Sonny Liston: Těžká váha

Phantom Punch

Sonny Liston: Ťažká váha

Drama / Sportovní / Životopisný

Kanada / USA, 2008, 100 min

Mám rád filmy, které se točí kolem boxu - sportu, který má i ve svojí tvrdosti krásu. Zakládá-li se pak na skutečném příběhu, má u mě automaticky jednu hvězdičku navíc. Phantom Punch nám servíruje strhující příběh boxera Sonnyho Listona, kterého tu geniálně ztvárnil Ving Rhames. Rozhodně jsem se nenudil, jelikož stopáž byla optimální a samotný děj k tomu ani nedával příležitost. Pro mě srovnatelné s filmem Těžká váha. Velmi příjemné překvapení.(17.10.2010)

V bojových soubojích se Rockymu nevyrovná ale co do scénáře ho náramně předčí. Film uchvátí a cvílema i pobaví, je autentický (pro ty kteří neví co to je to znamená že je hodně podle pravdy), možná bych vynechal ty přechody z čenobílé na barevnou ... po prvý mi to přišlo geniální pozdějí ohranné ... ale tak či onak není to špatný film a stojí za shlédnutí .... *4 stars*(21.10.2010)

Sonny Liston bol legendárnou postavou profiboxu, ktorá si celovečerný film určite zaslúži. Ving Rhames tohto kontroverzného pästiara stvárnil vcelku dobre a s dobovým zostrihom na hlave sa na skutočného Listona kupodivu aj trochu podobal. Snímka Phantom Punch mapuje Sonnyho pohnutý životný príbeh dosť hodnoverne a až na menšie odchýlky sa celú dobu v podstate pridržiava faktov. Podobne ako užívateľa eldricka ma však pobavil herec, stvárňujúci legendárneho Muhammada Aliho - to už tvorcovia filmu naozaj nemali po ruke nikoho iného, keď boli do tak významnej úlohy nútení obsadiť takéhoto baleťáka?(11.3.2013)

Nebolo to zle,ale... Nemalo to kvalitu Aliho,Rockyho,Tazkej vahy, ale... Proste sme opat u toho ako sa da premrhat perfektny zivotný pribeh. Ked tocim film o jednom z najkontroverznejsich boxerov a este aj o majstrovi sveta tak si dam KU....ZALEZAT!!!!!!! Reziser sa pustil do niecoho na co nemal. Vin nie je zly herec no postrada auru a respekt. Miesto neho tam kludne mohol byt Laurence Fishburne , Djimon Hounsou, Michael Clarke Duncan alebo aj Cuba Gooding Jr. no musel by pocvicit.Filmu davam 3 hviezdy no opat podotýkam z 5 hviezdickoveho pribehu urobili iba priemerny film a to je velka skoda.(8.6.2012)

Žádný áčkový Hollywoodský životopisný film, spíše lepší televizní snímek, ale to vůbec neva. Ving Rhames je frajer a jeho Sonny Liston mi za tu hoďku a půl přirostl k srdci tak, že kdybych nebyl tak štědře pigmentově obdařen, vypadám na konci filmu jako vopařená husa, celý titulky jsem jentak seděl a civěl do monitoru za znění té saxíkové hudby. Není to dokonalý film, ale emoce ve mne vyvolal silné a ani chvíli nenudil, za což mu moc rád bez váhání uděluji vysoké hodnocení. [8/10 říjen 2010](17.10.2010)

• - Manažer Floyda Pattersona byl známý Cus D'Amato, jenž trénoval později také Mikea Tysona. (Dawid199)