Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

Sokkk_y

Mafie, pozdní jazz, art deco, luxusní těžkotonážní auta, broušené skleničky, děvy s rudou rtěnkou... to já velmi, velmi rád. A když je o tomhle všem natočený i film, tak ten mám ještě raději. A nic na tom nemění (s)prostý fakt, že Gangster Squad není nic jiného, než naprostá vykrádačka svých mnohem legendárnějších a kvalitnějších žánrových kolegů. Mám prostě na tyhle filmy slabost. P.S. Nikdy bych neřekl, že Gosling má tak pištivý vysoký hlas... ()

Sfinkter

Parta dobráků zachrání budoucnost LA rozstřílením celé mafiánské sítě. Pohádkově odvyprávěno s mnoha nedokonalostmi, ale postupně se můj dojem spíše zlepšoval než naopak. ()

Lachtaan

Nebýt úspěchu gangsterek a temných kriminálek na přelomu osmdesátých a devadesátých let, z Gangster Squadu by byl jeden z nejlepších krimifilmů poslední dekády. V tendenci jej ale neustále porovnávat s nepřekonanými Mafiány či samotným velikánem filmu Kmotrem, se snímek zatratil někde pouze v mysli a srdcích nás těch, kteří dokáží být více než objektivní. ()

terunka003

Akční, mafiánské, přestřelkové, tvrdé, policajtsky čestné × nedotažené, chyběla tomu šťáva, unylé. Jako dobrý. Na tři hvězdy určitě. Ale mohlo se z toho vytřískat víc. Herecký potenciál byl skvělý, to nemá cenu ani víc rozvádět. Bohužel ani samotné "stár" film moc nevyhnaly do výšin. Podívaná ale dobrá, něco se tam neustále dělo, bylo to akční, napínavé, morbidní (vrtačka apod.), hudba, kostýmy, jako jo. Ale víc ne. ..ten Ryan to je stejně kocour.. ()

Phietros

Tenhle žánr a celkově i dobu mám hrozně rád! Po Veřejných nepřátelích z roku 2009, kde zabodoval Johnny Depp, ale jako celek to kvůli závěru na více jak 80% nebylo...Gangster squad zvyšují latku na 95%. Příběh stojí na příběhu podle skutečné události, kdy v 50.letech vládla mafie v čele s Mickeym Cohenem krutě v Los Angeles! Vzhledem k tomu že měl tento gangster pod kontrolou orgány vč.policiem nikdo se mu nepostavil do cesty. Až do dne, kdy se po válce k policii připojí John Omara, který sám chytí jeden článek z Cohenovu gangu. Hlavní šéf losangelské policie mu nabídne, jestli by se podílel na tajné operaci proti Cohenově gangu, ve které by šlo o jeho svržení! John souhlasí i přes slib, který dal své ženě a sestavuje si team s kterým hodlá vyčistit špínu z Los Angeles. Podaří se mu to? Co vše je v sázce a které životy tím budou ohroženy?! To zjistíte v této skvělé akční gangsterce, kterou jen doporučuji!!! Pro milovníky her: "spousty scén, jakoby byli zfilmovány podle naší české hry Mafie:-) ()

KitFisto

Nejsem uplně zastánce gangsterek typu Kmotr atd... Nikdy jsem pořádně nepřišel na chuť všem těm rádoby hustým kecům gangsteru a akce je většinou málo. Tohle je přímočarý akčňák v gangsterském kabátu a sedlo mi to. ()

Hnedoocko

Bohaté na akční scény, nadupaná atmosféra, skvělí herci (narozdíl od některých kritiků si myslím, že postava gangstera Cohena se náramně povedla). Trailer mě navnadil a můžu říct, že mé očekávání film splnil. Napínavé to bylo až do konce a do kina se vyplatilo jít! ()

PiLgRiM

Ale kdeže. Myslíte to vážně? Tenhle slepenec všemožných klišé zabalený v odporném americkém patosu, jemuž jsme svědky snad při každém druhém dialogu!..... Jo fajn Penn si to užívá a má proč, jeho role je jediná funkční věc v jinak neuvěřitelně umělém světě, ale zbytek od mimickými svaly neobdařeného Brolina až po načančaného bukanýra Goslinga, který se hodí do gangsterky asi jako černoch do fantasy, je prostě otřes sledovat. ()

