Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

rublik05

Námět přímo suprový, gangsterské prostředí si přímo žádá o filmové zpracování, škoda, že je výsledek přinejmenším diskutabilní. Překvapilo mě přímo hvězdné obsazení, ve kterém se to zvučnými jmény jenom hemží. Každá postava má neuvěřitelné charisma a je sympatická, což se stává zcela výjimečně. Příběh nabízí plno senzačních momentů, dechberoucích akčních scén a nespočet přestřelek. Vše je velice dobře natočené, ocenil bych snad jen trochu více reálnosti, zejména co se přestřelek týče. Také logika občas dostávala dost na frak, atmosféra mohla být rovněž mnohem povedenější. Jinak jsem ale vcelku spokojený, Lovci mafie jsou povedená, svižná, místy dost drsná chlapská podívaná, která jistě potěší všechny milovníky akčňáků. 7/10. ()

gemi

Naprosto klasická gangsterka, která není originální vůbec v ničem. Ale natočená natočená docela citlivým způsobem tak, aby na jednu stranu respektovala klasický přístup žánru a současně byla moderně cool (různé zpomalené záběry). Ale jsou to teda čtyři slabé jako čaj. ()

ari1

Žánrovka to není a za pár dní se to vykouří z hlavy. Ale jednou se na to kouknout dá ale bavit se nebude asi každej. ()

IEO10

Film od ktreýho nesmíte čekat dalšího De Palmu nebo Scorseseho,je to přímočará Gangsterka,která si na nic nehraje a jde si svojí vlastní cestou,na jednu stranu je to dobře,nadruhou stranu dělá z prvotřídních herců jako je Gosling obyčejný pěšáky,naštěstí je to v celym kontextu filmu nedůležitá věc.Během sledování filmu jsem si užíval věrohodnou akci,která si na nic nehraje a je přesně tou podívanou,která charakterizuje gangsterky posledních let,se všemy klady i zápory.V konečnym důsledku se to musí tak brát,jinak to nemá smysl vidět....70% ()

Nešpi

Snaha o další Neúplatný, se zvrhla v Sedm Statečných ve 40. letech 20.století. Dobová gangsterka, naplněná všemožnými hvězdami. Herecké obsazení není špatné, možná až na Seana Penna, který v některých scénách působí až komicky. Celkově film není špatný, je předvídatelný a plný všemožnými klišé na ** je to málo a na **** moc, takže je z toho zlatý průměr . ()

Colchack

Dobová atmosféra veľmi pekne vykreslená a do toho super muzička. O humorné situácie nebola núdza a trefné vtípky vychádzali...drsnosť postáv sa mi tiež veľmi páčila. Nech si vraví kto chce čo chce, každému hercovi sadla postava na mieru, nehovoriac o veľmi dobrom výkone Seana Penna (hoc mal na sebe o trochu viac make-upu ako by bolo zdravé) a fešného Ryana Goslinga (jeho hlášky boli super :).....Mickey Mouse :D). S celou partiou sme sa na tomto filme veľmi dobre pobavili, takže celkový zážitok hodnotím pozitívne :) 4* ()

TSZ

Nejsem moc na gangsterky, ale tahle se mi líbila. Povrchní, přímočará akční jízda, která sice není milníkem v dějinách kinematografie, ale zábavná (a ano, velmi jednoduchá) jednohubka. ()

vetsinezobri

Obsazení se zdařilo znamenitě. První část filmu se nese spíš v humorném duchu, občas přerušeném nějakou brutálnější scénkou, tak, aby si divák vytvořil k hlavním postavám vztah a aby jim v druhé napínavější polovině fandil. U mě to fungovalo. Samozřejmě DePalmových seriózních kvalit to zdaleka nedosahuje, ale je to takový americký popcorn, u kterého se člověk pobaví. Paráda. ()

bond77

Pohodová oddychovka, která je příjemným překvapením letošní filmové sezony. Rozhodně nezklame ani neurazí. Závěrečná scéna mě trochu zklamala, že negradovala postupně a mohla končit daleko "explozivněji". To je asi největší kámen úrazu filmu. Na ději snímku se toho nedalo moc zkazit, je jednoduchý, což na jednu stranu mi nevadí, na druhou by neuškodilo, kdyby scénáristé vymysleli trochu lepší zápletku. Doporučuji všem fandům akčního žánru! ()

DadysGirl

U některých filmů mám už předem pocit spojení... Prostě vím, že to bude pecka... a tak to bylo i s gangsterama... No co si budem povídat - už jen Ryan a Emma v hlavních rolích mě přiváděli k orgastickým myšlenkám... Okořeněno Seanem Pennem už to byla sázka na jistotu... A taky že jo! báječné kostými a atmosféra konce 40.let, dramatické momenty, drsné i něžné, ale bez zbytečných keců... Téměř mi slza ukápla a husí kůže se dostavila... za mě palec hore! :) ()

LakiyL

Jedným slovom- trápne. Scenár, kamera, strih, všetko je to smiešne, nehovoriac o "hereckých" výkonoch (do pozornosti dávam najmä Seana Penna, ten sa teda zhovadil). Keby je toto prvý film, v ktorom vidím Goslinga, tak by som ho za pána herca asi nepovažoval. Prešlap na plnej čiare, škoda peňazí. ()

