V letadle se objeví první člověk s podezřením na nakažení nebezpečným virem. Letadlo tedy nouzově přistává a na celý terminál je uvalena karanténa. Podaří se tentokrát někomu přežít? ... Jenny a Paula pracují jako letušky. Tentokrát mají na starost let jen s několika málo cestujícími. Jeden z pilotů vypadá nemocně, ale prý je to jen rýma. Mezi cestujícími je sympatický Henry, který si s sebou veze křečky – ti ale musejí do zavazadlového prostoru. Křečci však před svým přestěhováním jednoho z cestujících pokousali a on začne brzy vypadat velmi nemocně. Nakonec zaútočí na Jenny. Ostatní cestující muže spoutají, kapitán vše ohlásí a dostane rozkaz okamžitě přistát. Během přistání nakažený muž pokouše Paulu... Letiště odmítne dát letadlu bránu, tak si ji kapitán najde sám. Ven z letadla pomůže cestujícím Ed, který je jediný, kdo momentálně na kapitánem vybraném terminálu pracuje. Letiště odmítne pustit cestující dál, takže musejí jít do prostorů pro zaměstnance. Piloti zůstanou s nakaženým mužem. Ed se snaží všechny vyvést ven, ale všechny dveře jsou zamčené, což je nezvyklé... Brzy všem dojde, že jsou v karanténě, a potvrdí to i informace od záchranných složek. Medička Shilah se snaží ošetřit Paulu, k tomu ale potřebuje svoji lékárničku, kterou má v zavazadle. Jenny jde tedy s několika muži zpět do letadla mezi zavazadla. Oba piloti jsou již nakažení a nákaza se samozřejmě šíří dál. Ed a Jenny si myslí, že jde o nákazu vzteklinou. Pokousaní jsou izolováni od ostatních. Brzy skupinu navštíví hygienici a něčím je naočkují. Pak ale dojde k útoku a zmatku, při kterém jsou nakaženi další lidé... (TV Prima)

Chen

Působí to vcelku lacině, triky žádná sláva, ale některé z postav mají slušný potenciál (ne vždy využitý) a napětí se tu také nějaké najde. ()

Havaj8

Rozhodně o hvězdu lepší než jednička. Už kvůli skvěle vybranýmu prostředí, sice přímo v letadle by to byla pecka, ale zas by to muselo bejt o polovinu kratší, takže v tomhle případě spokojenost. Herecký obsazení, co se týče jednotivejch charakterů, tak nevidím problém. Možná mi trošku chyběla ta amatérská kamera, protože ta tomu nastaví laťku úplně do jinejch rozměrů, ale to je detail. Sem zvědav co mi nabídnou originální RECy... ()

zbyshek

Film s dobrou atmosférou spolu se stísněným prostředí letištního terminálu vytvořil pěkný podklad pro sledování. Mělo to napínavý děj a k tomu oblíbené "zombíky", co více si přát? Jsem vcelku spokojen. ()

bourec

Docela v pohodě.První hodinu sem se několikrát leknul,i sem se bál,ale ta poslední půlhoďka to malinko pokazila.60%. ()

cariada

Že to ,ale těm našim tv trvalo, než to nadabovali a pustili. O proti prvnímu dílu, tu není třesoucí se kamera což je velký plus. Tentokrát, je tu jedno letadlo a jeho nakažená osádka, která řádí i na letišti. Slušná podívaná, hodně krve, ale nepopírám, že ta atmosféra tam není taková jak by měla. ()

dubinak

Přesně tohle jsem čekala. NUDU! Jako volné pokračování mi tohle nestačilo. Představovala bych si spíše jiné místo na rozšíření viru a něco originálního a nevšedního. Jak tak poslední dobou koukám, tak Američané si asi už neví rady. Všechno si teď vzali do rukou Španělé. Y yo me gusta las películas espaňola. :-) ()

