Reklama

Reklama

Gangster Squad – Lovci mafie

  • USA Gangster Squad (více)
Trailer 1
USA, 2013, 113 min

Režie:

Ruben Fleischer

Předloha:

Paul Lieberman (kniha)

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Hrají:

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)
(další profese)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

(více)

Videa (28)

Trailer 1

Recenze (1 219)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ne, že by mě to vyloženě nasralo, to zase ne, ale po všech těch ohlasech tady jsem čekal přeci jenom něco víc než klišoidní řemeslnej průměr kde mě fakt žádná z postav nedokázala upoutat aby mi nebyli všichni úplně ukradený. Nehledě na to, že ty přestřelky jsou místy dost okoukaný nepřehledně natočený a stereotypní.50% ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nepříjemně hlasitě prasklá bublina, která topí jednu z nejslibnějších hereckých sestav sezóny. Stylu je tu sice na dva filmy, ale švihu sotva na deset minut. Beallův scénář totiž dává šablonovitým figurkám do úst věty, které i taková jména jako Gosling nebo Brolin mají nemalé problémy odříkat a udržet si u toho nějakou tvář. A že to k příběhu o cestě antihrdinů za spravedlností patří? Možná ano. Mně ale vůbec nevadí, že je Gangster Squad v samém jádru ta nejohmatanější šestáková brakovka, protože právě tím mě k sobě tak lákal. Vadí mi, že není ničím jiným a v klíčových dějových zákrutách jen porůznu opisuje, ať už z Neúplatných, Carlitovy cesty či Veřejných nepřátel. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Jednoduchá, výborně obsazená akční gangsterka. Fajn... nic extra, trailer sliboval víc, ale bavila mě od začátku do konce. Navíc, téma samotný -válka prohnilýho města s tvrdou a čestnou skvadrou drsňáků od policie-, plus zasazení děje do týhle krásný éry, mi prostě imponuje automaticky. Brolin u mě vždycky znamená hvězdu nahoru, šarmantní Gosling tu má bohužel ze záhadnýho důvodu hlas jak buzna (škoda), Penn přehrává zlýho mafiánskýho bosse na jedna. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Rutinní věc, ale určitě to není totální průser. Překvapí fakt, že pod velmi průměrným filmem je podepsána spousta jinak excelentnich a velmi nápaditých tvůrců a herců. Radost mi udělaly syrové rvačky a slušné přestřelky, megadrsný Penn a sympatický Brolin, ačkoliv ten umí mnohem lépe na opačné straně zákona (American Gangster). Není to ani náhodou tak košaté, scénaristicky zdatné a technicky precizní, jako například tento opus Ridleyho Scotta, ale jednou vidět se to dá. Ryze průměrné. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nevedeme tady vyšetřování, ale válku." Nemám čas po večerech oslabovat mafii tím, že jí kulišácky schovám kuličku od rulety, ale dost se mi líbil snímek o poldech, kteří si na to čas našli. Takže si beru ponaučení, rychle se stavím do pravýho gardu, abych mohl lépe reagovat na dávky ze samopalu, který sice nijak zvlášť neublíží, ale asi by je štvalo, kdybych si jich vůbec nevšímal. Do příběhu se zkrátka tu a tam zatoulal lehce dezorientovanej logickej nesmysl, ale to mi tentokrát nevadí, protože střílecí pohádky mám rád a lovci mafie ho trumfli svým černobílým bojem spravňáckýho dobra s bohatým zlem. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (32)

  • Po masakru na promítání filmu Temný rytíř povstal (2012) ve městě Aurora v Coloradu, při kterém padlo šílenému střelci za oběť 12 lidí, byl z kin stažen původní trailer, jehož součástí byla scéna, v níž skupina gangsterů v kině zahájí palbu skrze promítací plátno. Kvůli incidentu byla rovněž o rok odložena samotná premiéra filmu a byly provedeny úpravy některých scén, obsahujících právě střelbu v kině. Nahradily je scény s nákladním vozem v Čínské čtvrti. (Fancipal)

Související novinky

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

27.09.2012

Ten totiž zřejmě vyrazí na lov démonů. Ale popořadě. Studio Warner Bros. se už několikrát pokoušelo rozjet filmovou adaptaci stařičké videohry Spy Hunter. O režii se zajímali třeba John Woo či Paul W… (více)

Reklama

Reklama