REC 3: Počátek

• Španělsko [REC]³: Génesis (více)

Spike23

Po dlouhé době jsem si řekl, že bych mohl taky zkouknout nějaký kvalitní horor. V tu ránu se objevil Rec 3, což byla jasná volba díky kvalitě prvních dvou dílů. Po zhlédnutí by mě docela zajímalo, jestli to měli v úmyslu natočit jako komedii, nebo to brali naprosto vážně, protože ta helma na hlavě, řezání šatů motorovkou a závěrečná love scene (i když byla skvělá) se mi zdály už dost přehnané. Každopádně větší demenci jsem už hodně dlouho neviděl, horší zvukovou stránku jsem v životě neslyšel a jediné, co nebylo předvídatelné, bylo to, že i po deseti záběrech na meč si ho ten chuj na strejdu Pepe Victora stejně nevzal (a možná udělal dobře, protože rozmixovaná hlava je lepší než klasicky useknutá). Jinak nevěsta Clara vypadala skvěle, naneštěstí do té doby, než se u ní poprve objevil nejotravnější výraz zděšení, jaký jsem kdy viděl a který jí zůstal na pár výjimečných momentů až do konce filmu (naštěstí za ten závěr si to u mě vynahradila). No a nakonec aby toho nebylo málo, ne jen tak nějakému hororu se povede, že úvod, kde se nic neděje, je lepší než zbytek filmu (i když je fakt, že se tam toho děje rozhodně víc, než když kamera 2 minuty krouží kolem Clary stojící za deště na silnici, než na ní konečně naběhne posedlá matka). Je to tedy hrůza a 10x hůř ztracený čas, než nonstop koukáním na Robot Chicken (nic proti, je to super seriál), ale jak jsem zmínil, pár skvělých momentů se tam přesto najde. ()

DavidS.

REC 3 má se svými předchůdci společný jen název a jednoho z režisérů, který se rozhodl přestat své spoluobčany děsit v potemnělém činžáku a namísto toho jim dopřát trochu zábavy na španělské veselce...Nic není pro hororový žánr přeci tak sexy jako novopečená nevěsta s červeným podvazkem, ranou březostí a motorovou pilou...Uvědomil si Paco, že natočil vlastně úsměvnou parodii? Obávám se, že ne... ()

Cracker odpad!

Hrôza, hrôza a ešte raz hrôza! Tretie pokračovanie série REC je totálny výsmech oproti prvým dvom výborným častiam. Prvých dvadsať minút je pomerne stráviteľných, potom sa už však všetko doslova poserie. Vec ktorá mi vadila najviac na celom filme bolo to že hneď na začiatku odpísali ručnú kameru, ktorá je pre túto sériu tak charakteristická. Casting bol príšerný, z Kolda v rytierskom brnení som sa skoro povracal a jeho manželka nebola o nič lepšia. V okamihu sa z histerky stala Uma Thurman a rezala svojich hostí bez problémov motorovou pílou. Čo ďalej? Aha, už viem. SongeBob, počkať vlastne nie, Sponge John! Tiež sme sa nedozvedeli odpoveď na otázku odkiaľ sa vírus vzal, to činí tento film úplne zbytočným. A nakoniec jedno jediné malé plus by som dal tvorcom za kreativitu s mixérom. Dúfam že Jaume Balagueró bol tým človekom ktorý REC tiahol počas prvých dvoch dielov a dúfam že spraví reparát aj za Plazu ktorý ma poriadne vytočil! ()

bari68

Originalita v každom diele REC. Toto platí i u Genesis-u. Jediné, čo ma veľmi mrzí je zlé používanie humoru, nelogické vsuvky a iné iritujúce aspekty. Nebyť týchto mínusov toľko, neváhal by som s ďaleko vyšším hodnotením, pretože tento film je viac než dobrým prequelom tejto už dnes takmer kultovej torture porn- found footage série. ()

misstake

Dvě dobré scény dobrý film nedělají. Být tohle normální zombie film, tak dám klidně i tři, ale v rámci série Rec je to opravdu krok zpátky, který nic nového nepřináší, nijak sérii nerozvíjí, žádná nová myšlenka, nic z mytologie, či zombielogie a i ta motorová pila tam hraje s bídou 10 minut... ()

666Carnage

Tohle je spíš jen video film ne? :D Nebo to opravdu mysleli vážně? Jestli ano jsem zvědavej co bude obsahovat nadcházející díl. ()