Bezmenny

Celý dojem zachraňujú akčné scény, z ktorých sú niektoré natočené naozaj výborne. No nedokázal som sa ubrániť pocitu, že sa pozerám na nejakú videohru- úloha, splnenie úlohy a znova ďalšia úloha. Rýchla oddychovka, nič viac...z atmosféry The Godfather-a to nepochytilo takmer nič. ()

john.h

Co mě zaujalo - stylová pestrobarevnost, cool rozmanité postavy a několik opravdu vydařených akčních scén, které byly navíc celkem dlouhé. Opravdu se mi nelíbila snad jediná věc - Sean Penn až řekl bych imitující Roberta De Nira. Pět hvězdiček však nedávám z jiného důvodu. A to je ten, že když to porovnám s Kmotry, Scarface a třeba Casinem, tak tohle je oproti tomu takovej až moc popcornovej výplach, kterej je hlavně cool a akční scény má nabouchaný a nerealistický, kdežto mafiánské klasiky jedou na vážnou notu, jsou realistické, promyšlené, zaměřené hlavně na dialogy a jejich epičnost se ještě umocňuje díky tříhodinovým stopážím. Gangster Squadu by taková stopáž neslušela, protože je to úplně něco jiného - jak už jsem psal: popcornovej výplach, kterej se do zlatýho fondu kinematografie určitě nezapíše. Ale pobavil jsem se naprosto skvěle a to je hlavní. ()

Shredder

Prostoducha vykradacka The Untouchables, ktorej prazdnotu nedokazu zakryt ani tony gycoviteho pozlatka. Tie "über cool" sceny na zaciatku podobne ako v nedavnom Dreddovi vyznievaju naprazdno. Otrepane klise sa Fleischner snazi predat pomocou nevydarenej stylizacie. Uplnym vrcholom nevkusu je samotny boss Mickey Cohen. Sean Penn je namaskovany tak, akoby prave usiel z placu Pana prstenov a neveril som mu vo filme ani slovo. V tych scenach, kde mal posobit ako drsny gangster, vyzeral vytvaral dojem strnastrocneho kindermafiana. Plusom je, ze film rychlo odsypa a tak moze posluzit aspon ako jednohubka na nudne poobedie. ()

alldo.raine

Herecké výkony podprůměrné, někteří až přehrávají, bohužel i Ryan Gosling. Děj je předvídatelný, akční scény se mi nelíbily, neboť všichni kladní aktéři jsou tak dokonale přesní a zaporáci tak neskutecně oškliví a nepřesní, až je to k neuvěření... A ty dialogy, kdy se film tváří rádoby vážně?... Mám rád tento žánr a proto dávám 2*. Kdybych ale měl srovnávat s filmy jako Neúplatní... ()

Hisnuklusi

To se mi nelíbilo. Záporák byl přehamižný idiot bez charakteru. Banda lovců na mě působili jako někdo, kdo by nechytil ani mouchu bez křídel. Gossling se mi každým coulem jevil jako herecký antitalent. A nejlepší je někam vtrhnout bez jakéhokoliv plánu a pak se divit jak debil, že to nevyšlo. A nakonec toho žida po všech možných plánech, jak mu zničit kšefty atd, hodlají dostat na základě toho, že Gosslingova šukna viděla, jak někoho zabil v bazénu. Což prostě nabízí myšlenku, že všechno co se v tom filmu do té doby dělo, bylo na hovno a zbytečný a to mě nebaví, protože jsem si tak připadal i já, jako, že jsem se úplně zbytečně na něco koukal hodinu a půl.. Amatérismus po všech stránkách. Nehledě na to, že časově ty dějový linie působily docela dost zmateně. Fajn možná byly akční scény, který byly docela dobře nastříhaný atd.. Ale stejně to ve výsledku především příběhově byla obrovská sračka. ()

Maniik88

Dostali sme presne to, čo je v názve a čo bolo v traileroch. Ja by som povedal, že ide tak trochu o remake Nepodplatiteľných, s Connerym a Costnerom. Akurát ten film sa mi páčil o mnoho viac. Scenár úplne jednoduchučký, nič nové ani prevratné určite nečakajte. Pár polišov naštve hlavu mafie, najprv sa im darí, oslavujú, ukazujú sa ich šťastné rodiny, no a potom sa to "nečakane" zvrtne atď. Herci fajn, najviac sa mi páčil pištoľník (terminátor) Robert Patrick. Ešteže o akciu a strieľačky nebolo núdze, ináč by to bola desivá nuda ako Lawless. Možno by som dal aj 4*, to by ale koniec nemohol byť taký imbecilný. ()

sWONDER

Nečakal som žiadnu vážnu gangsterku a tak som spokojný. Jednoduchý scenár ma určité nedostatky, ale to nieje podstatné. Tu sa jedna o štýlovú akciu. Výborná kamera, prestrelky, tvrdé päste, horiace autá a trocha kyseliny. Neopozeraný Brolin, drsný Penn, ale vlastne všetky postavy sú dobre obsadené, až na Emmu. Tej sa postava ľahkej devy príliš nehodí a už vyzerala aj lepšie. Zaver aj titulky luxusné. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka