Tomb Raider Ascension (amatérský film)

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 60 min

Stephen Reynolds

Anna Tyrie
  • Garch

fakt bych to rád zkouknul. Tomb Raider byl jedním z prvních, co se týče žánru kvalitních akčních adventur! Předem dík za info. Marten ( ritter@email.cz )(30.3.2015)

Celkem slušný film s trochu nedomyšleným koncem. Anna Tyrie je dobrá Lara, zvlášť protože zde vlastně teprve začíná. Jinak příběh ušel, Lařino trauma byl zajímavej nápad a akce byla skvělá (na amatéry úžasná), proto jsem dal 4 hvězdičky.(21.9.2015)

Ked som to prvý raz videl, pomyslel som si že toto má byť nový Tomb Raider film? TOTO?!! Potom som ale zistil že to je amatérsky film a celkovo som sa k tomu postavil inak. Minimálny rozpočet je tu veľmi vidieť. Malo to svoje svetlé stránky ale aj svoje nudné, miestami až priondiaté chvílky. Film bol očividne natočený na motívy Tomb Raider Legend, pretože len v ňom spadlo lietadlo a Larina mama neprežila (resp. sa potom po vytiahnutí Excalibura premiestnila do Avalonu, pričom v TRU zistíte že to bol Helheim, teda najnižšie severské podsvetie a o chvíľku neskôr zistíte, že Larina matka je vlastne v Nepále či kde, pretože podobné stavby boli aj v TRL a to v Nepále). Naviac ten artefakt bol veľmi podobný tomu, aké Lara zbierala v Legende, takže môžme logicky vydedukovať z toho to, že to je niečo na motívy TR Legend. Alebo že sa aspoň režisér rozhodol inšpirovať Legendom. Ale vzhľadom k tomu, že som odveký fan Lary, hodnotím film 4* a 6/10 bodov. Predsa len to nebolo také výživné, ako by sa patrilo. :)(8.5.2013)

Hodinový, amatérsky počin, natočený fanúšikmi Tomb Raidera a slúžiaci ako prequel k dvom filmom s Angelinou Jolie. V tomto prípade je v úlohe Lary Croft mladá neznáma angličanka Anna Tyrie. Jej Lara je miestami zvláštna, inokedy výborná, aj keď celkovo pôsobí neisto, no v rámci prequelu to podľa mňa úplne postačuje. Samozrejme sa film nevyhne občasnej nude a prázdnote, ten minimálny rozpočet je tu vidieť, ale celkovo mám z toho skôr pozitívny dojem a nájde sa tu pár dobrých momentov. Určite je to lepšie než napríklad taký fanúšikovský Hellraiser: Prophecy. Tí, čo majú Tomb Raidera radi (či už v hernej alebo filmovej podobe) by filmíku tú hodinu času zrejme mali venovať.(29.11.2010)

• Carol Pifková

Ako fajn je to od amatérov ale tá Lara mi boli tááák nesympatická a nemala ona náhodou piercing v pupku?!(14.1.2013)

• - Film je inspirován herní sérií "Tomb Raider", kupříkladu artefakt, který Lara (Anna Tyrie) najde, je totožný s bonusovými artefakty v sedmém dílu hry s podtitulem "Legend". (JackBurda)

• - Anna Tyrie dělala všechny akrobatické kousky ve filmu sama. (JackBurda)