Terra Nova

Ukázka z filmu 2
Dobrodružný / Mysteriózní / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

Epizody(13)

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Fenris 13

Šmarjá...takový potenciál a zatím je to blbé až to bučí! Jedna hvězdička za nechtěnou komičnost. Zhruba stejně hodnotné jako Tyranosaurus, zhouba Aztéků. ()

Ocelotr

PILOT jsem celkem zhltl, i když je rodina maximálně nesympatická - hlavně ten jejich kluk. Nějak ale nechápu scénáristy, když největší trumf (kdo nakreslil záhadné piktogramy) odhalí hned v prvním díle :rollseyes: Uvidíme dál, jestli to bude military SCI-FI nebo řešení rodiných problémů. Půlka tý rodiny by měla umřít tak do šestýho dílu, jestli chtějí udržet moji pozornost (ale jak tak čtu komentáře tak se to asi nestane). ()

CubalibreCZ

Tak jsem dnes viděl piloťák +2díl. Popravdě jsem rád, že jsem dal na svůj usudek a né na ostatní "hodnotící" .. jelikož jsem fanda dinosaurů + stargate + Avatara a Lost se mi též líbilo tak mi to přijde jako dobrej zabiják času :) Vadí mi jen ty jejich rádoby citové průjmy , které občas proběhnout mezi herci .. ale jinač jsem zatím spokojen :) ()

kubas369

Po pěti odkoukaných dílech to pro Terra Novu nevypadá vůbec dobře je to absolutní pro americký rodinky stvořený kýč, který má s pořádným sci-fi společný jen to že se to odehrává ve druhohorách což zrovna nestačí aby se tenhle seriál udržel v mé pozornosti. Spatlanina všeho co vás jen napadne. Dám tomu ještě jednu šanci šestí díl rozhodne. ()

marek29

4 hvězdičky a to jenom za to, že neexistuje víc než 13 dílů :( Jinak je to výborná záležitost.. Sci-fi prvky, láska, vtip, moderní technologie, cestování v čase - co víc si přát? ;-) ()

sergio4

Po prvých dvoch častiach slušné, tipujem, že to už pôjde len dole. (SPOILER) Veľká škoda, že sa všetko točí len okolo jednej rodinky, kde je typicky zabehnutá situácia rozvedení rodičia, syn čo sa búri, syn si nájde hned skupinku vrstevníkov, čochvíľa tipujem, že sa aj zaľúbi...dalšia škoda je veľké množstvo klišé scén a naivita hraničiaca so stupitidou tých tínedžerov to je katastrofa ... A tá záporná hlavná hrdinka, to je veľká komédia ako sa snaží tváriť a chovať drsne :) :) Inak sa mi to páči, pekná kamera a zábery na okolie . ()

Vämpiriüs

Seriál, který přišel se solidní myšlenkou a mohl by toho ještě spoustu nabídnout. Bohužel se natočilo pouze 13 dílů první série a pak jej zrušili. Myslím si, že je to veliká škoda jelikož mohl nabídnout nepřeberné množství možností od rozsáhlého neprozkoumaného světa až po přesnější určení časové křivky. Takto bohužel zůstává spousta otázek bez odpovědi. Je smutné, že stupidní seriály jenž jsou naprostým odpadem dostanou tuny sérií a něco s velkým potenciálem prostě utnou. ()

Mamlas

Taková povrchní béčková věc, která ani nezaujme, ani nevtáhne do děje a i všechny to postavy jsou člověku šumák. Celé je to takové umělé a spíše pro děcka. Sledování jsem ukončil v průběhu 2. dílu. (12%) ()

Leeslie

Pilotní díl je pro mě jedním z největších zklamání v historii televizní tvorby za posledních pár let. Čekal jsem kvalitu - jak po trikové stránce, tak po dějové, ale dočkal jsem se pouze té první. Triky jsou úžasné, je vidět, že se penězi nešetřilo, což je v televizním průmyslu neobvyklé. Ovšem ten scénář. Hloupé, nelogické, nevěrohodné, to jsou tři nejdůležitější zápory, které dělají z tohoto dlouho očekávaného projektu frašku. Škoda, tak promrhaný potenciál jsem už dlouho neviděl... Trikové scény by byly za 5*, scénář stěží za 2*, celkově to vidím na horší 3* po pilotu. Čas ukáže více... EDIT: A je to horší a horší... ()

