Rutinní věc, ale určitě to není totální průser. Překvapí fakt, že pod velmi průměrným filmem je podepsána spousta jinak excelentnich a velmi nápaditých tvůrců a herců. Radost mi udělaly syrové rvačky a slušné přestřelky, megadrsný Penn a sympatický Brolin, ačkoliv ten umí mnohem lépe na opačné straně zákona (American Gangster). Není to ani náhodou tak košaté, scénaristicky zdatné a technicky precizní, jako například tento opus Ridleyho Scotta, ale jednou vidět se to dá. Ryze průměrné.(31.3.2013)

Svižná žánrová záležitost s perfektními akčními scénami, sympatickým hereckým obsazením a příjemně popcornovou atmosférou, v níž své místo najde napětí i humor. Zpočátku jsem se bál, aby Lovci mafie příliš nevykrádali Neúplatné, ale postupem času jsem na to úplně přestal myslet a jen jsem se prachsprostě bavil. A vlastně proč ne.__P.S. Jablonskyho hudba (tentokrát se mi líbila) zní trochu jako Zimmerův Sherlock Holmes a v závěrečné skladbě "Gangster Squad" cituje Morriconeho Neúplatné. Ne že by to vadilo.(5.7.2014)

Lovci gangstrov majú okamihy na 80%. Úvodné predstavenie drsného Brolina, scény s tehotnou manželkou, pasáž s vaňou alebo okamihy, v ktorých sa kladné postavy „normálne rozprávajú“ (či už Gosling s Brolinovou manželkou alebo Brolin s Ribisim o tom, aký, a či vôbec, je rozdiel medzi nimi a mafiou). Obstojné sú tiež akčné scény (bitka vo väzení, prestrelka CEZ vianočný stromček) a atmosféra dobové songy, zafajčené nočné bary, kostýmy, účesy, výprava, autá či rekvizity, to všetko pôsobí bombasticky). Na zahodenie nie je ani kasting. Brutálne naplno do úlohy išiel hlavne Sean Penn, čo ale s pribúdajúcimi minútami pôsobí absurdne. Herec evidentne dúfal, že z toho bude udalosť roka a nakoniec je z toho "áčkárské béčko". Nanešťastie celkovo to nie je žiadny zázrak a dosť tomu ubližuje aj blbý scenár resp. veľmi zvláštny strih (hoci sa pokiaľ viem prestrelka na ulici odohráva len pár metrov od baru, v ktorom Penn tancuje so Stoneovou, keď Gosling o niekoľko sekúnd vstúpi dnu, všetci tancujú a bavia sa, hoci museli počuť krik a streľbu).(31.1.2017)

Drsné a štýlové s luxusným obsadením, presne taký sú Lovci gangstrov. Gangster Squad hrajú na rovnakú notu ako ostatné gangsterské filmy, no čo sa týka príbehu, tak to nie je žiadny zázrak, jediný a výrazný rozdiel medzi gangsterkami je Fleischerov štýl. Cool zábery, ktoré pasujú aj mladšiemu publiku, no čo sa týka samotného filmu, tak tomu chýba väčší kaliber. Trochu by chcelo pritlačiť na pílu a prihodiť tam nejakú zaujímavú odbočku, ktorá by príbeh výrazne posnula ďalej. Na druhú stranu je plus, že film od hlavných hrdinov skoro ani neodbieha a drží stále na rovnakej pôde. S jednej strany je to fajn, film nie je zbytočne naťahovaný a ide sa rovno na vec, ale je to v podstate len obyčajný akčňák, ktorý je prezlečený za gangsterku. Povedzme si pravdu, bez toho hereckého obsadenie by nikoho tento príbeh nezaujal. 80% - 4*(13.5.2013)

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že když se Hollywood poslední dobou pustí do nějakejch vážnějších historických filmů, většinou to skončí fiaskem. Tady takovej Ganster Squad má všechno, co si mohl přát. Naprosto boží herecký ansámbl. Říkám naprosto boží, protože tomu tak fakt je. Každý ten herec se Vám dostane pod kůži a toho si nesmírně vážím. Ne vždy se to povede. Také tu režisér měl na starost hodně slušný příběh, který mohl být naprosto epický, vysloveně jsem to z něj cejtil. Nechápu pak ale, proč se všecky ty akční scény musí točit tak, aby bylo nejvíc akce. Oni po sobě střílej jak zběsilý, ale nikdo neumírá. Akce nemá vůbec žádný řád. Prostě jenom přestřelka a jedno velký nic. Nehledě na to, že to všecko bylo strašně debilně natočené a celé to neuvěřitelně nepochopitelně probíhalo. Bejt ta jejich parta takhle pitomá, tak jsou ve skutečnosti tuhý hned na první střih a v tu chvíli nemá smysl dotáčet zbytek. Obrovská škoda, těšil jsem se na parádní gangsterku. Nebejt akčních scén, možná bych se i dočkal.(29.12.2013)

• - Scénář napsal Will Beall podle série novinových článků Paula Liebermana, který vydal i stejnojmennou knihu, která v ČR vyšla současně s filmem. [Zdroj: PRÁVO] (hippyman)

• - Film je z části inspirován velmi populární hrou „Mafia“. (Pepy)

• - Ve filmu sestaví policejní náčelník Parker (Nick Nolte) jednotku Lovců mafie, aby zničili nelegální činnost Mickeye Cohena (Sean Penn). Ve skutečnosti však Cohen už dávno seděl v Alcatrazu za daňové úniky (od roku 1950 do roku 1961), a jednotka měla pouze bránit novým gangsterům, kteří chtěli převzít Cohenovy aktivity v příchodu do Los Angeles. Podle informací byli chycení gangsteři zbiti a mučeni a pod pohrůžkou zabití při dalším návratu vyhnáni z města. (Dr Lizal)