REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

Khumbac

Krásná svatba, bohatá a láskyplná. Veselí a blahopřející lidé. Nevěsta jako lusk, ženich jako rytíř v lesklé zbroji :) Ovšem když pozvete na svatbu strýce kousnutého psem, lecos se může změnit. Myslel jsem že mi ve filmu do nebe volajíc béčkové vložky(nic nevědící šukající pár, brnění, nedostatek SWAT jednotek, atd..) budou vadit, ale nestalo se tak, protože konec, film vyšvihl vzhůru. Krve je všude dost. Zombíky španělé umí hrát jako nikdo jinej. Málem mi i slza ukápla při závěrečném polibku. ()

Doudis19

Jelikož mi styl "ruční kamery" u předešlých dílů spíše překážel, tak tedy pro mě krok správným směrem. Zpočátku se sice zdá, že se opět bude hrát na tu samou notu, ovšem jen co se kamery "sebeparodicky" porouchají, začíná to pravé zombie maso. Ohromné množství nápadů, litry krve, sympatičtí a hlavně racionálně smýšlející hrdinové a to nemluvím o zcela seriózně funkční milostné linii :-). Jistě snímek se nebere příliš vážně a občas něco zaskřípe, ale i s ohledem na šokující finále se musím přiznat, že jsem zvažoval i hodnocení nejvyšší. Zřejmě osobní kultík ;-). ()

ecceHOMMO

Zmizla hustá atmosféra a nahradila ju krvavá zombie lázeň. Na zombie film to ujde, ale ako pokračovanie REC 1,2 to je sklamanie. Ikeď iné spracovanie a pohľad na výrus bol určite zámerný. ()

hajdano

Třetí díl série je vyloženě zklamání. Slátanina o princi a princezně s motorovou pilou mě opravdu nepřesvědčila. Jednu hvězdičku dávám povinně za hororový žánr a druhou za ponorný mixér :) ()

karlik4801

V Rec 3 je jedna šílená chyba, hrozně mi vadí jak zombie chodí. V prvních dvou dílech normálně běhali, nebo se pohybovali jako normální člověk, proč tady chodí jak dementi ve stylu The Walking Dead? Prostě proč to jeden ze dvojice režisér nenechal stejné. To mi zkazilo dojem pokračování. A ta nevěsta, připadala mi jako projekt Alice, kopírování a kopírování. Tohle prostě nechápu, je to šílená ostuda. Ten konec je sice krásnej, ale tohle je horor a ne romantickej blábol. A prvních pár minut natočených z pohledu postavy mi hrozně vadilo, tady to bylo zbytečné. Další polovina už byla naštěstí aspoň tochu přehledná, ale furt se se kameraman nevyznamenal. Nevadí mi že je hlavní děj odbočený od předchozích částí, ale to jak je špatně zpracovaný. ()

Ryuuhei

Jaké bylo překvapení, když se z ruční kamery pro sérii typické najednou přešlo do klasického, řadového filmového formátu. Do třetice s REC a tentokrát trochu konvenčněji. Tedy, po utahaném úvodu, který nám představil hlavní postavy, se film přesunul spíš ke komedii. Kde jinde se hrdinové navlíknou do středověkého brnění, nebo kde se nevěsta promění v drsňačku s motorovkou? Určitě ne ve filmu bez nadhledu, kterým třetí REC není. Takovou nálož absurdních situací, které se nedaly brát moc vážně, jsem nečekal. Přirovnal bych to stylem spíš komediálnímu Soumraku mrtvých, než třeba podobně pojmenovanému, ale tradičněji pojatému Úsvitu mrtvých. Lidi tu nicméně tvrdí, jak ústřední romance nemá vůbec váhu a s tím si dovolím nesouhlasit - podle mě byla rozvíjena docela slušně a o to silnější bylo i očekávaně-neočekávané finále. Přidejme si k tomu zdařilou kameru, hromadu krve a nemrtvých (jimiž tentokrát nejsou ve vztahu k hrdinům jen náhodní lidé, které je v normálním případě přece jen o dost snadnější porcovat) a máme tu zábavnou, leč i dost depresivní podívanou. Film ve mě zanechal směs pocitů hnijících ještě dny poté. ()

tnp101

Tak tohle nikdo nečekal. Třetí díl ze série „[REC]“ není horor! Opakuji, nejedná se o horor, nýbrž o (ehm … hororovou) komedii a hodně lidí s ní má, případně bude mít problém - film bych se nebál přirovnat k podobně rozporoplnému „Iron Sky“. Ve své podstatě se jedná o totální kravinu, která ovšem baví a především v pozdějších pasážích dokáže i slušně vtáhnout. Pozitivně vnímám také změnu vizuálního pojetí. Styl „found-footage“ se mi už pořádně okoukal (to jsem si ostatně mohl ověřit v několika úvodních minutách) a pěkná práce s kamerou mě v současné době u filmů obdobného typu těší možná víc, než je zdrávo. Ideální relaxační kousek za 70% … A Leticia? Ta mě okouzlila. ()

