Do Gangster Squad jsem nevkládal příliš velké naděje, ale pevně jsem doufal, že uvidím něco ve stylu herní klasiky - Mafie. A co se nestalo, byl jsem příjemně překvapen. Na filmu není nic špatně, což potvrzuje i herecké obsazení. Co je ale hlavní, jsou samozřejmě přestřelky, kterých je naštěstí dostatek. Vše působí autenticky a je to prostě skvělá zábava...90%...[02.02.2013_Cinestar_Černý Most](3.2.2013)

Gangster Squad jsem dlouho napjatě očekávala, ale přiznávám, že to bylo především kvůli Emmě a Ryanovi, kteří mě společně dostali už v Crazy Stupid Love. Ani v tom devětačtyřicátém,ovinuti cigaretovým kouřem a nebezpečím, nezklamali. (Jen jsem nepochopila ten jeho místy příšerný přízvuk?) Jinak je to taková popcornová akční zábava, která nezklame, pokud v tom snad nehledáte nového Kmotra, nebo něco hlubšího. Kromě romantické linky mě nejvíce zaujala atmosféra té doby, teskním po časech, kdy se muži uměli oblékat (a nebyli zároveň považováni za "teplouše") a kouření cigaret působilo smyslně a přitažlivě. Jediné, co mi u filmu opravdu vadí, je Sean Penn, který působí asi tak hrozivě jako děcko, kterému seberete hračku a nevýrazný Josh Brolin v hlavní roli. Se vším všudy tak za tři hvězdičky.(9.2.2013)

Jako fanoušek filmů o mafiánech, hráč Mafia I a II a ještě třeba L.A. Noire, což tady taky docela sedne, jsem si prostě spokojeně pomlaskával. Ačkoli nebudu rozhodně popírat, že jsem čekal o trochu víc - možná ještě větší nářez, víc vystřílenejch zásobníků, víc lehkejch holek, víc prostoru záporákům a dalších mafiánskejch strastí a slastí. Potenciálu tam bylo opravdu mraky. Rozhodně jsem nečekal novodobou náhradu za legendární snímky, který tu každej druhej musí nutně napsat, i když nechápu proč. Možná jenom nerad srovnávám nesrovnatelné. Čekal jsem dobovou nakládačku plnou Plymouthů, Thompsonů, chlastu, drsňáckejch keců a sprostejch slov, a to jsem taky dostal. Je to lehkej a dobře stravitelnej akčňák, kterej je skvěle doplňovanej o humor, historický poznatky a tak vůbec. Ono když si o tomhle přečtete něco málo na wiki, tak zjistíte, že z tohohle pohledu je to zvládnutý docela dobře - milostný aféry Johnnyho Stompanata, Lauren Bacall, Sinatra, Alcatraz, to všechnu tu v malejch detailech je. Záporáci jsou fakt řezníci, klaďasové se s tím taky moc neserou a všechno se to táhne pod štítkem "inspirováno skutečným příběhem". Tohle je jednou za uherskej rok solidní gangsterka, pokud nebudu počítat Lawless, který se odehrávalo víceméně mimo mafiánskou scénu a mělo úplně jinou atmosféru. Sice se mi to líbilo víc, ale s tímhle se to srovnávat nedá. Naposled, co si dobře pamatuju, tu byla slušná a čistokrevná žánrovka před třema rokama v podání Public Enemies, který taky zrovna ovace nesklidili, ale já to prostě žeru. Kdo má takový filmy rád, tak si to užije tak jako tak.(3.2.2013)

Šest statečných a neúplatných versus jeden vážný adept na návštěvu plastické chirurgie a psychiatrické ordinace. Vůbec by mi nevadilo, že se Fleischer snaží podivnou míchanici gangsterských a noirových motivů maximálně přizpůsobit čtenářům komiksů a hráčům videoher, kdyby film neselhával na základnějších úrovních: charakterizace postav, vytváření dramatického napětí, logika jednání, konzistence atmosféry. Držet se celý film důsledně komiksové stylizace à la Dick Tracy (ze kterého nejspíš utekl Pennův psychotický troll), pomlčím nad neuváženou násilností mnohých scén a za mravoučnou poznámku mi nebudou stát ani fašistické metody „lovců“ (kteří oproti De Palmovým Neúplatným očividně nemají žádné morální zábrany). Sklouzávání k heroickému patosu je ale mnohem častější než záměrné parodování žánru. Na pohyb z jedné krajnosti do druhé nejvíce doplácejí hrdinové, kteří sice vypadají dobře na plakátech, zároveň jsou ale plakátově ploší. Ani obsah, ani způsob vyprávění nenabízí nic, co by dokázalo vtáhnout, přimět nás strachovat se o postavy, nebo alespoň vzbudit zájem, jak bude příběh pokračovat. Coby brutálně přímočará a přímočaře brutální střílečka (žel bohu s vrcholně nepřehlednými akčními scénami, pěstní souboj nevyjímaje) Lovci mafie jeden večer zpříjemnit dokážou, ale i jako takoví zanechávají pocit hořkosti. Nenatočit nic šťavnatějšího s takhle luxusním obsazením, s oscarovým kameramanem a vcelku schopným hudebním skladatelem, to považuji za organizovaný zločin hollywoodského ražení. 65% Zajímavé komentáře: FlyBoy, Theatis, mcb(2.2.2013)

Předností tohoto snímku je jeho vizuální stránka. Jsou to naprosté orgie, i když je to místy až příliš digitální, pořád tam to "čaro" působí. Fanda gamesy Mafie2 bude mít hned dojem, že mu jeho oblíbenou hru převedli do eMPEGu. Příběh je jednoduchý jako Láďa Hruška, tak se nemusí bát ani ten gamesový pařan, že by nějaký level nepochopil. Prostě přišli, viděli, vystříleli, odešli. Možná to nějakou hloubku chtělo, když už si s tím vizuálně dávali takovou práci, ale i tak to bylo příjemné vytržení z reality všedního dne, kdy vás okrádají už úplně jiní mafiáni, rozhodně ne tak romantičtí. Lovci mafie jsou jen povrchovou sondou do počátku boje policie s organizovaným zločinem. Podle mě ale příliš nedbají na historickou korektnost, pouze ukazují, co umí jejich photoshop. Nebojte se, že přilnete k nějaké postavě a budete se o ni bát, to zcela určitě ne. Tak dobré to zkrátka není. Josh "velká hlava" Brolin předvedl zcela průměrný výkon. Řekl bych, že ho to mezi těmi zelenými plátny moc nebavilo.(20.10.2014)