Reklama

Reklama

Gangster Squad – Lovci mafie

  • USA Gangster Squad (více)
Trailer 1

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (1 202)

verbal 

všechny recenze uživatele

Inter arma silent musae aneb když verbal jásá, yntelechtuánové sténají. Jásá, protože si náramně užil dvě hodiny slaboduché, akční, krystalické zábavy, osazené plnokrevnými herci, téměř bez hluchých míst a prosté nekonečných Aronofsko Refnovských masturbačních kudrlinek pro otylé, přemýšlivé, obrýlené chlapce s mastnými vlasy a senzitivní, hloubavé olizovače banánů v čokoládě. Ten židák si sice trošku hraje na Palmu a nechápu, proč Šónův maskér vpašoval do filmu poručíka Worfa, avšak i tak jsem si celou dobu lascivně třel bradavky a slastně sténal. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Plytký popcorn, kterému chybí duše, atmosféra i jediná zapamatováníhodná scéna, které činily gangsterský žánr vždy tak atraktivním a divácky vděčným. Mnoho momentů z filmu a posledních deset minut psal scenárista asi podle poučky "Jak sesmolit nechtěnou parodii na žánr snadno a rychle." Nad vodou to drží pouze chlapácké charisma Joshe Brolina. V globále je to stejně rutinní a hloupé, jako Zombieland, což jsem ale u Fleischera čekal, takže o zklamání nemůže být vůbec řeč. S ohranou hláškou "Inspired by a True Story" mě nekrmte, páni producenti. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Je to povrchní kýč, kterému scenáristou příliš moudrosti do vínku naděleno nebylo, ale koukat se na to dá, hlavně díky fajnovému hereckému obsazení, hezkému vizuálu a řemeslné zručnosti. Hlavní zlý mafián Seana Penna mi tedy ale přišel jako parodie sebe sama. Jeho pokusy tvářit se šíleně a maniakálně vyznívaly spíše humorně, nicméně i to mi ve výsledku přispělo k diváckému zážitku, který bych nazval jako uspokojiný. Víckrát se na Gangster Squad pravděpodobně nepodívám (sám od sebe určitě ne), ale akutní nutkání utéct co nejdál od obrazovky jsem při sledování nepociťoval. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Šest statečných a neúplatných versus jeden vážný adept na návštěvu plastické chirurgie a psychiatrické ordinace. Vůbec by mi nevadilo, že se Fleischer snaží podivnou míchanici gangsterských a noirových motivů maximálně přizpůsobit čtenářům komiksů a hráčům videoher, kdyby film neselhával na základnějších úrovních: charakterizace postav, vytváření dramatického napětí, logika jednání, konzistence atmosféry. Držet se celý film důsledně komiksové stylizace à la Dick Tracy (ze kterého nejspíš utekl Pennův psychotický troll), pomlčím nad neuváženou násilností mnohých scén a za mravoučnou poznámku mi nebudou stát ani fašistické metody „lovců“ (kteří oproti De Palmovým Neúplatným očividně nemají žádné morální zábrany). Sklouzávání k heroickému patosu je ale mnohem častější než záměrné parodování žánru. Na pohyb z jedné krajnosti do druhé nejvíce doplácejí hrdinové, kteří sice vypadají dobře na plakátech, zároveň jsou ale plakátově ploší. Ani obsah, ani způsob vyprávění nenabízí nic, co by dokázalo vtáhnout, přimět nás strachovat se o postavy, nebo alespoň vzbudit zájem, jak bude příběh pokračovat. Coby brutálně přímočará a přímočaře brutální střílečka (žel bohu s vrcholně nepřehlednými akčními scénami, pěstní souboj nevyjímaje) Lovci mafie jeden večer zpříjemnit dokážou, ale i jako takoví zanechávají pocit hořkosti. Nenatočit nic šťavnatějšího s takhle luxusním obsazením, s oscarovým kameramanem a vcelku schopným hudebním skladatelem, to považuji za organizovaný zločin hollywoodského ražení. 65% Zajímavé komentáře: FlyBoy, Theatis, mcb ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Manekýnsky nasvietený prostoduchý akčňák v plášti retro gangsterky. Jedna-dve napínavé scény, svižné tempo, jednorozmerné postavy, páčivé kamerové filtre a otrasne vedený Ryan Gosling. Aby ten bol v nejakom filme rozpačitý, to už musí byť režisér megapatlal. Ako mohli na tento scenár dostať taký herecký ansámbl?! Presne medzi dvomi a tromi hviezdami, k dvom sa prikláňam, pretože ide o prznenie Leoneho a De Palmy. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (33)

  • Jedným z alternatívnych názvov filmu bolo aj označenie L.A. Gang Story. (MikaelSVK)
  • Scénář napsal Will Beall podle série novinových článků Paula Liebermana, který vydal i stejnojmennou knihu, která v ČR vyšla současně s filmem. [Zdroj: PRÁVO] (hippyman)

Související novinky

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii…

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si…

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna…

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W…

Reklama

Reklama