Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

bolf!k

Ono to nebylo špatné, ale pokud se člověk těší na něco víc, než jen na plochou střílečku, tak bude nakonec logicky zklamán. Škoda 70% ()

phoenixer

Velmi stylovej film. Na večerní oddychovku u popcornu ideální. Líbí se mi jednoduchost od jinak náročných gangsterovek. Bohužel na té jednoduchosti film ale i dosti padá, jelikož příběh je až příliš laciný... ()

redwik

Dobu, v ktorej sa film odohrával, nemám až tak v obľube, ani mafiánske filmy nepatria medzi moje srdcovky, preto som ku Gangster Squad pristupoval laxne, s myšlienkou, že to bude taká o dosť slabšia a nudnejšia verzia Expendables. No film ma celkom prekvapil, snažil sa byť mierne vtipný, ale aj akčný zároveň. Síce nečakaných zvratov by sme mohli spočítať na jednom prste jednej ruky, ja som sa pri filme bavil. Emma Stone a Ryan Gosling mi trochu pripomenuli Crazy, Stupid, Love, a Anthony Mackie zase v scéne vyslobodzovania film Pain and Gain. Sean Penn - Mickey Cohen /:/ Josh Brolin - Sgt. John O'Mara /:/ Ryan Gosling - Sgt. Jerry Wooters /:/ Emma Stone - Grace Faraday /:/ Anthony Mackie - Officer Coleman Harris /:/ Robert Patrick - Officer Max Kennard /:/ Michael Peña - Officer Navidad Ramirez /:/ Giovanni Ribisi - Officer Conwell Keeler /:/ Sullivan Stapleton - Jack Whalen /:/ Nick Nolte - Chief Parker /:/ Mireille Enos - Connie O'Mara /:/ Jon Polito - Dragna ()

Ihuj

Skvělá kamera, příjemné tempo i stopáž, symaptičtí herci, fungující emoce. Nadprůměrná zábava, nic víc, nic míň. ()

dakarin

Samoúčelná naturalistická hrubost. Není to první film této nové vlny. Masivní nelidskost ničí jemnost vnímání filmových diváků, ničí postupně - dlouhodobě. Nechci vidět, co chystají následné vlny :-( Že by už opravdu nebylo kam jít dát, co i v tomto akčním krimi žánru umně rozvíjet... ()

Dimo

Svižný, drsný, zajímavý, vizuálně zajímavý film s rozličnými hereckými výkony. (Rájen dostal obličejovou obrnu, asi.) Očekával jsem, že mě bude štvát digitálně čistý vzhled, ale až na vyjímky tomu tak není. Spokojenost. ()

Darckol

Nuž ešte stále mám v pamäti "Nepodplatiteľných", a tak sa mi väčšina scén z tohto filmu zdá povedzme - nedostačujúcich. Chýbala tomu charizma, chýbali mi obavy o osud postáv, akčné scény sa javili akési nedokončené... 5,0/10 za bludný výplod fantázie to nepokladám, ale k ideálnemu filmu to má ďaleko :-/ ()

Gixian

PROS: Barevné, stylové, akční, místy vtipné, se spoustou sympatických herců. CONS: Předvídatelné, tuctové, přepálené, nerealistické. SUM: Oddechovka na jedno podívání. ()

sackrebleu

Atmosféru to malo, kostýmy tiež pekné, herecké obsadenie muselo zaujať asi každého, ale bohužiaľ tento film presne ukazuje, že to proste nestačí. Pozlátko bez obsahu. ()

Biopler

Fleischer je amatér, ktorý si pravdepodobne natočením filmu splnil sen, že raz natočí gangsterku. Zároveň by si mal vypočuť pieseň Praveký manekýn od Richarda Müllera, lebo jeho dielko je prepálené a nablýskané až je to nechutné. Jednu hviezdičku dávam filmom, ktoré ma kdesi v začiatkoch nezaujali a počas sledovania sa z tohto stavu nevymanili, no z úcty som ich dopozeral. Dávam ju však i filmom, ktoré mali spád i tempo, ale sú natoľko slabé v scenári, výkonoch, a hlavne samé sú prázdne a prakticky im nič neverím. Gangster Squad je premrštený blábol a znehodnotenie potenciálu príbehu o Cohenovi. ()

