Poslední vymítání ďábla

Andrew W. Bofinger

Kostýmy:

Shauna Leone
  • oje

Překvapivě herci nebyli špatní a překvapivě byl i děj celkem originální a nepředvídatelný. Těšil jsem se na handcam kameru, ale tady to s dokumentárním stylem až trochu přehnali. Rozmazané a nepřehledné záběry a dokonce rozhovory s postavami na koukatelnosti nepřidali. Větším zklamáním je ale minimum nějakých těch děsivých scén. Ta teenagerka se tam jen tak párkát zacukala a celkem krátký a dějově prázdný horror tak moc příležitostí bát se nedal. Trochu jsem se nudil, čekal jsem, že z toho vymačkají víc. Alternativou o vymítání je horror V moci ďábla. Alternativa: Exorcism of Emily Rose, Exorcist, Omen,(1.2.2011)

Typické. Tvůrci narvali do dvouminutového traileru opravdu všechno, čím se dalo získat nadrženého diváka, takže sliboval po dlouhé době pořádně děsivou jízdu. Samotnej film pak ale už nedokáže tolik překvapit. Především: námět je vydojen z několika krav (The Exorcism of Emily Rose, The Blair Witch Project), takže o originalitu nezavadíte. Dále obsahuje téma fanaticky nábožných lidí, jež nemám rád, a to ke všemu vrcholí v málo pravděpodobném závěru. Jistě, je tu několik krvavých a mimořádně strašidelných momentů, posedlá holčina hrála skvěle, i jeho "dokumentární" styl patří k těm povedenějším. Jen jsem nejspíš čekal, že se tvůrci vytasí s nějakou třešničkou na tomhle satanskym dortu. Třeba takový japonský Noroi mě vzal o dost víc.(28.11.2010)

Po Mega Paranormal Debility 2 sem si celkem spravil náladu, hodně sem se bál že budu koukat na vyštavený téma, Postel, holka, pánbíčkár, krucifix a himlhergot, ale film slušně překvapil. Ani to tak neni horor jako drama a thriller, ruční kameru mám už celkem rád. No konec silně překvapil, ne celkově, ale už sem myslel že na to nebudou mít tvůrci koule..a kříže :)(27.2.2011)

• Havaj8

Další z těch ohromně slabejch vymítaček. Sice netradiční úvod, kdy si reverend vydělává tak, že balamutí lidi a snaží se jim dostat z hlavy to, že jsou posedlí. Na démony absolutně nevěří a už to odhaluje děj na druhou polovinu filmu. Že se bude muset setkat s něčím opravdovým. Ale zpracování už tak zdařilý nebylo, celý pojatý ve stylu hádanky, kdo je fakt ten špatnej. Minimum hororovejch prvků, až na ten konec, kdy takovýhle obřady dokážou rozhodit. Ale nějakým způsobem se u toho bát? Bohužel.(3.3.2015)

• verbal

Chtěl bych strašně natočit film, jak si na někoho zasedl Satan! Viděl jsem Exorcistu, Rosemary i Blair Bitch a napadl mě děsně kůl, "originální" scénář! Nemám sice prachy, ale zato mám doma hájosmičku za šest litrů, se kterou umím skvěle běhat a dělat krásné šmouhy. Vím dokonce i o jedné kikině, která umí príma vrčet, udělat most a dát nohy do třičtvrtě na tři. Stačí ji napatlat bílým pudrem, nalít ji na vlasy litr vegetolu a bude vypadat fuckt hrozně! A když z ní udělám hvězdu, nechá se prý v pohodě i vymetat. Pardon, chtěl jsem říct vymítat. Navíc znám Ílaje, se kterým jsme spolu na základce týrali drobné hlodavce. Když ho nenapráším, dá mi pětset dolarů, abych to mohl natočit!!(14.12.2010)

• - Natáčení se zúčastnil i jeden skutečný exorcista, který pomáhal koordinovat filmování některých scén. Jedná se o bratra jednoho ze členů štábu a všimnout si ho můžete jako muže, který stojí vlevo od Reverenda Cottona Markuse (Patrick Fabian) při jeho kázání s kartami na začátku filmu. (oje)

• - Již během otevíracího víkendu film v kinech v USA utržil téměř 10násobek svého rozpočtu (1.8 miliónů dolarů). (HellFire)

• - Plakát k filmu byl zakázán ve Velké Británii po obdržení několika stížností uvádějících, že se jedná o příliš urážlivý a hrubý obrázek. (Mrs.Blue)