3n3my

Plusom určite je, že sa dvojka odrazila od jednotky a pokračovala v príbehu a šírení nákazy. Dvojka to mala uľahčené o absenciu dokumentárneho štýlu, ale že by to aj preniesla do atmosféry sa nedá povedať. Práve naopak, tempo a ani kamera diváka nevtiahnu do deja, a preto tento horor plynie akosi mimo. Scenárista sa tiež mohol o čosi viac vžiť do predlohy, režisér mal premiéru, no a či by sa mohla stať trojka zaujímavou, tak to s týmto zložením vidím pesimisticky. Dúfam, že sa toho ujme niekto iný. ()

Immortal17

Na rozdíl od prvního dílu mě film velice příjemně překvapil... :) První díl byl natočen pouze jako remake originálu dokumentárního hororu „Rec“, tohle však byla novinka. Každopádně pokračování dle vlastního nápadu se mi líbilo zdaleka víc. Doufejme, že bude i 3. pokračování, jsem totiž velice zvědavá jak by dopadl. :) ()

Nivenx

A jsme u pokračování předělávky ReCu od američanů. Jelikož už podle recenzí, hodnocení a zpracování prvního dílu si američané chytře řekli. Uděláme to jinak a po svém. Tak zvolili jiný typ točení a jiné prostředí. Jenže kámen úrazu padá, jelikož atmosféra je zase na bodě 0 a scény, které by zůstaly v paměti tam prostě nejsou. Hodně slabé. 35% ()

Ryuuhei

Abych trochu přehodnotil předešlý názor. Přejít z „found footage“ na regulérní film není zrovna obvyklé. Zde tedy prakticky přímé pokračování první Karantény, zasazené do prostředí jak letadla, tak i strašidelně rozlehlého a prázdného terminálu. Postavy docela ušly, děj se místy choval nelogicky, ale držel se a pointa byla dle mého stokrát lepší, než ta, kterou nastolilo původní REC (ve druhém díle). Pořád ale žádná pecka, ze které bych padal na zadek. ()

oveckaoa

Takže asi tak když sem se dozvěděl že bude pokračování Quarantine byl jsem i rád. Bohužel zmizel i kamerový styl a místo očekávaného děje že se to bude odehrávat v letadle se to odehrává v terminálu což je hodně škoda. Hodně mě naštvalo totální popření jedničky Quarantine což je škoda. Ve výsledku nadprůměrný film není to sice nic na co bych si za týden vzpomněl ale zase ani vyložená sračka. P.s. ke konci mě ten kluk už sral a panovi režisérovi Poguemu bych doporučil aby si zkusil donést do letadla někdy pistoli jestli by mu to prošlo když si to tak naivně myslí :-) Do případného pokračování bych i šel proč ne. ()

Bobik9

Obrovské zklamání. Jednička byla super, ale dvojka s ní nemá prakticky nic společného. Z napínavé krvavé řežby se stávají "rodinná pouta" s nudnými a nezajímavými herci. Vskutku bídné pokračování, po kterém doufám, že se nedočkáme třetího dílu. Nicméně pokud bych měl najít nějaký plus, tak tím je rozhodně velice nezvyklé prostředí, do jakého je Karanténa tentokrát zasazena. Se sérií REC se to nedá ani moc srovnávat. REC je prostě na těžce vyšší úrovni. Ovšem kdyby to byl samostatný film, který by neměl mít nic společného s Karanténou nebo RECem, tak to není tak zlé. ()

lennyd

Měl to být obyčejný let. Pokud by letadlo neodlétalo z města, kde se zrovna šíří choroba, která mění pokojné občany v krvežíznivé zombies. A kdyby zdroj nákazy nebyl i v tomto letadle. Pilotům se sice umožní přistát na náhradním letišti, ale letištní terminál je hermeticky uzavřen včetně všech - prozatím - přeživších... Od "dvojek" podobných filmů se žádné velké filmové umění neočekává, a tak mohou jen příjemně překvapit. A dvojka Quarantine mne právě vcelku příjemně překvapila - žádný vyložený kiks, obvyklý u podobných pokračování se ve filmu neobjevil. Jasně, i tady by se našlo hromada nesmyslností, ale není zde žádný extrémně do očí bijící (snad jen posledních asi deset minut, a použití nočního vidění ve místech, které nebyly nijak moc tmavé). Musím říct, že první polovina filmu, odehrávající se na palubě letadla, mne bavila o řád více než pobíhání po setmělém areálu letiště. Klaustrofobické prostředí uzavřeného letadla s podivnou nákazou fungovalo dokonale, škoda že v podobném stylu nebyla natočena i druhá půlka... ()

