poster

Poslední vymítání ďábla

 • USA

  The Last Exorcism

 • USA

  Cotton

  (pracovní název)
 • Francie

  Le Dernier exorcisme

 • Nový Zéland

  The Last Exorcism

 • Velká Británie

  The Last Exorcism

 • Austrálie

  The Last Exorcism

 • Irsko

  The Last Exorcism

 • Kanada

  The Last Exorcism

Horor / Thriller

USA / Francie, 2010, 87 min

Režie:

Daniel Stamm

Kamera:

Zoltan Honti

Hudba:

Nathan Barr

Producenti:

Marc Abraham, Eric Newman

Střih:

Shilpa Sahi

Scénografie:

Andrew W. Bofinger

Kostýmy:

Shauna Leone
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Zaujímavo pôsobiaci snímok. Avšak jeho spracovanie už neprináša nič originálneho, podobne ako námet. Už sme tu mali toľko posadnutých dievčatiek, že to už hrôzostrašne nepôsobí. Záver je tak trošku o hubu a pôsobí násilne šokujúco, pravdepodobne sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť, ako to všetko ukončiť. Suma sumárum ale snímok neodcudzujem, vo svojom žánri je to mierny nadpriemer a chválim aspoň to, že už keď sa teda tvorcovia rozhodli pre démonom posadnutú dievčinu, aspoň ju typovo skvelo obsadili - Ashley Bell.(17.3.2011)

 • pornogrind
  **

  ASHLEY BELL Najväčšiu pozornosť kritikov a celého sveta vzbudila v roku 2010 stvárnením posadnutého dievčaťa Nell Sweetzer v horore THE LAST EXORCISM. Jej postava prechádzala zdanlivo nemožnými ohybmi a skrúteniami tela, ktoré vďaka svojej hypermobilite vykonávala úplne sama. Za tento herecký výkon získala cenu Independent Spirit Award za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Tenhle film mi doporučil známej z práce jako,že to prej má být jeden z nejlepších hororů co se týče vymítání.Tak jsem na to koukl a nevěřil jsem svým očím.Prostě sračka na které mě zaujala jenom právě výše zmiňovaná Ashley Bell.Nevěděl jsem co si o tom známým mám myslet.Jestli to je totální neznalec vymítačského žánru,či dement nebo si ze mě jednoduše udělal prdel.Tak jsem ho hned druhej den zmrdal jestli je vůbec normální,co mi to doporučuje za sračky.Nakonec z něho vylezlo,že si dělal prdel.Ale já si stejně myslím,že se mu to líbilo a jen nechtěl přiznat svůj vkus či nevkus na hororové filmy.(15.4.2015)

 • oje
  **

  Překvapivě herci nebyli špatní a překvapivě byl i děj celkem originální a nepředvídatelný. Těšil jsem se na handcam kameru, ale tady to s dokumentárním stylem až trochu přehnali. Rozmazané a nepřehledné záběry a dokonce rozhovory s postavami na koukatelnosti nepřidali. Větším zklamáním je ale minimum nějakých těch děsivých scén. Ta teenagerka se tam jen tak párkát zacukala a celkem krátký a dějově prázdný horror tak moc příležitostí bát se nedal. Trochu jsem se nudil, čekal jsem, že z toho vymačkají víc. Alternativou o vymítání je horror V moci ďábla. Alternativa: Exorcism of Emily Rose, Exorcist, Omen,(1.2.2011)

 • Guzo
  ***

  Bohužel další z filmů, u kterých je první polovina výrazně jiná než druhá, to se to pak těžko hodnotí. Zatímco úvod je v podstatě o ničem, představení nesympatického vymítače a jeho projevy v kostele, o to jsem zrovna moc nestál. Po příjezdu na farmu se ale (konečně) začne něco dít a postupně film graduje až do konce. Je to škoda, obsazení někoho jiného do hlavní role a malá změna scénáře by tenhle horor vynesla mnohem výš. 5/10(16.1.2011)

 • Hrabka
  **

  Tenhle styl natáčení mě osobně moc nebere. Už Blair Witch mě pořádně namíchl a znechutil, Rec naopak příjemně překvapil, ale jinak tuto "živou kameru" moc nemusím. Tady to nebylo zase tak hrozné, ale určitě bych uvítal spíše normál. Jinak co se filmu týče, tak děj je docela zajímavý. Borec si nejdřív hraje na profíka, ale když jde opravdu do tuhého, tak moc neví. Herci to odehráli slušně, atmosféra je chvílemi skvělá, ale na druhou stranu je to docela dost často nuda. Přestože se závěr snaží být překvapující, tak mně se moc nelíbil. Obecně tyto filmy moc nemusím, ale když už tak určitě spíše ty staré satanistické filmy. Mrkněte na Vymítače ďábla nebo Přichází Satan!, to je teprve ta pravá pekelná atmosféra. 50%(14.12.2010)

 • - Plakát k filmu byl zakázán ve Velké Británii po obdržení několika stížností uvádějících, že se jedná o příliš urážlivý a hrubý obrázek. (Mrs.Blue)

 • - Ashley Bell, představitelka posedlé dívky, natočila všechny své scény s nepřirozenými polohami a ohyby těla bez použití jakýchkoliv triků. Je totiž hypermobilní. (oje)

 • - Snímek byl do kin distribuován pod krycím názvem Scrutiny. (oje)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace