Hněv Titánů

• USA Wrath of the Titans (více)

Deset let po porážce obludného Krakena se Perseus pokouší uchýlit ke klidnému životu jako rybář a otec malého syna. Jenže mezi bohy, oslabenými nedostatkem lidské oddanosti a dlouho vězněnými Titány, pod vedením zuřivého Krona vypukne velká válka. Zeus, který byl zrazen Hadem, je zajat a unesen do podsvětí, a tak se Perseus musí ještě jednou stát hrdinou, aby nalezl Dia a zmařil snahu Titánů vládnout na Zemi. (Magic Box)

Likan7

Stejná bramboračka jako první díl. Dneska může psát scénář opravdu každý, jinak si nedovedu vysvětlit, že se dá balík peněz aby se natočila taková kravina... ()

swiss

Nádherné obrázky démonů. Scénář o konci bohů v Řecku je chvílemi i trapný. Trochu kopírování Pána prstenů. Ale zábavné to rozhodně je. I když jsem se chvílemi styděl.... ()

Mitopus odpad!

Ne ne ne, prostě Hádés s Áresem nemůžou s pomocí nějakejch mozkomorů jen tak odkráglovat Dia a Poseidona jakoby se nechumelilo v něčem co neni parodie nebo prostě v čem nehraje Paris Hilton. Pro mě byl v tu chvíli tenhle film něco jako Power Rangers. A samotné efekty prostě nestačí, i když Kraken byl impoznantní. ()

Durgas

Tak náhodou to bol v pohode akčňák, jednoduchý dej si šiel jasne a priamo za svojim sledom viacerých dobrých akčných scén. Dal by som vpohode 3 hviezdy. Len sa mi strašne nepáči schéma: Je niečo mega hyper silné mocné, čo aj traja mladí bohovia na vrchole síl dokážu pri najlepšom snažení len uväzniť. Toto niečo mega hyper silné mocné sa časom uvoľní a v novom usporiadaní síl by to už tento krát malo byť nezastaviteľné. A nejaký týpek, nezrovnateľne slabší než pred tisícročiami len polo triumfujúce trio, po slede šťastných náhod sa dostane k tomu niečomu mega hyper silnému mocnému, preletí tomu hrtanom a bezozbytku to zničí. Ako haló?! ()

RajAthen

Dobrá zpráva je, že tentokráte zde není žádná předloha, jejíž srovnání by tento snímek neustál, a kvalitní klasika, kterou by mohl zmršit. Má tak zcela volnou ruku znemožnit se vlastními silami, což beze zbytku využívá. Perseus postrádá charakter, jeho rozpoležení se mění podle potřeby scény, má nastavenou nesmrtelnost a záverečný polibek bych považoval za jeden z nejvíce nucených polibků za opravdu dlouhou dobu. "Děj" je opět pouze schematické klišé, které vás má dovést z jedné zbytečné akce k druhé. Upřímně se mi líbila první, aneb kterak chiméra k nešťastnému osudu přišla. Zbytek je skutečně scénaristickým zoufaltstvím, viz celý úsek v Labyrintu. Je zkrátka načase takové filmy bojkovat. Po zkušenosti s novými Titány jsem se rozhodl nepodporovat tyto filmaře návštěnou kina, Hněv se ke mně dostal - nešťastnou - náhodou. P.S. Opět je zde przněn Bubo! ()

dodona

Akčné scény a hudba dobrá, všetko ostatné zle, zle a ešte raz zle. To, že sa tu takto nechutne prznení grécka mytológia radšej ani nebudem rozoberať. Neeson s Fiennesom sa mohli snažiť koľko chceli, ale bohužiaľ to nestačilo a Worthington s tým svojim jedným tupým výrazom tváre je proste na zaplakanie. Zvedavosť je proste niekedy sviňa, mala som poslúchnuť inštinkt a vys..ť sa na to. ()

vincchuppo

Kdyby při příštím super-god projektu existovalo i něco jako scénář, co má hlavu a patu, pak by se na to možná dalo i koukat. Efekty, super! Výprava, epická! Sam, weakass! Liam, zabodoval až na konci, ale alespoň tím vytáhl film o jednu hvězdičku. Brainless fantasy! Nedá se na to koukat ani jako na rubačku, protože všichni klaďasové jsou totální weakasses! ()

Petulka88

Ještě o chlup horší než jeho předchůdce. Naprosto bezduchý sled scén měl jediný výsledek. Na film jsem se díval naprosto bez zájmu a bylo mi úplně jedno jestli Perseus zrovna bojuje proti Kronovi z Tartaru nebo Jezevci z Vysočiny. ()

newer_more

Do této chvíle jsem netušila, že je Pegasus ohnivzdurný. Spíš taková odpočívárna, žádná velká myšlenka, film, u kterého můžete vypnout a v klidu sledovat kupu povedených zvláštních efektů. ()

jakhob

Len z jedného jediného dôvodu 4*. Oživil som si spomienky z detstva, kedy jedným z mojich obľúbených seriálov bol Herkules. Tento film by sám o sebe, nedotknutý sentimentalitov nedostal ani 1*, ale pre prostého diváka, čo si chce oddýchnúť pri epickom boom filme s občasnými hláškami, je to fajn. No pre deti, to je radosť ako kedysi pre mňa Herkules. ()

Nocturno culto

Není to tak špatné jak se to zde prezentuje .. Nikdo od toho přeci nečekal že to bude kdovíjak uchvacující dílo,dopadlo to jak jsem očekával - spousta oblud,nezranitelný Perseus a závěr se super ultra mega obřím bossem, který ale jen štěkal a nekousal ..takže pro mě za regulérních 60 % ... ()