Yoshimitsu

I když jsem neviděl první díl,tak si myslím, že udělali dobře a pokračování ve found footage se nekonalo. Karanténa ukazuje, že si musíte dávat bacha s kým cestujete v letadle a zvířata by neměly patřit do prostoru, kde jsou lidé. Tlusťoch byl dost nechutnej. Dávám 55% ()

zolo23

Vôbec som ani len netušil, že sa amíci pustili do druhého pokračovania Karantény. Tak ako tvorcovia prvej Karantény stavili na čistý Remake španielského RECu, o druhom pokračovaní sa to povedať nedá. Napísal sa úplne iný scenár v novom prostredí a či to bol dobrý nápad musí posúdiť každý sám. Kupodivu sa nepoužíva ani "ručná" kamera a možno aj tento faktor o niečo ubral body originalite prvej časti. Film, ale vyznieva príliš amatérsky, hudba je nevýrazná, casting nedopadol najlepšie a tým pádom som si ani nevytvoril nejaké citové puto k žiadnemu z hlavných hrdinov. Suma sumárum druhá časť Karantény síce nesklamala, ale predchádzajúcim časťiam nesiaha ani po zadok. A ešte jedna vec..keď som videl plagát k filmu, myslel som si, že sa tomuto "bijáku" vyhnem...veľa ľudí sa asi vyhne. ()

Šakalík

Mně se na rozdíl od mnoha jiných velmi líbila už jednička, takže jsem k tomuto volnému pokračování přistupoval s nadšením, byť mi bylo jasné, že bez Jennifer Carpenter to už prostě nebude ono. No a nebylo. Dvojka sice začíná – pozor SPOILER – bravurním útokem nakaženého tlusťocha, což je začátek přímo lahůdkový, nicméně posléze tempo trestuhodně uvadne a rozmělní se v halasném přeřvávání uvězněných pasažérů. Rozsáhlý letištní hangár coby kulisa pro hrátky s nakaženci taktéž nedisponuje tou stísněnou atmosférou jako hermeticky uzavřený dům z jedničky, takže občasné ataky těchto pokousaných individuí nemají ten správný říz. A pak je tady linka s bio-terorismem, což tak nějak k americkým filmům posledních let asi patří, ale přiznejme si, že už to začíná trošku nudit (a prudit). Celkově však tenhle film za podívání stojí, byť na rozdíl od svého předchůdce neobsahuje ani jednu wtf scénu. ()

Gyorgy

Vůbec né špatný pokračování. Prvně jsem se bál, jak se filmu chytnu, když se to odehrává (pro mě) na nesypmatickým místě jako plný tmy, nepříjemného světla a na místě, které nejde ani moc využít (to už bytovka byla něco jinýho), nebo se to aspoň mohlo odehrávat celý v tom letadle, na to by se určitě koukalo líp.. Nicméňě tu máme klsický příběh, který už známe - a zase s otevřeným koncem. I tohle ale pro mne ukončí očekávaný Apocalipsis, i když to vede jinam, nechci s tim mít už nic společnýho. :D 60% ()

Forsberg11

Paradoxne oveľa zbytočnejší a vlastne aj horší film ako kopírka Karanténa. Terminal síce už španielsky originál v podstate nekopíruje, ale je to aj napriek tomu blbosť na entú. Takto som sa pri horore už dlho nenudil. Maximálne bezvýznamý film, ktorý nestojí an za tých 83 minút času. Ale v Z-žánri sme si zvyklu už na všelijaké vývrtky...a aj toto sa hádam dá odpustiť. 35 %! ()