Asertio

Příšerná slátanina, která se na první pohled sytlizuje do slavných mafiánských gangsterek, ale ve skutečnosti postrádá hloubku, obsah a hlavně kvalitní scénář. Přitom film nezačíná špatně. Brutální Sean Penn, akční scéna s Joshem Brodinem... Trochu strojený děj a tempo akce váš překvapí, ale to nemusí být nutně na škodu. Jenže pak začně film kupit jedno klišé na druhé, každou hlášku už jste slyšeli v 10 filmech před tím a začne se projevovat hlavní slabina - scénář. Že do toho šlo tak hvězdné obsazení je zarážející, o to větší práci muselo dát natočit tak špatný film s tolika známými herci. Zhruba do poloviny filmu jsem se sám sebe ptal, jestli to náhodou není jen parodie na gangsterky. Popravdě řečeno by to filmu asi sedlo lépe, stačila by jen trocha snahy, přidat pár vtipů a mohla z toho být humorná parodie. Jenže není. Definitivně to pro mě rozsekla scéna s Anthony Mackiem vrhajícím nůž v černošském baru. Od té chvíle už jsem se jen smál nad trapností děje a vyhlížel konec. Celý děj i zápletky jsou navíc naprosto předvídatelné, takže film nemá opravdu vůbec co nabídnout. ()

AloeB

"Přichází Santa Claus!" Možná filmu trochu přidávám, ale má slabost pro různé variace noiru, Los Angeles a briliantního Ryana Goslinga mi nedá jinak. Ono, když si odmyslíme že je to skoro až komiksově jednoduchá variace na Neúplatný a naopak si vzpomeneme na Brolina, který zde znovu hraje výbornou, tak tu máme znovu výbornou podívanou. A Mickey je lepší než nějaký Al. ()

Razzor_82

Gangster nářez s plným zásobníkem svištících kulek. Má to náboj a skvělou akci, příběh je ale tak trošku slabší. Penn jako záporák vypadá s opuchlým ksichtem jako by mu na hlave přistál včelí úl a místo toho aby působil hrozivě, tak je komický! Gosling si užívá roli barového sukničkáře co si rád přihne a celý tým tmelí. Brolin drží herecké kvality nejvýše. Smutná pravda o mafiánských praktikách v LA po 2.světové válce. 8/10 ()

bono22vox

Mám rád mafianske filmy, z ukázek sem očekával velkou podívanou jako od mistrů tohoto řemesla DePalmy či Scorseseho ale... Ono to není špatné, ale chybí tomu něco silného co by z něj udělalo 100% podívanou, přitom herecké obsazení je dokonale a zasloužilo by si dokonalou práci, škoda škoda, velký potenciál... PS: jestli mu možná neuskodilo rozhodnutí vystříhat několik scén, kvůli střelbě na premiéře třetího Barmana. Škoda, ta scéna v kině mohla stát za to. ()

Mastersn

Po rozpačitých ohlasech jsem bál že to dopadne jako u ostatních filmů na které jsem neskutečně dlouho čekal a těšil jako malý kluk(zde navíc nesmyslně odkládané kvůli nějakému pomatenci) a pak byl strašně zklamán.Naštěstí se zklamání nekonalo.Rozhodně nečekejte nic inteligentního a hlavně nesrovnávat s Neúplatnými,toto je opravdu jiná liga,film jede celou dobu v odlehčeném duchu,akce je příjemná,příběh odsejpá,ty necelé 2 hodiny utekly neuvěřitelně rychle,do dvou třetin filmu jsem myslel že dám 4* ale po závěrečné přestřelce jasných 5*.Tady se mi splnil můj dětský sen,tolik Thomsonů v akci jsem snad ještě nikdy neviděl.Po tomhle filmu patři Ryan Gosling a Emma Stone mezi mé nejoblíbenější herce a Ruben Fleischer zas mezi nej režiséry. ()

Oonika

Příjemně vtipné, líbivé... Sean Penn absolutně skvělý, Ryan mě trochu zklamal, čekala jsem, že bude mít trochu zajímavější roli. Ale i tak to byl velmi příjemný filmový zážitek, zase jsem si vybrala dobrý film do kina :-) ()

aLCaP0Ne

Tisíc ľudí, tisíc chutí. Stará známa to veta, a keď čítam tie hodnotenie niektorích, tak až kruto pravdivá. Po dlhom čase som dostal kvalitný materiál zo žánru, ktorý mi je najbližšie. To, že ten podklad je na reálnych základoch, dáva tomu trošku navrch. Pre mňa to boli perfektné takmer necelé dve hodiny so skvelým Gosling, ktorý ma fascinoval nie len v Drive ale aj v úlohe Jerryho.. zaslúžených 90% ()

D.Sleeper

Jako příznivec "tupých akčních filmů" nemám s třemi hvězdami velký problém. O čistokrevnou akci tu nouze není, byť jde o značně "prázdný film" bez hlubšího zapůsobení jak z hlediska příběhu, emocí, či nápaditosti. Z hereckých výkonů stojí za zmínku snad jen "úchylně brutální" Sean Penn a "podmanivě svůdná" Emma Stone. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka