Poslední vymítání ďábla

Andrew W. Bofinger

Kostýmy:

Shauna Leone
  • ivan bohatyr

Hlavně sem čekal něco úplně jiného, v duchu sem chtěl a představoval si něco mezi Constantin a V moci ďábla, to věřím by mohl být hrubý film, ale přitom je to jakejsi pámbučkářskej podvodnickej dokument. Hlavně všechny "fakta", co dostáváme, můžou být velice lehce zfingovány (že začně vřít voda, tak to mají strašně jednoduše udělané - záběr na studenou vodu, střih, záběr na vařící vodu, !hmm super no! nebo závěrečná vatra, pár skřeků a zběsilý útěk, no koho to nadchne, mě určitě ne), není čemu věřit, já sem nevěřil ničemu, ani titulkům, to je hlavní důvod proč film nezaujme. Hororu se musí aspoň z části věřit, aby vyvolal u diváka strach, v tomto sem hercům nevěřil ani nos mezi očima, všechno vyumělkované, vymyšlené, nahrané - naprd - zde je ten problém. Není to jenom tím, že sou ukázány triky jak obrat věřící o peníze, je to prostě v tom filmu, že divák pozná, že je to blbost hned od začátku. Abych tomu teda úplně neškodil, tak po hoďce to aspoň trochu nabralo očekávaný spád, no však ale právě proto dávám ty dvě hvězdy, víc si to ode mě nezaslouží, bře jinak tam nebylo nic. Jako horor dost neobstojné.(30.11.2010)

• milka

Další z řady pseudo-dokumentárních hororů, od kterých od přehypevoném Paranormal Activity nic nečekám. Tenhle pokus ale přitom nebyl úplně marný. Zápletka je sice ohraná, ale dá se z ní pořád vytěžit hodně a příběhově jde rozhodně o bohatší film než PA. Postavy jsou taky celkem zajímavé a pár atmosférických scén se zde taky najde. Bohužel se to, přes svojí krátkou stopáž, docela vleče a s Ashley Bell nejde vůbec takový strach, jaký by z holky posedlé ďáblem měl jít. Vlastně je místy docela k smíchu a při některých scénách jsem si připadal jak v parodii na Vymítače ďábla. Nejvíc to ale stejně zabijí konec, který poslal slušně rozjetý příběh do kopru a já jsem jen na konci tupě zíral a řikal si wtf? Tady to někdo s vykrádáním všech možných hororů krapet přehnal.(20.1.2011)

• Frajer42

1 * dávám pouze za lehoulinkou orginalitu a zajímavý vývoj příběhu. Jinak je film těžce nepovedený. Příšernou kamerou počínaje a absencí veškerého napětí končeje. Mnohdy jsem netušil, zda se mám smát, neboť jsem si nebyl zcela jistý, zda to autoři mysleli zcela vážně. Škoda, škoda. Ani ty 2* z toho nevytáhnu. Nicméně to není až tak velký průser, jak se zde dá dočíst. Film je mírně podhodnocený.(19.11.2012)

I když „Poslední vymítání ďábla“ rozhodně není nijak závratně nápaditý film, stejně jsem měl po nějaké době pocit, že tohle je found footage, na které se dá dívat a kde se ukazuje, že možnosti zde jsou- Jen kdyby se tvůrci až tak moc nesnažili o to, aby divákům předvedli to, co se očekává. Přesně tohle ve snímku dělají a je to škoda, protože svým koncem je naprosto nezajímavý a okoukaný.(4.8.2014)

• Sobis87

V The Last Exorcism se tvůrci snažili spojit dohromady dva nepopiratelné filmové fenomény - stále více populární pseudodokumentární žánr (Blair Witch, Cloverfield, atd. - tzv. mockumentary) a Vymítače ďábla. Z konceptuálního hlediska to není vůbec marné, avšak v praxi film selhává hned ve dvou rovinách. Zaprvé jsem mu onu dokumentární autenticitu ani na okamžik neuvěřil, a to především kvůli celkové výstavbě děje (fikční narativ), práci s kamerou a použitím nediegetické hudby (!) pro zvýšení napětí v některých scénách. Zadruhé film nefunguje moc dobře ani v hororové rovině, děsivý je minimálně a napětí postrádá téměř úplně. O nějaké kontroverzi, která spřízněného Vymítače ďábla učinila kultovním, zde nemůže být ani řeč. Na druhou stranu herci v rámci nízkorozpočtového hororu předvádějí celkem kvalitní výkony a pár světlých momentů se tu také najde, jinak se však jedná o rozvláčnou báchorku, která promrhala svůj potenciál. Avšak stále to je lepší než Paranormal Activity.(6.2.2011)

• - Již během otevíracího víkendu film v kinech v USA utržil téměř 10násobek svého rozpočtu (1.8 miliónů dolarů). (HellFire)

• - Ashley Bell, představitelka posedlé dívky, natočila všechny své scény s nepřirozenými polohami a ohyby těla bez použití jakýchkoliv triků. Je totiž hypermobilní. (oje)

• - Ve scéně, kdy Nell Sweetzer (Ashley Bell) na otázku: “Kde je Nell?“ odpovídá: “V ohni.“, herečka improvizovala. Replika původně ve scénáři nebyla. (jurama525)