Duoscop

Po dvou skvělých dílech přichází další pokračování s podtitulem Génesis. Ve zkratce, ženich s brněním a mečem v doprovodu své jednoruké nevěsty s motorovkou likvidují své svatební hosty. Tak tohle pokračování si můj oblíbený Rec fakt nezasloužil. Obávám se dalšího pokračování tentokrát s podtitulem Apocalypse kterého se dočkáme už tento rok, jeho výhodou je že se ho ujímá jeden z původních režisérů prvních dvou dílů Jaume Balaguero. ()

TKKMR

Génesis-u fakt veľmi škodí to, že je tretím pokračovaním skvelého a fanúšikmi ostro sledovaného Rec-u, ktorý nastavil latku veľmi vysoko a sú naň kladené nadmerne vysoké očakávania. Keby tomu tak nebolo a Génesis by bol nejakým samostatným projektom, tak väčšina ľudí by sa možno na jeho adresu vyjadrovala v superlatívach a pravdepodobne by ani tu na csfd nemal hodnotenie biednych 45%. ()

neoBlast

Nejzajímavější pasáží je autorský přerod - či spíše útěk, od found footage rámce do volnějších vod vizuálu. Naprosto pochopitelný z pozice tvůrce, který byl uzavřen v těchto poutech ve svých předešlých, úspěšných, filmech. To, že je potom [REC]³ tuctovou podívanou, lehce obměněnou podle tradičního zombie receptu je věc jiná. 50 %. A jako bonus přihodím zmíněný recept pro začínající, a vlastně i super pokročilé tvůrce: 1) rozhodni, zda budou zombie běhat, nebo pomalu chodit (rada, moderní zombie jsou gepardi), 2) vymysli místo plné lidé, tzv. set piece, který jsme dlouho neviděli v zombie žánru, 3) levně obsaď následující charaktery: ječící krasavice, geek, svalovec-hrdina, kámoš s dobrou hláškou, "někdo, kdo ví trochu víc a zatajuje to ostatním", 3) jaké zbraně hrdinové budou používat? výběr stejný jako v bodu 2. a jak se k nim postavy dostanou? 4) kdo přežije? je zvykem, že zakrvácená krasavice, ale je dnes hodně cool když v závěru zahynou všichni. ()

lennyd

Kolda a Clara, mladí novomanželé a jejich svatba, která měla být zážitkem pro všechny pozvané. A taky že byla, protože strejda dorazil na svatbu se zraněním, se kterým se na svatby povětšinou nechodí, a vcelku brzy se změnil v krvežíznivého zombíka. A s ním všichni ostatní. Jen Kolda a Clara se rozhodli za svoji lásku bojovat - třeba proti všem ... Filmy se zombies mám rád, a tato série měla určitě něco do sebe (i proto se dočkala hollywoodského remake). Třetí díl s prvními dvěma ale nemá lautr nic společného, to už by se jako RecX mohl nazývat libovolný zombie film - tudíž první podraz filmařů - název jen proto, aby vás nalákal do kina / půjčovny / internet / bůhví kam ještě se pro filmy dá chodit. Druhý podraz je to, že hlavní deviza prvních dvou dílů, a to záběry ruční kamerou a z toho plynoucí autentičnost je ve třetím díle jen prvních dvacet minut - a to jako home video ze svatby (naštěstí jen těch dvacet minut, koukat ještě dýl na cizí svatbu tak mne asi jebne). Jakmile se začne (konečně) něco dít, kamera zůstává ležet na zemi. Na druhou stranu od tohoto okamžiku se mi Rec3 docela líbil - krve a krvavých záběrů je více než dostatek, charismatičtí herci (alespoň ti ústřední dva), několikero vtipnějších scének (rytíři, motorovka) a hodně vychytanej závěr. Takže z celkového pohledu mírná spokojenost.. ()

Bobik9 odpad!

Píčovi*a!!!!! Totální degradace prvních dvou výborných filmů. Nechápu, co Pako Plaza dělal na jedničce a dvojce, protože jakmile začal tvořit sám, tak se mi z něj chce brečet. Jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Kromě toho, že si z nějakého důvodu chce dělat srandu sám ze sebe (což u prvních dvou nebylo vůbec myslitelné), tak se mu to vůbec nedaří. Vtip nikde! Atmosféra v tahu! Herci na poblití! Vysvětlení? Nečekejte! Hodně mě to odrazuje od čtyřky, ale věřím, že když k ní nepustí tohoto "wanna be" režiséra, tak to bude lepší. ()

yeniczek

Jedničku a dvojku považuji za velmi dobré filmy, a tak jsem se na origin těšil jako na málo co. Ale.. Název děsně klame a o žádný vznik se nejedná. Jde tu pouze o epizodku na jiném místě ve stejný čas a popravdě se ani nic moc více nedozvíte. Toť největší zklamání a popravdě jsem rád, že jsem se tuto "nepointu" dozvěděl před filmem, jinak bych byl asi zklamán víc a víc. Zbytek je docela příjemná a jakžtakž zábavná řezničina se zombíkama, kteří nemají rádi kecy z Bible a místy je to opravdu tak zábavné, až se zasmějete DOBRÉMU nápadu. Doufám, že druhý režisér se čtyřkou nezklame a nějak REC rozumně uzavře. Tohle byl jen takový datadisk pro zkrácení času. Bohužel.. (ačkoliv se z traileru může zdát že motorová pila je konečně zpět, tato scéna ubližuje filmu skoro nejvíce) 5/10 ()

