Rozpočet $60miliónovTržby USA $46,000,903Tržby Celosvetovo $105,200,903Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,609,279 Tržby za predaj DVD v USA $9,491,581║ obsadenie luxusné aspoň teda menoslov, gangsterka chcela byť až moc štýlová, samozrejme nechýbajú ako že hlášky, hefty ale všetko to je len kalkul bez skutočnej iskry, bez skutočného náboju, len povrchný balast, škoda /40%/(28.2.2013)

Můj problém s filmem se jmenuje nedůvěra. Aboslutně jsem nechápal, proč Johnova parta Mickeyho zabijáky mlátí místo aby je pozabijela, když už drsnost tak pořádná a ne na půl. Tohle mě přišlo jako hodně umělý sladidlo na efekt. Další věc se kterou bohužel nemůžu zcela ztotožnit jsou scénarisitcké dírky, tady budu spoilerovat, tak kdo nechce tak at si teď na chvíli zakryje kukadla. Scéna kdy jde chlapík bránit Emmičku před Mickeym, by byla fajn, ale dost těžko se mě věří, že Mickey by chlápka zabil a nešel si prověřit přítomnost Emičky. V okamžiku kdy by mohla scéna pokračovat a gradovat je střih a situace se už vůbec neřeší. Další je ta závěrečná přestřelka, mě by zajímalo co dělala Johnova parta za těma autama tak dlouho, když po tom co Sean vylezl z hotýlku zlikvidovala zbylý hajzly před hotelem asi za 10 sekund. Já nejsem žádnej pitval obecnej a spousty věcí přecházím, ale tohle mě prostě mlátilo do očí. Co rozhodně nezklamalo je herecká enkláva, ostatně kvůli který jsem na film šel. Ze všech nejvíc se mě líbil Ryan Gosling, ten si toho policejního barovýho děvkaře rozehrál výborně. Emma Stone sice zahrála taky dobře, ale ona bohužel není můj typ a kdyby na jejím místě hrála jiná hollywoodská samička , tak by moje oči by měli lepší mejdámek .(5.3.2013)

Obrovské zklamání. Největší chybou tohoto filmu je pro mě režisér. V jeho podání, především v první půlce hlavní skupina policajtů působí jako banda neschopných trotlů, kterým jsem nevěřila, že by někoho dokázali zatknout, i kdyby se jim sám přišel vydat. A dokázat udělat ze Seana Penna absolutně otravného a necharismatického padoucha, který neví, jakou vidličkou má jíst v restauraci, to je prostě umění (v záporném slova smyslu), on ale ani můj oblíbený Ryan Gosling nedopadl o nic lépe, jeho postava je úplně prázdná a díky scénáři místy až hloupá, jeho vztah s Emmou Stone taky vůbec nefungoval. Fleischer zkrátka neumí zacházet s postavami a vést herce. Ještěže se v druhé půlce alespoň trochu našel a vyžívá se v akčních pasážích, ty jsou totiž dobré. Gangster Squad má pár světlých momentů, ale těch špatných až trapných je tam bohužel více. Loňská Země bez zákona je o dvě třídy lepší.(1.2.2013)

• Lima

Plytký popcorn, kterému chybí duše, atmosféra i jediná zapamatováníhodná scéna, které činily gangsterský žánr vždy tak atraktivním a divácky vděčným. Mnoho momentů z filmu a posledních deset minut psal scenárista asi podle poučky "Jak sesmolit nechtěnou parodii na žánr snadno a rychle." Nad vodou to drží pouze chlapácké charisma Joshe Brolina. V globále je to stejně rutinní a hloupé, jako Zombieland, což jsem ale u Fleischera čekal, takže o zklamání nemůže být vůbec řeč. S ohranou hláškou "Inspired by a True Story" mě nekrmte, páni producenti.(11.4.2013)

Nemyslím si, že by GS chcel stáť po boku diel Scorseseho či Coppolu, kdeže, i keď sa veľmi snaží pôsobiť drsne a kladie dôraz na ctenie pravidiel podsvetia, tak kvôli viacrozmernému zjednodušovaniu sa k opusom vyššie spomenutých preborníkov ani nepribližuje, resp. nevzbudzuje dojem že by sa im snažil podobať. Ak sa GS k niečomu hlási, tak je to chlapácke potľapkávanie sa po chrbte ala (charakterovo prepracovanejší) "Untouchables" a thrillerová noir atmosféra ala (príbehovo prefíkanejší) "L.A. Confidental", žiadnemu z nich sa samozrejme kvalitatívne nevyrovnáva a similiárne fragmenty plátno ctižiadostivo neprerážajú, len sa na ňom skromne odrážajú. Rubenovi by som to však extra nevyčítal, je to mladá-neposedná puška, ktorá talent má (vychytaný "Zombieland" budiš nepriestreľným argumentom) a jednoducho jej tentokrát prišlo vhod vypustiť do éteru lineárnu, malebnú, módne obsadenú rozprávku o mafiánoch v ktorej to riadne hučí slepými nábojmi a velice jemne (teda skoro vôbec) ironizovaným klišé, ale však prečo nie...Už si to po tých špinavých-francúzskych/taliánskych, rezolútnych-ázijských, kultových-amerických kriminálkach toľko neužívam, ale zas sa mi GS vidí ako solídna zábavka plná hravo transformovaného mannovského digitálu, rezonujúcich akcentov a síce plochých, no oko potešujúcich postavičiek. Takto nejak mohol vyzerať "Lawless", keby sa netváril tak dôležito, predestinovane.(18.1.2013)

• - Amy Adams a Kate Winslet boli zvažované do role manželky hlavného hrdinu. (Trip)

• - Policejnímu náčelníku Parkerovi (Nick Nolte) bylo ve skutečnosti v roce 1949 pouze 44 let  a nebyl tedy starý tak, jak je zobrazeno ve filmu. (Rozige)

• - Do role Rockyho Washingtona uvažovali tvůrci nad obsazením Jamieho Foxxe, nakonec ale postavu ztvárnil Anthony Mackie. (oje)