situs

Směs často zde zmiňovaných seriálů (Lost, Stargate, Avatar) bych snesl, nesnesitelná však začíná být čím dál víc patrná výchovná složka beverly 90210, pravděpodobně coby snaha o rozšíření diváckého potfolia a tím pádem se šablonovité rodinné scény stávají naprosto nesnesitelnými. ()

warpcore

Žiaden zázrak sa nekoná, tento seriál priam srší priemernosťou a podľa môjho skromného názoru prežíva zatiaľ len a len kôli tomu, že vlastne neexistuje konkurencia. Byť priemerný je asi heslo, ktorým sa riadi väčšina súčasných producentov sci-fi seriálov. Nemohol som sa zbaviť dojmu, že zatracovaný (a zrušený) seriál StarGate Universe, je oproti tomuto počinu minimálne o triedu lepší. (hodnotené po 01x06) ()

Sennhie

Po pilotu - nepřesvědčivé herecké výkony, umělé kulisy, nesmyslnosti ve scénáři (kdo by tahal nůž na batoh, ve kterém údajně jsou zbraně, ale ve skutečnosti se tam skrývá malá holka), pomalu navazující až zpomalené střihy v záběrech. Někdo tu zmínil telenovelu, já říkám, že má pravdu. Ani se mi nechce dávat dalším dílům šanci. ()

wopi

Ztracení říznutí Jurským parkem. Obojí mám rád, tak co bych si stěžoval. Snad jen na přílišnou expozici jedné rodiny - fakt se musíme pořád dívat na to, jak se oňufávají? ()

t.b.kat

Začínám zvolna tušit, že se ze zajímavého nápadu začíná stávat telenovela. Když jsem koukal na první dva díly, nemohl jsem si odpustit poznámku, že v některých okamžicích jsem měl dojem, že koukám na seriál Outcasts, který je dle mého drobek lepší. 2* ()

Fitman

ať si říká, kdo co chce, mě tento seriál velice příjemně překvapil a doslova jsem ho dal za 2 odpoledne (všech 13.dílů první série) skoro jedním dechem. Pravdou je, že je to mix všeho možného co jsme už asi všichni viděli... (Ztraceni, Jurský Park, Hvězdná Brána, Avatar ...) nicméně, dle mě PERFEKTNĚ namíchaný drink funguje skvěle ! Postavy jsou sympatické a hrají fakt dobře. Stephen Lang je naprosto úžasný ve své roli (o tom nás přesvědčil už v Avatorovi ;-) a celý seriál by jistě utáhl přinejhorším sám ... Hodnotím jako seriál, ne film, takže se tu nebudu zmiňovat o tom, že kdyby se vystříhali nudné, zbytečné a natažené scény, zbyl by úžasný a vyjímečný celovečerák. To by se dalo totiž napsat o většině seriálů ... Jedna hvězda, která mi chybí do max. spokojenosti co se týče hodnocení, je slabá triková stránka dinosaurů a také mě tam chybělo jejich větší množství a rozmanitost druhů. No, S.Spielberg se pod tohle dílko podepsal, což je částečně znát, na druhou stranu, na stejné kvalitativní úrovni trilogie Jurského parku to rozhodně není ... Díky, já se fakt bavil a užil si to :-) ()

Dextwer

Tohle mám rád, dobrodružné seriály jako Lost či Terra Nova je moje kafe. Příjemný, napínavý a často i nepředvítatelný děj, děla z Terra Novy nadprůměr mezi dobrodružnými seriály. Zajímavosti: * Pilotní díl se stal nejdražším v historii * Natáčení mělo původně probíhat na Hawaii, ale Steven Spielberg byl výrazně proti, protože se obával, že by seriál byl ztotožňován s filmovou sérií Jurským park. Nakonec byl vybrán Queensland v jihovýchodní Austrálii * Kvůli natáčení bylo postaveno více než 250 kulis. I to byl poté jeden z důvodů, proč seriál dostal zelenou na natáčení celé série nazávisle na pilotním díle * Název seriálu Terra Nova lze přeložit jako „nová země“. Zhlédnuté série: ▐ 1.série▐ Moje hodnocení: 60%▐ "dokončený" ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (více)