drake31

Z doterajších dielov ten najzábavnejší, avšak to už postráda tú údernosť dielov predošlých. Tretí Rec je kvalitný horor, nechýba krv, údy rozlietané kade tade po priestore, zombíci rozšírený po okolí a ani jeden z najcoooooolovejších nástrojov v boji proti týmto mŕtvym-nemŕtvym, ale ja tak si nemôžem si pomôcť, že keby možno hralo na trochu vážnejšiu notu, dalo by sa z toho vytrieskať viacej. Sklamanie sa nekonalo, aj napriek hodnoteniu a už sa teším čo pripraví Balaguero ... ()

Mishqo

svadba ako z veľmi ale veľmi zlého sna...začínalo to celkom sľubne no každou ďalšou minútou, scénou či nápadom sa to zhoršovalo a stávalo sa absurdnejším a absurdnejším a nakoniec aj tak veľké hovno vysvetlili a vôbec ten film nenapojili na sériu...aspoň krvavých a podobných scén bolo hojne...no žiaľ čakal som viac...sklamanie!!!! 40% ()

Fakipics

Moc námitek nemám. Kamera supr(díky ní trošku víc gore řezničina), určité napětí z toho vyzařovalo, jsem tam ten vtip no a nevěsta byla prostě můj typ. Myslím si, že se nám Paco zamiloval a udělal z toho ending voprus. Celkově to ztrácí oproti předchozím. Dle mého mu Jaume Balagueró apokalypsou natrhne genesis. ()

VasaX

REC Génesis je pokračováním skvělého hororu REC a jeho "druhé poloviny" REC2. Španělská dílna hororu v takové ráži, že se musí stát zákonitě zlatým fondem hororu nejen oddaného fanouška tohoto žánru. REC 3 je jakýmsi volnějším pokračováním. Ale musím říct že zdejší obsah ("RajCZitko") moc obsahově nezní, protože moje pocity a závěry z REC 3 jsou vlastně negací toho textu. nepomáhá ani k původu, ani k vysvětlení, rozhodně ne v řádcích samotných, možná spíše mezi řádky, nebo mezi řádky řádků, co jsou mezi řádky... což zní zmateně a divák na tom není o moc lépe, pokud se to snaží tak brát. REC 3 je jakýsi zombie survival horor. Ony Zombie jsou asi něco jako Romové u nás. Ha, hovnomilové už v tom cítí rasismus, ale musím je zklamat: jde spíš o přirovnání v tom, jak dobře a přesně se dá definovat, o koho se jedná, jaký má původ a nějak obecně to zaškatulkovat. Jde o to, že vzorek, ač se tváří na povrch velmi homogenně, se dá velmi lehce zaškatulkovat, ale velmi těžce popsat, protože vlastně homogenní vůbec není. A stejně tak zdejší domnělé zombie mohu mnohap odobnými prvky do kategorie zombie zařadit, a stejně tak je mohu dalšími prvky vlastně vyřadit. A v případě REC 3 (stejné je to i u jiných hororů, seriálů a dalších zpracování) je ten rozdíl mnohem citlivější. Co dál? No, REC 3 je povedený horror. Brutální, černo-humorný, originální i klišovitý. A v tom je jeho největší problém - rozporuplnost. A to tentokrát nejen v tom, že spojuje náboženství a vědu dohromady v jeden nejasný hororový prvek (který mnohem lépe funguje spíše na té náboženské úrovni, potažmo alchymisticko-mystické, než na reálně vědecké. Tohle křehké propojení fungovalo ještě u prvních dvou dílů překvapivě schopně a úderně, ale s třetím dílem se rozpadá. A přidává se k tomu další, rovnou rozvracející rozpolcenost, které přisuzuji ten značný úpadek v hodnocení - je to černá komedie? Parodie? Horror od kosti? Akce? Přijde mi, že Plaza svůj úspěch chce po hollywoodském vzoru najednou podojit, co se dá. Pro letošek se chystá čtvrtý díl. A ten ukáže, zda měl Plaza hlubší myšlenku, nebo ten klučina uviděl jen hodně euro za málo snahy? Budu hodnotit REC 3 optimisticky a shovívavě. Ale čtyřka dokáže, zda je v tom mnohem víc, či jedna a dva byly maximum a trojkou to vlastně začal odepisovat po vzoru mnohých dalších pokračování. kdo ví, třeba si mákne, a taky si sežene herce (a napíše jim postavy), u kterých mi to bude alespoň trochu líto, když jim bude vyrvána krkavice zaživa. ()

Wade odpad!

Tohle mělo být sakra co? Jsem si jistý, že se jednalo o skrytou komedii, protože tohle nemohl Paco myslet vážně. Tohle byla 80min dlouhá nuda co neví ani o čem je. Pocit karantény se ztratil a nahradila ho svatba se zombíkama nebo co že to vlastně je. 5% ()