Henry Morgan

To mi někdo teda vysvětlete, kde je ta tenká linie mezi božstvem a lidmi. Jak bůh ztratí sílu a stane se smrtelným, když se k němu nemodlí a polobůh je stále stejně silný? A jak je sakra možný zabít poseidona? A jak je možný něco, jako řecké báje a pověsti, takhle zprznit? Asi jde všechno a nebráním se tomu, ale bylo by fajn, kdyby to mělo hlavu a patu. Trochu ptákovina. Cheche a ta sranda v bludišti podsvětí mě teda nijak nebrala. A happy end jsem už někde viděl. Asi vím, možná v Souboji titánů? :D ()

Casador

Totálny výsmech a zároveň veľký pľuvanec do tváre gréckej mytológie. Stupídny dej na úrovni TV filmu, slabučký scenár, zle vybratí herci a bolo by toho oveľa viac, ale škoda si zbytočne vylievať srdce. Celkový dojem ako tak zachraňuje hudba a digitálne efekty. Inak nestráviteľné sústo ani po vypití fľaše dobrého vína. ()

lakart

No páni, mnohem lepší pokračování než jsem předpokládal a očekával. Všechny oblasti filmu doznaly vylepšení, dokonce i scénář by snesitelnější. I když se stále jedná o jednohubku z řecké mytologie, která servíruje jednu rychlejší akci za druhou. Druhá polovina filmu byla ale opravdu hodně zábavná. Tartarus se mi velmi líbil, jeho temná atmosféra a měnitelná podoba byla fantastická. Z Kronose šel opravdu vítr a bohové bratři bojovali skvěle a se ctí. Vcelku jsem byl spokojen. Občas jsem však mě pocit, že se ve střižně trochu nechali unést a diváky ochudili o několik podstatných scén a záběrů. Stále si však raději zahraji sérii God of War, kde je řecká mytologie zpracována přeci jenom na mnohem vyšší úrovni. 65% ()

Kotsour

Po předchozím dílu, který mě dost zklamal, jsem ani neměl chuť si tohle někdy pustit. Avšak stalo se a byl jsem mile překvapen. Je to prostě skvěle zpracovaný nářez s tématikou řecké mytologie. Nijak mi nevadí, že si to tvůrci upravili tak, jak se jim to hodilo, člověk to prostě musí brát jako volné zpracování - a to se opravdu povedlo! ()

Hashirama

Víc postav, víc mytologie, víc akcičky - to je to, co jsem od pokračování chtěl, prostý upgrade. A přesně to se stalo. Akce je to houf a pokaždé je o něčem jiném. Akcí by se dal nazvat vlastně celý film, protože příběh má pouze absolutní základy a je vcelku o ničem, ale divák se přesto nestihne nudit, protože film chvátá sprintem kupředu a předhazuje nám jednu akční scénu za druhou. Ale rozhodně je to příběh lepší než v jedničce, která vlastně byla úplně stejná, akorát skromnější, co se týče téměř všech realizačních aspektů. Édgar Ramírez tomu navíc suverénně šéfuje. Škoda té uspěchanosti a při zpětném pohledu prázdnoty filmu, který během krátké stopáže předvede udělátka a destinace, které by vystačily na další dvě pokračování, ale žádnou si divák nestihne pořádně užít a výsledný dojem tak trochu upadá. Rozhodně se ale jedná o důstojný akční fantasy blockbuster se skvělou výpravou a kostýmy, který už podle plakátu neplánoval posouvat hranice žánru, jenom přinést jednoduchou a líbivou zábavu. ()

Nix

I když jsem vůbec netušil, že existuje pokračování, tak mne to překvapilo. Dokonce bych řekl, že tam bylo více akce než v jedničce a bylo to více komplexnější. Jde vidět, že občas člověk je překvapen ve více ohledech, ale i u tohoto filmu je lepší nepřemýšlet, pak to splní svůj účel. ()

rublik05

Doteď se nemohu zbavit otázky, proč tohle pokračování vlastně vzniklo. Už od začátku je jasné, že Hněv Titánů se na svého předchůdce absolutně nechytá, a to nejen atmosférou, hudbou, ale i samotnými herci. Příběh je opět velmi jednoduchý, tvůrci tentokrát vsadili na větší množství mytologických postav a tvorů, takže v tomto ohledu jsem byl velice spokojený. Digitální efekty jsou takřka všudypřítomné, svou nespornou kvalitu však mají. Problém jsem měl občas s kamerou, kdy zejména v těch akčnějších scénách se mi záběry zdály poněkud nepřehledné. Herci tentokrát ničím neoslní, snad jen Sam Worthington svými vtipnými kadeřemi. Abych to nějak shrnul, pobavil jsem se relativně dobře, ale Souboj Titánů u mě prostě vede. 5/10. ()

Nešpi

O něco lepší než první díl co se příběhu týče.Avšak co se akce týče je první díl na tom líp.Některé scény jsou nesmyslné například když Perseus bojuje s Areem dostáva celou dobu čočku pak mu jeho syn ukáže, že mu věří a Perseus ho najednou zabije jako by se nechumelilo.Snaha vojáků přemoct Krona byla jaksi zbytečná kdyby zůstali doma nic by se nestalo a Perseus by ho stejně zabil.Film má očekávání nesplnil v žádném směru snad jen ten příběh je o něco lepší. ()

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

Hunger Games 2: Cronenberg nebo Cuarón?

16.04.2012

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

Michael Bay znásilňuje Nindža želvy

23.03.2012

Alespoň jsou o tom přesvědčení fanoušci legendárního zeleného kvarteta. Ale po pořádku: Michael Bay bude prostřednictvím své společnosti Platinum Dunes produkovat nový hraný film Teenage Mutant Ninja… (více)