Reklama

Reklama

Sonny Liston: Těžká váha

  • Kanada Phantom Punch (více)
Trailer

Ve strhujícím životopisném snímku ožívá v hereckém podání Vinga Rhamese Sonny Liston, někdejší kontroverzní mistr světa v těžké váze. Film zachycuje jeho život od chvíle, kdy během jeho pobytu v Missourijské státní věznici objevil katolický kněz boxerské nadání, kterým oplýval, až po (ne)slavný "Neviditelný úder” Cassia Claye, který v podstatě ukončil jeho kariéru. Sonny Liston: Těžká váha mapuje Listonovy triumfy i tragédie, jeho konflikty s rasismem, mafií i zákonem – cestu k pozici mistra světa! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (30)

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Nebudete se nudit, ale nebudete ani jásat. Filmů o boxu v mnohem lepší kvalitě, je určitě mnohem víc a těch životopisných rozhodně taky. Přesto jsem byl s filmem vcelku spokojený, herecky to totiž bylo zahrané fakt dobře. Takže kdo box může, nebo sport obecně, tak jen vzhůru do toho, budete spokojení. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Kurva, že som dal na upútavku z "outu" na tento super snímok, ktorý pojednáva o živote Sonnyho Listona... mojeee nervy, som ja ale kok*t... nečumím na TV, raz zapnem a hneď sa nechám zlákať na nekalosti... taký som ja naivný puboš. Hrozné to bolo, obezný boxer celý život mláti ľudí a nikto ho nemáaa ráad... fňuk. Fuuuuck 2/10 ()

Reklama

oLí 

všechny recenze uživatele

Žádný áčkový Hollywoodský životopisný film, spíše lepší televizní snímek, ale to vůbec neva. Ving Rhames je frajer a jeho Sonny Liston mi za tu hoďku a půl přirostl k srdci tak, že kdybych nebyl tak štědře pigmentově obdařen, vypadám na konci filmu jako vopařená husa, celý titulky jsem jentak seděl a civěl do monitoru za znění té saxíkové hudby. Není to dokonalý film, ale emoce ve mne vyvolal silné a ani chvíli nenudil, za což mu moc rád bez váhání uděluji vysoké hodnocení. [8/10 říjen 2010] ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Mám rád filmy, které se točí kolem boxu - sportu, který má i ve svojí tvrdosti krásu. Zakládá-li se pak na skutečném příběhu, má u mě automaticky jednu hvězdičku navíc. Phantom Punch nám servíruje strhující příběh boxera Sonnyho Listona, kterého tu geniálně ztvárnil Ving Rhames. Rozhodně jsem se nenudil, jelikož stopáž byla optimální a samotný děj k tomu ani nedával příležitost. Pro mě srovnatelné s filmem Těžká váha. Velmi příjemné překvapení. ()

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Sonny Liston bol legendárnou postavou profiboxu, ktorá si celovečerný film určite zaslúži. Ving Rhames tohto kontroverzného pästiara stvárnil vcelku dobre a s dobovým zostrihom na hlave sa na skutočného Listona kupodivu aj trochu podobal. Snímka Phantom Punch mapuje Sonnyho pohnutý životný príbeh dosť hodnoverne a až na menšie odchýlky sa celú dobu v podstate pridržiava faktov. Podobne ako užívateľa eldricka ma však pobavil herec, stvárňujúci legendárneho Muhammada Aliho - to už tvorcovia filmu naozaj nemali po ruke nikoho iného, keď boli do tak významnej úlohy nútení obsadiť takéhoto baleťáka? ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Manažer Floyda Pattersona byl známý Cus D'Amato, jenž trénoval později také Mikea Tysona. (Dawid199)

Reklama

Reklama