Překotně zkratkovitě odvyprávěný (rychle se střídající krátké scény), hvězdně osázený, sexy akční prequel k L.A. PŘÍSNĚ TAJNÉ (rozhodně nesrovnávat!). Scénář má rezervy hlavně v jednorozměrných postavách a obsazení kvalitní herci tím pádem nemají moc co hrát a jen cedí drsné kecy a přehazují si navzájem brokovnice a to až do nevýrazné závěrečné přestřelky. Sean Penn přesto září v záporné roli, je to dostatečně svižné a akční a schéma jedinec guerillově šikanuje mocného záporáka na mě funguje automaticky.(3.3.2013)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $46,000,903Tržby Celosvetovo $105,200,903Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,609,279 Tržby za predaj DVD v USA $9,491,581║ obsadenie luxusné aspoň teda menoslov, gangsterka chcela byť až moc štýlová, samozrejme nechýbajú ako že hlášky, hefty ale všetko to je len kalkul bez skutočnej iskry, bez skutočného náboju, len povrchný balast, škoda /40%/(28.2.2013)

Nemám čas po večerech oslabovat mafii tím, že jí kulišácky schovám kuličku od rulety, ale dost se mi líbil snímek o poldech, kteří si na to čas našli. Takže si beru ponaučení, rychle se stavím do pravého gardu, abych mohl lépe reagovat na dávky ze samopalu, které sice nijak zvlášť neublíží, ale asi by je štvalo, kdybych si jich vůbec nevšímal. Do příběhu se zkrátka tu a tam zatoulal lehce dezorientovaný logický nesmysl, ale to mi tentokrát nevadí, protože střílecí pohádky mám rád a lovci mafie ho trumfli svým černobílým bojem spravňáckého dobra s bohatým zlem.(31.8.2013)

• POMO

Manekýnsky nasvietený prostoduchý akčňák v plášti retro gangsterky. Jedna-dve napínavé scény, svižné tempo, jednorozmerné postavy, páčivé kamerové filtre a otrasne vedený Ryan Gosling. Aby ten bol v nejakom filme rozpačitý, to už musí byť režisér megapatlal. Ako mohli na tento scenár dostať taký herecký ansámbl?! Presne medzi dvomi a tromi hviezdami, k dvom sa prikláňam, pretože ide o prznenie Leoneho a De Palmy.(24.1.2013)

Gangster Squad jsem dlouho napjatě očekávala, ale přiznávám, že to bylo především kvůli Emmě a Ryanovi, kteří mě společně dostali už v Crazy Stupid Love. Ani v tom devětačtyřicátém,ovinuti cigaretovým kouřem a nebezpečím, nezklamali. (Jen jsem nepochopila ten jeho místy příšerný přízvuk?) Jinak je to taková popcornová akční zábava, která nezklame, pokud v tom snad nehledáte nového Kmotra, nebo něco hlubšího. Kromě romantické linky mě nejvíce zaujala atmosféra té doby, teskním po časech, kdy se muži uměli oblékat (a nebyli zároveň považováni za "teplouše") a kouření cigaret působilo smyslně a přitažlivě. Jediné, co mi u filmu opravdu vadí, je Sean Penn, který působí asi tak hrozivě jako děcko, kterému seberete hračku a nevýrazný Josh Brolin v hlavní roli. Se vším všudy tak za tři hvězdičky.(9.2.2013)

• - Scénář napsal Will Beall podle série novinových článků Paula Liebermana, který vydal i stejnojmennou knihu, která v ČR vyšla současně s filmem. [Zdroj: PRÁVO] (hippyman)

• - Ve filmu sestaví policejní náčelník Parker (Nick Nolte) jednotku Lovců mafie, aby zničili nelegální činnost Mickeye Cohena (Sean Penn). Ve skutečnosti však Cohen už dávno seděl v Alcatrazu za daňové úniky (od roku 1950 do roku 1961), a jednotka měla pouze bránit novým gangsterům, kteří chtěli převzít Cohenovy aktivity v příchodu do Los Angeles. Podle informací byli chycení gangsteři zbiti a mučeni a pod pohrůžkou zabití při dalším návratu vyhnáni z města. (Dr Lizal)

• - Jedním z managerů lokačního týmu byl i český rodák žijící v Los Angeles Pavel Štěrba. (violes)