Jednoduchá, výborně obsazená akční gangsterka. Fajn... nic extra, trailer sliboval víc, ale bavila mě od začátku do konce. Navíc, téma samotný -válka prohnilýho města s tvrdou a čestnou skvadrou drsňáků od policie-, plus zasazení děje do týhle krásný éry, mi prostě imponuje automaticky. Brolin u mě vždycky znamená hvězdu nahoru, šarmantní Gosling tu má bohužel ze záhadnýho důvodu hlas jak buzna (škoda), Penn přehrává zlýho mafiánskýho bosse na jedna.(28.2.2013)

Lovci gangstrov majú okamihy na 80%. Úvodné predstavenie drsného Brolina, scény s tehotnou manželkou, pasáž s vaňou alebo okamihy, v ktorých sa kladné postavy „normálne rozprávajú“ (či už Gosling s Brolinovou manželkou alebo Brolin s Ribisim o tom, aký, a či vôbec, je rozdiel medzi nimi a mafiou). Obstojné sú tiež akčné scény (bitka vo väzení, prestrelka CEZ vianočný stromček) a atmosféra dobové songy, zafajčené nočné bary, kostýmy, účesy, výprava, autá či rekvizity, to všetko pôsobí bombasticky). Na zahodenie nie je ani kasting. Brutálne naplno do úlohy išiel hlavne Sean Penn, čo ale s pribúdajúcimi minútami pôsobí absurdne. Herec evidentne dúfal, že z toho bude udalosť roka a nakoniec je z toho "áčkárské béčko". Nanešťastie celkovo to nie je žiadny zázrak a dosť tomu ubližuje aj blbý scenár resp. veľmi zvláštny strih (hoci sa pokiaľ viem prestrelka na ulici odohráva len pár metrov od baru, v ktorom Penn tancuje so Stoneovou, keď Gosling o niekoľko sekúnd vstúpi dnu, všetci tancujú a bavia sa, hoci museli počuť krik a streľbu).(31.1.2017)

Jako fanoušek filmů o mafiánech, hráč Mafia I a II a ještě třeba L.A. Noire, což tady taky docela sedne, jsem si prostě spokojeně pomlaskával. Ačkoli nebudu rozhodně popírat, že jsem čekal o trochu víc - možná ještě větší nářez, víc vystřílenejch zásobníků, víc lehkejch holek, víc prostoru záporákům a dalších mafiánskejch strastí a slastí. Potenciálu tam bylo opravdu mraky. Rozhodně jsem nečekal novodobou náhradu za legendární snímky, který tu každej druhej musí nutně napsat, i když nechápu proč. Možná jenom nerad srovnávám nesrovnatelné. Čekal jsem dobovou nakládačku plnou Plymouthů, Thompsonů, chlastu, drsňáckejch keců a sprostejch slov, a to jsem taky dostal. Je to lehkej a dobře stravitelnej akčňák, kterej je skvěle doplňovanej o humor, historický poznatky a tak vůbec. Ono když si o tomhle přečtete něco málo na wiki, tak zjistíte, že z tohohle pohledu je to zvládnutý docela dobře - milostný aféry Johnnyho Stompanata, Lauren Bacall, Sinatra, Alcatraz, to všechnu tu v malejch detailech je. Záporáci jsou fakt řezníci, klaďasové se s tím taky moc neserou a všechno se to táhne pod štítkem "inspirováno skutečným příběhem". Tohle je jednou za uherskej rok solidní gangsterka, pokud nebudu počítat Lawless, který se odehrávalo víceméně mimo mafiánskou scénu a mělo úplně jinou atmosféru. Sice se mi to líbilo víc, ale s tímhle se to srovnávat nedá. Naposled, co si dobře pamatuju, tu byla slušná a čistokrevná žánrovka před třema rokama v podání Public Enemies, který taky zrovna ovace nesklidili, ale já to prostě žeru. Kdo má takový filmy rád, tak si to užije tak jako tak.(3.2.2013)

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že když se Hollywood poslední dobou pustí do nějakejch vážnějších historických filmů, většinou to skončí fiaskem. Tady takovej Ganster Squad má všechno, co si mohl přát. Naprosto boží herecký ansámbl. Říkám naprosto boží, protože tomu tak fakt je. Každý ten herec se Vám dostane pod kůži a toho si nesmírně vážím. Ne vždy se to povede. Také tu režisér měl na starost hodně slušný příběh, který mohl být naprosto epický, vysloveně jsem to z něj cejtil. Nechápu pak ale, proč se všecky ty akční scény musí točit tak, aby bylo nejvíc akce. Oni po sobě střílej jak zběsilý, ale nikdo neumírá. Akce nemá vůbec žádný řád. Prostě jenom přestřelka a jedno velký nic. Nehledě na to, že to všecko bylo strašně debilně natočené a celé to neuvěřitelně nepochopitelně probíhalo. Bejt ta jejich parta takhle pitomá, tak jsou ve skutečnosti tuhý hned na první střih a v tu chvíli nemá smysl dotáčet zbytek. Obrovská škoda, těšil jsem se na parádní gangsterku. Nebejt akčních scén, možná bych se i dočkal.(29.12.2013)

• Lima

Plytký popcorn, kterému chybí duše, atmosféra i jediná zapamatováníhodná scéna, které činily gangsterský žánr vždy tak atraktivním a divácky vděčným. Mnoho momentů z filmu a posledních deset minut psal scenárista asi podle poučky "Jak sesmolit nechtěnou parodii na žánr snadno a rychle." Nad vodou to drží pouze chlapácké charisma Joshe Brolina. V globále je to stejně rutinní a hloupé, jako Zombieland, což jsem ale u Fleischera čekal, takže o zklamání nemůže být vůbec řeč. S ohranou hláškou "Inspired by a True Story" mě nekrmte, páni producenti.(11.4.2013)