KoRner

Úplne niečo iné než predchádzajúce diely a keď pristúpite tvorcom na to, že sa proste už nechceli opakovať, film môže zbehnúť dosť rýchlo. Zápletka je jednoduchá - postavy pobehujú z bodu A do bodu B a naspäť do bodu A. Možno by film bol prijatý lepšie, keby sa za každú cenu nesnažil byť sebaparodický a podareneé, či menej podarené vtípky číhajú na každom rohu. Videl som mnoho oveľa horších filmov s lepšími hodnoteniami, takže s čistým svedomím 3* dať môžem. ()

divak84

neskutečné zklamání v realci s prvními dvěma díly. žádný strach, napětí. vubec nic jsme se nedozvěděli v návaznosti s podkrovím. obyčejný zombie film který serii rec nepřipomíná v ničem. to že se upustilo od ruční kamery mi nevadí, bylo to jasné před filmem a přestože tím logicky upadl velký kus intenzivnějšího prožitku, strach se dal vytvořit i tak. ale nepřišel.. obyčejná masakrovačka s divným koncem. ()

Pitrson_CZ

Rec 3 bere to nejlepsi z prvniho a druheho filmu a navic k tomu pridava originalni a nove pojeti cele serie...je na co se koukat! Napetim ani nevstanete ze zidle...! ()

danielosbourne

Vlastně v celku svěží horor. Co si budem nalhávat, se serií REC to má společného pramálo, ale možná že to je i dobře. Po druhém díle, který mě nad výsost zklamal, jsem čekal, že třetí pokračování bude jasným propadákem. Když na tenhle film budeme nahlížet, jako na samostatný film, jde vlastně o opravdu zajímavý a vtipně pojatý počin. Scéna v tunelu s motorovou pilou a groteskní hudbou mi trochu připomínala scénu z Kill Bill a řezání nohou. Leticia Dolera září a to po celý film. Má skutečný talent zahrát jak hororově, tak komediálně pojatou postavu v jednom. Jako bonus se nám dostanou i zajímavé scény, které jsem v žádném případě nečekal. Já se bavil a jsem mile překvapen. Závěr je skvělý. ()

Sten-li

Po jednicce a dvojce zklamani na plny care,chtel jsem dat aspon dve hvezdy za prvni pulku,ale hodnotim celkovy dojem. Ten nestal temer za nic. ()

Hanys_

Výrazný odklon od Rec jak jej známe, ale pořád fain zombičina (ikdyž to zombie vlastně nejsou) říznutá špetkou humoru. Problémem je, že první 2 díly nasadily laťku neskutečně vysoko a po slibech, že se dočkáme nějakých vysvětlení, přišlo "pouze" tohle. 5.5/10 ()

iampatrik

60% Zklamání. Rec trojka už bohužel nemá prakticky nic společného s jedním z nejlepších hororů REC 1, 2.. úvod je sice točen na kameru, 3/4 filmu je pak natočena klasicky a odkrývá slabiny tohoto dílu, potažmo "neschopnost" tvůrců, kteří stočily směr do průměrných zombie hororových cest a neumí si bez "kamery v ruce herců" poradit. Určitě se nejedná o špatný horor, je zde několik skvělých scén, zajímavých hororových absurdit, ale bohužel se najdou také ty opačné, špatně natočené a podané.. Bez klasické kamery divák ztratí přímý kontakt s přeživšími, neprožívá s nimi vlastní boj o přežití, film tak postrádá hutnou atmosféru z předešlých dílů a to je snad největší problém ()

Teabag

Zajímavá sebeironická zombie jízda, u které si ale nejsem úplně jistý, do jaké míry paroduje sama sebe úmyslně. Úvodní dvacetiminutovka, která jakoby měla ospravedlnit použití hand-cam (a asi i - byť neúspěšně - vytvořit nějaký vztah diváka k postavám) je neskutečně nudná a její smysl se jaksi vytrácí v momentě, kdy film místo ruční kamery přechází skokem ke klasickému snímání. Ale pak už začíná vcelku dobrá hororová zábava. Nelze také říct, že by šlo o prequel, páč jestli jsem dobře koukal, tak děj se odehrává prakticky současně s prvním dílem (viz televizní zprávy v jednom ze záběrů z "řídícího centra"). Koneckonců ani o původu zombie se moc nedozvídáme. Takže nezbude než si počkat na poslední díl! ()

SHit4U

Razantní odklon od série. Paco, stejně jako vzpouzející se puberťák, si to udělal (zřejmě) tak, jak to má rád. Tzn. černohumorná krvavá zombie parodie...Jinak doufám, že tenhle film je jen taková oddychovka před Jaume Balagueróho apokalyptickým finálem, které se (doufám) bude držet prvních dvou dílů, protože tohle je určitě nejhorší díl. SPOILER: Ještěže to Sponge John schytal, protože při jakémkoliv záběru na něj jsem se musel smát :-) ()

Misi90

Pro mě velké zklamání. S jedničkou (víceméně i s dvojkou) to nemělo vůbec nic společného, spíš bych řekl, že to byla komedie než horor. Genesis má být vznik, původ a až na to, že na začátku vidíme pokousaného "strejdu" se nedozvíme o původu vůbec nic :) Nehrát tam Leticia Dolera byla by to pouze jedna hvězda, takhle dávám ** :) ()