Mít tento snímek lepší děj, záživnější a silnější příběh, neváhal bych s plným počtem hvězdiček. Gangster Squad má vynikající herce, precizní atmosféru a hlavně dokonalé akční scény, které jsou svým feelingem jak vystřižené z her Mafia 1 a 2. V něčem je pro mě tedy tento film, na který jsem dlouho čekal, zklamáním a v jiném zase milým překvapením.(4.11.2013)

|| Scenár: Will Beall / Predloha: Tales from the Gangster Squad by Pail Lieberman | Hudba: Steve Jablonovsky | Produkcia: Bruce Berman, Dan Lin, Ruben Fleischer, Kevin McCormick, Jon Silk, Michael Tadross | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, Lin Pictures | Rozpočet: 60 miliónov $ | Tržby: 99,403,415 $ || Zas až také očakávania som nemal, keď som pohladel na autorský tým mimo obsadenie. Podobne to aj dopadlo. Herci skvelý, scenár za pár šupov. Predstava, že Will Beall bude mať na svedomí Justice League ma úprimne desí. Každopádne, Gangster Squad je ešte aj cez to dobrou oddychovkou. Človeku vadí ale to, že mohol byť niečim výnimočným.(13.4.2013)

Fleischerove videoklipárske pracovné postupy majú veľmi pozitívny dopad na konzumného diváka, zároveň si však treba dať pozor aj na obsah a nevenovať všetku pozornosť povrchnej audio-vizuálnej stránke. Aj tá môže niekedy ubrať filmu na vážnosti. Menej presýtených filtrov, slow-motion záberov a bola by z toho naozaj úderná noirovská záležitosť. Tradičný gangsterský príspevok sme tu však nemali dlhšiu dobu, preto tieto chybičky krásy nepovažujem za nejakú markantnú trhlinu. Scenár možno neprinesie nič nové, ale aspoň sa drží zaužívanej šablóny a nie je prvoplánový a deravý. Brutálny herecký ansámbel prispieva ku kvalitám, i keď z niektorých postáv sa dalo vyťažiť viac charakteru, ktorým by sa vryli do diváckeho povedomia. Nepopieram, že časom tento snímok vyšumí z hláv ako šumienka, ale v danom momente som si ho naozaj užil. Populárna hra Mafia sa tak môže tešiť z kvalitnejšej adaptácie, než ktorú dostal Max Payne, Resident Evil, či Tomb Raider dokopy. 80%.(11.5.2014)

Nabušený přímočarý akčňák s testosteronovým vyvrcholením v podobě drsňáckého dua Penn vs. Brolin. Atmosféra 40. let působí věrohodně, charaktery mají koule a charisma typické archetypům, jež tak jasně ztvárňují. Příběh se line kupředu bez odpoček, film je veskrze jednoduchý, nepřekvapivý a triviální, ovšem přesto v žádném momentě nenudí. Speciálně od Rubena Fleischera se očekávalo víc. Nebýt sympatických hereckých es, nezbylo by z Lovců mafie v porovnání s Neúplatnými a L. A. - Přísně tajné téměř nic, a to je velká škoda. Takhle nějak bych si představoval béčkovou adaptaci PC hry Mafia... 7/10(5.5.2013)

Gangster Squad jsem dlouho napjatě očekávala, ale přiznávám, že to bylo především kvůli Emmě a Ryanovi, kteří mě společně dostali už v Crazy Stupid Love. Ani v tom devětačtyřicátém,ovinuti cigaretovým kouřem a nebezpečím, nezklamali. (Jen jsem nepochopila ten jeho místy příšerný přízvuk?) Jinak je to taková popcornová akční zábava, která nezklame, pokud v tom snad nehledáte nového Kmotra, nebo něco hlubšího. Kromě romantické linky mě nejvíce zaujala atmosféra té doby, teskním po časech, kdy se muži uměli oblékat (a nebyli zároveň považováni za "teplouše") a kouření cigaret působilo smyslně a přitažlivě. Jediné, co mi u filmu opravdu vadí, je Sean Penn, který působí asi tak hrozivě jako děcko, kterému seberete hračku a nevýrazný Josh Brolin v hlavní roli. Se vším všudy tak za tři hvězdičky.(9.2.2013)

• - Jedním z managerů lokačního týmu byl i český rodák žijící v Los Angeles Pavel Štěrba. (violes)

• - Po krvavém masakru na premiéře filmu Temný rytíř povstal (2012) ve městě Aurora v Coloradu, ve kterém padlo šílenému střelci za obět 12 lidí, byl z kin stažen původní trailer, jehož součástí byla scéna, kde skupina gangsterů v kině zahají palbu skrze promítací plátno. Kvůli incidentu byla rovněž o rok odložena premiéra filmu a provedeny úpravy některých scén, zahrnujících právě střelbu v kině. Inkriminovanou střelbu nahradila scény, kdy jde tým po nákladním voze v čínské čtvrti.   (Fancipal)

• - Filmovanie prebiehalo v kalifornských mestách Los Angeles, Bellflower a Santa Clarita. (MikaelSVK)