillian Roth, Robert Sterling, Eddie 'Rochester' Anderson, Barrie Chase, Erle Stanley Gardner, Chubby Checker, Bob Crane, Jacqueline Susann, Gracie Fields, Dick Winslow, Stubby Kaye, Sally Rand, Jack Dempsey, Jayne Meadows, Rodd Redwing, Conrad Nagel, Judy Canova, Liberace, Marty Ingels, Carol Lawrence, Mary Healy, Ezio Pinza, Ross Hunter, Ken Murray, Sheila MacRae, Ilka Chase, Mirella Ricciardi, Leland Hayward, Mel Tormé, Althea Gibson, Dick Haymes, Clyde Beatty, Marge Champion, Cliff Arquette, Ole Olsen, Chic Johnson, Connie Francis, Vaughn Monroe, Fred Allen, Xavier Cugat, Tom Smothers, Tommy Dorsey, Jimmy Dorsey, Peter Lind Hayes, Joe DiMaggio, Soupy Sales, Pamela Mason, Artie Shaw, Bob Monkhouse, Johnny Mathis, Suzy Parker, Jeannie Carson, Kitty Carlisle, Ricky Nelson, Ozzie Nelson, Peggy King, George Gobel, Henry Morgan, Frank Fontaine, Blanche Yurka, Dore Schary, Joyce Brothers, Gore Vidal, Lily Pons, Phyllis Newman, Rita La Roy, Michael Romanoff, Arthur Godfrey, Shelley Berman, Mike Todd, Dick Smothers, Gary Crosby, Kathleen Winsor, Keely Smith, Ray Goulding, Lauri Peters, James Roosevelt, Merrill Connally, David Aylott, Marty Allen, Vic Damone, Steve Rossi, Hal March, Arlene Francis

Původně jsem na tento pořad narážel spíš náhodou, prostě proto, že je ho plný YouTube. Časem jsem ho začal programově vyhledávat. Princip je jednoduchý, ale nosný - čtyři "panelisté" hádají uzavřenými otázkami profesi neznámého hosta a na závěr (patřičně oslepeni škraboškami) jméno celebrity. Celebritní část pořadu je bezpochyby nejatraktivnější. Protože většinu tajemných hostů by panelisté snadno poznali po hlase, hosté je všelijak matou. Třeba Greer Garsonové se podařilo překvapivě dlouho tajit, že je žena, James Garner na okamžik vyvolal dojem, že je Julie Andrewsová a Yul Brynner omezil odpovědi na hvízdání. Prozradil ho až hysterický smích publika, následující po otázce, zda je kudrnatý blonďák. :) Abych řekl pravdu, už jen hustý výskyt hvězd mé oblíbené éry by mi celkem stačil, abych měl o zábavu postaráno. Nějaká ta celebrita se navíc tu a tam začlenila i mezi hadače (třeba Orson Welles, Jack Lemmon nebo Zsa Zsa Gaborová). Časem jsem ale zjistil, že sledování What´s My Line? je navíc nenásilný způsob, jak si rozšířit znalosti angličtiny. Protože počet negativních odpovědí je omezen, kladou panelisté často kostrbatě formulované otázky jako "Mám pravdu, když si myslím, že na otázku "XY" mi odpovíte ne?" a podobně. :-) Nijak mě neuráží ani slovenská a česká mutace této show (Inkognito, resp. Hádej, kdo jsem?), ale originál se mi zdá zábavnější. 80%(15.1.2010)

Pár epizod jsem si pustil na youtube a když člověk vidí jako speciální hosty své oblíbené světoznámé herce (osobnosti), nemůže hodnotit méně jak 4*. Takový Sean Connery, Muhammad Ali, Steve McQueen, Louis Armstrong, Paul Newman, Yul Brynner, Alfred Hitchcock,....už jen při pohledu na psanou podobu těchto jmen se tají dech. Česká verze Hádej, kdo jsem není také vůbec špatná.(7.10.2012)

Tak jsem si dneska pustil několik scének na youtube a je to dost dobrý. Viděl jsem - Vincenta Price, Groucho Marxe, Errola Flynna, Jimmyho Stewarta, Alfreda Hitchcocka, Bustera Keatona, Claudette Colbert. Kirka Douglase, Roberta Mitchuma, Salvadora Daliho a plánuju další. Místama to je neskutečnej nářez (Groucho: "Are you a corrupt politician or am I being redundant? :-)) Co mě na tom hlavně baví je fakt, že můžu vidět svoje oblíbené herce jinak než v jejich rolích a je to děsná prča. ___ Skvělá taky byla epizoda, kde se za Tajemného hosta vydával moderátor John Daly a měnil hlasy :-) No a jinak John Daly je skvělej moderátor - sympaťák, kterej působí naprosto přirozeně, nesnaží se bejt za každou cenu vtipnej a přitom s ním sranda je. Mnoho současných moderátorů by se tady mohlo učit, jak se to dělá, viď Leoši :-)(20.9.2010)

Líbí se mi invence, kterou se hosté snaží mást své "protihráče" a v tomhle u mě vedou Kirk Douglas, Jimmy Stewart, Paul Newman, Woody Allen, Steve McQueen, Afred Hitchcock a rozhodně i Yul Brynner, kteří rozkošně matou hádače a publikum válcují svým důvtipem. Srovnání s českou verzí se raději vyhnu, protože by to bylo asi jako porovnávat - no a teď mě nic kloudnějšího nenapadá, takže se omlouvám za nedostatek invence - Kriminálku Anděl s jejími americkými bratříčky.(27.5.2011)

„Now we come to the special feature of our program, the appereance of mystery challenger. Blindfoldes on, panel? Will you come in mystery challenger and sign in please?“ FAMÓZNA ŠOU. Musím začať hneď takto z ostra. Nebudem spomínať, žiadne podrobnosti, kolegovia už napísali o čo ide. Pre mňa ako fanúšika starých filmov a hercov jedinečná príležitosť ako ich vidieť aj v reále. Dokonca som spoznal množstvo nových hercov, ktorých som dovtedy nepoznal (alebo iných umelcov či zaujímavých ľudí). Okamžite po prvej časti (naozaj hneď prvej), ktorú som mal možnosť vidieť, som si túto šou zamiloval. Skvelí „panelisti“ a geniálny moderátor John Daly + humor a situácie na ktorých sa dá neraz dobre zasmiať + taký ten feeling starej školy (ktorú ja veľmi môžem). A to som sa dostal k WML len veľmi náhodne prostredníctvom nemenovanej stránky (na ktorej sa dá nájsť nespočetné množstvo dielov) a Seana Conneryho. Myslím, že v tú noc som ostal prilepený na monitore asi ďalšie 2 hodiny. Práve ma napadlo, koľko zaujímavých povolaní tam mali, spomínam si teraz na približne 70 ročnú „SBS-kárku“ v obchodnom dome, či mladú blondínu wrestlerku. Na záver ešte prikladám toho Conneryho, ktorý ma dostal do „biznisu“. http://www.youtube.com/watch?v=z0BtN6aRxkg(6.6.2012)