LittleJohnny

Kvalitní film o mafiánech a nasraných policajtech... Není nad to, když malý kluk ze zoufalosti, že mu zabili otce začne mlátit do svého kola. Thompsony všude, kde se jen podíváte a nerozbitná dvojka Emma Stone a Ryan Gosling... ()

ywo666

Ja som spokojný. Nejedná sa o nejakú prepracovanú gangsterskú drámu. Je to dobový akčný krimi, kde sú dobrí a zlí, ktorí si nič nedarujú. Dobré bitky, dobré prestrelky, drsní gangstri a ešte drsnejší policajti, slizkí úradníci, miestami dobrá hudba, sem tam nejaká napínavá scéna, výborne obsadení herci. Občas aj nejaký vtip, alebo dsná hláška zaznie. "you know the drill" ma skutočne dostalo. Je to povrchné a nerealistické. No a čo. Film je zábavný a našlapaný. Trailer možno sľubuje väčšiu zábavu, ale ja to stále vidím na takých 75-80%. 4* ()

venison

Miluju film "Boss" a tohle se jej snaží zdárně napodobit, alespoň tematicky.. Poměrně pomalý náběh plně vykompenzuje efektní vyhrocovačky na konci.. Kdyby nebyla nádherná kamera a zpomalené záběry (viz. přestřelka v autech nebo přestřelka u vánočního stromku) byla by to o moc větší nuda.. Bavilo mě herecké obsazení - Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin, Nick Nolte, Michael Peña, Mireille Enos (superherečka ze seriálu "The Killing"), Anthony Mackie a Giovanni Ribisi.. Všichni byli na svoje role sedli jak zadek na hrnec :-D Miluju tuhle dobu, tahle auta, hadry, muziky = life style :-D Navíc tam hraje anglickej buldok :-D Za mě víc než dobrý a rozhodně se na film mrknu ráda znova :-D ()

Pavlínka9

Film má 3 úžasná plus - 2 fešáky a 1 krásku ;) Spojení Goslinga a Brolina, jejichž charizma mi zpříjemnilo odpoledne, to beru, na to bych se vydržela dívat dlouho ;) Ale bohužel film v mnohém pokulhává. Očekávání byla velká a zklamání později také. Ještě štěstí, že tam byla Emma Stone, která to jako určitá "femme fatale" alespoň trochu rozproudila a s Goslingem tvoří pěkný pár :) Spíš než jako "velkofilm" bych to brala jako snímek ČT1 v sobotu odpoledne. ()

mickyreed

Je to perfektní. Nemám co vytknout... není to jedna z těch starejch klasickejch gangsterek, a je to dobře - v tom tkví kouzlo tohoto filmu, protože si na ni nehraje. Je to vizuálně naprosto novej gangsterskej kabát a přitom z je z každé scény cítit retro. Je vidět, že se na tom podíleli lidi, co mají přelom 40. a 50. let fakt zmáklej. A Sean Penn dokazuje, že je jedním z nejlepších herců historie filmu. ()

MiCM

Poctivý a férový film. Akorát otázka jestli by postup (resp. byl tehda postup) reálně tak bezmyšlenkovitý a amaterský.. Možna jen hodně divoce sestříhané.. ()

tomxxx

Není to špatné, ale ničím to diváka neodrovná. Jede si to svojí notu, od začátku do konce, v rychlém tempu. Nikdo nic neřeší, hlavně aby se začalo co nejrychleji střílet. Hrozně průměrná, dost neosobní, frigidní, ničím nevyčnívající mafiánka. Delší stopáž, a tím občas pomalejší tempo, by hodně pomohlo. ()

VasaX

Hele, Gangster squad je fajn. Je jedno, jak moc vykrádá své(ho) předchůdce, protože tahle tématika je poměrně svázaná, profilmovaná skrz na skrz, a něco málo nového stylového přinese leda zorání neorané půdy, jako například seriálový Boardwalk Empire. A Gangster squad na tohle prostě neměl odvahu, a tak se radši snaží držet vyšlapané cesty. A pochodovat po ní, co nejladněji, jako by byl na přehlídce. A tak herecká sestava, se kterou se nám film podbízí, stojí opravdu za to. A výprava je skvělá, akce je dost, s hláškami a humorem se taky místy snaží. Gangster squad není hluboký, naopak je tak přímočarý, že vám je jasné, kudy a jak se příběh vydá. Ale vydá se moc hezky. A to je hlavní. Gangster squad je skvělou oddychovou žánrovkou, co skvěle vypadá a udrží vaši pozornost na velmi základní nenáročné, ale o nic méně zábavné, úrovni. Už jen za Goslinga, Penna a Brolina, kdyby za nic jiného, musím dát čtvrtou hvězdičku. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka